Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uranüs => Farkındalık => Değişim
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Uranüs => Farkındalık => Değişim
Devrim-Reform/ İsyan (Anarşist ruhu) Uranüs ve ötesindeki planetlerin astronomik olarak keşfedildikleri zaman psikolojik olarak keşfedildikleri zamanla aynıdır. Uranüs 1781 yılında, bilinçliliğin global olarak yükseldiği bir dönemde bulunmuştur. Amerikan devriminin henüz gerçekleştiği ve Fransız devriminin ise ufukta yükselmeye başladığı dönemdir bu.
Aynı zamanda "Aydınlanma Çağı” başlamıştır. Dünya üzerinde her yerde bireyin değeri ve otoriteyi sorgulama hakkı kollektif bilinçte hücuma geçmiştir. Hakimiyet anarşist ruhun eline geçtiğinde ise isyan çıkar. Ortalık karışır. Kova dağıtır. Tozutur.

Bir zamanlar Hacette Üniversitesi Psikiyatri bölümü kapısının üstünde şöyle bir yazı varmış; "Herkes dünyayı değiştirmeye çalışıyor, fakat hiç kimse kendisini değiştirmek istemiyor.” Kova'nın gözden kaçırmaması gereken asıl nokta tam da burasıdır.

Alıntı => Nazan Öngiden

11-20-2010 03:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(08-12-2010 01:08 PM)Yıldırım Yazılan:  Uranüsün ifadelerinden biri farkındalık kazandırmaktır..

Uranüs , doğum haritamızdaki Merkür ile bağlantı kurar ve biz düşüncelerimiz hakkında farkındalık geliştiririz.
Sonra zihnimize sıradışı fikirler akmaya başlar ve eski fikirlerden daha farklı , eskilerden bağımsız yeni düşüncelerle yolumuza devam ederiz.

Evet Uranüs => Değişimin Planetidir

Değişim için önce farkındalık kazandırır. Bilinç seviyemizi bir kaç derece yükseltebilir tâbii buna direnmeyip izin verirsek. Zaten bilinçte değişim olduğunda düşüncelerde değişim olacaktır. Düşünceler değiştiğindeyse hayatlarımız değişecektir çünkü herşey düşünceyle başlar..

Eğer farkındalığınız arttığında değişime direnirseniz ne olur ?

Uranüs kollektif bir güçtür ve sizi sürükleme potansiyeline sahiptir.. Yani Uranüsün farkındalık kazandırmasına yanıtınız DİRENÇLE KARŞILIK VERMEK olacaksa , Uranüsün meşhur beklenmedik kayıplarına , beklenmedik şoklarına mâruz kalabilirsiniz.

1. evde bulunan merkürümle kavusumda plutomla karsıt yasıyorum merkür ile kavısım etkilerini ben gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
08-01-2011 02:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(08-12-2010 02:58 PM)eylülmavi Yazılan:  yıldırım, uranüsüm 10. evde, MC ile kavuşumda, AC 60', ay ıma üçgen, satürnüme kare.. benim doğuştan 10. evime dokunuyor zaten ve işimi değiştirmek istiyorum ama şu sıralaar gücüm yetmiyor.. nerde hata yapıyor olabilirim ben gülücük ?

gülücük) siteye üye olup ertesi gün bu soruyu sormuşum..

önbaşvurum kabuledilirse yakında bi sınava gireceğim, bakalım hayırlısı..

aslında düşündümde şimdi, mc deki uranüs sanki yaptığın işden memnun olamama gibi bir etki yapıyor.. ve sürekli bi değişim arıyorsun.. binlerce şükür işime, ama değişiklik isitiyorum.. ve bu ömür boyu sürecek gibi ;)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-15-2011 11:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

iyide bu uranusun ani den yikip degistirmesini her zaman olumlumu dusunmeliyiz? kisinin sirf uranus etkisiyle yiktiklarina ilerde pisman olmasi olasi degilmidir? keskin sirke kupune zarar ...ne yaptigini bilmeyen delirmis biri gibi.. bu ani cikislarin cok hizli dususleri vardir... ogretmen rolu yine saturnde galiba..

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
12-21-2011 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
deniz kaya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

Benim astro.comda anlamadığım bir durum var. doğum haritamda ay uranüs sekstil açim olduğu
halde bu açım astrocomdaki çıkarttığım haritada gösterilmiyor. personail porteit diye bir bölüm var ve oradaki major açılarda gösteriliyor bu açı. Neden acaba?benim gibi bu durumda olan arkadaş/lar varmı?

http://a1210.hizliresim.com/12/m/f2y65.gif
08-21-2012 01:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-21-2012 01:22 AM)deniz kaya Yazılan:  Benim astro.comda anlamadığım bir durum var. doğum haritamda ay uranüs sekstil açim olduğu
halde bu açım astrocomdaki çıkarttığım haritada gösterilmiyor. personail porteit diye bir bölüm var ve oradaki major açılarda gösteriliyor bu açı. Neden acaba?benim gibi bu durumda olan arkadaş/lar varmı?

İmzanızdaki doğum haritası doğruysa Ay-Uranüs arasında 7 orb var

ve 60 derecelik açı için 7 orb oldukça fazla , bu nedenle almamışlardır o açıyı

bende olsam almazdım

08-21-2012 04:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
deniz kaya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

44
(08-21-2012 04:03 AM)Neptunian Yazılan:  
(08-21-2012 01:22 AM)deniz kaya Yazılan:  Benim astro.comda anlamadığım bir durum var. doğum haritamda ay uranüs sekstil açim olduğu

İmzanızdaki doğum haritası doğruysa Ay-Uranüs arasında 7 orb var

ve 60 derecelik açı için 7 orb oldukça fazla , bu nedenle almamışlardır o açıyı

bende olsam almazdım
2008 e kadar 4.Hazirandım o günden sonra 5 Haziran oldum ve son bir yıl surekli bu yeni konumumu inceledim tabi kendimce .5 hazirandaki ay açılarının bana uymadığı kanısı uyandı bende. Ay açıları karekterimle çok ters. 0nun için yeniden 4 haziran.
Annemde çok net hatırlamıyor ne yazıkki. 49 yıl önce astrolojiden anlayan kaç kişi vardı türkiyede.Birde 5 haziran hastaneden çıkış ta rihi olabilir demişti.Tabi her ay açılarının karşıtlığı insana doğum gününü değiştirme hakkını vermez ama buradaki en önemli konu doğum günümün netleşmemesiydi. Bana göre şimdi daha net.

http://a1210.hizliresim.com/12/m/f2y65.gif
08-31-2012 01:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Cvp: Uranüs => Farkındalık => Değişim
(08-12-2010 01:08 PM)Jupiter Yazılan:  Uranüs 4.evimizle bağlantı kurar ve ailemizle ilgili , yaşadığımız yerle ilgili farkındalıklar geliştiririz. Bu farkındalıklar içimizde bir tür huzursuzluk oluşturur. Kabına sığmaz biri olmaya başlarız ve belkide bir değişim adına kendimizi rüzgara bırakırız.
Tıpkı hayvanlar aleminde yavruları belirli bir olgunluğa gelince yavrularından uzaklaşan ve kendi yoluna devam eden bazı türlerde olduğu gibi bizde ailemizden ve evimizden uzaklaşma ihtiyacını hissederiz.

Tr. Uranüs 4. evimde ilerliyor açıkçası yaşadığım çevre bana dar geliyor sevmiyorum yaşadığım yeri "Keşke başka bi yere taşınsak" diyorum zaten o da olacak 2-3 yıl içinde ki inşallah olur.

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
04-10-2015 12:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Uranüs Evlerde salmakis 76 151,822 11-13-2019 11:01 AM
Son Mesaj: justicee
  Uranüs ve Normalden Sapma astrosohbet 23 32,012 03-11-2017 12:09 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Uranüs Burçlarda salmakis 11 20,754 05-02-2016 09:54 PM