Değerlendir:
  • 50 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs Geri Harekette ( Retro Venüs )
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

RE: Venüs Geri Harekette ( Retro Venüs )
(10-04-2010 12:12 AM)Rüzgar Yazılan:  venüs güzellikle alakalıysa ciltte problemler yaratır değil mi

Satürn deriyi temsil eder..Bazı cilt rahatsızlıklarında akne, ekzama, hassas ciltlerde sert venüs-satürn açıları olabiliyor..
10-04-2010 01:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gullusutcu Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 27

BU AY HERKES BİRAZ AKREP

Venüz Geri Gidiyor

"Herşeyin çekirdeğine ulaşmayı seviyorum."
Asıl gerçek nedir? Bana doğruyu söyle."
Şimdilik Güneş Terazi burcunda ilerliyor, ama Terazi'nin yöneticisi Venüs 3 Ekim'de Akrep burcunda Mars'la kavuşum yapıp 8 Ekim'de (18 Kasım'a kadar)geri gitmeye başlayacak.

Hazır söz Akrep’te hareket eden Venüs’ten açılmışken önümüzdeki bir ay boyunca ilişkiler arenasında neler yaşayabileceğimize bir bakalım. Akrep kaynaşmanın, bütünleşmenin burcu olduğu için Akrep özelliği taşıyan insanlar bir ilişkiye girdiler mi kendilerini ya tamamen kaptırırlar ya da fazla tehlikeye atılmadan sanki ilişki içindeymiş gibi davranırlar. Ya hep ya hiç, ya sevgi ya nefret gibi iki uçta gezinirler. Akrep kendisini evrenin, olayların doğal akışına bırakmakta zorluk çeker, sanki bırakırsa her şey ters gidecekmiş gibi sürekli yaşamı kontrol altında tutmak üzere strateji taktik geliştirir. Evrende kendi ruhunun serüvenini ararken, biraz uzakta kendi yolunda gitmeye çalışan birisini görür. Bu kişinin uygun olduğuna karar verirse hemen bir çengel atar ve o insanı kendine doğru çeker. Sonra elindeki ipi çevrelerine dolar. Böylece ayrılmalarını önlemiş olur. Ancak buna rağmen o insanı kendi yoluna bıraktığında uzaklaşıp uzaklaşmayacağından emin olamadığı için ipin sağlamlığını gece gündüz kontrol etmesi gerekir. Sürekli o insanın ne düşündüğünü, ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundurup bunları sağlamaya çalışır. Böylece birleşmeden doğan sepeti tek başına doldurmaya başlar. Ancak kendi ihtiyaçları doyurulmamış olur. Bir noktada ipi gevşetmesi ve yanındaki insan ile kendi yolunun hayatın doğal akışı içinde birleşip birleşmediğini görmesi gerekir. İşte şimdi tam bu noktadayız.

Şimdi Venüs geri gittiği için kendimizi sevmemiz, kendi değerimizin farkına varmamız, bizim için değerli olanları gözden geçirmemiz gerekiyor. Geri gitme aynı zamanda yeniden yaşama, yeniden yapma demektir. Dolayısıyla bugüne kadar çözülmeyen, dile dökülmeyen sorunlar su yüzüne çıkabilirler. Artık ömrünü doldurmuş, bizim için yararını bitirmiş ilişkilerden özgürleşmemiz gerekiyor. Hâlâ geçerli olan ilişkileri ise yenilememiz gerekiyor. Bu döngü 8 yılda bir yaşandığı için, belki bundan 8 yıl önce yaşadıklarınıza bakıp değerlendirebilirsiniz.

Kuşkusuz Akrep'teki Venüs sadece ilişkileri temsil etmiyor. Ortak kaynaklar, başkalarının kaynakları, borçlar, eskiye ait temalar, eski ilişkiler ve cinsellik gibi konular da şimdi temizlenmek üzere gündeme gelebilirler.

Akrep yeraltının burcu olduğu için biraz karanlıkta yaşayacağız. Eski bir deyiş “Parlayan her şey altın değildir” der. Işık çekilince altın olup olmadığı anlaşılır. Dolayısıyla şimdi bize değeli görünenlerin gerçekten değerli olup olmadıklarını anlayacağız. Şu soruları sormakta yarar var: “Ben bir ilişkide gerçekten ne istiyorum?”, “Bu ilişkide ne alıyorum, ne veriyorum?”, “Şimdi nelerden kurtulmalıyım, nelere sarılmalıyım?”, “Neden korkuyorum, bu korkudan nasıl kurtulurum?”

Artık korkularımızla yüzleşme, sorunlarımızı çözme, gerçek benliğimizle yaşama, ruhumuzu özgürleştirecek güce sahip çıkma zamanı geldi.
©Barış İlhan

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...;ast=&lang
10-04-2010 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Retro venüs benim de 5 . evimde olacak.13 derece venüs akrep 4 .30 daki pluto akrep ile kavuşum yapar mı sizce?Öyleyse 5. evimde venüs-pluto kavuşumu olacak.Beklediğim biri var ama bilmiyorum namümkün gibi.eski yarım kalmış(!) bir ilşki :)Bakalım retro venüs beni nasıl etkileyecek?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
10-04-2010 07:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(10-04-2010 01:37 PM)Félicé Yazılan:  
(10-04-2010 12:12 AM)Rüzgar Yazılan:  venüs güzellikle alakalıysa ciltte problemler yaratır değil mi

Satürn deriyi temsil eder..Bazı cilt rahatsızlıklarında akne, ekzama, hassas ciltlerde sert venüs-satürn açıları olabiliyor..

ay-Satürn oppozisyonuna sahibim.Ergenliğimde akne sorunu yaşadım epey.neyse ki tedavisini oldum.Ama ciltle ilgili başka sorunlarım var şimdi de.acaip hassas cildim.Sanırım retro satürn ve satürn'ün olumsuz açılarından kaynaklanıyor hepsi.

10-05-2010 04:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(10-05-2010 04:25 PM)panel Yazılan:  

ay-Satürn oppozisyonuna sahibim.Ergenliğimde akne sorunu yaşadım epey.neyse ki tedavisini oldum.Ama ciltle ilgili başka sorunlarım var şimdi de.acaip hassas cildim.Sanırım retro satürn ve satürn'ün olumsuz açılarından kaynaklanıyor hepsi.

şimdi saturn benim ay ıma zıt açı yapmaya başladı , bendede sivilceler belirlemeye başladı normalde cildim çok pürüzsüz dü, bundan olabilir mi acaba ? (ilaç kullanıyorum bununda etkisi var , ama bu döneme denk gelmesi ilginç ) sonrada yükselenimden geçicek aðla...

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
10-05-2010 04:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(10-05-2010 04:40 PM)Nâr Yazılan:  
(10-05-2010 04:25 PM)panel Yazılan:  

şimdi saturn benim ay ıma zıt açı yapmaya başladı , bendede sivilceler belirlemeye başladı normalde cildim çok pürüzsüz dü, bundan olabilir mi acaba ? (ilaç kullanıyorum bununda etkisi var , ama bu döneme denk gelmesi ilginç ) sonrada yükselenimden geçicek aðla...

ben ona bağladım çünkü retro satürn dışında haritamda satürn'ün alıdğı kötü açı yok.Satürn güneş burcu ya da yükselenden geçtiğinde dikkatli olmakta fayda var.Şimdi farkettim de ben aslan burcuyum ve Satürn aslan'dayken akne tedavisine başlamışım.

10-05-2010 05:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Ciltteki problemler benim bitmeyen derdim aðla... Hangi açı etkiliyor bilmiyorum ama valla hiç gitmiyor benden.
10-05-2010 05:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(10-05-2010 05:10 PM)Messa Yazılan:  Ciltteki problemler benim bitmeyen derdim aðla... Hangi açı etkiliyor bilmiyorum ama valla hiç gitmiyor benden.

Benim ablamda 82 doğumlu ve aynı şekilde cilt problemi hiç bitmedi boyle yaşlanacağını düşünüyor.Ama bence saturn dongusu ile atlatıcak artık şu problemi.

Onunda saturn ay karesi var.Zaten oyle bir saturn konumu var ki, 6 evde terazi de merkur 2, venus 11, guneş17, saturn 24 pluton 26 of ki ne off 6evine yazık olmuş :P

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
10-05-2010 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Satürnün kişisellerle yaptığı nataldeki ve transitteki sert açılarda cilt sorunları gerçekten görülüyor..Özelikle güneş-ay-venüsle olan sert açılarda bunu gözlemlediğimi söyleyebilirim..
10-06-2010 12:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(10-06-2010 03:28 AM)Sniper Yazılan:  çok faydalı bi bilgi Felicegülücük örneklerine beni de katabilirsin, az önce yazdıklarını okuyunca baktım.. ekzama sorunum 2007 yazında ilk ortaya çıkmaya başlamıştı, ve o dönem transit Satürn Aslanın son derecelerinden Akrep stelyumuma kare yapıyomuş + transit Venüs de oralardaymış üstelik geri dönüş de yapmış , sanırım Venüs için tetikleyici diyebiliriz ama esas olan transit Satürn gibi duruyo.. teşekkürler Felice gülücük

Rica ederimgülücük
10-06-2010 12:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs İkizler'de (3 Nisan - 7 Ağustos) Hattusas 0 3,886 04-03-2020 05:52 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Merkür Geri Harekette ( Retro ) Dinoo 199 215,442 01-13-2019 10:09 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Venüs Transitleri kayasran 58 153,146 11-07-2017 01:48 AM
Son Mesaj: BayanKararsız