Değerlendir:
  • 40 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Horary Çalışmaları
Yazar Mesaj
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

RE: Horary Çalışmaları
Şimdi tabi bende horaryde başlangıç seviyesinde bir öğrenci olduğum için yönlendirmelerim kısıtlı olacaktır.Cevap verdiğim için çok biliyormuşum gibi duruyorsa öyle birşey yok belirteyim.Ama bir iki şeye değineyim belki yine ileride yorum yapmak istersen yardımcı olur sana Felice

(05-24-2010 03:37 PM)Félicé Yazılan:  Aslında horary klasik bi yöntem olduğu için, asc yöneticisini pluto olarak ele alamayız. Asc yöneticisi mars olmalı;)

Öncelikle horary klasik bir yöntem değildir.Daha doğru bir ifadeyle horary astroloji alanlarından birisidir :

Natal
Mundane
Election gibi..

yani birisi doğum haritasına bakıyor ,birisi zamanlama yapıyor bitanesi ülke incelemesi yapıyor.Horary de ise soru inceleniyor.Ha tabi tutupta horarye klasik yöntem diye inceleme yapılmak istenmezse diğerlerine de yapılmaması lazım çünkü hepsi eski zamanlardan beri ele alınan astroloji dalları.yani bunlardan hiçbiri geçen yüzyılda ortaya çıkmadı.ama sanırım horary de kullanılan materyal olarak daha çok geçmiş kaynaklar(sanırım sen de bunu demek istiyordun) var.Yani mesela hala horarynin incili olarak William Lilly nin "Christian Astrology"-17. yüzyıl- olarak ele alınır.Ki zaten bu kitapta da William Lilly daha önceki usta astrologların bilgileriyle kendi deneyim bilgilerini sentezlemiştir(ben bu kitabı bi türlü okuyamadım) Ama sadece buna takılmak pek doğru değil.Çünkü toplumlar , ihtiyaçlar değişti.Yeni ev konuları ortaya çıktı.

ya zaten forumda bi klasik astroloji fenomeni varda.hadi bakalım hayırlısı.

yönetici mevzusuna gelirsek.ben natalda da + horary de klasik yöneticileri kullanıyorum.(horary de aklıma geldikçe almutene de göz atmaya çalışıyorum)

Ama uranusu , neptünü , plutoyu kullanan yok mu ? Var.Yani şu kullanılamaz diye bir şey yok.Mesela şuradaki örnekte kova yöneticisi olarak saturn+uranus kullanmış.(ilginç oradaki soru da "onu bir daha görebilecek miyim ?")

Birçok kişi(ben de) horaryde mesela neptünü , uranusu , plutoyu kullanıyor(yöneticilikten bahsetmiyorum)Daha ne klasiği kaldı ki eskiden bunlar varmıydı ki?--ee pardon hep ordaydılar da daha yeni haberimiz oldu.:D

Yani atıyorum eğer işine yarayacağını düşünüyorsan astreoidleri de kullan.

Eğer cevap verme sürecinde kişi işine yaradığını düşündüğü birşey varsa kullanabilir.Ya da kullanışlı illaki olmazsa olmaz gözüyle bakmadığın birşey varsa göz ardı edebilrisin.

Mesela ben eğer saaat yönetici uyumluluğuna takık olsaydım belki de cevapladığım sorulardan yarısını cevaplamamam gerekirdi.

Ama şunuda unutmamak lazım sonuçta bir cevap vereceksin.Bu süreçte kullanacağın materyallerin sana yol göstermesi ve karşılaştırma yapma şansı tanıması lazım.

Alıntı:Onu bi daha görbilecekmisin diye, sorunun sonuca işaret etmesi için hangi eve bakılması gerektiğini bilemiyorum. Böyle bi İlişki için 7. eve mi, venüsemi, 5. evemi bakmak lazım?

Bu ilk başlarda benimde kafamı kurcalamıştı Felice.Ama artık böyle direkt bir kişi kastedilerek sorulduğunda 7. ev alıyorum.Yani illaki kişinin eş(koca - karı ) , nişanlı vb. ünvanı olması lazım değil 7. ev kapsamına alınması için.Tabi kalbin durmuna bakmak için yinede 5. eve bakılmalı.Veya ortada flörtbaz durumlar varsa dil çýkarma

Ha bide şu gözüme çarptı ki bidahaki sefere dikkat etmen için şuna değineyim :
Alıntı:ay burcu terazinin uranüs ve jüpiter zıt açısı ile, sosyal bi ortamda aniden karşına çıkabileceğini işaret ediyor olabilir.
Şİmdi horaryde açının yaklaşanmı uzaklaşanmı olduğu önemli bir ayrımdır.Mesela bu örnekte bu bir uzaklaşan açı.Yani ister klasik ister modern ister uzay açısıyla bak bu böyle ve hepsinde de bu olmuş ve geçmiş bir durumu ifade eder.
Bu açı ay başakta iken gerçekleşmiş.Jüpiter ve uranuse zıt açı yapmış ve artık bu zıt açıdan uzaklaşıyor.Yani olay geride kaldı.Tabiki etkisi devam ediyor olabilir.Ama olay zaman olarak geçmişte , gelecekte değil.

Alıntı:Marsın neptünle zıt açısı karşılaşmanın gerçekleşmesini sekteye uğratsa da

bak bu doğru.Mars neptün zıt açısı yaklaşan bir açı.Mars aslanda ilerledikçe kova ile tam bir zıt açı oluşturacak.Ki bu olay olarak sorunun sorulduğu tarihin ilerisini gösteriyor.

Tavsiyem horary de bir açıyı incelerken açının uzaklaşıyormu , yaklaşıyor mu dikkatli bakın.

(05-25-2010 11:45 PM)Félicé Yazılan:  Ben horary' yi teknik olarak anladım.. Ama yorum yapmakta gerçekten zorlanıyorum..Aeon, hazır klasik takılırken topu ona atabilirsin; çünkü yorum pratiği gayet başarılı, çok iyi iş çıkaracağını düşünüyorum onun:D

Ben de zorlanıyorum.Galiba horary biraz daha kasan bir alan.hani yorum falan tamamda , net son cevap kısmında köşeye sıkışabiliyorsun.İnşallah yukarıdaki açıklamalarla iyice soğutmadım seni. Bugün amma başaklık yaptım ya dil çýkarma
06-01-2010 05:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

evet jomaja , bir dokun bin ah işit olmuş gülücük

06-01-2010 06:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(06-01-2010 05:33 PM)Vena Yazılan:  Yazıdan sonra içimde horarye karşı merak ve istek uyandı =) Nasıl bir işim olacak gibi bir soru sorulabilir mi yoksa sorunun alanının daha mı daraltılması lazım?
Daha dar kapsamlı olması gerekiyor sanırım.
Mastır yapabilecek miyim?
Atanacak mıyım?
Başvurum kabul edilecek mi? gibi..
sevgiler..
06-01-2010 07:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(06-01-2010 07:26 PM)Sniper Yazılan:  
(06-01-2010 07:23 PM)melis_bk Yazılan:  
(06-01-2010 05:33 PM)Vena Yazılan:  Yazıdan sonra içimde horarye karşı merak ve istek uyandı =) Nasıl bir işim olacak gibi bir soru sorulabilir mi yoksa sorunun alanının daha mı daraltılması lazım?
Daha dar kapsamlı olması gerekiyor sanırım.
Mastır yapabilecek miyim?
Atanacak mıyım?
Başvurum kabul edilecek mi? gibi..
sevgiler..
Bu sorularda öyle mastır var mı evet\hayır
atanacak mıyım? evet\hayır...
.......

benimde bildiğim ingilizcede ki YES/NO question'lar gibi olması gerektiği.. cevabı ya evet yada hayır olcak bi soru
06-01-2010 07:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Şöyle bir soru daha uygun.Diyelim bir iş görüşmesine gittin.

"Bu işi alabaliecek miyim?"

Sorunun ne istedii , kapsamı tam belli olmalı.Ve taze olmalı.Yani bir çocuğun doğuşu gibi sorununda doğduğu anda iyi kestirilmeli.Ya sanki biyerlerde nasıl soru sorulurla ilgili yazı vardı.Bulursam bidaha eklerim.

Merakın soru cevaplama derecesine yükselir umarım. gözkýrpma

(06-01-2010 06:04 PM)Yıldırım Yazılan:  evet jomaja , bir dokun bin ah işit olmuş gülücük

koptum.w

Hakikaten ya."Horaryni de al git" diyecek bana galiba.

Felice valla bugün içimde durdurulamaz bir başaklık var.Söz bidaha yapmıycam.Ya da çok sık yapmıyacağım diyelim.:D

(06-01-2010 07:26 PM)Sniper Yazılan:  benimde bildiğim ingilizcede ki YES/NO question'lar gibi olması gerektiği.. cevabı ya evet yada hayır olcak bi soru

Aslında şart değil.Mesela şöyle bir soruda sorabilir.Diyelim bir kişi seyahate çıkacak.Şöyle bir soru sorabilir :

"Yolculuğum nasıl geçecek?"
06-01-2010 08:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(06-01-2010 05:20 PM)JoMaJa Yazılan:  Şimdi tabi bende horaryde başlangıç seviyesinde bir öğrenci olduğum için yönlendirmelerim kısıtlı olacaktır.Cevap verdiğim için çok biliyormuşum gibi duruyorsa öyle birşey yok belirteyim.Ama bir iki şeye değineyim belki yine ileride yorum yapmak istersen yardımcı olur sana Felice

(05-24-2010 03:37 PM)Félicé Yazılan:  Aslında horary klasik bi yöntem olduğu için, asc yöneticisini pluto olarak ele alamayız. Asc yöneticisi mars olmalı;)

Öncelikle horary klasik bir yöntem değildir.Daha doğru bir ifadeyle horary astroloji alanlarından birisidir :

Natal
Mundane
Election gibi..

yani birisi doğum haritasına bakıyor ,birisi zamanlama yapıyor bitanesi ülke incelemesi yapıyor.Horary de ise soru inceleniyor.Ha tabi tutupta horarye klasik yöntem diye inceleme yapılmak istenmezse diğerlerine de yapılmaması lazım çünkü hepsi eski zamanlardan beri ele alınan astroloji dalları.yani bunlardan hiçbiri geçen yüzyılda ortaya çıkmadı.ama sanırım horary de kullanılan materyal olarak daha çok geçmiş kaynaklar(sanırım sen de bunu demek istiyordun) var.Yani mesela hala horarynin incili olarak William Lilly nin "Christian Astrology"-17. yüzyıl- olarak ele alınır.Ki zaten bu kitapta da William Lilly daha önceki usta astrologların bilgileriyle kendi deneyim bilgilerini sentezlemiştir(ben bu kitabı bi türlü okuyamadım) Ama sadece buna takılmak pek doğru değil.Çünkü toplumlar , ihtiyaçlar değişti.Yeni ev konuları ortaya çıktı.

ya zaten forumda bi klasik astroloji fenomeni varda.hadi bakalım hayırlısı.

yönetici mevzusuna gelirsek.ben natalda da + horary de klasik yöneticileri kullanıyorum.(horary de aklıma geldikçe almutene de göz atmaya çalışıyorum)

Ama uranusu , neptünü , plutoyu kullanan yok mu ? Var.Yani şu kullanılamaz diye bir şey yok.Mesela şuradaki örnekte kova yöneticisi olarak saturn+uranus kullanmış.(ilginç oradaki soru da "onu bir daha görebilecek miyim ?")

Birçok kişi(ben de) horaryde mesela neptünü , uranusu , plutoyu kullanıyor(yöneticilikten bahsetmiyorum)Daha ne klasiği kaldı ki eskiden bunlar varmıydı ki?--ee pardon hep ordaydılar da daha yeni haberimiz oldu.:D

Yani atıyorum eğer işine yarayacağını düşünüyorsan astreoidleri de kullan.

Eğer cevap verme sürecinde kişi işine yaradığını düşündüğü birşey varsa kullanabilir.Ya da kullanışlı illaki olmazsa olmaz gözüyle bakmadığın birşey varsa göz ardı edebilrisin.

Mesela ben eğer saaat yönetici uyumluluğuna takık olsaydım belki de cevapladığım sorulardan yarısını cevaplamamam gerekirdi.

Ama şunuda unutmamak lazım sonuçta bir cevap vereceksin.Bu süreçte kullanacağın materyallerin sana yol göstermesi ve karşılaştırma yapma şansı tanıması lazım.

Alıntı:Onu bi daha görbilecekmisin diye, sorunun sonuca işaret etmesi için hangi eve bakılması gerektiğini bilemiyorum. Böyle bi İlişki için 7. eve mi, venüsemi, 5. evemi bakmak lazım?

Bu ilk başlarda benimde kafamı kurcalamıştı Felice.Ama artık böyle direkt bir kişi kastedilerek sorulduğunda 7. ev alıyorum.Yani illaki kişinin eş(koca - karı ) , nişanlı vb. ünvanı olması lazım değil 7. ev kapsamına alınması için.Tabi kalbin durmuna bakmak için yinede 5. eve bakılmalı.Veya ortada flörtbaz durumlar varsa dil çýkarma

Ha bide şu gözüme çarptı ki bidahaki sefere dikkat etmen için şuna değineyim :
Alıntı:ay burcu terazinin uranüs ve jüpiter zıt açısı ile, sosyal bi ortamda aniden karşına çıkabileceğini işaret ediyor olabilir.
Şİmdi horaryde açının yaklaşanmı uzaklaşanmı olduğu önemli bir ayrımdır.Mesela bu örnekte bu bir uzaklaşan açı.Yani ister klasik ister modern ister uzay açısıyla bak bu böyle ve hepsinde de bu olmuş ve geçmiş bir durumu ifade eder.
Bu açı ay başakta iken gerçekleşmiş.Jüpiter ve uranuse zıt açı yapmış ve artık bu zıt açıdan uzaklaşıyor.Yani olay geride kaldı.Tabiki etkisi devam ediyor olabilir.Ama olay zaman olarak geçmişte , gelecekte değil.

Alıntı:Marsın neptünle zıt açısı karşılaşmanın gerçekleşmesini sekteye uğratsa da

bak bu doğru.Mars neptün zıt açısı yaklaşan bir açı.Mars aslanda ilerledikçe kova ile tam bir zıt açı oluşturacak.Ki bu olay olarak sorunun sorulduğu tarihin ilerisini gösteriyor.

Tavsiyem horary de bir açıyı incelerken açının uzaklaşıyormu , yaklaşıyor mu dikkatli bakın.

(05-25-2010 11:45 PM)Félicé Yazılan:  Ben horary' yi teknik olarak anladım.. Ama yorum yapmakta gerçekten zorlanıyorum..Aeon, hazır klasik takılırken topu ona atabilirsin; çünkü yorum pratiği gayet başarılı, çok iyi iş çıkaracağını düşünüyorum onun:D

Ben de zorlanıyorum.Galiba horary biraz daha kasan bir alan.hani yorum falan tamamda , net son cevap kısmında köşeye sıkışabiliyorsun.İnşallah yukarıdaki açıklamalarla iyice soğutmadım seni. Bugün amma başaklık yaptım ya dil çýkarma

Bilgilendirme için sağol; iyi oldu, bazı şeyleri anlamamıştım. Horary'nin klasik yöntem olduğunu düşünmem, hem senin anladığın gibi, hem de klasikteki gibi net sonuçlarla çalışması..Yani kişisel gelişim, karakter analizi için kullanılacak bir yöntem değil.. Böyle başaklığa can kurban:D
Açıkçası rahatsız olmadım, bilgilendim iyi oldu;)
06-01-2010 08:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(05-24-2010 12:24 PM)virgotaurus Yazılan:  Dün akşam 19:07'de kocaeli'de bir horary sorusu sordum."Onu bi daha görecek miyim?" diye. Çok kötü bir zamanda sormuşum. Gökyüzü de çok hareketliymiş bugünlerde, bi daha soru sormayacam. Galiba bi dahaki görüşmemiz benim cenaze törenimde olacak:(

Cenaze törenin de olursa pek görüşme olmaz.Daha çok ziyaret olur gibi geliyor bana :D

Durun iki dakika hemen ölüp cenaze töreni bile düzenliyorsunuz..Venüs senden çok soruyu sorduğun kişiyi gösteriyor.Sen güvenli bölgedesin.

Bikaç şey sorabilirmiyim?Çok özel olmaz umarım :

Bu kişiyi 7. ev kapsamında ele alıyoruz değil mi?Yani arkadaş falan değil değil mi?

Galiba biraz iplerin tamamen kopması gibi bir durum olmuş.Zamansal olarak ne zaman oldu?Yani soruyu sormandan ne kadar önce (3 gün , 3 hafta vb..)

Ve işin içinde herhangi bir şekilde yabancı ülke , yüksek öğrenim vb. druum var mı?
06-01-2010 08:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(06-01-2010 08:50 PM)virgotaurus Yazılan:  İşin içinde yükseköğrenim yabancı ülke gibi şeyler yok, 9. evle ilgili bişeyler mi var? Belki farklı kültürden gelen iki insan olmamızla ilgili olabilirsaskin.w

Evet 9. evi kastederek sormuştum.Farklı kültür lafı bana biraz yuvarlak geldiği için kullanmadım.

Sordum çünkü ay 9. ev yöneticisi ve 7. evde güneş var.Aslan(güneş aslanın yöneticisi) komple 9. evin içinde.

(06-01-2010 08:38 PM)virgotaurus Yazılan:  5. evden öteye gidemedigözkýrpma Ama ikili ilişkiler evi uygun evet. Soruma yardımcı olacaksa tabiki söylerim zamanı. 1 yıl desemgülücük Diyeceksin niye soruyorsun hala, "ben bu yüzden hiç kimseden gidemem gitmem" beni tanımlar herhalde:)Takıntı ve ondan öte merak sadece " gencecik ölüp gitmek birşey değil, şu kahrolası merak olmasa" gülücük

keşke 1 yıl önce sorsaydın.sorunun ve duygunun en taze olduğu zamanda.yani soru zorlama olmamalı.kafadan milyonlarca geçen sorunun cevapları gerçek cevaplar olmayabiliyor.ama şansımı deneyeyim.zaman sormamın sebebi gördüğüm bir yerleşim(ay-venüs-plıto karesi) sebebiyle vereceğin cevabın bunu teyit edip etmeyeceğini görmek istedim.Cıks denk düşmüyor.

Bian bende felice gibi kararsız kaldım 7. ev konusunda (5. evden öteye gitmesi gerekirdi çünkü)ama yine de 7. evi alıyorum.

Soru 7. ev sorusu göstergeler :

Senin :Mars ve genel olarak ay
Onun : 7. ev yöneticisi Venüs ve güneş(7. evde ve genel olarak erkeklei de gösterir)

Açıkçası soruda şansımı bayağı bir zorladım.

"ben bu yüzden hiç kimseden gidemem gitmem"

aslında bunun sebebi şuda olabilir:7. ev yöneticisi 8. evde ve yengeçte.senin için yoğun-takık birşeylerin olması doğal .

şimdi çok aradım ama senin göstergelerin ile soruyu sorduğun kişin göstergeleri arasında yaklaşan hiç bir açı yok.

Ay genel olarak olayın gidişatı ve soruyu soran hakkında bilgi verir.Ay sorunun sorulduğu kişiyi gösteren iki göstergeylede açı yapmış.

venüs kare
güneş üçgen

ama geride kalmış.yani etkisi devam etse bile olmuş geçmiş.ki ben bu gibi durumlarda ayrılan açı görmeyi pek sevemem.çünkü ayrılma ve uzaklaşma gösteriyor olabilir.

senin diğer bir göstergen olan mars ta bu iki göstergeyle herhangi bir temas kurmayacak.ışığın toplanması-yayılması da yok.(olsaydı iyi olurdu dolaylı aracılarla da olsa birşeyler mümkün olailbirdi)

en sonunda şansımı bayağı bir zorlayarak.pluto-venüs-aydan birşeyler çıkarmaya çalıştım.

pluto ayın(sen) son açı yaptığı gezegen.beyfendinin göstergesi olan venüsün önündeki ilk açının da pluto zıt açısı olması bir acaba yarattı.ama çok emin değilim.ve çok güzel bir şekilde gelişmeyebilir.(venüs 8. evde yapacağı açı zıt açı)Herşey bir yana şu var verdiğin tarihi düşündüğümde bu olacak olsaydı olurdu.Çünkü öncü burç ve aradki mesafe 1 dereceden bile az.

Ki diyelim gördün bence sonuçtan birşey çıkmaz.Çünkü özellikle o kişinin dönüşümden geçmiş olarak karşında göreceğini düşünüyorum.(8. ev - pluto) Hayal kırıklığı yaşarsın(marsın son açısı neptün zıt açı)Keşke ay da yapacak neptünle üçgen(hatta yapacağı son açı) Ama o da daha hayalci ve güvenilmez geliyor bana.

son kararım : Bence bu kişiyi göremeyeceksin.Yani çok çok zor.

Bence şimdi "Next" deme zamanı.

Olur da bu kişiyi görürsen bişey olursa haberimiz olsun :D
06-01-2010 10:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
anaksunamu Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Merhaba jomaja ben sitede henüz yeniyim ilk kez karşılaşıyorum astrolojinin böyle bir dalıyla gerçi astroloji hakkında fazla bir bilgim varda diğemem ama ilgimi çekti bu konu ve soracağım soruya cevap verirseniz çok mutlu olurum.saat 21:31soru ondan ayrılmam dahamı iyi olur,yer bursa

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r...opo=1&ast=
KONUŞSAM DİLİM YANAR,SUSSAM KALBİM
06-01-2010 10:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Bende sorabilir miyim ya çok heveslendim şuan utanıyorum ama sorucam gülücük
Yaz okuluna gidicem orada onunla ilişkim devam edecek mi ?

1 Haziran 2010 21:37 İstanbul

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
06-01-2010 10:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Horary(soru) astrolojisi salmakis 291 492,805 10-11-2019 08:32 PM
Son Mesaj: Biblo
  Horary Sohbet SESAME 74 109,066 09-24-2016 02:41 AM
Son Mesaj: Melek_06
  horary haritamı yorumladım yardımcı olabilir misiniz? lacrimosa 0 7,015 01-25-2013 08:00 PM
Son Mesaj: lacrimosa
  HORARY/saatler astrolojisine örnek /dr mesut kırgız vivienleigh 4 17,599 03-09-2011 10:15 PM
Son Mesaj: Daily
  Horary Vakaları Tuğçe 11 22,909 02-23-2011 04:29 PM
Son Mesaj: lacrimosa

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir