Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.8 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Progres Yorumları
Yazar Mesaj
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

Cvp: Progres Yorumları
Tek o olsa, güzel kardeşim!Pluto da "hadi değişelim" diye tutturuyor.gülücük
Bu gidişle değişim rüzgrına kapılıp dünyayı da değiştirmesem bari.(bak bura yerde debelenen yaratık süper olurdu) hahahaha!
04-15-2007 07:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

RE: Progres Yorumları
Çok ilginç bir durumdayım arkadaşlar, eski aşklarım teker teker bana dönmeye başladı. gülücük Uzun zamandır görüşmediklerim de dahil.Sanki yüzleşmem gereken şeyler var da hepsi tek tek önüme geliyormuş gibi!Hakkımda hayırlısı! gülücük
Sanıyorum Jüpiterin venüsüme yaptığı üçgen açıdan kaynaklanıyor.Neptün ve satürn ise hala Venüsümle. gülücük
04-17-2007 10:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

demekki içinde henüz bitirememişin eski aşklarını... mangaldaki kül misali... üflesen tekrar alevlenecek sanki di miiii???...gülücük)) biraz tahta parçası, çıra filan bulup atman lazım... ama atmazsan zaten kendiliğinden söner onlar.... atarsan da tekrar alevlenir ama bu sefer de hep beslemen lazım alevi... ve hiç dikkat ettin mi... cıkan alevlerin hiç biri diğerine benzemez....gülücük))evlilikler de böyle işte...ya da uzun süreli beraberlikler... hep bir şeylerle beslemen lazım...alev olmalı hep...gülücük) sevgi alevi...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
04-18-2007 12:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Progres konusunda yeni olduğum için çokda girmek istemedim bu konuya.ama gördüğüm bir olay dikkatimi çekti.bir sorum olacak yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.natal haritada yay da bulunan satürn, uranüs kavuşumuna yine bu noktada progresteki ayında kavuşuma dahil olması ve bu üçlü kavuşumun balıktaki natal marsa kare açı yapması ,ve şu anda yayda bu noktada plutonun bulunması buda yetmiyormuş gibi ikizlerdeki natal merküre 180 lik açıyla tümünün karşıdan bakıyor olması çokmu vahim bir tablo.benim kafam karıştı.bu progres konusunu cidden çokta bilmediğimden kaynaklanıyor özür dileyerek bir cevap bekliyorum..

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
05-18-2007 01:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

ay_se Yazılan:Progres konusunda yeni olduğum için çokda girmek istemedim bu konuya.ama gördüğüm bir olay dikkatimi çekti.bir sorum olacak yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.natal haritada yay da bulunan satürn, uranüs kavuşumuna yine bu noktada progresteki ayında kavuşuma dahil olması ve bu üçlü kavuşumun balıktaki natal marsa kare açı yapması ,ve şu anda yayda bu noktada plutonun bulunması buda yetmiyormuş gibi ikizlerdeki natal merküre 180 lik açıyla tümünün karşıdan bakıyor olması çokmu vahim bir tablo.benim kafam karıştı.bu progres konusunu cidden çokta bilmediğimden kaynaklanıyor özür dileyerek bir cevap bekliyorum..

selam ay_se ; progres konusunda bizde çok iyi sayılmayız. mantık yürüterek cvp vermeye çalışayım.
öncelikle şunu söyliyeyim ; progres etkileri zihinsel bir süreç olarak tarif edilir. yani etrafımızda olup bitenlerden ziyade kimliğimizde ve duygularımızda olup bitenleri gösterir. subjektif bir konudur. yani vahim bişi olmayacak için rahat olsun.

progres ay hayatının bu dönemindeki ''isteklerini ve duygusal modunun ne yönde olacağını'' gösterebilir.
öyleyse yaptığı açıları vs. bu bilgiye değerlendirmeni öneririm. mesela natal marsınla sert açı yapıyorsa bu dönemdeki İSTEKLERİNLE natal marsın sana verdiği GİRİŞİMCİ CESARETİN arasında sürtüşme olabilir.
tek gördüğüm sorun bu bence. diğerlerini çok ciddiye almanı tavsiye etmiyorum
yinede yanılma payım olabilir dediğim gibi progres konusunda çok iyi değilim

05-18-2007 02:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

transitler bitti , şimdi progres konusunda bir kaç yorum yazacam. üye arkadaşların progreslerine ait bişeylerde karalarım tabiiki ;)

12-08-2007 07:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Progres Analiziyle İlgili Pratik Bilgiler
arkadaşlar progresyon kavramı haritanın ilerletilmesinin bize vereceği etkileri ifade eder. en çok kullanılan progresyon çeşitleri İKİNCİL PROGRESYONLAR ve SOLAR ARK PROGRESYONLARDIR..

* dışsal olayları tahmin etmede SOLAR ARK PROGRESYONLAR daha güvenli bulunmaktadır.

* kişinin içindeki zihinsel tutumları , değişimi ise ikincil progresyonlar daha iyi ifade edebilmektedir.

açık konuşayım ki PROGRESYON YORUMU konusunda pek tecrübeli değilim hatta bu konu bir dönem bana mantıksız gelmişti..
şimdi konuyla ilgili bazı kaynak kitaplar edindim ve kitaplardaki bilgilerle kendi bilgilerimi sentezleyip konuyu önce aydınlatmayı sonrada sizlerin progres analizlerinden birkaç örnek yaparak kritiklerinizi almayı istiyorum..

12-10-2007 01:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

İKİNCİL PROGRESYONLAR

bir yıl için 1 gün aldığımız en çok bilinen progresyon türüdür..

stephen arroyo'ya göre progres güneş ve progres Ay anlamı ve etkisi itibariyle çok daha kuvvetlidir.

* progres güneşinizi kafadan hesaplamak kolaydır.. kaç yaşındaysanız , güneşin bulunduğu burca ve derecesine o kadar sayı ekliyorsunuz..

örneğin 20 yaşındaysanız ve güneşiniz 5 derece ikizler burcundaysa , progres güneşiniz 5 + 20 = 25 derece ikizler burcunda olacaktır..

ya da 45 yaşındaysanız ve doğum haritanızda ki güneşiniz 20 derece balık burcundaysa şu anda progres güneşiniz yaklaşık 5 derece boğa da olacaktır..

* progres Ay'ı hesaplamak daha zordur çünkü progres Ay , 1 ayda 1 derece gider yani bir burçta 30 ay (2 buçuk sene) kalır..

* progres Ay daha hızlı hareket ettiğinden en etkili ikincil progresyondur diyebiliriz.

* progres Ay'ı hesaplamak için bazı internet sitelerinden faydalanabilirsiniz. örnek ; http://www.astro.com sitesinde önce free horoscopes , sonra sağ altta extended chart selection ve seçeneklerden progres chart tıklarsanız doğum haritanızın progresyon konumlarını bulabilirsiniz..

12-10-2007 01:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Progres Güneş

stephen arroyo'ya göre ''progres güneşin , doğum haritamızdaki gezegenlere yada yükselen gibi önemli noktalara yaptığı açılar çok daha önemlidir.
progres güneşin hangi burçta olduğu ve hangi evde olduğu net ve isabetli yorumlar için yeterli olmayabilir.''

bu bakış açısı bana mantıklı geliyor çünkü progres güneş bir insanın hayatında 30 yıl aynı burçta kalıyor. öyleyse şu bilgiyi vermek yanlış olmayacaktır ;

* progres güneşin bulunduğu burç ve evden ziyade , doğum haritamızda ki gezegenlerimize yaptığı önemli açılara odaklanırsak , progres yorumumuz daha net ve isabetli olacaktır..

* progres güneşin burç ve ev değiştirdiği dönemler , önemli geçiş dönemleridir..

* progres güneşin , natal bir gezegene 1 dereceden daha az yaklaşması etkiyi arttıracaktır , orb aralığı olarak yarım derece alabilirsiniz.
yani progres güneş , natal gezegene dokunmasına yarım derece varken (yaklaşık 6 aylık bi süreç) etki yükselmektedir. tam olarak kavuşum olduğunda ve yarım derece uzaklaştığında etki devam etmektedir..

progres güneş açıları , kendimizi o dönemde nasıl ifade etiğimize dair ip uçları verir.. mesela marsla yapacağı sert açılar , kendimizi agresif ve tutkulu ifade edeceğimiz bir döneme işaret edebilir. yani progres güneş , bir gezegene önemli bir açı yaptığında o gezegenin doğasına BENZERİZ..

12-10-2007 04:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Progres AY

* progres Ay'ın ev konumu , o dönemde zihnimizin hangi konulara doğru çekildiğini ifade eder..

** progres Ay bir evden diğerine geçerken belirleyici bir olay ve deneyimin gerçekleşmesi olasıdır..

progres Ay 1.evdeyken ; özgürleşme duygusu uyanabilir diyor stephen arroyo..

pr. Ay 2.evde ; tutarlı iş temposuna girmek , geçimini sağlamak ve yaşamı planlamak zamanı..

pr. Ay 3.evde ; çok yönlülük için öğrenilmesi gereken çok şey olduğunun farkına varılması , merakın artması..

pr. Ay 4.evde ; inziva dönemi , eskiye göre daha fazla evde zaman geçirme , aileye zaman ayırma..

pr. Ay 5.evde ; coşkunun artması , sevgi ve eğlenme ihtiyacının karşılanması isteği..

pr. Ay 6.evde ; kendinizi ve olayları analiz etmek , sağlığınızla ilgilenmek zamanı..

pr. Ay 7.evde ; ilişki kurma ve paylaşma ihtiyacı. yeni ilişkiler kurma ihtiyacı.

pr. Ay 8.evde ; derinlik zamanıdır. ruhsal ve manevi konularla ilgilenme ihtiyacı olabilir.

pr. Ay 9.evde ; hayatın anlamını keşfetme ihtiyacı. inançlar üzerinde düşünme zamanı..

pr. Ay 10.evde ; hedeflere hırsla yönelmek , çalışmalara yoğunlaşmak ve bir şeyi başarmak ihtiyacı..

pr. Ay 11.evde ; sosyal sorumluluk ve görev duygusunun gelişmesi. bilgilerin paylaşımı yoluyla başkalarına hizmet zamanı. popülerite konusunda hassaslık..

pr. Ay 12.evde ; yalnızlık ve iç dünyasıyla temasa geçme dönemi..

12-10-2007 04:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Progres Ay'ı İrdeliyoruz astrosohbet 155 198,918 03-07-2023 12:48 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Progres Harita Hakkında Geniş Bilgi Angel 6 19,823 10-31-2019 09:23 PM
Son Mesaj: Cancer61
  Progres Harita Nedir? Angel 16 33,553 08-31-2019 12:53 AM
Son Mesaj: picachu
  Progres Ay ile Transit Satürn Arasındaki Fark plutomania 1 5,666 08-20-2012 03:21 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Türkiye'nin Progres Harita Yorumu salmakis 4 7,408 07-11-2012 02:21 AM
Son Mesaj: deniz kaya
  Progres Güneşi İrdeliyoruz astrosohbet 159 157,878 06-10-2012 11:38 PM
Son Mesaj: Derin
  Progres Haritada Yeniay ve Dolunay Valde_Amor 2 6,053 07-02-2009 04:20 AM
Son Mesaj: gizem kara

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir