Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plüto => Şüphe => Paranoya
Yazar Mesaj
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Plüto => Şüphe => Paranoya
Yükselen terazi bir arkadaşım vardı 29 derece çıkıyordu neyse saat yanlış alıyormuşuz ve yükseleni Akrep çıktı kızın ve sürekli kullandığı şu cümle artık CUK oturur oldu ağzına..

Paranoya Hayat Kurtarır gülücük

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
10-29-2011 03:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yeppe Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

plüto benm 1. evimde, ve şuanda tr. pluto da natal ayıma doğru ilerliyo. ve ben bu başlığı okuduktan sonra , paranoyalarımın sebebini anlamış bulunmaktayım.öyle bi durumdayım ki sorularıma da cvp alamıyorum, hatta bugün ciddi ciddi özel dedektif tutmayı falan düşündüm, sdc bir soruma cvp bulmak için...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...id=doqfile

haritam
10-29-2011 10:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(10-29-2011 10:02 PM)yeppe Yazılan:  plüto benm 1. evimde, ve şuanda tr. pluto da natal ayıma doğru ilerliyo. ve ben bu başlığı okuduktan sonra , paranoyalarımın sebebini anlamış bulunmaktayım.öyle bi durumdayım ki sorularıma da cvp alamıyorum, hatta bugün ciddi ciddi özel dedektif tutmayı falan düşündüm, sdc bir soruma cvp bulmak için...

benim 7. ev başında transit pluto ay ile kavuşumda. Geri hareketten öncede kavuşmuştu şimdi tekrar bir üzerinden geçiyor. Paranoya bende de vardı ilk kavuşum sıralarında fena halde. Şimdi pek yok ama duygusal açıdan karman çorman garip bir durum yaşadığım doğru. Bir türlü düze geçemedim hayırlısı bakalım. Pluto ayımı rahat bırakırsa belki bir nebze rahat hissetmeye başlarım kendimi. Senin 1. evinde kendinle ilgili algın, benimse 7. evimde karşımdakilerle ilgili algımı değişimden geçiriyor.
10-29-2011 10:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

(08-14-2012 10:52 AM)ekinoks Yazılan:  gülücük Paranoya insana gecenin bir yarısı ayazda şüphelendiği kişinin evinin önünde bekletir...

İğrenç bişey hiç bir şeyi ıspatda edemezsiniz, eminde olamazsınız...ya kendi içindekini öldüreceksin yada karşıdakini bu his vardır ve genellikle insan kendindekini öldürür...hiçbirşey paranoyadan daha fazla acı veremez.
Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da beni sadece akrepler anladı ve anlayabilir.

Ayıpsıngülücük
08-14-2012 06:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

"Senin gümüşün bulutlara çizgi çekiyor". Plutonun şüphesini anlatacak en iyi söz desem yeridir.
Gülümsese bile aklında neler döner. Kendimden bilirim.

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
03-28-2017 08:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Miu_miu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Plüto => Şüphe => Paranoya
Okurken eşimi gördümcanımsın Sizi you tube dan takip ediyorum esasında. Videolaranız çok samimi çiçek Eşimde venüs plüton karesi var anladığım kadarıyla. Yorumunuzu rica edebilir miyim? Aynı zaman da 5.evde de Plüton var. İlk tanıştığımızda seni bırakmıycam dedi. Bayağı korkmuştum. utangaç Haritasını aşağıda ekliyorum. Müsait olup da bakarsanız çok mutlu olurum.

https://i.hizliresim.com/bBNEOV.png

(11-01-2010 12:43 AM)astrosohbet Yazılan:  Plütoyu anlamak için yanardağ imgesini kullanabiliriz.
Dış görünümü katı bir dağ , içerdeyse fokurdayan bir lav kütlesi.
Plüto vurgusu olan insanlarda yanardağ gibidir. Yüzeyde sakin gibi görünen bir dış imaj , içerdeyse fokurdayan bir kazan.

Plütonun ifadelerinden biri yoğunluktur. Odaklanmış bir enerjiyi ifade eder.
Plüto her neye odaklanırsa , o alanda güçlü bir enerjiden söz edebiliriz.
Peki Plütonun karanlık tarafına odaklanmışsak ne olacaktır ?
O alanda güçlü ( bazen yıkıcı ) bir negatif enerjiden söz edebiliriz.

İnsanlar zaman zaman şüphe duygusunu yaşar. Kimisi kendi yeteneğinden şüphe eder , kimi kendi çekiciliğinden şüphe eder , bir başkası yabancılardan şüphe duyar vs.
Pek çoğumuz şöyle yada böyle şüphe etmeyi deneyimlemişizdir.
Özellikle ilişkiler konusunda şüphe duygusu bazen ilişkiyi çıkmaz bir sokağa götürebilir.
İlişkinin tıkanmasına sebep olabilir.
Çünkü şüphe eden taraf , sevdiği insanın güvenilirliğinden şüphe etmektedir. Acaba yalanmı söylüyor , acaba beni aldatıyormu ?
Bazen şüphe etmekte haklı olduğumuzu görürüz evet ancak çoğu zaman şüphelerimizin bizi yanıltması ihtimali de vardır.

Peki Plütonun şüpheyle bağlantısı ne düzeydedir ?
Yukarıya ilk yazdıklarımıza bakalım ve neler demiştik hatırlayalım.

Plütoyu anlamak için yanardağ imgesini kullanabiliriz.
Dış görünümü katı bir dağ , içerdeyse fokurdayan bir lav kütlesi.

Başka ne demiştik ?

Plütonun ifadelerinden biri yoğunluktur. Odaklanmış bir enerjiyi ifade eder.
Plüto her neye odaklanırsa , o alanda güçlü bir enerjiden söz edebiliriz.

Doğum haritasında Plüto vurgusu olan kişilerin içine bir şüphe tohumu düştüğünde ne olabilir ?

Evet herkeste az yada çok şüphe etme potansiyeli vardır , peki Plütonun bu konudaki farkı nedir ?

Plüto içerde kaynayan / fokurdayan gizli bir lav kütlesidir.
Şüphe ise bu lav kütlesine dökülen benzin gibidir.

Sakin ve soğukkanlı görünen Plütonun içine şüphe tohumu girdiğinde , benzin dökülen ateşin alevlenmesi gibi bir ruh halinden söz edebiliriz.

Plüto odaklanmış bir enerjiyi ifade ediyor demiştik.
Özellikle duygusal ilişkilerde şüpheye düşen Plüto , tüm odağını şüphe ettiği konuya yönlendirebilir.
Bazen sezgisel zekasıyla şüphelerinde haklı çıkar.
Ancak çoğu zaman bir şüpheye gereğinden fazla önem verip ona kilitlenebilir ve yanılma ihtimalini bile akıl edemeyecek düzeyde şüphenin gerçekliğine kilitlenebilir.
Bu yanılgı onun akılsız olduğunun göstergesi değildir çünkü Plütonik bir şüphenin düz mantıkla açıklanması yetersiz olacaktır.

Plütonik kişi , sevdiği kişi hakkında bir şüpheye düştüğünde içinde onu kemiren bir kurt varmış gibi hisseder.
Sakinliğini kaybedebilir çünkü içerdeki kaynayan kazana benzin dökülmüştür.
Odaklanmış Güç , şüpheye yönlendirilmiştir bir kere..
O anda olumsuz senaryolar bir bir akmaya başlar Plütonun zihninde.
Bu senaryoların kaynağı , bilinçaltının derinlikleridir.
Böyle olumsuz senaryoların Plütonik bilinçaltında ne işi vardır ?
Çünkü muhtemelen geçmişte Plütonik krizler yaşamıştır o kişi.
Belki babası annesini aldatmıştır , belki tacize uğramıştır , belki şiddet görmüştür , belki sadece psikolojik baskı hissetmiştir.
Her ne yaşanmışsa , bilinçaltının derinliklerine gömülmüştür..
Şimdi ise şüpheye odaklanmış bu büyük enerji , her şeyin altını üstüne getiriyor gibidir.
Bilinçaltına gömülmüş olanlar yüzeye fırlar tıpkı ölülerin toprağın altından dirilip zombiler şeklinde görülmesi gibi..
Sakin olarak bildiğiniz Plüto sevgiliniz , gömdüğü krizlerin intikamını sizden alırcasına sizi kötülemeye başlamıştır. Sanki siz onun annesini döven ve eziyet eden babası olmuşsunuzdur o anda. Sanki siz ona taciz eden kişi olmuşsunuzdur o anda. Sanki siz onun bir düşmanı olmuşsunuzdur o anda..

Evet herkes az yada çok şüphe eder diğerlerinden. Oysa Plütonun şüphesi , en yoğunu , keskin ve yaralayıcı olanıdır. Plüto sahibi şüphesini saklarsa , gizlerse ne olur ?
Benzin içerdeki fokurdayan ateşle temas etmiştir. Bilinçaltında gizlenen zombiler ayaklanmıştır. Ve bu durumda Plütonik şüpheye olumlu müdahale yapılmazsa , ateş büyüyecektir , zombilerin sayısı artacaktır.
Şüphesini ifade etmeyen bir Plüto , gün gelip içindeki zehiri akıttığında dönüşü zor şeyler yaşanabilir. Sevgilisinin daha hiç bir şeyden haberi yoktur ama Plüto sahibi ona öyle senaryolarla gelmiştir ve öyle iddialı-keskin açıklamalar yapmaktadır ki kendinden bile şüphelenebilir.

Şöyle bir şaşkınlık yaşanabilir ,

- Nasıl olurda bunları düşünürsün ?

Plütonik kişilerin olduğu ilişkilerde zaman zaman böyle şüphe kaynaklı krizler gözlemlenebilir.

Çözüm olarak ne söyleyebiliriz ?

Plütonik kişinin kendini fark etmesi ilk adımdır. Şüphe tohumu onda yıkıcı sonuçlar doğurabilmektedir. Bunu fark etmeli ve kendisini dengelemeye karar vermelidir.
Kendinin bu problemli doğasını fark etmeye direnirse , şüphelerinde haklıysa zaten ilişki bitecektir muhtemelen , yok eğer şüphelerinde haksız ise bu kez karşı taraf için çekilmez bir durum oluşacaktır. Plütonik kişinin kendi doğasının farkında olması , çözüm için ilk adımdır.

Plütonik kişinin , sevdiği ve birliktelik kurduğu insana kendini açıklaması ikinci adımdır.
Yani karşı taraf , plütonik sevgilisinin zaman zaman kurt adam yada kurt kadın olacağını bilmelidir.. Kurta dönüşebilecek biriyle ilişki kurduğunun farkında olmalıdır.

Üçüncü adım , Plütonik kişinin şüpheye kapıldığı anda bunu partnerine ifade etmesidir.
Benzin içerdeki fokurdayan kazanla temas etmiştir ve zombiler ayaklanmıştır.
Plüto sahibi ilk fırsatta bu durumu partnerine ifade etmelidir.
Şüphe ettiği her ne ise bunu direkt sormalıdır. Cevapları istemelidir. Şüphesini gizlememelidir.

Dördüncü adım , sevgiliye düşmektedir.
Madem bir kurt adamla / kurt kadınla birliktedir ve bunu kabul etmiştir , öyleyse bu krizin başlangıç aşamasında Plütonun şüphe ettiği konuya açık sözlülükle yanıtlar vermelidir. ( bu durumdan hoşlanmasa bile , idare etmelidir )

Beşinci adım ise plütonik kişinin bu açıklamalara güvenmesidir , itimat etmesidir.
Ortada şüpheyi destekleyen bir kanıt yok ise sevdiği ve birlikte olduğu kişiye güvenmesi o anda alevlenen ateşi söndürecektir , zombileri çıktığı yere gönderecektir.

Plütonik şüphenin ifade edilmemesi ve zihinden uzaklaştırılmaması durumunda bu kez durum daha vahim bir hal alabilir. Odaklanmış enerji şüphe benzini ile çalışmaya başlar ve basit şeylerden hiç olmadık senaryolar üretilebilir.
Artık Plütonik zihinde baskın olan dürtü şüphedir. Yani gün içinde pek çok kere aklına şüphe kaynaklı kurgular gelir. Kurt içeride ne kadar olumlu şey varsa onları yer bitirir. Kişiyi tüketir. Bu duruma paranoya diyoruz.
Ve doğum haritasında kişisel gezegenlerin Plütoyla yaptığı kavuşum , kare ve zıt açılarda bu paranoya haline rastlayabiliyoruz.

Yılanın başını henüz küçükken ezmek..

Bütün mesele budur. Şüphenin akla düştüğü ilk anda ezilmesi / soru işaretinin yanıtlanması gerekir.

Yoksa büyüyüp bütün zihni işgal edebilir. ( Paranoya )

Plüto vurgusu olan bir sevgiliniz varsa , kendi şüpheci doğasının ne kadar farkında bunu onunla konuşmanız faydalı olabilir ?
Acaba kendi içindeki kurt adamın yada kurt kadının farkındamı ?
Acaba zombiler uyandığında , açıklamanız ona yetecekmi ?

Eğer siz Plüto vurgusuna sahipseniz ve kendi doğanızın farkındaysanız , karşı tarafa bu yönünüzü anlatın. Ondan anlayış bekleyin. Ve zombiler uyansa bile karşı tarafın açıklamalarını dikkate alın , dinleyin , sakinleşmek için bilinçli çaba gösterin.

İçinizden bazıları şunu sorabilir , kim bir kurt adamla yada kurt kadınla ilişki kurmak isterki ?

Cevap sorunun içinde saklı aslında ,

Bir kurt adamla yada kurt kadınla kurulacak ilişki daha yoğun , daha güçlü ve daha tutkulu olmaya adaydır.
Seksüel cazibeyi de bonus olarak eklemeyi unutmayalım ;)

https://hizliresim.com/8Ypk1n
05-04-2018 11:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Gönül ilişkilerinde çok zorlayıcı oluyor benim için, dışarıya durduk yere böyle olmuyorum ki zaten mesafe, çoğu zaman yalnız olmak rahatlık veriyor bana ve sezgilerimi daha iyi kullanmamı sağlıyor ama eğer sinsilik, düşmanlık, kötü niyet ya da çok zıtlık sezersem ve o insanla sık sık aynı ortamda oluyorsam kafam çok yoğunlaşabiliyor, ha kendimden şüpheye düştüğüm de oluyor ne yazık ki.
Yükselen akrep plütonla aynı yerde, venüsüm retro, ay oğlak derken bazen yalnız öleyim diyorum çünkü kendimden yorulduğum anlar oluyor, güvensizim, kıskancım, karşımdakinin sevgisini sınıyorum ama bir o kadar da doğru çıkan sezgilerim vardır, paranoya ve doğru ayrımını içten içe biliyorum ama akışına bırakamıyorum ilişkiyi, "ya ben anlayamıyorsam" diyorum, aslında emin olsam o rahatlıkla çok uyumlu olurum ama bu imkansız gibi bir şey ve şoklarla aram hiç iyi değil, her an her şeye hazır olmalıyım hissi yaşıyorum, dengeyi sağlamak çok zor benim için. O aradığım rahatlığın olduğuna ikna olmaya çabalıyorum sanırım. Ama aslında "emin" olunamayacağını kabullenmek lazım bir yandan da. Net olmayan her şey zulüm gibi geliyor gülücük

Alıntı:Dördüncü adım , sevgiliye düşmektedir.
Madem bir kurt adamla / kurt kadınla birliktedir ve bunu kabul etmiştir , öyleyse bu krizin başlangıç aşamasında Plütonun şüphe ettiği konuya açık sözlülükle yanıtlar vermelidir. ( bu durumdan hoşlanmasa bile , idare etmelidir )

Bu çok çok önemli. O yanıtı almadan başka hiç bir şey düşünemiyorum ve öfkelenip daha çok şüpheye düşüyorum.

Şu haritamda bir yerlerde hava etkileri olsaydı da daha rahat olsaydım ya gülücük

Bilgili değil, ilgili.
05-09-2018 01:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Pluto Evlerde İrdeleyelim vivienleigh 97 256,949 04-17-2020 06:16 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Plüto Burçlarda Angel 36 59,805 04-25-2018 04:06 AM
Son Mesaj: cancimini
  Plüto ve Ayıklama astrosohbet 29 41,740 10-03-2017 03:14 PM
Son Mesaj: capri