Değerlendir:
  • 11 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kare Açılarla Barışmak ~
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Kare Açılarla Barışmak ~
Doğum haritasında Kare açı yapan Güneş , Merkür , Venüs planetlerinin bu kare açı sebebiyle yaşadığı içsel gerilimi pek çok kişi deneyimlemektedir.

Progres Güneş , Progres Merkür ve Progres Venüsün yaklaşık 30 yaşlarındayken yaklaşık 30 derece ilerletildiğini düşünürsek , gelişmekte olan bu içsel progres gezegenlerimiz natalda 90 derece gerilimli açı yaptığı o başka gezegenlerle artık 60 lık yada 120 lik hoş bağlantılar yapıyor olacaktır.

Örneğin bir doğum haritasında Venüs 10 derece Yengeç burcunda olsun , Satürn ise 12 derece Koç burcunda olsun.
Bu kişinin tabiatında ve özellikle ilişkilerinde net bir şekilde hissedeceği Venüs-Satürn sürtüşmesiyle barışması mümkün müdür ?

30'lu yaşlarında bu kişinin Progres Venüsü Aslan burcunun yaklaşık 10 derecesine gelecektir. Böylece Progres Venüs ile Natal Satürn arasında 120 derecelik hoş bir üçgen açı oluşacaktır. Yani bu kişinin gelişmekte olan Venüse has beğenileri , ilişki kurma potansiyeli ve parasal konular da artık Satürnle sürtüşme yaşamayacak aksine Satürnden destek alır konuma gelecektir.
Belkide o 30'lu yaşlarına kadar ilişkiler ve para gibi konularda sıkıntılar yaşayan bu kişi artık üçgen açının işaret edeceği ticari yada duygusal bir takım başarılarla daha kolay ve akıcı şekilde temas kurabilecektir.

Güneş , Merkür ve Venüsün sert Kare açı yaptığı kişilerde 30'lu yaşlarda ( 25 - 35 yaşlarında ) görülebilecek olası hoş deneyimleri incelemek faydalı olurdu.

Ben kendi adıma şunu söyleyebilirim , doğum haritamdaki Ay-Venüs karesiyle barıştığım bir dönemden geçiyor gibiyim.
Çünkü Progres Venüs , artık Ay burcumla kare açı değil 120 derecelik Hava üçgeni yapıyor.

Benzer şekilde birkaç sene sonra Progres Güneşim de Satürnle barışmış olacak ( doğum haritamda güneş-satürn karesi var ve bir kaç sene sonra progres güneş ile satürn arasında hoş bir Toprak üçgeni oluşacak )

08-27-2010 05:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

RE: Kare Açılarla Barışmak ~
Ay - merkür karesi var bende. Olumlu açı durumuna geldiler mi bilmiyorum.
08-27-2010 05:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-27-2010 05:53 PM)Messa Yazılan:  Ay - merkür karesi var bende. Olumlu açı durumuna geldiler mi bilmiyorum.

evet 1-2 sene içinde gelişmekte olan Merküre has konular , Ay burcun ile 60 derecelik uyumlu bir bağlantı kuracaklar diyebiliriz.
Belkide zihinsel uyumun ( fikir alışverişlerinin ve iletişimin ) ön planda olacağı bir aşk deneyimi görülebilir ( olasılıklardan aklıma ilk gelen gülücük )

08-27-2010 05:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

peki yıldırım.. benim haritamda güneş neptüne kare, ay neptüne kare, ay jüpitere kare, satürn uranüse kare..
merkür, venüs, mars, pluto ASC ye kare; merkür, venüs, pluto ve marsın diğer gezegenlerle kareleri yok..
30 umuda geçtim, bu durumda, ayın, güneşin, neptünün, jüpiterin, satürnün, ASc nin karelerinden kurtulurken; merkür, venüs, mars gibi kişisel gezegenlerimin kareleriylemi karşılaşacağım ?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-27-2010 06:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Paylaşımın için teşekkürler Yıldırım, ancak ben progres haritama şöyle bir baktımda evet Güneşimde gelişme var ancak, ay, venüs, mars, uranüs t karelenmiş durumdalar malesef ki, galiba ben bu karelerle hiç barışamayacağım..him
08-27-2010 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(08-27-2010 05:59 PM)Yıldırım Yazılan:  
(08-27-2010 05:53 PM)Messa Yazılan:  Ay - merkür karesi var bende. Olumlu açı durumuna geldiler mi bilmiyorum.

evet 1-2 sene içinde gelişmekte olan Merküre has konular , Ay burcun ile 60 derecelik uyumlu bir bağlantı kuracaklar diyebiliriz.
Belkide zihinsel uyumun ( fikir alışverişlerinin ve iletişimin ) ön planda olacağı bir aşk deneyimi görülebilir ( olasılıklardan aklıma ilk gelen gülücük )

Hayırlısı inşallah olumlu bişeyler olsunda gülücük)
08-27-2010 07:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Çok güzel yazı teşekkürler çiçek

Peki bu kare derken orb açısı önemli olmadan genel anlamdaki karelerden mi bahsediyoruz?

Mesela bende görünen kare açı 2-3 tane ama orb yi görmeden sadece burçlar arası 90 dersek baya var.

08-27-2010 08:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

bende barışamayanlardanım galiba ...
natalde kare açı olarak ...
güneş-satürün kare
ay-merkür kare
merkür -uranüs kare
venüs-plüton kare
ay-uransü 180

progreste işler daha vahim hale gelmiş...
güneş-mars kare
ay-mars kare
merkür-mars kare
mars-püton kare
venüs-satürün kare
biderde bunlara ek
ay-güneş 180
merkür-ay 180
güneş-plüton 180
merkür-plüton 180 olmuş

acınacak durumda haritam.....:D
08-28-2010 02:34 PM