Değerlendir:
  • 13 Oy - 3.08 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Marquis de Sade
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

Marquis de Sade
''sadizm'' olgusunu dünya literatürüne kazandıran, fransız yazar ve düşünür marquis de sade (marki desad)

kendisi sadistik bir çok öğe barındıran kitaplar yazmış, hayatının bir bölümünü akıl hastanesinde geçirmiştir..

yıkıcı ve asi üslubu döneminde büyük yankı getirmiş; köleliği, sadizmi ve türlü işkenceleri anlatan yapıtlarından bazıları filmlere de uyarlanmıştır..''justine'' , ''sodom'un 120 günü'' gibi..

kadın erkek ilişkilerinde ''sadizm / mazoşizm'' olarak nitelendirilen yaklaşım biçimlerinin sadizm ayağının bulucusu, kurucusu bu kişidir...

haritası ;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...76fvxFBNRI

[Resim: th_55979_sade_122_569lo.jpg]

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
05-13-2010 09:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Marquis de Sade
asc pluton ve yükselen akrep ve yükselen yöneticisi mars koçta :D.satürn karesi , insanlara baskı kurmayı anlatabilir.
cinselliği ifade eden gezegenlerinin satürn ve pluto ile güçlü açılar yapması ,sanırım tutukularını gömdüğünü anlatabilir.sonra da çenesine vurmuş makara (ikizler)
öte yandan , kova tipi denilen bir hartiası var(einsteinde de vardı ).uranüs bu sıradışılığı veriyor olabilir.kovaının sap kısmını uranüs oluşuturuyor.insanları da hesaplanabilecek bir rakam görmek veya herşeye teorik bakmak gibi...3.evinde bulunan uranüs muhalif bir düşünce tarzını ve norm dışı fikirlerini bize anlatabilir.

8.evde konumlanan güneş ve jupiter de bir nebze karanlıkta kalmışlığı , gizeme ve akrepsi temalara ilgiyi anlatabilir.5.ev yöneticisi jupiterin 8.evde oluşu , hobi olarak 8.ev konularıyla ilgilendiğini gösterebilir.yani araştırmalar , cinsellik ve sahteciliği yıkmak gibi akrepsi temalar...

neptün 9.evde .sanırtım yüksek fikirlere ve felsefi konulara dair. biraz hayalci yaklaşımı olabilir.
05-13-2010 11:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

marsın satürnle olan sert açılarında, cinselliği ''disiplin, tahakküm, güç gösterisi ve otoriter bir alan '' olarak ele almak gibi bir durum olabiliyor.
karşı akım olan mazoşizmin kurucusu leopold masoch un da aynı türden açısı vardı.
mars koç da tabii ki bu etkiyi vermiş olabilir.. mars koç, gölge yönleriyle sert ve zalimdir. satürn sertliği, etkiyi katlamış olabilir.

05-13-2010 11:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ben bu adam da akrep plutonun şeytan yönünü gördüm. :D:D
hayatını kurcalayım dedim de , tam ruh hastası :D

12.ev hapishaneleri de anlattığı için , 12.ev yöneticisinin satürnle kavuşumu ,belki de hapiste geçen 30 yılını anlatabilir .
05-13-2010 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(05-13-2010 11:57 PM)aeon Yazılan:  ben bu adam da akrep plutonun şeytan yönünü gördüm. :D:D

12.ev hapishaneleri de anlattığı için , 12.ev yöneticisinin satürnle kavuşumu ,belki de hapiste geçen 30 yılını anlatabilir .

öyle deme, çok fanları var:D

05-14-2010 12:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(05-14-2010 12:02 AM)Serena Yazılan:  
(05-13-2010 11:57 PM)aeon Yazılan:  ben bu adam da akrep plutonun şeytan yönünü gördüm. :D:D

öyle deme, çok fanları var:D
kesin vardır şaşırmadım.hacı hacıyı mekkede , dedli deliyi dakkada bulurmuş :D
05-14-2010 12:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

12. ev pluto yanında ay güneş karesi ve satrün venüs kavuşumu çokta sağlıklı bir ailede büyümediğinin göstergesi midir?
Uranüsün güney ay düğümü üstünde olması ne anlama gelir?
Yengeçte satrün-venüs kavşumuna kare mars 1. ve 7.ev
i de yönetmelerini dahil edersek sadizmi ve mazoşizmi barından çarpık ilişkilerini açıklar mı?
Neptün pallas karesi nasıl yorumlana bilir? MC lilith kötü şöhretini açıklar mı?
Ay başağın ikizlerdeki gnş-şrn-jptr yaptığı kare kaygan,istikrarsız kimliğindeki bölünmüşlüğü..Ay başağın merkür ve uranüsle oluşturduğu büyük üçgen bu bölünmüşlüğü etkin yazma kapasitesiyle aktarması şeklinde yorumlana bilir mi?
Çok soru sordum ama yorumcu arkadaşlar anlaya bilmek içinutandým
05-14-2010 01:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

gayet güzel değerlendirmeler yapılmış , ilave olarak ne diyebilirim ;

Satürnün Yengeç burcunda olması ve kişisel gezegenlerle bağlantılar kurması + Neptünün çok pasif ( açısız ) konumda olması , bu kişinin duyarsızlık , empatiden yoksunluk gibi özelliklerinin işaretidir.

Venüs - Mars Karesi zaten harita sahibinin öyle yada böyle seksüel konularla bağlantısını gösterir ki bu kare açıyı etkileyen Satürn faktörü , baskılamaya işaret eder.
Adam çokça şey yazmış ama uygulamada nasıl biri olduğu tartışılır derim gülücük

Not = Satürn hangi fonksiyona dokunuyorsa , bir taraftan o alanda bizi kısıtlarken , diğer taraftan o alanda başarılı olmak için bizi zorlar , itekler.

05-14-2010 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Şaka gibi bir adam ve şaka gibi bi harita.ne kadar pluto ve akrep vurgusu var

05-14-2010 03:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Kişisel gezegenleri aldığı kareler duygusal dünyanın oldukça kararmasıına ...

Ve bu karanlığın daha genişletilerek diğer insanlar bir şekilde sirayet etmesine sebep olmuş...

Bu kadar melonkolik hasta nasıl olur diye sormuyorum...

Görüldüğü üzere...

Yalnız kalmadan yada kapalı kalınmadan bedeni durdurmadan yazma denen olgu olmuş muyor..

Yazarlar belki bu yüzden bana hep gıcık hayatlara sahip oldukları düşündürmüştürgülücük)
05-14-2010 03:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir