Değerlendir:
  • 62 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron Hakkında Bilgiler
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: Şiron Hakkında Bilgiler
vayy teşekkür ederim . tedbirli bir toprak bükücü olarak hemen kaydedeyim bu bilgileri.:D

cidden beni yazmışsın.gerçekten şu mistik işlere kafam hiç çalışmıyor.bir sandalye veya kültablası bile benden daha manevidir.bazen karma muhabbeti geçtiğinde , kesin önceki yaşamlarımda bir almanım falan diye geyik yaparım.:D:D:
tekrar teşekkürler verygood
04-24-2010 03:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Şiron Hakkında Bilgiler
avrupanın mistikliği dudak ucuklatır bence bu örneği değiştir..

Gözümle görmesem inanmazdım ...

Robert enke onun cenazesini izle böylece duygularını güneş oğlak ile gizledikleri fark edersin...

Yükselen ikizler ay yay ..

Adamların yıldızı duygusuzluğu temsil ediyor onlar ne yapsın koptum.w
04-24-2010 03:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Şiron Hakkında Bilgiler
\'Kaktüs\' pid=\'80529\' dateline=\'1272141750\ Yazılan:
' pid=' dateline= Yazılan:hiç başak etkisi hissetmiyorsunuz öylemi ?

dün akşam ki mesajınızda yazdıklarınız başak burcuyla paralel özellikler bence ==> http://www.astrosohbet.com/showthread.ph...2#pid80292

Ya aslına bakarsan doğrudur başak etkisi var gibi, fakat yanlış anlaşılma korkusuna,utangaçlık,insanlarla birlikteyken tam olarak gevşeyemeye. saturn veya ay da sebep olamazmı?, babayla ilişkilerde guneş ve saturnde soz sahibi değilmi?. Bunların hepsini şironmu yapıyor,başak burcumu yapıyor?. Bence şiron duygusallığı arttırdığı için su burçlarına daha yakın gibi duruyor.

Satürn etkisi olurdu tabii , eğer satürn haritada önemli açı yapsaydı.
ancak sizin haritanızda Satürn hiç açı yapmamış konumda.

04-25-2010 12:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Benim de sironum 10. evde ve ikizlerde...
Manevi konulara hassasiyetim büyüktür... kesinlikle elestiri kabul etmem.. örnegin is hayatimda dinimle ilgili ya da dine uygun olmayan bir maneviyatsizlik sezersem hic duramam o yerde, terketmeliyim, bu sene durmak zorunda biraktim kendimi de, inanc konularimda cok sarsildim... o yerden de cikip gidemedim... Sanirsam is hayatimda cok zorlanacagim, bir de bu yurt disinda yasayip haliyle dinimize saygi gösterilmeyen ortamlar da cok olunca... kariyerimle isim zor benim...
Ve elestiriye gelemiyorum, cünki manevi konularin elestirilmesi yanlis geliyor...dini ögrenmek isteyen sorar... neden,niye sormamali... Ve bu konuda cok zorluklar cektim cocukluk yillarimdan beri...

VE bir arkadsim bana sunu demisti, örnegin eskiden sevdigim biri vardi ve bir kizi sevdigini ögrendim, ve o kizi da cok sevmistim, hatta mutlu olmalari icin dua ediyordum, arkadasim ne kadar güclüsün, nasil dayanabiliyorsun böyle bir seye demisti..oysa bu benim icin dogal bir seydi...

Ve her zaman dinimi yani bunun icinde olan o maneviyati yasayabildigim bir alanlarda calismak ve bir isim olmasini istemisimdir... Bu yüzden arabistana gitme istegi vardi, sironumun 10. evde olmasindan olabilir diyorum... Ayrica tüm is alanlarininda dine uygun sekilde yapilandirmasi taraftariyim gülücük benim icin is-dini cercesi altinda beraber yürütülmeli...yani is yerinde dini konular serbes olmali ve maneviyati yüksek olmali...

Cok elestiriyorum.. Félice arkasinda dedigi gibi, kendimi bile objektif cok elestiririm... ama cogu insan bazen üzerine aliniyor yanlis algilayip beni oysa ben en iyiye nasil ulasabiliriz düsüncesindeyim... Bu sene kendimi basak gibi hissetmedim desem yanlis olur...hatta yükselenim basaga yakin ondan mi diye düsünüyordum ya da Ay'imin Basak evinde olmasindan da kaynaklaniyor olabilir...
Hic Aslan gibi Aslan degilim gülücük

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
08-07-2010 03:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

CHİRON EV VE BURÇLARDA:
Koç’largenelde: Koçların kişisel gereksinimleri potansiyellerini en üst seviyeye çıkartma çabası ve kendi görüşlerini anlaşılır kılma ihtiyacıdır. Koçların birey haklarına olan inançları doruktadır.

Şiron Koçta ise: Kişilik arayışı baskındır. Ben kimim? Neden buradayım? İnsanlar benden ne istiyor? soruları akıllarını sıkça meşgul eder. Öncüdürler, cesur olarak bilinirler. Kişinin haritasında mistisizmi doğuracak başka faktörler olmadığı taktirde kişi Şiron’un ince, derin derin, alttan alta işleyen özelliğini harekete geçiremeyebilir.

Boğa’lar genelde: Boğaların kişisel gereksinimleri kalıcı değerler arayışı olarak ortaya çıkar. Boğalar hiç kimsenin hayatın temel gereksinimlerinden yoksun kalmaması gerektiğine inanırlar. Genellikle fiziki dünyadaki sorunlara yaratıcı çözümler bulurlar.

Şiron Boğada ise: Maddi alanda değer arayışı baskındır. Bu insanlar maddi değerler konusunu kritik düzeye çekerler. Şiron ve Boğanın bulunduğu evin durumu kişinin ilgi alanını belirler. Bu kişilerin tamamı çok değer verdikleri bir ahlak sisteminden etkilenirler. Kendilerini kundalini enerjisinin etkisine açık hale getiren Venüs enerjisinin güçlü etkisi nedeniyle genellikle garip cinsel alışkanlıkları vardır.

Not: Kundalini, Yoga inançlarında çeşitli ruhsal ve bedensel eğitimler sonucunda büyük yaşam kaynağının uyarılmasıdır. Kundalini veya ‘Yılan Gücü’nün normal ötesi olayları oluşturan enerji olduğu kabul edilir. Kundalini, Ezoterik Yoga felsefesinde kabul edilen kozmik enerji, enerji insanın içinde kıvrılıp yatan bir yılan şeklinde tasvir edilir.

İkizler genelde: İkizler için iletişim sorunlarının nedenlerini ve iletişim kurmayı zorlaştıran engelleri anlamak büyük önem taşır. Bu sorunların çözümlenmesi için elinden geleni yapar.

Şiron İkizlerde ise: Bu kişiler dünya üzerindeki düzenle bütünleşmek konusunda kişisel kriz yaşarlar. Kriz durumu kişinin dengesi ve sinir sistemi üzerinde büyük etki yapar. Bu şekilde davranmamayı öğrenmeleri gerekmektedir. Kitlesel bilinçle irtibata geçerler, ona uyum sağlarlar ve bu ayak uyduruşlarını yürekten inandıkları değişimleri yaymak için kullanırlar.

Yengeç’ler genelde : ‘Güvenlik!’ Yengeçlerin güvenlik sağlama çabalarının önünde hiçbir şey durmamalıdır. Aileleri hayatlarının doruk noktasını oluşturur ve İkizlerin evrimleşmiş (evolved) türlerince aile, insanlığın tümü olarak görülür. İkizler duygularıyla diğer insanlara göre daha uyumlu ve daha duygusaldırlar.

Şiron Yengeçte ise: Bu kişiler kültürel kökleri, bağları ile ilgili kriz içindedirler. Bununla birlikte veya bundan ayrı olarak kişisel koruma ile ilgili de bir kriz yaşayabilirler. Bu kişiler, dünyada kendini güvende hissetme yetisini kişisel ve kültürel dinamik olarak görürler. Yengeçteki Şiron çok zor bir pozisyondur çünkü kişi geçmişe bağlanmıştır ve halihazırdaki dünyevi krizler tarafından tehdit edilmektedir. Bu kişiler yoğun bir güvensizlik hissederler.

Aslan’lar genelde: Aslanların kişisel gereksinimleri bireysel olmaktır. Onlara bir şey yaptırmak için ‘bunu sadece sen yapabilirsin’ demeniz gereklidir. Kendilerini ifade etmelerine herhangi bir kısıtlama getirilmesine tahammül edemezler. Başka insanların da kendini ifade edişlerine kısıtlama getirilmesi konusunda aynı derecede hassastırlar.

Şiron Aslanda ise: Ego üzerinde, kişiyi yavaş yavaş iradenin etkisi altına alacak, bir kriz süre gelmektedir. Kendilerinde özel bir şeylerin varolduğunu hissederler ve bu özellik duygusu ilk zamanlardan itibaren ego ile ilintilidir. Kendileri ego olmalıdırlar. Güvende olana ve olgunlaşana kadar Uranüs tarafından bastırılma, ezilme tehlikesi taşırlar. Genellikle Uranüs karşıtlığı yaşanana kadar çok zor bir Satürn dönüşü (return) yaşarlar. Herhangi bir amaç tanımlaması onlara yardımcı olacaktır. Toprak ve gevşeme terapileri iyi gelecektir.

Başak’lar genelde: Başakların çoğunda Don Kişot ruhu vardır. Kişisel gereksinimleri, yanlışları düzeltme çabasıdır. Hiç kimsenin, bir başkasını kontrol etmemesi, ona sahip olmaması gerektiğine olan inançları çok kuvvetlidir.

Şiron Başakta ise: Detaycı düşünce, kesinlik ve titizlik, bu gezegenin vizyonundan dolayı bu kişilerin kendilerine dönmüştür. Başak'ın eksi özelliklerini taşıyan erkekler genellikle Uranüs özelliklerini tuhaf cinsel davranışlarla dışa vuran işkoliklerdir.

Terazi’ler genelde: Haksızlıktan nefret ederler. Haksızlık hemen o anda bitmelidir, daha sonra değil. Tüm insanlar, Teraziler için muazzam önem taşır ve onların diğer insanların görüşlerini anlama çabalarının önüne hiçbir şey geçmemelidir.

Şiron Terazide ise: Kişi kendini diğer tarafla, diğer kişilerle olan ilişkilerde dengede tutar. Bu kişiler elementler arasında denge kurmaya, kargaşadan düzen yaratmaya çalışırlar ve kendilerini başkalarında gözlemledikleri uyum ölçüsünde tanırlar. Şahsiyet duygusu gelişimi yetersiz olabilir ve birey yeni tecrübeler arar. Olumlu tarafından bakıldığında, kişi başkalarını gözlemleyerek dikkate değer bir şahsiyet anlayışı geliştirebilir. Şiron’un Terazide olması sanatsal yeteneğe işaret edebilir. Bu kişiler şefkat ve merhamet veya adalet gerektiren işlerle haşır neşir olurlar. Ayrıca kendi ilişki dersleri ve reenkarnasyon üzerinde çalışırlar. Geçmiş yaşam terapisi faydalı olabilir.

Akrep’ler genelde: Akreplerin kişisel gereksinimleri, her ne pahasına olursa olsun kendi hayatlarını kontrol edebilmektir. Evrensel enerji ve güç ile uyum içerisinde olabilme ve bunu kendileri için kullanabilme yetisine sahiptirler. Ayrıca cinsellik ve cinsel enerjinin farkındadırlar.

Şiron Akrepte ise: Dönüştüren ve evrimleştiren enerji kişisel bir arayıştır. Bu kişilerde Pluto’nun gücü iyi bir düzeyde olduğunda, derin bir hafızaya sahip olabilirler, ve kimsenin tahayyül edemeyeceği şeyleri hissedebilirler. Tecrübe Plütonvari veya evrimseldir ve ruhunun seyri yaşam ve ölüm merkezlidir. Şiron Akrepte iken doğanlar ölüm kriziyle karşılaşabilirler veya kişinin haritasında bulunduğu evin genel karakteristik özelliği doğrultusunda hayati bir seçim yapabilirler.

Yay’lar genelde: Herhangi bir şeyin yasak olduğu düşüncesine tahammül edemezler; özellikle de bu şeyden bir şeyler öğrenebileceklerine inanıyorlarsa. İnançlarını diğer insanlarla paylaşmalarına hiçbir şeyin engel olmasına izin vermezler.

Şiron Yayda ise: Üst benliğin bilinç ile kaynaşması konusunda kriz yaşarlar. Bu kişiler öz benlik arayışındadırlar. Mistik ve araştırmacı davranışlar sergilerler.

Oğlak’lar genelde: Kendileri için bulmaları gereken tek bir yol olduğuna inanırlar ve bu doğru yolda olduklarını hissetme ihtiyacındadırlar. Ayrıca bu yolun diğer insanlar için de doğru olduğuna inanırlar.

Şiron Oğlakta ise: Kişi, hayatın anlamının arayışında ulaşılması gereken başarısı konusunda karmik bir kriz içindedir. Aynı krizi, maddi ve manevi kazanımları arasında kurulması gereken dengeyle ilgili olarak ta yaşar. Bu kriz olağandır çünkü daha kişisel olarak tam gelişmemişken kendi başarıları için manevi yatırımda bulunurlar. ‘Sabır’ anahtar kelimedir çünkü istediklerini elde edebileceklerine olan inançlarından asla vazgeçmezler. Aslında istediklerini elde ederler ama bu arada da yapayalnız kalabilirler. Bu kişiler için en önemli ders, dinlemeyi öğrenmeleridir. Önerilen derslere değer vermiyorlarsa dinlemeyeceklerdir. Onlara ulaşmanın yolu Beşinci evi ve Şans noktasının (Part of Fortune) dikkatle incelenmesi gerekir. Yukarda açıklanan dengeyi yaşamlarının erken döneminde başaranlar bununla gurur duyacaklardır. Başaramayanlar ise uzun vadede başarı kaydetme imkanına sahiptirler. Herşeye rağmen başarılı olamayan kişiler, yaşamlarının gerçek amacını belirlemek için özel yardıma ihtiyaç duyabilirler. Genellikle hassastırlar çünkü hayat onlar için kolay olmamıştır. Gergin olabilirler çünkü kendileri için çizdikleri imkansız standartlara ulaşamamışlardır.

Kova’lar genelde: Kovaların kişisel gereksinimleri tek kelimeyle özetlenebilir: ‘gelecek’. Bohem ruhlar taşırlar, diğer bir deyişle özgür ruhlara sahiptirler. Sivri kişilere büyük sempati duyalar.

Şiron Kovada ise: Sağlam temeller üzerinde durmak konusunda kriz yaşarlar. Bu kişiler idealizm simgesi olmak, Şiron-Kova ilişkisinin, kişinin horoskopunda bulunduğu evin genel özelliklerinin belirttiği alanlarda önemli kültürel katkılar getirmek için yaratılmışlardır ama dünyayla sıkı iletişim kurmaları ve gerçekçi olmaları gerekmektedir.

Balık’lar genelde: Kişisel gereksinimleri, ilgilendikleri her şeyin gerçek olmasıdır. Hayat tarzlarının tamamı ile evrensel olmasını isterler. Öğrenmeleri gereken önemli hayat derslerinden biri de kötü emellere alet olmaktan kaçınmaktır.

Şiron Balıkta ise: İlahi güç ve evrensel Tek’lik ile bağlantı kurmak konusunda kriz yaşarlar. Bu kişilere Şiron’un içinde bulunduğu evin tedavi edici özellikleri öğretilmesi daha sonra da altıncı evi nasıl harekete geçirebilecekleri konusunda eğitim verilmesi gerekmektedir. Pluto seviyesi Jeff Green’in Pluto: Ruhun Evrimsel Yolculuğu adlı kitabı doğrultusunda incelenmelidir. Neptün’ün yapışkan astral etkileri temizlenmelidir. Eğer bu kişiler yüksek oranda uyuşturucu madde kullanıyorlar ise, bunun altında yatan sebep; kim olduklarını gizleme girişimidir.

1. EVDE

Her şeye atılır. Korkusuzdur. Kural ve engel tanımaz. Çünkü kuralları o koyar... Özgür olmalıdır. Kendi yöntemleri ile ilmi, felsefi, dini araştırmalar içindedir. Kimin ne düşündüğüne bakmadan fikir önderliği yapar. Sürekli zihinsel faaliyet içinde, hakikatı ararlar. Yaratıcı zekaları vardır. Ders verici acı tecrübeler neticesinde kendi sınırlarının neler olduğunu öğrenirler. Zorluklardan kurtulmasını bilir.sorunlu dönemlerde karşı koyabilme, dayanma gücü vardır. Hem Kendisi, hemde başkaları için tedavi edici, iyileştirici, öğretici ve yeniieyici özellik verir.

2. EVDE

İstekleri, arzuları güçlüdür. Bunlara ulaşmak için sakin sessiz ama kararlı hareket eder. Amacına ulaşmasına engel olan şeyi ne yapar eder kaldırırlar. Arkadaşlarını, dostlarını, her türlü ilişkilerini daima kendi kontrolleri altında tutarlar. Manevi değerlere önem verirler. Maddi değerleri araç olarak kullanırlar. Her yönden etrafındakilere yardım etmeği severler. Düşünce, anlayış, idrak genişliği verebilecek yeni değerler kazandırıcı fırsatlar verir.

3. EVDE

Kafa çalışması, fikirsel alışveriş yapmak çok önemlidir. Çok hızlı düşünür, hızlı konuşurlar. Bu hızlarına yetişmek mümkün değildir. Belli konularla kendilerini sınırlamaz. Her türlü ilişki, konu, faaliyet için açık kapıları vardır. Duygular geride, mantık ön plandadır. İlim, teknik, düşünceler onların oyuncağıdır. Faydalı, iyileştirici, geliştirici yönde düşünme, çalışma, iletişim kolaylığı verir.

4. EVDE

Tüm insanları sever. Kardeşlik, sevgi, dostluk bağları güçlü. Insanların ihtiyaçlarına karşı anlayışlıdır. Ailesine, annesine, büyükierine saygılıdır. Bunu kutsal bir görev kabul eder. Onların incinmesine, duygularına karşı çok duyarlıdır. Olayların içinde olmak, bilmek, kontrol edemeseler bile haberdar olmak isterler. Aksi halde güvensizlik hissederler. Dışlanmış olduklarını sanırlar.

5. EVDE

Kendilerine özgü üslüpları her konu için geçerlidir. Yaratıcı yönleri sınırsızdır. Öğretici durumundaki kişilerdir. Rahatlarına düşkün olup, eğlenmeğe, gezmeğe bayılırlar. Rahat tutumları yanlış değerlendirilebilir. Sevmeği severler. Çocuklardan hoşlanırlar. İnançları farklıdır. Sevgiyi hissederlerse her türlü fedakarlıkta bulunurlar. Gençlerin sorunlarına rehberlik etmede başarılı olur.

6. EVDE

Dostlukların, iyi ilişkilerin devamlılığına önem verir. Genellikle vericidirler. Ama bazen çok açıldıklarını hissederek bencil olurlar. Kendi kafalarındaki mükemmellik ölçüsünü kaçtrmak istemezler. Mantıklı şeyleri, kabul ederler ama uygulamada geri kalırlar. Tıbbi tedaviler dışında, bitkilerle, masaj, akupunktur gibi tabii iyileştirme çalışmalarına ilgi duyarlar.

7. EVDE

İnsanlarla ilişki içinde olmak, sevmek sevilmek isterler. Özellikle karşı cinse ilgileri fazladır. Hem sevgi hem de cinsel yönden kendilerini güçlü hissederler. Bunu yaşamak isterler. Inanç yönünden de uyuşacakları eş seçerler. Sevgi ile her şeyin üstesinden gelineceğini jyj bitirler. Ama gerektiği zaman sert görünerek sorunları çözebilirler. Eşlerine karşı öğretici tavır alırlar.

8. EVDE

Güçlü arzular ile dini inançtarı çatışabilir. Enerjileri güçlüdür. Bedensel arzuları kuvvetli olur. Cinsel yönden reddedilme konusunda çok hassas olurlar... Bilinmeyen konulara, soyutsai kavramlara ilgıleri çoktur. Hissedişleri vardır. Kontrol altına girmezler. Acı çekmekten korkarlar ama pekçok tecrübeler yaşarlar. Başkalarının çektiği acılarıda atgılayabilirler. Kendileri ile yüzleşmek durumunda kalırlar.

9. EVDE

Inançları çok güçlüdür. Dinsel görevleri yerine getirmeğe dikkat ederler. Bu görüşlerinin guçlu savunucusudurlar. Aynı görüşü paylaşacaklan insanlarla olmaktan hoşlanırlar. Soyut konular ilgilerini çeker. Çok büyüterek anlatırlar. Kendi görüşünün doğruluğuna inanır. Altıncı hissi güçlü olduğu için bildiklerini bu süzgeçten geçirebilir. Çok derin düşünebilme yeteneğine sahiptirler. Baş ucu noktasına yakınsa dini lider olabilir.

10. EVDE

Öğrenmeğe ve bilgilerini uygulamaya önem verir. Kariyer sahibi olur. Seçtiği alanda iyi bir önder, öğretici olur. Kendini geliştirerek, yetiştirerek olgun bir kişiliğe sahip olurlar. Esrarengiz ve etkileyicidirler. Dinsel konularda araştırıcı, akılcı, sentezci, gerçekleri bulmağa dönük derin çalışmalar yapar... Bunları insanlığa kazandırmak için yoğun mücadele verir ve sonunda da başarıyı yakalar.

11. EVDE

Umutları, arzuları, idealleri son derece guçlüdür. Bunlara mutlaka ulaşmak ister. İçinde yaşadıkları hayatı, sistemin işleyişini, evrensel gerçekleri keşfetmek için yola çıkmışlardır. Toplumun sorunlarına karşı hassas olurlar. Aradıkları gerçek dostu bulamazlar. Ancak farklı çizgide insanlarla karşılaşırlar. Şartlanmalar sonucu kalıplaşmış şeyleri yıkarlar. Fikirleri karıştırıcı ve kışkırtıcı olabilir.

12. EVDE

Öğrenmeğe, bilgi dağarcıklannı genişletmeğe çalışırlar. Toplumu değiştirebilecek gizemli çalışmalar yapabilirler... Beş duyunun tesbit edemediği şeyleri, hissederek, keşfetmek isterler. Gizli gerçekleri yaşama çalışmaları yaparlar. Bedensel kayıtlardan kurtularak üst boyutlarda neler olduğunu bilmeği amaçlarlar. Ölüm ötesinde, mezarda neler olduğunu çok merak ederler.

Çoğunlukla gerçekleşen rüyalar görürler. Kendılerinin ve başkalarının iç dünyalarını anlayabilmek isterler. Medyumluk özellikleri vardır. Kendi sorunlan bilinç altında gizlidir. Çevre etkilerinden doğan kompleksleri yenmek için yalnızlık çekilerek başarısızhk ve yenilgilerden çok şey öğrenir ve güçlenirler..

Kaynak: Brandi Jasmine & Anne Beversdorf
08-07-2010 01:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(08-07-2010 12:43 PM)aeon Yazılan:  
(08-07-2010 03:35 AM)Mavisahram Yazılan:  Hic Aslan gibi Aslan degilim gülücük

bence , inancınızın güçlü olduğunu iddia edip , bir aslan gibi övünmüşsünüz.başak mütevaziliğine çok rastlayamadık :D

Bunu bir iddia olarak algilamamaniza sevinirdim, sadece sironun 10. ve 6. evlerde güclü oldugunu okudum burada yazilanlardan, ve evet dogrulugu olabilir amacli bir örnek de ben hayatimdan paylasmak istedim sadece... Karsiya haliyle günes aslan oldugu icin bu sekil yansiyor sanirim, oysa günesimin 12. evde oldugunu göreceksiniz egoyu parcaliyor yani... sanirsam o mütevaziligim icimde... yalniz ben elestiri acisindan basak gibi hissettigimi anlatmak istemistim... çiçek

08-07-2010 11:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

aslında kironun köşe evde ve bol açılı olması ,onu önemli kılar.ancak, kironu başak burcuna ve maneviyata özdeş görmeyi , hemen uygun bulmuyorum.ancak , egoyu öldüren bir yapısı olduğu doğru.böylece , dini ve mistik öğretilerde vucut bulan , egonun terkedilmesi kavramlarına insanı yaklaştırıyor.onun dışında ,maneviyat tarafı hakkında kesin konuşmak istemiyorum.
özetle , kendi yarasını saramasa da , insanlara şifa veren yaralı doktordur , kiron.
yara almak ,ve bunun sonucunda şifa vererek , şifa bulmayı anlatıyor.tabiki bu , egoyu öldüren bir kavram.

bunun dışında , bazen inançlarıma ters düşse ve beni kötü hissettirse de , kiron mitine bakmakta da yarar var.
kiron , tanrıdan kendisini ölümlü yapmasını istiyor ve yarası onu öldürüp daha falza acı çektirmiyor.bu durumda burada var olan ölüm kavramını sorgulamk gerkiyor.açıkçası ,astroloji benzeri konularda ölümü , sembolik ve gerçek ölüm olarak yorumlamak gerekir.
yani, ancak gerçekten , yani bedenen ölüp acılarından kurtulacağı gibi , bir kabullenme ve insanlara şifa dağıtarak egosunu öldürerek , büyük bir otoriteye ,yani tanrıya sığınma da söz konusu olabilir. bu kısım, kironun maneviyat ilgisini anlatabilir.

benim de açıkçası çok net düşüncelerim mevcut değil.
08-08-2010 12:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(08-07-2010 05:31 AM)Sniper Yazılan:  Şiron 10.evde olmasıyla tek başına bu etkileri veremez..Şironunun Başaktaki Mekürüne karesi var..
her şeyi ve herkesi eleştirmene rağmen dinini neden eleştirmiyosun?? bana çok yanlış geliyo dini eleştirmeden kabul etmek çünkü din akılla kabul edilmesi gereken bişey..ezbere değil..ve zaten bu dini sen seçmedin (büyük ihtimalle) annen-baban ya da çevren müslüman olduğu için müslümansın..ya hristiyan bi anne-babadan doğsaydın bu sefer de hristiyanlığı en doğru mu bulacaktın??
arkadaşınla ilgili söylediklerin tamamen 12.ev etkisi..fedakarlık filan..ama bunun çok yapmacık olduğunu ve bilinçaltının %99 ihtimalle tam tersini istediğini unutma bence..sadece kendini kandırmış olursun yani..ve malesef bu 12.evin en tehlikeli gölgesi :(
Arabistan'a gelmediğin içinse ne kadar şükretsen azdır (Arabistanda yaşayan biri olarak diyorum) çünkü zaten çalışamayacaktın ve bi 12.ev insanı olarak Güneşin iyice sönecekti..din konusundaysa sadece sana söylenenleri uygular hale gelecektin...
Güneş 12.ev için çok iyi bi örneksin..zaten Güneşin Satürnden de kare almışgülücük

biraz eleştirir gibi oldu ama kötü bi niyetim yok emin ol çiçek

Evet dedigin gibi zaten akil gitmeyi düsünmüyor Arabistana cünki bir nevi yönetimlerini az da olsa duyuyoruz... Sartlari cok agir...
Aslinda hayir 12. evden dolayi olan fedakarlik mi bilmiyorum ama degil... cünki örnegin o insanin benimle evlenmese bile dinini yasayan bir kiz ile evlenmesini cok istiyordum ve dualarim buna yönelikti.. sonucta o insani cok seviyorsunuz...bilinc alti tam tersini istemiyor aslinda... Cünki insan manevi yönden yükselirse, gercekten nefsini o mertebeye getirdiginde, terbiye ettiginde farkli görüyor.. Dinimizde ya da tasavvufta diyeyim, nefsin mertebeleri vardir, örnegin nefs-i levvame, pisman olan nefistir ve bir günah islediginde, pisman olur.. vs.. Aslinda konu cok uzun ve karisik...Bu konu alti yeri degil sanirim...
Ama astrolojik olarak öyle olabilir tabi dedigin gibi yani...

Yoo dini konulari arastirmadim degil ama elestirmedim, elestirmek bir nevi durmadan sorguya cekmektir olan bir seyi... insan sorguya cektikce cevaplardan uzaklasadabilir... Bir hadis mi söz mü suan bilemiyecegim ama siz bildiginiz ile amel edin Allah size bilmediklerinizi ögretir diyor... cok sorularim oldugunda Allah'a biraktim ve bildigim kadariyla yaptim... gercekten zamanla Allah önüne cikariyor cevaplari...Bazen insan fazla bir seyin üzerine gittiginde bu dinde olsa daha cok cikmaza kariyor... Tevekkelallah diyebilmeli..

Bu ara önemli degil, önemli olan niyetinin kötü olmamasi verygood

08-08-2010 02:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

RE: Şiron ve Aşk
CHİRON ile JÜPİTER arasında oluşan sihirli açıya sahip bir transit insana hayatta en fazla istediği şeyi verir.Haritasında sihirli görünüm olan bir kadın ,sihirli transitin olduğu zamanda kaderinde belirlenen erkek ile birleşir veya evlenir. ( sihirli görünüm :haritada chiron'nun ;venüs,jüpiter ve neptün ile üçgen görünüm yapmasıdır)

Bir kadın ile bir erkeği birleştiren en güçlü sihirli görünümler ,haritanın birindeki chiron ile diğer haritadaki Venüs,Jüpiter veya Neptün arasındaki 120 yada 150 derecelik sihirli açılardan oluşur.

Eğer birde Venüs ,mars veya pluto arasında sihirli görünüm varsa ortaya müthiş bir seks bağlantısı çıkar.Böyle bir birliktelik ancak Satürn çarpması görünümü ile bozulur.

Bir kişinin doğum haritasında chiron; Venüs-jüpiter ve Neptün ile veya bu gezegenlerden herhangi biriyle üçgen görünüm ( sihirli görünüm ) yaparsa , bu açı aşk ve romantizm için en önemli görünüm olur.
Eğer chiron diğer kişinin , Venüs ,Jüpiter veya Neptün ile 150 derecelik açı yapıyorsa ortaya güçlü bir uyum ve beraberlik çıkar.
İki kişnin haritasında ; Venüs,mars ve pluton arasında sihirli görünüm varsa , biyük bir tutku yaşanır.
Haritasında sihirli görünüme sahip bir kadın ; zengin,ünlü,seçkin bir erkek ile evlenicek veya beraber olucaktır.Beraberliğin ömrünü ise Satürn çarpması adı verilen başka bir görünüm belirler.Eşleşim haritasında Satürn ile chiron arasındaki kavuşum,kare veya karşıt görünümü olan çiftler eninde sonunda ayrılır.

10-03-2010 02:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Şiron ve Aşk
(10-03-2010 02:09 PM)sessizgidiş Yazılan:  CHİRON ile JÜPİTER arasında oluşan sihirli açıya sahip bir transit insana hayatta en fazla istediği şeyi verir.Haritasında sihirli görünüm olan bir kadın ,sihirli transitin olduğu zamanda kaderinde belirlenen erkek ile birleşir veya evlenir. ( sihirli görünüm :haritada chiron'nun ;venüs,jüpiter ve neptün ile üçgen görünüm yapmasıdır)

Bir kadın ile bir erkeği birleştiren en güçlü sihirli görünümler ,haritanın birindeki chiron ile diğer haritadaki Venüs,Jüpiter veya Neptün arasındaki 120 yada 150 derecelik sihirli açılardan oluşur.

Eğer birde Venüs ,mars veya pluto arasında sihirli görünüm varsa ortaya müthiş bir seks bağlantısı çıkar.Böyle bir birliktelik ancak Satürn çarpması görünümü ile bozulur.

Bir kişinin doğum haritasında chiron; Venüs-jüpiter ve Neptün ile veya bu gezegenlerden herhangi biriyle üçgen görünüm ( sihirli görünüm ) yaparsa , bu açı aşk ve romantizm için en önemli görünüm olur.
Eğer chiron diğer kişinin , Venüs ,Jüpiter veya Neptün ile 150 derecelik açı yapıyorsa ortaya güçlü bir uyum ve beraberlik çıkar.
İki kişnin haritasında ; Venüs,mars ve pluton arasında sihirli görünüm varsa , biyük bir tutku yaşanır.
Haritasında sihirli görünüme sahip bir kadın ; zengin,ünlü,seçkin bir erkek ile evlenicek veya beraber olucaktır.Beraberliğin ömrünü ise Satürn çarpması adı verilen başka bir görünüm belirler.Eşleşim haritasında Satürn ile chiron arasındaki kavuşum,kare veya karşıt görünümü olan çiftler eninde sonunda ayrılır.

Bu yazının kaynağı bir Vedic Astroloğuna mı ait ?

Sihirli görünüm , sihirli açılar , satürn çarpması gibi pek gerçekçi olmayan değerlendirmeler var.

bence ; ciddiye almayınız.

10-04-2010 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şiron ( Chiron ) Burçlarda bluex 23 61,500 02-09-2019 11:16 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Şiron ( Chiron ) Evlerde bluex 29 69,378 02-19-2018 02:34 PM
Son Mesaj: shinigami
  Şiron ve Başak Burcu ?? astrosohbet 135 177,312 03-25-2017 11:23 PM
Son Mesaj: Ahmeedd