Değerlendir:
  • 15 Oy - 3.4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astroloji Öğrenirken Hangi Yolları İzlediniz ve Bu Konuda Neler Önerirsiniz
Yazar Mesaj
Venüs
Kayıtsız

Astroloji Öğrenirken Hangi Yolları İzlediniz ve Bu Konuda Neler Önerirsiniz
Astrolojiye yeni başlayanlar için ve henüz astrolojik alanda tam olarak ne yapacağını bilemeyen arkadaşlar için açmış olduğum bu 2. konu da paylaşımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler..çiçek
08-28-2010 09:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
anaksunamu Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Astroloji Öğrenirken Hangi Yolları İzlediniz ve Bu Konuda Neler Önerirsiniz
canım ablam benim ya valla uzaktayken bile derdime derman oluyorsun süpersin yazılarını merakla bekliyeceğim çiçek

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r...opo=1&ast=
KONUŞSAM DİLİM YANAR,SUSSAM KALBİM
08-28-2010 09:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

canımsın bu fikir zaten senin sayende aklıma geldi, umarım paylaşılanların faydası olur herkese..gözkýrpma
08-28-2010 09:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
anaksunamu Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(08-28-2010 09:56 PM)venüs Yazılan:  canımsın bu fikir zaten senin sayende aklıma geldi, umarım paylaşılanların faydası olur herkese..gözkýrpma

aslında tahmin etmiştim benim sayemde böyle bir şeyi düşündüğünü ama eminimki çok faydalı olacaktır bana ve yeni öğrenen her kese teþekkür ederim çiçek

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r...opo=1&ast=
KONUŞSAM DİLİM YANAR,SUSSAM KALBİM
08-28-2010 10:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

gülücük rica ederim..
08-28-2010 10:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Kaliteli kaynaklardan bol bol bilgi edinmenizi ve bu bilgileri saha içinde kullanmanızı yani gözlemde bulunmanızı önerebilirim.

Burçları öğrenmek için iki lezzetli kaynak => Linda Godman'ın yazdığı Burçlar kitabı ve Steven Forrest'in yazdığı İçinizdeki Gökyüzü isimli kitap.

Bulabilirseniz Barış İlhan imzalı Astroloji Dersleri isimli kitabın içeriği oldukça iyidir ve pek çok konuyu ( burçlar , evler , gezegenler , açılar ) içerir.

Biraz daha ilerleyince Sue Tompkins'in Astrolojide Açılar kitabını ve Stephen Arroyo + Steven Forrest imzalı tüm kitapları okumanızı önerebilirim.

Ben bol bol kitap okudum ve bol bol gözlem yaptım ve de bol bol pratik yaparak az biraz yol katettim diyebilirim.

08-29-2010 04:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

kitap okumak, astroloji üzerine kafa yormak ve gözlem yapmak gerçekten çok faydalı. ben bir de yazarken çok iyi öğreniyorum. açıları, evleri, düşüne düşüne yazdıgımda hafızam daha iyi alıyor .
merkür balığı oldugum için, öğrendiklerim kafamdan kolaylıkla gidiyor. astroloji üzerine yazarken, çok daha iyi algıladıgımı farkettim.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
08-29-2010 04:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(08-29-2010 04:52 PM)Serena Yazılan:  kitap okumak, astroloji üzerine kafa yormak ve gözlem yapmak gerçekten çok faydalı. ben bir de yazarken çok iyi öğreniyorum. açıları, evleri, düşüne düşüne yazdıgımda hafızam daha iyi alıyor .
merkür balığı oldugum için, öğrendiklerim kafamdan kolaylıkla gidiyor. astroloji üzerine yazarken, çok daha iyi algıladıgımı farkettim.

Merkür balığınla kafandakiler kolay kolay gidiyormuş gibi durmuyor valla, gayet yeteneklisingülücük
08-29-2010 04:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-29-2010 04:52 PM)Serena Yazılan:  kitap okumak, astroloji üzerine kafa yormak ve gözlem yapmak gerçekten çok faydalı. ben bir de yazarken çok iyi öğreniyorum. açıları, evleri, düşüne düşüne yazdıgımda hafızam daha iyi alıyor .

evet sen aeonu geçtin ve hızla ilerliyorsun demeye çekiniyorum mâlum duygusal balık tarafın tutar '' ben erimi geçmeyim , arkasından geleyim '' dersin de yavaşlarsın belki gülücük

08-29-2010 05:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Astrolojiyi ögrendikten sonra astrolojiyi merak edenlere ve onu ögrenmek isteyenlere sırası ile şunları tavsiye ederim.
1- Astrolojinin bulunuş nedenini ve anlamını anlamaya çalışın ve ilk önce bunu ögrenin.
2- Kendinizi astrolojiyi öğrenmeye ve anlamaya ne kadar hazır hissettiğinizi yorumlayın.
3- Şimdiye kadar astroloji , burclar ve gezegenler hakkında söylenenleri ve bildiklerinizi bir kenara bırakmaya, hatta unutmaya çalışın.
4- Basamakları teker teker ve sindire sindire çıkın. Önce burcların anlamlarını öğrenmeye çalışın. Burçları öğrenirken mevsimsel özellikleri, yönetici gezegenleri ve sahip oldukları elementin karışımı bir sentez olduklarını aklınızdan çıkarmayın ve yorumsuz, yalın ve saf hallerini anlamaya çalışın.
5- Daha sonra evleri irdelemeye başlayın, evlere neden bu anlamlar yuklenmiştir, bunları anlamaya çalışın.
6- Gezegenler... gezegenlere astroloji tarihinde neden bu anlamlar yuklenmiştir, bunları çözmeye çalışın, sebebleri, niçinleri ne kadar fazla sorarsanız o kadar iyi anlarsınız. Bunları Mitoloji ile cok daha iyi anlarsınız, Mitolojik kitaplara baslayın...
7- Gezegenleri evlerde gezdirmeye başlayın... ay 7. evde nedir, saturn 12. evde nedir... bunları anlamaya çalışın.
8- Gezegenleri burclarda gezdirmeye başlayın, saturn kovada nedir, balık ta nedir gibi...
9- Gezegenleri hem evlerde hem burclarda gezdirin. Merkür Balıkta ve 3. evde nedir...gibi...
10- Harita çizimi nasıl hesaplanıyor, 60 lık matematik düşünce nedir, açılar, asc, mc, dsc, ıc nedir??? bunları ögrenin.Yukselen ne demektir, neden yukselen anlamı "fiziksel ben, benin kendini dısarıya nasıl gösterdigi, kişinin başkaları tarafından nasıl algılandığı" dır? Bu neden DSC değil de ASC dir? Neden MC nin anlamı zirve anlayışı, kariyer v.s. dir??? bunları anlamaya çalışın...
11- Kuzey ve Guney ay düğümleri nerden çıkmış, neden çıkmış, astrolojik önemi nedir???
12- Transitleri bu ögrendiğiniz bilgiler doğrultusunda çözmeye çalışın...
13- Progresleri bu ögrendiğiniz bilgiler ışığında çözmeye çalışın...
14- Sinastry harita ne anlama gelir? neden önemlidir...

Butun bunları anlamak cok ama cok zaman alır arkadaslar... Bu yazdıpım sırayı takip etmek bence önemlidir... o yüzden deriz ki, yavas yavas cık basamakları, her konuyu dikkatli ögrendikten ve anladıktan sonra bir sonraki konuya gecmelisin...Gezegenlerin şifresini çözmeden transit yorumları yapamazsınız... ben 5 sene her hafta ders aldım. yani 5 x 50 hafta desek, 250 ders demektir... her ders 4 saat sürüyordu... bu bir fedakarlıktır, idealizmdir, istek ve arzudur... Bir seyi yarım yamalak ögrenecekseniz hic ögrenmeyin, cunku hem kendinize hem de cevrenize zarar verebilirsiniz. Astroloji bir bilgidir, ve bu bilgiyi ögrenmek kadar paylasabilmek de bir sorumluluktur. Kelimelerin anlamları, frekansları vardır ve bunlar ağzınızdan çıkarken, karşınızdaki kişiye göre farklı anlamlar, farklı yorumlamalar çıkar hep... Zaten tehlike de burdadır. Coğu kitapta bir Saturn transiti maalesef "aman eyvah..." diye gecerken, bunu yazan yazarın düşüncelerini anlamanız gerekiyor ve bu da ancak bilgiye sahip olarak gercekleşebilir. Bilgiye sahip olmanın bence tek yolu merak etmek ve soru sormaktır... herseyi oldugu gibi kabullenmeyeceksiniz, nedenleri, niçinleri her zaman soracak ve kendi mantığınızla yoğurarak bir sonuca ulaşacaksınız, çünkü Astroloji bunu gerektiriyor.
Astroloji ile düşünme şeklinizi değiştirirsiniz, çünkü değiştirmeniz gerekiyor. Çünkü M.Ö 4000 yıl kadar öncesinde bulunmuş olan astrolojiyi bugünün sistemi içinde ve bugünün dünyası içinde anlamak zordur. Kelimeler bulamazsınız anlatmaya, eksik kalır... o yüzden Yıldırımın da dediği gibi bol bol bilgi toplamalısınız, bol bol kitap okumalı ve sanki ders çalışır gibi çalışmalısınız...
Tam anlamıyla ögrenmek ise derdimiz, ben bu yolları tavsiye ederim . Yok ben sadece kendi haritamı anlıyayım o bana yeter, bir de, işte arkadaslar arasında biraz geyik yapayım, yok efendim daha kolay kız tavlarım, bir grupta ahkam keserim, dikkat cekerim ...filan derdinde olanlar da vardır, onlara zaten söyleyecek hic sözüm yok....

İstanbulda yaşayanlar için Yasemin Boran ı tavsiye ederim. Ben sahsen 5 sene boyunca onun atolyesinde dersleri cok sıkı takip ettim. Astrolojiyi destekleyen özel seminerler aldım ondan... Yani bir sekilde bu işe gönül vermek gerekiyor...

Çeşitli kitaplar var piyasa da... Yıldırımın adını yazdığı kitaplara ben de katılıyorum, ancak bir kitap okudugunuzda, her sayfayı cevirdiğinizde, okuduklarınızdan sorular cıkartmaya calısın ve onları yazın...Nedenleri, niçinleri öğrendiğinizde astrolojiyi anlamış oluyorsunuz , yoksa öbür türlü sadece bilmiş olursunuz ve her bilen gibi sadece ahkam kesersiniz... Anlayan, bilgiyi pratik hayatta kullanandır...

sevgiler...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-29-2010 06:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hangi astrologdan eğitim almalıyım ? Timeless 1 3,508 05-09-2019 07:36 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Astroloji ve Gözler yezda 85 144,534 12-24-2017 06:12 PM
Son Mesaj: cancimini
  <<Tasavvuf>> çalışmaları yönünden Astroloji Kerim1S 5 11,878 02-20-2016 06:08 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Astroloji ve Doğru Sorular astrosohbet 62 55,449 12-26-2011 04:36 PM
  Holografik Astroloji yezda 1 3,957 01-17-2010 10:34 PM
Son Mesaj: Schatz
  Hangi Hayatınızı Yaşıyorsunuz? Luli 0 2,140 11-01-2009 05:14 PM
Son Mesaj: Luli
  Pozitif Astroloji Luli 1 3,399 10-18-2009 03:41 PM
  İslamiyette Astroloji qulsah 3 4,861 01-13-2009 12:24 AM
Son Mesaj: qulsah
  Sufizm ve Astroloji kariyb 0 2,793 11-01-2008 11:44 AM