Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meslek göstergeleri İş değişimi
Yazar Mesaj
Venüs
Kayıtsız

RE: Meslek göstergeleri İş değişimi
(06-06-2010 06:52 PM)virgotaurus Yazılan:  
(06-06-2010 06:42 PM)venüs_ Yazılan:  

Evet mistik dörtgeni geçende de söylediler. Fazla miktarda başak özelliği gösterdiğim için başkalarını ve dolayısıyla kendimi çok eleştiririm. Ve mükemmel olmayınca da herşeyi eksik bulurum. Bu noktada hislerim konusunda da yeterince emin olamıyorum çünkü mükemmel görmüyorum hala onları:D Şu anda eksiğim hala. Birgün kendi yeteneklerime güvenirmiyim bilmem. Mistitizm konusuna gelince sürekli hırslarımı ve nefsimi köreltmeye çalışıyorum, dışardan bakan için saçma bir inat benimkisi belkidegülücük Bazen bunu yaparken ben bile kendime gülüyorum çünkü kendime öyle sınırlar çiziyorum ki çember gittikçe daralıyor:D

Evet, bende ay başağıyım ve hislerini çok iyi anlıyorum, insan zamanla kendi potansiyelini kabullenip direnmekten vazgeçiyor, hayat malesef ki herşeyin mükemmel olmayacağını insana öğretiyor... gülücük Hem herşey mükemmel olsa, çeşitliliğin güzelliğini nasıl öğrenebilirdik, hiç bir şey sebepsiz değildir.. gözkýrpma
[/quote]

Kesinlikle haklısın. Ama bende yaşım ilerledikçe bu mükemmel zamanı ve durumu beklemeyi bırakırım diye düşünüyorum. Dediğin gibi hayat bazı şeyleri insan bırakmıyor. Sen yaşça benden büyüksün bunu benden önce kavramışsındır. 30 yaşımda kendimi sevmeye başladım galiba 40'ımda kendime aşık olacam diyorum, gülüyorum artık. Şu gün eskisi gibi değil zaman ve mekan kavramı benim için gittikçe genişliyor. Buda yaşın verdiği bişey olsa gerek. Eleştirme huyumun da artık bariz olarak farkına vardım. Kendimi ve insanları yargılamayı bırakmam lazımgülücük
[/quote]

Zaman ne güzel ilaçtır, sabretmeyi bilene, sabretmeyi bilmeyene ise zakkum şerbetinden öte... verygood
06-06-2010 06:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(06-06-2010 06:50 PM)Aprilios Yazılan:  Yasemen,

Natalını, Whole Sign sistemine tabi kısaca değerlendirmek istedim: Öncelikle, gözüme çarpanlar, üç içsel (Güneş, Merkür, Mars) iki dışsal (Jüpiter, Pluto) gezegen dahilinde oluşmuş üç ayrı sabit T-Kare kombinasyonu oldu. Bu kombinasyonlardaki kilit (fokal) gezegen, on birinci evdeki Mars Kova´sı. Güçlü (rahat yerleşim, ikinci ev) Boğa vurgusu da (stelyum) söz konusu.

Güneş - Neptün - Ay (1), Güneş - Satürn - Ay (2), Jüpiter - Neptün - Ay (3), Merkür - Neptün - Ay (4) arasında, Büyük Üçgenlere sahipsin. Üstelik hem toprak evleri arasında, hem de toprak elementinde. (bkz; çifte vurguya davet) MaşAllah diyorum, başka da bi´şey demiyorum :D Zevzekliğim bi´yana; oldukça civcivli, olay mahali tadında gezegen ilişikleri ile dolu haritan. Hangi gezegen, hangisiyle üçgen, hangisiyle T-Kare oluşturmuş, bakayım derken, başım döndü dil çýkarma Sadede gelirsem, avaz avaz bağırmış enerjiler; Toprak Elementi ve Sabit Nitelik. Toplumsal etiketi, aynı zamanda mesleki potansiyeli işaret edebilecek Mc noktasının Satürn ile temasta ve yöneticiliğindeki burçta-evde bulunması da Satürn potansiyellerini natal malzemelerin açısından güçlü kılan. Mars ise; önceden de belirttiğim üzere, fokal-apex gezegen oluşuyla ´´beni de unutma´´ diyen gezegenlerden. Ayrıca, Pluto da, Satürn gibi hem yerleşim, hem de güçlü açıları bakımından, dikkat çekici...bu kadar dinamik bi´haritayı, kısa bi´zaman içinde, yekten değerlendirebilmek, benim açımdan mümkün değil. Çok çok genel anlamda, sırf Venüs İkizler´ini doyurmaya yönelik hehee -haritanda tespit edebildiğim güçlü gezegenlerin rehberliğinde- defterime notunu almış olduğum bi´kaç olası mesleği aktarmaya çalışayım. Detay´a inildiğinde, oldukça çeşitli meslek potansiyelleri de ihtimal dahilinde akla getirilebilir.

Satüryen Meslekler; Kurumsal Yönetim, Ticaret (güçlü bi’Mars ile) Memuriyet, Polislik (Akrep etkisi ile birlikte) Öğretmenlik (güçlü Merkür ve Jüpiter teması) Mimarlık (Balık, Neptün, Uranüs ve Oğlak faktörleri ile birlikte)

Marsiyen Meslekler; Spor ve Yarışmalar (5. ev de etkili), Girişimcilik (Koç da etkili), Yönetim (Oğlak ve Satürn de etkili), Polis-Ordu (Satürn-Akrep), Teknik Çalışma (Başak da etkili)

Plutonik Meslekler; Polislik (Satürn işbirliğinde), Araştırma ve Soruşturma, Geri Dönüşüm, Enerji ve Petrol.

Dikte etmeyi sevmem lakin; dikkatini çekebilecek koyu renkli kısımları özellikle araştırıp-soruşturman için yazdım. İlerleyen zamanlarda, natalını, detaylı olarak incelemek isterim. Özellikle T-Kare yorumlandırması açısından iyi bi´etüd olur ;)

ooooooooowwwwwwwwwwww.:D haritamı kayda değer görüp inceleyen biri var.şu an çok mutluyum.benim bölümüm de önerdiğin meslekler içinde. bkz: mimarlık. tamam koyu renk yerleri araştıracağım. teşekkürler.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=x...&rs=0&ast=
06-06-2010 07:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

(06-06-2010 08:31 PM)Aprilios Yazılan:  
(06-06-2010 07:31 PM)yasemen88 Yazılan:  ooooooooowwwwwwwwwwww.:D haritamı kayda değer görüp inceleyen biri var.şu an çok mutluyum.benim bölümüm de önerdiğin meslekler içinde. bkz: mimarlık. tamam koyu renk yerleri araştıracağım. teşekkürler.
Her harita incelenebilitesi açısından kayda değer olmasına değerdir de, zaman algısına tabi varlıklarız...Bence, Venüs İkizler malzemesinden çok, toprak-sabit malzemeleri vurgulu natalında. Sabretmek, azmetmek gibi alanlarda odaklanmış enerjini başarıyla kullanabilirsin diye düşünüyorum. Bu arada; söz konusu mutluluğunuz, mutlu edebilmiş olanı da besler, teşekkürler benden olsun efenim :D

normalinde sabır küpü diye bilinirim zaten burada tam tersi bir izlenim yaratsam dagülücük -aþk

06-06-2010 08:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 1

(06-06-2010 06:52 PM)virgotaurus Yazılan:  Kesinlikle haklısın. Ama bende yaşım ilerledikçe bu mükemmel zamanı ve durumu beklemeyi bırakırım diye düşünüyorum. Dediğin gibi hayat bazı şeyleri insan bırakmıyor. Sen yaşça benden büyüksün bunu benden önce kavramışsındır. 30 yaşımda kendimi sevmeye başladım galiba 40'ımda kendime aşık olacam diyorum, gülüyorum artık. Şu gün eskisi gibi değil zaman ve mekan kavramı benim için gittikçe genişliyor. Buda yaşın verdiği bişey olsa gerek. Eleştirme huyumun da artık bariz olarak farkına vardım. Kendimi ve insanları yargılamayı bırakmam lazımgülücük

Benim de imtihanlarımdan biri bu Virgotaurus,yükselen başağıyım.Kimin ne hatası var,tık tık tık daktilo gibi dökerim sana lakin dürüstüm de.Kendime de basarım adamakıllı pat diye eleştiriyi.-)Kimisi özür dilemeyi gurursuzluk olarak görür,bense erdem olarak bildim hep,belki ben de hatalıyımdır,sinirden ve duygusallıktan farkına varmıyorumdur diyegülücük

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
06-06-2010 08:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

(06-06-2010 09:04 PM)virgotaurus Yazılan:  
(06-06-2010 08:46 PM)misnur Yazılan:  
(06-06-2010 06:52 PM)virgotaurus Yazılan:  Kesinlikle haklısın. Ama bende yaşım ilerledikçe bu mükemmel zamanı ve durumu beklemeyi bırakırım diye düşünüyorum. Dediğin gibi hayat bazı şeyleri insan bırakmıyor. Sen yaşça benden büyüksün bunu benden önce kavramışsındır. 30 yaşımda kendimi sevmeye başladım galiba 40'ımda kendime aşık olacam diyorum, gülüyorum artık. Şu gün eskisi gibi değil zaman ve mekan kavramı benim için gittikçe genişliyor. Buda yaşın verdiği bişey olsa gerek. Eleştirme huyumun da artık bariz olarak farkına vardım. Kendimi ve insanları yargılamayı bırakmam lazımgülücük

Benim de imtihanlarımdan biri bu Virgotaurus,yükselen başağıyım.Kimin ne hatası var,tık tık tık daktilo gibi dökerim sana lakin dürüstüm de.Kendime de basarım adamakıllı pat diye eleştiriyi.-)Kimisi özür dilemeyi gurursuzluk olarak görür,bense erdem olarak bildim hep,belki ben de hatalıyımdır,sinirden ve duygusallıktan farkına varmıyorumdur diyegülücük

Aynengülücük

ay başak olarak size katılıyorum. gülücük

06-06-2010 09:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Arkadaşlar 1 evim yengeç,6. evim yay,10. evim balık.Pazarlama-satış işiyle ilgilenmekteyim.Hairtama bakıldığında bu mesleğe yatkın olduğumu söyleyebilir misiniz?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
03-01-2011 07:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

5.evde mars
keskin araçlarla çalışan heykeltraş gibi sanatçıların mars'ı 5.evde bulunur. mars iyi etkiler almışsa öğretmen olabilirsiniz.

6.eve mars
makinist, ağır ekipman operatörü, çelik işçisi, makina mühendisi, mars oğlak burcundaysa iyi örgütlenmiş bir işte çalışabilirsiniz. mars kötü bir etki almışsa iş kazası ya da fazla çalışmaktan hastalanabilirsiniz.

9.evde mars
mars iyi etkiler almışsa insanlara hizmet amacıyla felsefe,din ve yüksek eğitim kurumlarında çalışırsınız.

10.evde mars
askerlik sizin için çok çekicidir, politika, mühendislik cazip gelir.

11.evde mars
iyi bir mekanik yeteneğinizin olması yeni icatlar yapmanıza neden olabilir.

4evde mars
doğuştan çevrecisiniz.

3.evde mars
bir çok gazete habercisinin ve politik yorumcuların marslarının 3.evde olduğu unutulmamalıdır. haberleşme araçları ya da motorlu araçlarla çalışırsınız.

2.evde mars
sert etki aldıysa , servetiniz için hırsızlık, döğüşkenlik gibi ahlaksız yolları kullanabilirsiniz. sert etki almamışsa işiniz mekanik ilişkilere bağlı olabilir.

1.evde mars
mars su grubundaysa denizci olabilirsiniz. mars akrepteyse kimyagerlik ve tıp doktorluğu sizin için en uygun meslektir.
02-23-2012 09:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  MESLEK SEÇİMİNDE NEYE BAKARIZ? lamia 26 38,956 09-04-2019 01:07 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  haritada psikiyatrist/psikolog olma göstergeleri aphrodite 20 22,542 03-01-2017 07:43 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Finansal Alanda Kariyer Göstergeleri tools 3 5,684 12-24-2014 01:42 AM
Son Mesaj: tools
  Mesleki Güç Göstergeleri kayasran 0 2,963 10-28-2012 10:48 PM
Son Mesaj: kayasran
  Gezegenlerin Meslek Seçmede Katkıları bluex 5 7,837 01-02-2011 12:10 AM
Son Mesaj: Yargıç

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir