Değerlendir:
  • 13 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Necip Fazıl K.
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Necip Fazıl K.
Necip Fazıl Kısakürek için ünlüler bölümünde konu başlığı yoktu sanırım.
Buradan Astrolojik değerlendirmeler yapılabilir.

10-13-2010 02:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Necip Fazıl K.
(10-13-2010 01:41 PM)lajâ Yazılan:  ben anlamam sen yaptın sen düzelt :D aynı haritayı alsan ünlülerin başlığına yapıştırsan bizi yormasan makara

Hazır Yıldırım açmış başlığı ben de haritayı yapıştırayım barigülücük

[Resim: astro2gw01necipfazilkis.th.gif]

Doğum saati diğer başlıkta sabah karşı doğduğu belirtildiği için saat 4 olarak alınmıştır.

Nin.Me.Sar.Ra
10-13-2010 05:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-13-2010 05:37 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(10-13-2010 01:41 PM)lajâ Yazılan:  ben anlamam sen yaptın sen düzelt :D aynı haritayı alsan ünlülerin başlığına yapıştırsan bizi yormasan makara

Hazır Yıldırım açmış başlığı ben de haritayı yapıştırayım barigülücük

[Resim: astro2gw01necipfazilkis.th.gif]

Doğum saati diğer başlıkta sabah karşı doğduğu belirtildiği için saat 4 olarak alınmıştır.

Boğa burcunda Merkür-Venüs kavuşumu görünüyor. Üstelik Satürnle açı yapıyorlar.
Fikirlerinde Toprak elementi vurgusundan söz edebiliriz.
Düşüncelerini , Venüsün etkisiyle sanatsal bir hünerle ifade ediyor.
Aşk , ilişkiler , kadınlar bu Şairimizin belki fazla ciddiyetle ( bazen karamsarlıkla ) yaklaştığı konular olabilir. Bu konularda esneklik göstermesi zor olacaktır.

İkizler burcunda Güneş-Mars kavuşumu görünüyor. Müthiş bir enerjisi var ve bu enerjiyi düşünmek/yazmak için kullanıyor. ( ikizler burcu potansiyelleri )
Jüpiterinde Koç burcunda olması , şairimizin ateşli/öfkeli/meydan okuyan tarzda Mars özelliklerini genişletiyor olmalı.

10-13-2010 08:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-13-2010 08:09 PM)lajâ Yazılan:  Ay'ına değinmedin.. saturn ve pluto üçgeni var en sağlamından gülücük

Necip Fazıl bey aramıza yeni katıldı ve biliyorsun yeni üyelere hemen detaylı analiz yapmıyoruz gülücük

10-13-2010 08:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

9.ev yöneticisi 10.evde ve kovada (satürn )

yurtdışı hayatı varmış sanırım .kovada ve 10.evde satürn iyi çalışıyor ve kendisine şans ermiş.

ayrıca toplum önünde inançlarıyla durduğunu ve tanındığını bana düşündürdü.

evi oğlak kesmiş ve yönetici kovada olduğu için , aykırılık döneminden sonra , geleneksel inanışlara yönelmiş ve jupiterinde koçta olması , fikirleri inanışları konusunda savaşçı mert ve dolaysız bir tarz veriri.

yine jupinin 12.evde olması , jupiter konularında kayıplık verebilir.

5.ev yöneticisi aslan gibi yaratıcılıkla ilgili bir burç kesmiş ve yönetici güneş , yine ikizlerde .yazım konusunda yaratıcılık aklıma geldi.

3.evini yengeç kesmiş ve ay terazide bulunuyor.
3.evi kesen yengeç , duygularını güzel ifade edebilmesini sağlar.

2.evi ikizler kesmiş .sanırım merküryen konulardan para kazanmasını anlatabilir.
10-13-2010 09:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

aeon ev çizgilerine göre yorum yapmışsın ama doğum saatiyle ilgili pek fazla şey bilmiyoruz,diğer başlıkta verilen sabah karşı doğdu bilgisi dışında.

Din hayatında önemli bir yer tuttuğundan 9. ve 12. evlerin kalabalık olması beklenilebilir.Bu nedenle haritada 1. evde görünen Venüs Muhtemelen 12. evdedir.

Nin.Me.Sar.Ra
10-14-2010 06:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yakamoz Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Necip Fazıl ın MC si Güneş, Venüs ve Marsla 120 lik açı yapmış. Kariyeri ve toplum içindeki konumu güneş açısıyla parlamış, venüs açısıyla toplum tarafından sevilmiş, sayılmış ve mars açısıyla cesaret kazanmış, enerjisini kariyeri üzerinde yoğunlaştırabilmiş bir de ay karesi var ama 8 derecelik ne güzel açılar yaa imrendim vallagülücük

Necip Fazıl Kısakürek (1905 - 1983)

26 Mayıs 1905'da doğdu. Maraş'lı bir soydan gelen Necip Fazıl'ın çocukluğu, mahkeme reisliğinden emekli büyük babasının İstanbul Çemberlitaş'ta ki konağında geçti. İlk ve orta öğrenimini Amerikan ve Fransız kolejleri ile Bahriye Mektebi'nde (Askeri Deniz Lisesi) tamamladı. Lisedeki hocaları arasında dönemin ünlülerinden Yahya Kemal, Ahmet Hamdi (Akseki), İbrahim Aşkı gibi isimler vardı.

İstanbul Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nü bitirdikten (1924) sonra gönderildiği Fransa'da Sorbonne Üniversitesi Felsefe Bölümünde okudu. Paris'te geçen bohem günlerinden sonra, Türkiye'ye dönüşünde Hollanda, Osmanlı ve İş Bankalarında müfettiş ve muhasebe müdürü olarak çalıştı. Bir Fransız okulu, Robert Kolej, İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi, Ankara Devlet Konservatuarı, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde hocalık yaptı(1939-43). Sonraki yıllarında fikir ve sanat çalışmaları dışında başka bir işle meşgul olmadı.

Şairliğe ilk adımını on yedi yaşında iken, annesinin arzusuyla başladı ve ilk şiirleri Yeni Mecmua'da yayımlandı. Milli Mecmua ve Yeni Hayat dergilerinde çıkan şiirleriyle kendinden söz ettirdikten sonra, Paris dönüşü yayımladığı Örümcek Ağı ve Kaldırımlar adlı şiir kitapları onu çok genç yaşta çağdaşı şairlerin en önüne çıkararak edebiyat çevrelerinde büyük bir hayranlık ve heyecan uyandırdı. Henüz otuz yaşına basmadan çıkardığı yeni şiir kitabı Ben ve Ötesi (1932) ile en az öncekiler kadar takdir toplamayı sürdürdü

Şöhretinin zirvesinde iken felsefi arayışlarını sürdürüp içinde yeni bir dönemin doğum sancısını hisseden Necip Fazıl için 1934 yılı gerçekten de hayatının yeni bir dönemine başlangıç olur. Bohem hayatını en koyu rengiyle yaşadığı günlerde Beyoğlu Ağa Camii'nde vaaz vermekte olan Abdülhakim Arvasi ile tanışır ve bir daha ondan kopamaz. Necip Fazıl' ın hemen tümünde üstün bir ahlak felsefesinin savunulduğu tiyatro eserlerini birbiri ardına edebiyatımıza kazandırması bu döneme rastlar. Tohum, Para, Bir Adam Yaratmak gibi piyesleri büyük ilgi görür. Bu eserlerden Bir Adam Yaratmak, Türk tiyatrosunun en güçlü oyunlarındandır.

Necip Fazıl'ın şairliği ve oyun yazarlığı kadar önemli yönü, çıkardığı dergiler ve bu dergilerde çıkan yazılarla sürdürdüğü mücadeledir. Haftalık Ağaç dergisi(1936, 17 sayı) dönemin ünlü edebiyatçılarının toplandığı bir okul olmuştur. Büyük Doğu dergisinde çıkan yazılarıyla İsmet Paşa ve tek parti (CHP) yönetimine şiddetli bir muhalefet sürdürmesi sonucu hakkında açılan çok sayıda davada yüzlerce yıl hapsi istendi, Cinnet Mustatili adlı eserinde hapishane anıları yer alır. Sık sık kapatılan ve toplatılan Büyük Doğu'nun çıkmadığı sürelerde günlük fıkra ve çeşitli yazılarını Yeni İstanbul, Son Posta, Babıalide Sabah, Bugün, Milli Gazete, Hergün ve Tercüman gazetelerinde yayımlandı. Büyük Doğu'da çıkan yazılarında kendi imzası dışında Adıdeğmez, Mürid, Ahmet Abdülbaki gibi müstear isimler kullandı. 1962 yılından itibaren de hemen hemen tüm Anadolu şehirlerinde verdiği konferanslarla büyük ilgi topladı.

1980'de Kültür Bakanlığı Büyük Ödülü'nü, 'İman ve İslam Atlası' adlı eseriyle fikir dalında Milli Kültür Vakfı Armağanı'nı (1981), Türkiye Yazarlar Birliği Üstün Hizmet Ödülü'nü (1982) almıştır. Ayrıca Türk Edebiyatı Vakfı'nca 1980'de verilen beratla 'Sultan-üş Şuara' (Şairlerin Sultanı) ünvanını kazanmıştır.

http://www.kimkimdir.gen.tr

10-14-2010 09:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Ben haritasını 1904'e göre çıkarttım kimi kaynaklarda böyle yazılmış

Nin.Me.Sar.Ra
10-14-2010 09:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(10-14-2010 06:48 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  aeon ev çizgilerine göre yorum yapmışsın ama doğum saatiyle ilgili pek fazla şey bilmiyoruz,diğer başlıkta verilen sabah karşı doğdu bilgisi dışında.

Din hayatında önemli bir yer tuttuğundan 9. ve 12. evlerin kalabalık olması beklenilebilir.Bu nedenle haritada 1. evde görünen Venüs Muhtemelen 12. evdedir.

:D

gaza gelip yorum yazmanın sakıncaları başlığı açıcam .bunu arasıra yapıyorum gülücük
10-14-2010 09:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Balığa biraz ateş kat al sana gaza gelme şampiyonugülücük

Ben de var bu huy oradan bilmiyorum.Bakma yaşlandıkça biraz akıllandım gibi sankidil çýkarma

Nin.Me.Sar.Ra
10-14-2010 09:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir