Değerlendir:
  • 52 Oy - 2.96 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lilith ve Kötülük
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Lilith ve Kötülük
(05-15-2012 01:39 AM)albunea Yazılan:  edit: hemen çıktı zaten, http://darkstarastrology.com/lilith-syna...oroscopes/

aynı çifte dair başka bi çalışma vardı sanki burda.

edit 2: http://lilith.tribe.net/thread/41519f70-...b16461a7d3 burda da lilithle açı yapan gezegenlerin olumlu-olumsuz etkileri var.

neptün-lilith açılarında ihanet durumları gözlenebilir demiş.

seksüel manyatizmadan bahsetmiş özellikle elizabeth taylor örneğinde

* önemli gördüğüm kısımları kısa kısa not düşeyim.

05-15-2012 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-15-2012 02:07 AM)albunea Yazılan:  venüs-mars bağlantısının yerini tutmaz diyor uzun vadede. sanırım lilith ilişkisi biraz niyeti belirliyor. tam emin olmamakla beraber senin dediğin gibi kara kedinin takdirine bırakıyor işi gibi.

evet uzun vadeli fazlaca etkisi olmaması doğal çünkü sonuçta gezegen değil, venüs-mars açılarıyla kıyaslarsak etki daha az yada daha kopuk kopuk olacaktır

lilithi hileyle, yalan benzeri kötülükle özdeşleştiren yorumlarda yapılıyordu bu verdiğin kaynak konuya sinastri penceresinden bakmış
lilithin bendeki dar olan tanımları biraz daha genişledi , iyi oldu teşekkür ettim.

05-15-2012 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

gülücük ben kendi adıma güneş-lilith stresli açılarını çok önemsedim (üç ilişki = üç gözyaşı!) öyle bir açı görürsem bir daha o kişilerden koşa koşa kaçarım. bildiğim bu koptum.w
05-15-2012 02:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

(05-15-2012 01:02 AM)Neptunian Yazılan:  
(05-15-2012 12:42 AM)Mavisahram Yazılan:  bu lilith olayi nefis gibi bir sey sanirsam...

Nefs daha genel ve bizi sürekli meşgul etmeye çalışan bir şey bildiğim kadarıyla

Yani lilithe göre daha geniş bir yer kaplıyor hayatımızda

lilith için hepimizin içinde uyumakta olan kara kedi ifadesini kullanabiliriz

Evet sürekli mesgul eden...buna neden olan astrolojik acidan icimizde yatan kara kedi olmasin acisindan düsünmüstüm...

lilithi anlamakta zorluk cekiyorum... isigi emen ve icine hapseden diye okuyorum genelde yazilarda... ama islevi nedir ne degildir... plutoya benzerlik acisindan yola cikarak birseyler olusuyor kafamda ama tam plutonluk da bir islevi yok...

Cvp icin tsk ederim...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
05-15-2012 05:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(05-31-2012 12:07 PM)picachu Yazılan:  
(05-15-2012 02:23 AM)albunea Yazılan:  gülücük ben kendi adıma güneş-lilith stresli açılarını çok önemsedim (üç ilişki = üç gözyaşı!) öyle bir açı görürsem bir daha o kişilerden koşa koşa kaçarım. bildiğim bu koptum.w

tam acimi olmali yoksa zit burcta olmasida gerilim icin yeterlimi? mesela birinin gunesi akrepse lilith bogadaysa uzakmi duruyoruz?

bence açı gerektirir gezegen olmadığından. bu arada annemle babamın güneş-lilith karesi çıktı. gülücük yine de ben bulaşmak istemem.
05-31-2012 01:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

bu arada bu linkteki bilgilerden lilith e değil black moon lilith e bakarak yararlanıyoruz. astro da h13 yazıyoruz additional objects kısmına.
05-31-2012 01:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(06-28-2012 09:49 AM)destrudo Yazılan:  bir kişinin lilithi diğer kişinin plutosuyla kavuşumda ise ve bu pluto venüs ile sert açılı ise...?

teorik olarak seksi bir kombinasyon gibi görünüyor ancak lilith üzerine gerek natal gerek sinastride çok fazla inceleme yapamadık bunuda belirtmeliyim

06-28-2012 04:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
destrudo
Kayıtsız

(06-28-2012 04:21 PM)Neptunian Yazılan:  
(06-28-2012 09:49 AM)destrudo Yazılan:  bir kişinin lilithi diğer kişinin plutosuyla kavuşumda ise ve bu pluto venüs ile sert açılı ise...?

teorik olarak seksi bir kombinasyon gibi görünüyor ancak lilith üzerine gerek natal gerek sinastride çok fazla inceleme yapamadık bunuda belirtmeliyim

Teşekkür ettim.teknik olarakı çok iyimser imiş.
bana şunu düşündürttü :
Liith terazi kişisi venüs kişisinin yoğun duygularını anormal olarak değerlendirip uzaklaşıyor ve venüs kişisi travma geçiriyor. bunun içindir ki lilith kişisinin huzuru kaçmasın diye venüs kişisi duygularını bastırmak zorunda kalıyo ve kendini ortadan ikiye çatlıycakmış gibi hissediyo. yani bi çeşit işkence söz konusu.. tabi bu travma halini açıklayacak daha sağlam açılar da söz konusu ay kavuşum mars gibi, element uyumsuzluğu barındıran kareler gibi.
06-29-2012 12:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeppi
Kayıtsız

(01-02-2013 11:04 PM)Mavisahram Yazılan:  Compozit lilith balikta ve 7. evde
Açilari:
kare chiron, uranus
Ucgen pluto, saturn
Zit mars
Acinin adini bilmiyorum ama sekil olarak kare var ve karenin icinde de 45 lik acininisareti var buda gunese ve merkure olan açi...

Cmpozit acida ki aliktaki lilith ozelliklede 7. evde ne kadar gicik bir durum...

cnm o açı :

Sesquiquadrate
135 derecelik açının ifadesidir. Bu açı, ışıklar ile gezegenler arasında mevcutsa çok önemlidir. Bireyin duygusal karar alma yetilerinin derecesini gösterir. 135'likler kişiliğin karar alma yetilerindeki sorunlar sebebiyle ve yerleşmiş yanlış duygusal şartlanmalardan kaynaklanan bedensel hastalıkları göstermesi açısından önemlidir. Bu iki tema, birbirinden çok aykırı gibi görünen psikolojik bir engram'ın, aslında çocukluğumuzdan kaynaklanan doyurulmamış sevgi açlığı olduğunu dahi gösterebilir. 135'lik açıların sebebiyet vereceği problemler erken fark edildiği takdirde birey, bu açının ifade etmiş olduğu sorunlarla karşılaşmayabilir. Önlenebilen bir açı kalıbı şeklidir.
01-03-2013 03:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Lajâ dateline='[url=tel:1357199779' Yazılan:  1357199779[/url]']
http://astrosohbet.com/showthread.php?tid=4509 <= BUYRUN

2. hatta 3. soruşun olabilir bunu ve benim sana döndüğüm mesajlarıda görmüyorsun sayın Mavisahram
Cok pardon inanin gormedim... Sanirim sorduktan sonralari girmediysem uzun muddet... Ya da gozden kacirmisim... Suan inceliyorum cok yararli oldu... Forum okadar buyukki bazen okuduklarimi ikinciye ariyorum ariyorum bulamiyorum... Tskler tekrardan sizi de bir hayli biktirmisim sanirim... çiçek

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
01-03-2013 09:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Lilith açıları Yakamoz 17 150,825 05-01-2019 01:15 PM
Son Mesaj: cancer123
  Haritalarda Lilith (Sinastri de Dahil) BayanKararsız 0 56,458 12-07-2018 06:02 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  LİLİTH - Ev ve Bulunduğu Burçlar(ETKİLERİ) nev_bahar 44 338,089 07-13-2017 01:15 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Kara Ay Lilith yezda 11 63,237 07-13-2010 10:36 AM
Son Mesaj: Serena

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir