Değerlendir:
  • 17 Oy - 2.94 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akrep Burcu Evlerde
Yazar Mesaj
Aquar
Kayıtsız

RE: akrep burcu evlerde
12. ev, balık burcu ve neptün bulundukları yerlerde gerçeği bir illüzyon perdesi ile kapatır..bu üç sembol neredeyse kişi o alanlara dair net bir farkındalığa kendi bilinciyle ulaşamaz..bulunduğu alanlarda genellikle "yanılan"
kişi, genellikle, başkaları (12. burç balık ve 12. ev sembolüne uygun) tarafından bilgilendirilir..
06-24-2010 04:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(06-24-2010 01:30 AM)Vena Yazılan:  Bu arada aeon, yazdıkların için akrep mi dersin yoksa akrebin gölgeleri mi ? =)

her burçta gölge kavramları oluyor ama , söz konusu akrepse uç noktaya kaçabiliyor.
biraz gölgesini yazmış gibi durabilirim ama , olumlu ve olmusuz özelliklerin ,çok rahat birbirinin içine geçebildiğini düşünüyorum.genellikle bu karışıklıktan da , olumsuz özellikler baskın çıkıyor.
gerçekten kötü iyiye , iyide kötüye dönüşebiliyor.
tabi bu subjektif bir değerlendirme.
06-24-2010 02:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(06-24-2010 07:12 PM)Vena Yazılan:  Biraz öyle, güzel yazmışsın zaten yalnızca şu kısımlarına takıldım o sebeple gölge mi sorusunu yönelttim.

(04-24-2010 01:09 AM)aeon Yazılan:  ...çünkü o evin konularıyla ilgili temel motivasyonumuz güç elde etmek ve hoyratlık üzeirine kurulu oluyor.
...yayın bütünü gören hoş görüsü ve güven duygusundan yoksun bir bakış açısına sahiptir.kazanmanın mağlubiyet , kaybetmenin de bazen zafer getirebiliceğini kabullenen bir bakışı yoktur.

Aslında yay ile ilgili olan kısmı doğru ve gölge de değil ama bu yayın yüzeysel olmasından da kaynaklı, tamam yay ve Jüpiter en derin konularla bağdaştırılmış burç ama derinlikten yoksun ham hali, bu değildir ki yay etkisi hep yüzeysellik gösterir hayır tabii ki.

Bir de Plüto akrep nesli ve haritanın masumiyeti olmayan nükleer gücü uyguladığımız alan demişsin oldukça hoş benzetme, 1.evde Plüto akrep için ne dersin örneğin ?

ben bazen yazarken çok aşka geliyorum ve bu şekilde yazıyrum onunla ilgili olabilir :D . epik, heyecanlı bir dil kullanabiliyorum.
tabi genişlemek için yüzeyde olmak ve sentezlemek lazım .yaydaki mutluluğa da öyle bakıyorum.ama akrep çok neşe ve aydınlıkla ilşkilendirilmiyor.
çünkü derinlerde analiz başlar, kaçışı olmayan hakikatlar var.gerçeklerde insanı mutlu etmiyor.oysa yay , dinle ilişkili .yeryüzünde din kadar ,insana zevk veren başka bir yalan herhalde icad edilmemiştir. :D
şöyle bir örnek vereyim ; çok basittir.evrensel dinlerde kavmiyetçilik ve milliyetçilik yapılmaz.yasaktır.oysa bir yay , hem milliyetçi hem de dini değerlerine bağlı olabilir.birbirlerine ters iki inancı sentezleyebilir ve mutlu olur.
oysa akrepsi ve plutonik mantık, bunları net bir şekilde ayırıp, bir tarafa doğru fanatizm geliştiyor.ancak , mutlu olamıyor.

.kişiliğinde plutonik etkiler olur.
nükleer gücün kullanımı bilinçli olabilir. gülücük.zaman zaman sert ve kararlı bir kişilik yansıtabilirsin.tabi nükleer güçle , enerji yaymak da , yıkım yaratmakta senin elindedir.karizmatik ve fark edilen bir kişiliğin olabilir son olarak .
06-24-2010 10:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(06-24-2010 10:24 PM)aeon Yazılan:  şöyle bir örnek vereyim ; çok basittir.evrensel dinlerde kavmiyetçilik ve milliyetçilik yapılmaz.yasaktır.oysa bir yay , hem milliyetçi hem de dini değerlerine bağlı olabilir.birbirlerine ters iki inancı sentezleyebilir ve mutlu olur.

Buna katılmıyorum.Yaylar dindar olabilirler ama milliyetçi olmazlar.Hatta ben bu burcu Sosyalizmle özdeşletirmiştim başka bir başlıkta.

Nin.Me.Sar.Ra
06-24-2010 11:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(06-24-2010 11:05 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(06-24-2010 10:24 PM)aeon Yazılan:  şöyle bir örnek vereyim ; çok basittir.evrensel dinlerde kavmiyetçilik ve milliyetçilik yapılmaz.yasaktır.oysa bir yay , hem milliyetçi hem de dini değerlerine bağlı olabilir.birbirlerine ters iki inancı sentezleyebilir ve mutlu olur.

Buna katılmıyorum.Yaylar dindar olabilirler ama milliyetçi olmazlar.Hatta ben bu burcu Sosyalizmle özdeşletirmiştim başka bir başlıkta.

hayır yay burcundan çok , ortalama bir yay kişisi veya herhangi bir yay demek istedim.yoksa, yaylar milliyetçi , sosyalist diye özdeşleştirmedim .
06-24-2010 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Bence kurduğun mantık doğru.Yay burcu derine inmez etrafa yayılır.Yabancı ülkeleri temsil eder Yayın evi.Herkesi önyargısız önce insan kabul eder,sınırlara aldırmaz.Akrepse sahip olduğu herşeyi yoğun bir tutkuyla sever, yabancılara şüpheyle yaklaşır.Sahip olduğu inancı,ırkı , dini,ailesi,milliyeti yabancılara karşı savunulmalıdır.Değişime kapalıdır aslında Akrep.En muhafazakar burçlardan biridir.

Yay yüzeysel ve dışa dönük.Akrep içe dönük ve derindir.

Nin.Me.Sar.Ra
06-24-2010 11:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Akrep burcu su burcu olduğunu da düşünürsen hayatının ilk yıllarında kazandığı alışkanlıkları,duygusal bağ kurduğu insanları,edindiği fikirleri,alıştığı hayat tarzını korumak isteyen bir burçtur.Hatta kendisi aile kurduğunda da bunları çocuklarına baskı kurarak da olsa aktarmaya çalışır

Akrebin değişim ihtiyacı daha çok Mars ve Plutonun verdiği iç huzursuzluğu ve mücadele isteğinin onları içine çektiği olayların yarattığı şartların değişimi mecbur kılmasından kaynaklanıyor.Ya da Akrebin hırslı yapısının verdiği güç,statü ve para kazanma ihtiyacının eski alışkanlıklarını terketmesini gerektirmesiyle onu değişime zorluyor.Yoksa Akrepler pek de değişime meraklı insanlar değil

Nin.Me.Sar.Ra
06-25-2010 12:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Akrep burcu sabit bir burç olmasına karşın, yine de Vena ya katılmadan edemiyorum, değişimi muhakkak yaşayan bir burç, hele ki marsta tetikliyorsa zorlada olsa bu değişimi yaşayacaktır... Herşeyden önce akrebin hırsı olduğu gibi kalmasına engeldir... İçinde ki bir dürtü onu ulaşmak istediği sonuç adına gereken değişme sürecinde tetikleyicisi olacaktır...
06-25-2010 06:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir