Değerlendir:
  • 40 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Horary Çalışmaları
Yazar Mesaj
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Horary Çalışmaları
Horary örneklerine bu başlık altında cevap verelim.Sorularımızı burada sorup - değerlendirelim.

Horary sorulan bir soruya , sorunun sorulduğu anın haritasına bakarak cevap veren astrolojinin bir dalıdır.

Öncelikle sorunuz hangi bilgileri içermelidir ona değinelim.

1)Sorunun kendisi.
2)Sorunun tarihi ve saati.
3)Sorunun sorulduğu yer.

Örnek :
"Bu ayki sınavı geçebilecekmiyim"
9 Şubat 2010 22:55 İstanbul

Ve tavsiyem.Soruyu sorduktan sonra kendi kendinize soruyu bir daha yineleyin.Hem soru hemde kafanızdaki düşünce netlik kazanır.Sorunun samimiyeti , tazeliği(daha önceden milyon defa düşünülmüş ve akıldan geçirilmiş bir soru verim vermeyebilir) önemli.

Şunu belirtelim.Bir sorunun değerlendirilebilmesi için radikal olması lazım.Radikallik çeşitli kurallara bağlıdır.Bu kurallara ve başka bilgilere şu başlık altında bakabilirsiniz.Kurallara uymayan soru radikal olmadığı için değerlendirmeye alınmaz.Ama şunu belitmeliyim özellikle günümüzde bu kurallar konusunda daha esnek davranan kişiler vardır.Yani birisi tarafından değerlendirmeye alınmayan soru başkası tarafından yorumlanabilir.

-------------------------

Kişisel birkaç not :
Daha önceki başlıkta yazmıştımki yine yazayım ki yanlış anlaşılma ve dargınlık olmasın.Şimdilik horary sorusu pek cevaplayan pek yok onun için ağırlıklı olarak elimden geldiğince ben yorum yapmaya çalışıyorum.Ama şunları da belirtmeliyim.
-Bir soruyu cevaplamak oldukça zamanımı alıyor , her soruya yatişemiyebilirim.Ayrıca bazı soruları değerlendirmeden önce göstergeler hakkında araştırma yapmam gerekebilir.Sonuçta ben sadece horaryi öğrenmek istenmeyen bir astroloji öğrencisiyim.
-Göstergeler arasında kaldığım , bilgilerimi aşan ve zor bulduğum haritaları(bazı haritalar bana boş boş bakıyor) değerlendirmemek daha doğru geliyor.
-Cevabın kişiye zarar vereceğini olumsuz etkileyeceğini düşünürsem yine cevaplamamayı daha uygun buluyorum.
-Sorunun netliğinden şüphe duyuyorsam es geçiyorum
-Özel mesajla yorum yapmıyorum.Tabi soruyla ilgili bazı bilgilerin özelden aktarılmasını anlıyorum ve bu gizliliğe bende dikkat ediyorum ama cevaplarımı forumda veriyorum.
-Ve lütfen mümkünse sorunun cevabı gerçekleşirse ayrıntılı olmasa(mesela evet-hayır sorularında yanıtın evet mi hayır mı olduğunu belirtebilirsiniz) bile bize geri dönüşünüz olsun.Yoksa boşa kurşun atmış gibi oluyoruz biraz.Eğer yanlış yada doğru bir yorum olursa bunu görmek ilginç olacaktır.Ama tabi şu da var birçok horary örneğinin cevabı haftalar , aylar belkide yıllar sonra ortaya çıkıyor.gülücük

Daha çok horary meraklısı ve öğrencisi görmek dileğiyle

Sanırım bu mesajı daha sonra bol bol düzenleyeceğim.:D
02-10-2010 01:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

RE: Horary Çalışmaları
Sevgili Jomaja benim sormak istediğim bir soru var , arkadaşım eşinden ayrılmayı düşünüyor ve uzun süredir ne yapacağı konusunda kararsız, boşanacakmıyım diye bir soru sormuştu kasımda ve bu sorunun zamanını yazmıştık beraber, ancak; size özel olarak cevaplarmısınız diye sorduğumda özel cevap vermediğinizi söylemiştiniz, neyse benden tekrar sormamı istedi ve bu kez forumda paylaşmamın sakıncası olmadığını söyleyince ben de soruyu sormak istedim hazır sizi yakalamışken kaçırmayayım, tam da konunu üzerine dek oldu....
Soru: Eşimden boşanacakmıyım?
Tarih:27/kasım/2009
Yer: Bandırma

Soru yanıtlanamayacak bir soru dahi olsa bildirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler
02-10-2010 02:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Cvp: RE: Horary Çalışmaları
(02-10-2010 02:12 AM)venüs_ Yazılan:  Sevgili Jomaja benim sormak istediğim bir soru var , arkadaşım eşinden ayrılmayı düşünüyor ve uzun süredir ne yapacağı konusunda kararsız, boşanacakmıyım diye bir soru sormuştu kasımda ve bu sorunun zamanını yazmıştık beraber, ancak; size özel olarak cevaplarmısınız diye sorduğumda özel cevap vermediğinizi söylemiştiniz, neyse benden tekrar sormamı istedi ve bu kez forumda paylaşmamın sakıncası olmadığını söyleyince ben de soruyu sormak istedim hazır sizi yakalamışken kaçırmayayım, tam da konunu üzerine dek oldu....
Soru: Eşimden boşanacakmıyım?

Soru yanıtlanamayacak bir soru dahi olsa bildirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler

Sorunun saati nedir ve soruyu sen mi yoksa o mu sordu?Yani sen onun adına sormadın değil mi?
Ve o sorduysa soruyu sorduğu anın(ağzından çıktığı an) tarihiyle birlikte , saat bilgileri gerekli.
02-10-2010 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Bu soruyu sorabilmek için sanırım bizzat kendisi sorması aynı zamanda saatin bilinmesi gerekiyor...

Soran kişinin o anki yükselen ve konu ile bağlantısı olduğunu yada çözümlemenin bu şekilde olduğunu ..

Düşünüyorum kendimce ...

Net bir cevap olmaz ama şimdi üzerinden soru sormak sanırım daha yakın bir cevap olur ...
jomaja öğrenme pırıltısı varmı dersin ..

O kadar olmaz soru sordumki...

sonunda neyi soracağımı öğrenmek üzereyim sanırım hehee
02-10-2010 02:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Soruyu o sordu ve hemen horary olarak değerlendirmeye çalıştık. Saati :13:10 unutmuşum yazmayı
02-10-2010 02:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Cvp: RE: Horary Çalışmaları
(02-10-2010 02:20 AM)Almira Yazılan:  Bu soruyu sorabilmek için sanırım bizzat kendisi sorması aynı zamanda saatin bilinmesi gerekiyor...

Evet saatin ve yerin , tarihin bilinmesi gerekli.

Ama başkası adına soru sorabilirsiniz.Yani mesela ben

"Arkadaşım evlenecek mi?" yada "Kardeşim boşanacak mı?" diye soru sorabilirim.

Ama soruyu cevaplayan kişi soru haritasını ona göre çevirir.
Örneğin kardeş için sorulmuşsa.Soru anında 3. ev çizgisi yükselen olarak alınır yani kardeşe göre ev çevrilir.
02-10-2010 02:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

aslında bu horary bi nevi çekim yasasına da uyarlanıyo gibi geldi soruyo sorarken aldığımız enerjiler isteğimizin ne olduğu düşünce ve gezegenlerin paralellikleri aslında çok mantıklı geldi bana verygood acaba doğru mu anladım ?gülücük
02-10-2010 02:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Cvp: Horary Çalışmaları
Alıntı:Soru: Eşimden boşanacakmıyım?
Saati :13:10

7. evde saturn var.Aslında bu radikalliği bozan bir konumdur.

Alıntı:6- Saturn 7. evdeyse :

Harita’nın geçerliliği bir şekilde zarar görmüştür. Astrolog nedenini tam olarak çözemezse ki bu çok zordur bu haritalar geçerli sayılmazlar. Ancak Eğer Saturn temsilci gezegenlerden birisi ise bu kural geçerli değildir…..

Soruyu cevaplayana-şu durumda ben- yanılma da getirebilir bu durum.

Ben soru 7. evle ilgili olduğu için şansımı deniyeceğim.Sanırım yarın cevabı yazmış olurum
(02-10-2010 02:33 AM)ginka Yazılan:  aslında bu horary bi nevi çekim yasasına da uyarlanıyo gibi geldi soruyo sorarken aldığımız enerjiler isteğimizin ne olduğu düşünce ve gezegenlerin paralellikleri aslında çok mantıklı geldi bana verygood acaba doğru mu anladım ?gülücük

hım öyle de düşünülebilir.

Ben "an" ın gücüne ve olayların bir nedeni olduğuna inanıyorum.Sorunun akla gelme zamanının , sorunun öncesinde yaşananların(itekleyici gücün) bir nedeni olduğuna inanıyorum.Ve gerçekten doğru anı yakalamış sorular(radikal) çok gerçekçi(acımasız olacak kadar) cevaplar verebiliyor.
02-10-2010 02:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Cvp: Horary Çalışmaları
(02-10-2010 02:41 AM)JoMaJa Yazılan:  
(02-10-2010 02:33 AM)ginka Yazılan:  aslında bu horary bi nevi çekim yasasına da uyarlanıyo gibi geldi soruyo sorarken aldığımız enerjiler isteğimizin ne olduğu düşünce ve gezegenlerin paralellikleri aslında çok mantıklı geldi bana verygood acaba doğru mu anladım ?gülücük

hım öyle de düşünülebilir.

Ben "an" ın gücüne ve olayların bir nedeni olduğuna inanıyorum.Sorunun akla gelme zamanının , sorunun öncesinde yaşananların(itekleyici gücün) bir nedeni olduğuna inanıyorum.Ve gerçekten doğru anı yakalamış sorular(radikal) çok gerçekçi(acımasız olacak kadar) cevaplar verebiliyor.

çok ilgimi çekti gerçekten gülücük bende ne sormam gerektiğine karar verip bu çalışmaya katılmak istiyorum teşekkürler jomaja gözkýrpma
02-10-2010 02:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

7. evde saturn var.Aslında bu radikalliği bozan bir konumdur.

Alıntı:
6- Saturn 7. evdeyse :

Harita’nın geçerliliği bir şekilde zarar görmüştür. Astrolog nedenini tam olarak çözemezse ki bu çok zordur bu haritalar geçerli sayılmazlar. Ancak Eğer Saturn temsilci gezegenlerden birisi ise bu kural geçerli değildir…..

Soruyu cevaplayana-şu durumda ben- yanılma da getirebilir bu durum.

Ben soru 7. evle ilgili olduğu için şansımı deniyeceğim.Sanırım yarın cevabı yazmış olurum

Sevgili Jomaja aslında radikallik bozulmuyor, çünkü; soruyu soranın eşi satürn etkisi yoğun biri yani oğlak etkisi oldukça fazla biri, cevabınızı sabırsızla bekleyeceğim.................
02-10-2010 03:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Horary(soru) astrolojisi salmakis 291 491,168 10-11-2019 08:32 PM
Son Mesaj: Biblo
  Horary Sohbet SESAME 74 108,908 09-24-2016 02:41 AM
Son Mesaj: Melek_06
  horary haritamı yorumladım yardımcı olabilir misiniz? lacrimosa 0 7,010 01-25-2013 08:00 PM
Son Mesaj: lacrimosa
  HORARY/saatler astrolojisine örnek /dr mesut kırgız vivienleigh 4 17,563 03-09-2011 10:15 PM
Son Mesaj: Daily
  Horary Vakaları Tuğçe 11 22,882 02-23-2011 04:29 PM
Son Mesaj: lacrimosa

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir