Değerlendir:
  • 21 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Susuz Kadınlar, Ateşsiz Erkekler
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Susuz Kadınlar, Ateşsiz Erkekler
Hayat denge üzerine kuruludur ancak dinamizmi sağlayan şey dengesizliğin ta kendisidir. Varlığımız bütünleşmek ve hayatın tüm pencerelerini genişletmek peşindedir. Dört element sürekli bir dönüşüm ve birbirine geçen görünüm sergilerler. Onlar maddi dünyanın değişen yüzleridir. Psikolojik olarak “ateş elementi” hareketin, cesaretin ve risk almanın, benliğimizi ortaya koymanın doğal görünümüdür. “Toprak elmenti” güveni, gerçekçi ve somut olanı, yapıcılığı anlatır. “Hava elementi” zihinsel süreçleri, merakımızı, düşünce dünyasını, varoluşumuzun diğer bir boyutunu anlatır. “Su elementi”nde derinlik arayışı, merhamet, organik ve samimi bağlar kurabilme kapasitesi vardır. Doğal olarak, hepimiz denge ararken, aslında bizde olmayan bir şeylerin peşinde ilerleriz. Hayat sanki öylesine ustalıkla kurgulanmıştır, farketmeden kendimizi bir arzunun, bir hayalin peşinde koşarken buluruz. Çoğunlukla da bu aslında hayatımızda eksiğini hissettiğimiz, kapatmaya çalıştığımız şeydir. Doğal olarak astrolojik haritamızda eksiklik gösteren bir element güçlü bir dinamizm ve bu eksiği giderme çabası yaratır. Ancak annemizin karnından bilge bir biçimde doğmadığımız için, varoluşumuz bu eksikliğin peşine düşer, deneye, yanıla, kalka, tökezleye kendini, bütünlüğünü bulmaya çalışır.

Su dişil, ateş eril özellikte elementler olduğu için, haritasında su elementi (Yengeç, Akrep ve Balık) eksik kadınlar, ve ateş elementi (Koç, Aslan, Yay) eksik erkekler bu eksikliği çok güçlü biçimde hissederler. Su beslemek, büyütmek, annelik etmek ve empati kurmaktır. Susuz kadınlar bu eksikliği aşırı yönlerde yaşayabilirler. Bu kadınlar duyguları ile rahat temas kurmakta zorlanırlar. Hayat bizi hep en eksik yönlerimizden yakaladığı ve eğittiği için, bu kişiler duygusal ilişkilerinde güçlü arayışlara girerler. Daha sık ağlarlar, kendilerinin çok hassas olduğunu söylerler. Halbuki durum tam tersidir. Su eksikliği, duygusal ihtiyaçların giderilmesinde büyük bir dengesizliğe ve doğal olarak bilinçsizce yapılan mücadelelere, ilişki problemlerine neden olur.

Ateş elementi eksik olan erkekler, baba olmak, eril bir otorite pozisyonuna geçmekte büyük zorluk çekerler. Kimi zaman bu rolü reddedebilirler ancak hayat öylesine tuhaftır ki, kaçtığımız şeyler bizi çok daha hızlı biçimde kovalamaya başlayacaktır. Doğal bir baba ya da otorite figürü olamayan erkekler,bilinçsiz bir biçimde, farkında bile olmadan, abartılı güçlü başkan rolleri oynamaya başlayabilirler. Nitekim eksik olan element bu eksikliği aşırı bir şekilde kompanse etme yoluna gidecektir. Su eksikliği çeken kadınlar kendileri anne olmayı seçmeseler de bir şekilde kendilerini kaçınılmaz bir anne rolünde bulurlar. Bunu kedi, köpek, çiçek büyüterek ya da daha büyük bir organizasyonun analığını yaparak bulabilirler. Ateş eksikliği olan erkekler, baba olmakta zorlanırlarken, kendilerini tutku ve canlılıkla ifade edecekleri bir uğraş, bir hobi ya da bir hayat mücadelesi yaratabilirler. Bir bakıma, hayat büyük bir denge gibi gözükse de, hayata yön veren şey, gerçekte eksikliğini hissettiğimiz şeylerdir. Hayat hep çelişkiler üzerine kuruludur.

Hakan Kırkoğlu

05-09-2010 04:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Susuz Kadınlar, Ateşsiz Erkekler
ilginç ve güzel bir yazı teşekürler ...

haritamda toprak eksikliği var bunu biliyorum,
yazıyı okuyunca da kendimde su eksikliği var gibi hissettim :D

ama şu var ki birçok bayanın aksine çocuğum olsunu pek istemiyorum, iyi ve duyarlı bir anne olabilir miyim pek emin değilim !!

akrepteki mars ve uranüs kavuşumu su eksikliğini gidermiş mi bilemedim ..

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
05-10-2010 02:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-10-2010 02:16 PM)Nar_Rengi Yazılan:  ilginç ve güzel bir yazı teşekürler ...

haritamda toprak eksikliği var bunu biliyorum,
yazıyı okuyunca da kendimde su eksikliği var gibi hissettim :D

ama şu var ki birçok bayanın aksine çocuğum olsunu pek istemiyorum, iyi ve duyarlı bir anne olabilir miyim pek emin değilim !!

akrepteki mars ve uranüs kavuşumu su eksikliğini gidermiş mi bilemedim ..

Yalnız değilsin:D Anneyim ama, kendimi yeterli bulmuyorum..
Akrep bence su elementine dahil olamıyordil çýkarma Karanlık, derin, koyu ve ürkütücü bir su...Benimde jüpiter akrepte..su elementim eksik kesinlikle.. Su elementi fonksiyonları balık ve yengeçle ifade buluyor..
Haritada yalnızca su elementini ifade edebilecek akrepteki gezegen yerleşimi, yoğun sezgisellik ve derin olan ama yansıtılmayan bir duygu yoğunluğu verebilir..Şahsıma ait bi fikir yalnızca;)
05-10-2010 06:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

HMM, HAKLISIN BELKİDE ANNEM BALIK BURCU VE ONUN BİZİMLE FAZLA İLGİLENMESİNDEN HEP SIKILMIŞIMDIR, İNSAN O KADAR İYİLİĞİN FEDAKARLIĞIN ALTINDA EZİLİP KENDİNİ BORÇLU HİSSEDİYO YAHU, DEĞİŞİK Bİ MANİPULE YOLU BENCE BU gülücük
PEKİ SENİN KIZININ AY ININ KONUMU NASIL AÇILARI VS. ?
BAK ŞİMDİ FARK ETTİM EŞİMİN DE ATEŞ EKSİKLİĞİ VAR ?
BİZİM ÇOCUĞA ACIDIM ŞİMDİ gülücük

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
05-10-2010 06:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-10-2010 06:33 PM)Nar_Rengi Yazılan:  HMM, HAKLISIN BELKİDE ANNEM BALIK BURCU VE ONUN BİZİMLE FAZLA İLGİLENMESİNDEN HEP SIKILMIŞIMDIR, İNSAN O KADAR İYİLİĞİN FEDAKARLIĞIN ALTINDA EZİLİP KENDİNİ BORÇLU HİSSEDİYO YAHU, DEĞİŞİK Bİ MANİPULE YOLU BENCE BU gülücük
PEKİ SENİN KIZININ AY ININ KONUMU NASIL AÇILARI VS. ?
BAK ŞİMDİ FARK ETTİM EŞİMİN DE ATEŞ EKSİKLİĞİ VAR ?
BİZİM ÇOCUĞA ACIDIM ŞİMDİ gülücük

Güzel noktaya değinmişsin; koşulsuz şartsız her şartta fazla iyi tipler karşı tarafta vicdan oluşturarak duygusal manipülasyon yapıyorlar..
Kızımın ay burcu terazi, sert olarak satürn karesi ve uranüs 150'liği var..
Satürn karesine gıcık olmuyorum ama. Çünkü güneş-venüs kavuşumuna neptün zıtlığı var.. Neptün etkisi olan birine emniyet sübabı olarak satürn iyi olur..Yoksa ayakları yere basmaz..
Kendinden emin olmadan çocuk sahibi olmanı tavsiye etmiyorum;)
05-10-2010 09:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

benim de toprak etkim çok az. gerçekten hep toprağa dair konularda sıkıntı çekiyorum. para işleri, bankalar, gündelik hayat ve rutin işler, para biriktirmek, hep tutarlı mantıklı - dünya insanı olmak..
yok yani, tökezliyorum..
ve hayatta karşıma bu gibi şeyleri çıkarıyor. ya da mevcut olan, var olan, gözüme batıyor..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
05-10-2010 10:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

benim hiç bir elementim az değil.sadece satürnüm fazla koptum.w
05-10-2010 11:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Alıntı:Ateş elementi eksik olan erkekler, baba olmak, eril bir otorite pozisyonuna geçmekte büyük zorluk çekerler.

Tabi genellemeler ile elementlere yakıştırmalar yapılmış ama ; ama bence baba olmak ne kadar ateş ise o kadar topraktır da .Belki eski zamanlarda daha ateş niteliği vardı.Avcılık yapan babadil çýkarma

Yada ateş-su zıtlığı sebebiyle suya anneliği verdik ateşe de babalığı verelim denmiştir.

Alıntı:Hayat bizi hep en eksik yönlerimizden yakaladığı ve eğittiği için, bu kişiler duygusal ilişkilerinde güçlü arayışlara girerler. Daha sık ağlarlar, kendilerinin çok hassas olduğunu söylerler. Halbuki durum tam tersidir. Su eksikliği, duygusal ihtiyaçların giderilmesinde büyük bir dengesizliğe ve doğal olarak bilinçsizce yapılan mücadelelere, ilişki problemlerine neden olur.

Yani şahsen gram suyum yok.Ki haritamda eğer bir değişiklik yapma şansım olsaydı muhtemelen isteyeceğim ilk şey(diğer bütün zorluklara rağmen) bir su yerleşimi olurdu.Mümkünse yengeç tercihimdir.dil çýkarma

Tabi ayrıntıya girmeden genellemeler üstünden gidilmiş yazıda onun için herkese cuk oturması beklenemez.Tabiki element dağılımı önemli ama kişinin duygusal eğilimini tek başına su elementi belirlemiyor.Ki ender zamanlar hariç hassas , sık ağlayan bir kişilik sergilemedim şahsen.onun için su elementi olmayan oradaki bahtsız kardeşlerim mendilleri bi kenara koyunuz.ama cidden suyun nitelediği konularda doğuştan bir yeteneksizlik vardı.beslemek, büyütmek, annelik etmek (empatide fena değilimdir)

galiba benden iyi bir anne olmaz.çocuğum onu sevmediğimi falan sanır.sonra eminem gibi bişey olur.şarkılarında bana saydırır.aman aman evlerden ırak.hazır olana kadar bekliyeyim.sadece 1500 yıl falan sürer muhtemelen.
05-10-2010 11:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-10-2010 11:04 PM)aeon Yazılan:  benim hiç bir elementim az değil.sadece satürnüm fazla koptum.w

koptum.w espirik insan
05-11-2010 12:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-10-2010 11:51 PM)JoMaJa Yazılan:  ama cidden suyun nitelediği konularda doğuştan bir yeteneksizlik vardı.beslemek, büyütmek, annelik etmek (empatide fena değilimdir)

galiba benden iyi bir anne olmaz.çocuğum onu sevmediğimi falan sanır.sonra eminem gibi bişey olur.şarkılarında bana saydırır.aman aman evlerden ırak.hazır olana kadar bekliyeyim.sadece 1500 yıl falan sürer muhtemelen.

İlk iki cümlen su elementi eksik biri olarak benim de yaşadığım şeyler;)

Hazır olamazsın..ama olmadan olduruyor yaradan..bana yaptığı gibi..
İkinci çocuk yapmam için baskı yapıyor şu an çevrem.. Su elementim eksik, etmeyim eylemeyin desem de anlamayacaklar...Bi psikiyatristten 'Ruhsal olark kısırdır' raporu alıp duvarıma asacağım:D Aaa, yeter artık ya..önüne gelen çocuk yap diyo ya...Bende ikinciye ancak 1500 sene sonra hazır olacam gibi geliyor..
05-11-2010 12:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir