Değerlendir:
  • 15 Oy - 3.13 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Diger Burclara Göre Boga
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Diger Burclara Göre Boga
Koc burcuna göre Boga; kesinlikle cok agir kanli ve tahammül edilemez derecede pasiftir. Ancak Boganin güven veren serinkanli tarafi Kocun maceralarda yorulup döndügü siginak görevi görebilir. Bu yüzden iki burcun bir araya gelmeleri faydali da olabilir.

Ikizler burcuna göre Boga; yavas düsünen, hareketsiz, ilgi cekmeyen biridir. Fakat yinede komsu burclar oldugu icin iki burc sIk sIk bir araya gelir. Ikizlerin aktif ve hizli düsünen zihni, boganin ayaklari yere basan mantigi ile dengelenir.

Yengec burcuna göre Boga, güven veren biridir. Siginilacak hosgörülü ve sakin bir liman arayan calkantili Yengec, boganin mantikli ve serinkanli bilinci ile hem dengelenir, hem huzur bulur. Bu ikili genellikle, evcimen ve üretkendir. Biriktirici yapilariyla birbirini destekleyip maddi yönden gelismeye müsait bir ortaklik veya evlilik kurarlar.

Aslan'a göre Boga cimri ve gurursuzdur. Aslan burcu ile Boga birbirine kare burclar oldugu icin günesler sert aci yapiyorsa iliski hic kurulmayabilir veya cok gergin ve gecimsiz bir iliski söz konusu olabilir. Ikilinin anlastiklari tek konu, kalicilik ve üstünlük beklentilerinin onlari maddeye yöneltmesidir. Bu sefer de cikar anlasmazligi ortaya cikabilir.

Basaga göre Boga; kendi halinde, mütevazi, olgun bir karakterdir. Iki burcun hayatin gercekleri ve kurallari ile aralari iyi oldugu icin, birbirlerini kolay anlarlar. Ancak bu ikilinin iliskileri fazla mantiga dayanir ve disa kapali kalabilir. Iliskilerini renklendirmek ve hareketlendirmek dis etkilere kalacaktir.

Teraziye göre Boga; kendisini düsünen, hedonist bir karakterdir. Her iki burcun insani da güzellik, uyum ve barisi arayan, sanatkar ruhlu olsa da, Teraziye göre Boga fazla durgundur. Terazi uyum ve güzelligi hareketlerde, iliskilerde ararken Boga madde de aramaktadir. Ikisi de tavizkar yapida olduklarindan bu ikilinin haklarini baskalari savunmak zorunda kalabilir.

Akrep'e göre Boga, duygusuz ve fazla tavizcidir. Derin duygulara ve keskin ihtiraslara sahip Akrep icin Boga anlasilmaz derecede basittir. Eger aralarinda karsit aci varsa iliski hic baslamaz veya son derece durgundur. Bu ikilinin birbirinden ögrenerek dengelemeleri gereken kusurlari vardir.

Yay' göre Boga degismeyen, riskten kacan cekingen biridir. Bu yüzden aranilan bir dost özelligi tasimaz. Ancak bu ikilinin iliskileri, birbirlerini dengelemeleri sonucu verimli olabilir. Boga mantikli ve tutarli oldugu icin yayin maceraci ve asiri güvenli tavirlarini dengeler.

Oglaga göre Boga; sakin, mantikli ve tutarli biridir. Ikilinin hayat amaclari, maddi birikim ve sosyal mevki arayisi oldugu icin birbirini destekleyebilir. Fazla maddeci ve kati mantikci olmak, bu ikilinin dengelenmesi gereken tarafklari olacaktir.

Kova icin Boga; arzularindan baska bir sey düsünmeyen düsüncesiz biridir. Bu yüzden iliskileri tatsiz ve gergindir. Hle kare aci varsa hic anlasamazlar, birbirlerinden kacarlar. Sadece mücadele ve gerginlik sevmedikleri icin birbirlerini anlarlar. Kare aci yoksa tutarlilik ve akilcilik beklentileriyle bir araya gelebilirler.

Balik icin Boga, barisci, uzlasmaci, sevgi ve güvenlik vadeden bir karakterdir. Ikilinin iliskisi, baligin asiri beklenti ve hayallerle yaptigi kendini adama ve fedakarlikla baslar, daha sonra Boga tutarliligi ile sürer. Zamanla Balik fazla beklentilerinden vazgecip boganin mantikliligina teslim olur.

Kaynak: Islam'da Astroloji ve Burclar H. Kübra Ergin

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-04-2010 09:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

RE: Diger Burclara Göre Boga
Basaga göre Boga; kendi halinde, mütevazi, olgun bir karakterdir. Iki burcun hayatin gercekleri ve kurallari ile aralari iyi oldugu icin, birbirlerini kolay anlarlar. Ancak bu ikilinin iliskileri fazla mantiga dayanir ve disa kapali kalabilir. Iliskilerini renklendirmek ve hareketlendirmek dis etkilere kalacaktir.

Genelde en yakın arkadaşlarım boğa burcu olmuştur. Çok iyi anlaşırım her zaman destektirler. Benim farkettiğim tek olumsuz özellikleri çok yavaş hareket etmeleri. Ben ise çok aceleciyimdir dengeliyor gülücük)
10-05-2010 06:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Rica ederim arkadaslar... evet bogalar cok yavas.. ay bogasinin, duygulari da yavas... ya da bir merkür boga :( ama her burcun yavas oldugu alanlar var sonucta...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-05-2010 09:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Jackal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 6

Oğlak'tan daha ağır,daha yavaş bir burç var mıdır sorusunun yegane cevabıdır Boğa.gülücük
Genellikle en iyi anlaştığım insanlardır Boğa Burcu insanları.Biraz rahatına düşkün oldukları söylenir,ama kesinlikle tembel olduklarını düşünmüyorum.Yapılması gereken her şeyi yapıyorlar fakat biraz yavaş yapıyorlar.:D

''...tırnaklarım kanadıkça aydınlanır yolum...''

Beni öldürmeyen her ''açı'',beni güçlendirir.gülücük

http://imageshack.us/photo/my-images/829/harrita.gif/
02-25-2012 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Bu kişi hasarlı bir boğaysa yutma problemi de olabilir. Mesela hap yutamayabilir çocukluğunda sürekli bademcikleri şişebilir doktora bana iğne ver de yeter ki hap yutmayayım diyebilir. Yediği penisilinler yüzünden dişlerinde beyaz lekeler oluşabilir.Ya da yemek yerken her yemeği yiyemeyebilir yutmakta zorlanabilir.Hatta ciddi bir boğulma tehlikesi geçirmiş olabilir.Zaman içerisinde hap yutma problemini orta büyüklükte bir hapı 2 ye ya da 3 e 4 e bölerek aşmaya çalışabilir.
Mesela içmek zorunda olduğu tiroid ilaçlarının ilk dönemlerinde o minicik ilaçları içerken bile çok zorlanabilir vs vs
08-15-2012 12:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

ben uranüs zıt açılı güneş merkür boğayım ve o kişinin ta kendisi benim az önce ağrı kesici içtim orta büyüklükte bir ilaç normal insanların zorlanmadan yutabilecekleri türden ama ben 2 ye böldüm onu da yutamasaydım 2 ye böldüklerimi gene 2 ye bölecektim :D
08-15-2012 12:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Fikrin değişsin diye söylemedim öyle boğalar da var muhakkak mantıksız değil anlattıkların, ama bende sadece uranyen bir boğa olarak yutamama konusuyla ilgili yaşadıklarımı anlatmak istedim gülücük
08-15-2012 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Boğa burcu yüzü Nin.Me.Sar.Ra 20 43,585 05-28-2018 10:51 PM
Son Mesaj: Merau
  Boğa Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 31 41,736 01-09-2018 04:48 PM
Son Mesaj: justicee
  Boğa Kadını yaren 20 27,011 05-19-2017 06:47 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  Boğa Burcu ve Boğa Burcu'nun Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 0 4,412 02-06-2015 01:47 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Boğa Burcu ve Özellikleri ay_se 51 66,537 09-16-2014 12:19 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Boğa’nın Üç Tipi Luli 2 7,056 06-19-2014 11:02 PM
Son Mesaj: balsamic
  Boğa Burcunun 10 Temel Özelliği Jackal 0 4,396 05-05-2012 10:54 PM
Son Mesaj: Jackal
  Edebiyatta ve felsefede Boğa'lar Derin 1 4,898 01-17-2012 11:08 PM
Son Mesaj: michiru
  Gücün Karanlık Tarafı : Boğa raisisset 0 4,233 08-22-2010 10:12 PM
Son Mesaj: raisisset
  Boğa Burcu ve Psikopatoloji Luli 0 3,861 05-15-2010 12:45 AM