Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.26 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yüksek Zeka
Yazar Mesaj
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Yüksek Zeka
(10-24-2010 10:22 AM)Yonca Yazılan:  
(10-23-2010 09:25 PM)miyase Yazılan:  Benim merkur buyuk hactaki gezegenlerden biri. (merkur, ay, saturn, mars). siron ile kare acisi ve uranus & pluto ile inconjunct acisi var. Oldukca gergin yani.
3. evim kocta, mars basakta 8. evde.
Hizli ve detayli dusunmek arasinda kalmak, konsentrasyon sorunlari gibi sonuclar verebilir galiba.
Ne kadar guvenilir bilmem, okulda 2 kez IQ-testi yapmistik, ilk sonuc 127 ikinci sonucsa 133.

Miyase ciğim, seni forumdan takip eden arkadaşların da benimle aynı kanaati paylaştığına inanıyorum.. Ben açıkçası haritana bakmadan bile yaşının çok çok üstünde bir genç beyinle karşı karşıya olduğumu düşünüyorum, oldukça olgun ve ilgi alanları yaşına göre çok üst seviye de, bu zamanın gençlerine yenilmeyen zeki biri olarak algıladım daima seni..gülücük
Haritana gelince, haritanda ki, merkürün yengeçte, merkür yengeçlerin daima zekalarını kuvvetli bulmuşumdur, sayısal verilere ve analiz gerektiren bilimsel alanlara yatkın olmalısın.. Mars başakta oldukça zekidir, mantıklı analizler yapan, matematiğe yatkın, hızlı bir zihinleri vardır. Üstelik Marsın Uranüse üçgen açılanmış, bu durum zeka potansiyelini daha da arttırır ve hızlandırır, bazen beyin fonksiyonların seni bile yorabilir. Merkürünün başrolü oynadığı bir yoda sahipsin, yod büyük bir yeteneğinin işaretidir, kendini keşfedip o alanda ileri seviyeye gelebilirsin, plüton, merkür ve uranüs sende ki potansiyelin gizli olduğu alanlara işaret ediyor.. Bilimsel her türlü çalışma da başarılı olabileceğini düşünüyorum, teknolojik her alana yatkın olmalısın, matematiksel analiz dahilinde olan işler sana uygun olabilir Sevgili Miyase..verygood

Yorumun icin cok tesekkur ederim sevgili Venus gülücük Hakkimda yazdiklarin gercekten cok hos, okurken cok simardim acikcasi ask
Dogru, teknolojik her alana ve matematige yatkinim. Ve merkurun Yod aci kalibinda bulundugunu hic dikkate almamistim. Yod aci kalibi hakkinda cok bilgim yok. O yuzden Yod aci kalibi hakkindaki yorumun icin cok tesekkur ederim gülücük

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
10-24-2010 03:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

John Forbes Nash ;

Hayatı Akıl Oyunları filmine konu olmuştur.

Doğum Haritası ; http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...Scrn8BFDGy

Yüksek bir zekaya sahip , şizofreni hastalığına kapılmış ve onu yenmiş , Nobel Ödülü sahibi , soğuk savaş döneminde ülkesi için şifre çözücü olarak çalışıyor.

Gördüğüm özel astrolojik görünümler ;

* Yükselen Merkür ve Yükselen Plüto , Uranüsle dinamik açı yapıyor.

* Koç burcunda ki Ay , Mars , Uranüs gibi gezegenler baş bölgesine odaklanan müthiş bir enerjiyi ifade ediyor. Üstelik bu potansiyeller doğum haritasının tepesinde konumlanmış.

Not = Koç , İkizler , Yay gibi normalde dışadönük ve enerjik burçlarda vurgusu olupta bu enerjiyi sosyal dünyaya ve harekete yönlendirmeyen kişilerin bu dinamik doğası iç dünyasına ve zihinsel aktiviteye akıyor genelde.
Yani bir yerde bu burçların vurgusuna sahip içe dönük kişi görürseniz , iç dünyasının ve zihinsel aktivitesinin çok enerjik olacağını tahmin edebilirsiniz.

* Pallas Kova burcunda

* Akademik zekayla bağlantılı olan İkizler-Yay aksı vurgulanıyor. Satürnün Yay burcunda olması Akademik Kariyeri için çok uygun bir kombinasyon.

12-07-2010 12:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-07-2010 12:55 AM)Yıldırım Yazılan:  John Forbes Nash ;

Hayatı Akıl Oyunları filmine konu olmuştur.

Doğum Haritası ; http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...Scrn8BFDGy

Yüksek bir zekaya sahip , şizofreni hastalığına kapılmış ve onu yenmiş , Nobel Ödülü sahibi , soğuk savaş döneminde ülkesi için şifre çözücü olarak çalışıyor.

* Yükselen Merkür ve Yükselen Plüto , Uranüsle dinamik açı yapıyor.

* Koç burcunda ki Ay , Mars , Uranüs gibi gezegenler baş bölgesine odaklanan müthiş bir enerjiyi ifade ediyor. Üstelik bu potansiyeller doğum haritasının tepesinde konumlanmış.

Not = Koç , İkizler , Yay gibi normalde dışadönük ve enerjik burçlarda vurgusu olupta bu enerjiyi sosyal dünyaya ve harekete yönlendirmeyen kişilerin bu dinamik doğası iç dünyasına ve zihinsel aktiviteye akıyor genelde.
Yani bir yerde bu burçların vurgusuna sahip içe dönük kişi görürseniz , iç dünyasının ve zihinsel aktivitesinin çok enerjik olacağını tahmin edebilirsiniz.

* Pallas Kova burcunda

* Akademik zekayla bağlantılı olan İkizler-Yay aksı vurgulanıyor. Satürnün Yay burcunda olması Akademik Kariyeri için çok uygun bir kombinasyon.

Isaac Newton ;

Doğum Haritası = http://www.astrotheme.com/portraits/DHE6jBr59Q7k.htm

Tarihe geçmiş en zeki bilim insanlarından biri olarak kabul ediliyor.
Türev ve İntegrali bulduğu için pek çok öğrenci onun kulağını çınlatıyor olmalı =)

* Merkürün Satürn ve Marsla yaptığı bağlantılar.

* Pallas Kova burcunda ve Uranüs-Pallas bağlantısı.

* Uranüsün Güneş , Ay , Mars ve Jüpiterle pek çok açı yapıyor olması onu haritada çok aktif kılıyor.

* Plüto-Vesta kavuşumu ( Nash ve birazdan ekleyeceğim Tesla doğum haritalarında Uranüs-Vesta kavuşumu var , Vesta hakkında bilgilerimiz yeterli değil lâkin yapmış olduğu bu kavuşumlar dikkat çekici )

Not = Yüksek zekasına ve müthiş fikirlerine rağmen Newton çekingen bir karaktere sahip ve sık sık içe dönüşler yaşamış hatta pek çok önemli buluşunu keşfinden çook uzun yıllar sonra dünyaya açıklamış.
Bu melankolik doğasını Oğlak - Yengeç aksındaki Güneş-Ay kombinasyonuna bağlayabiliriz.

12-07-2010 01:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Newtonda özellikle astroloji, kehanet, incil şifreleri konularına da merakı varmış. Nostradamusun kitaplarını eski uygarlıkları, incili vs inceleyip kıyametin ne zaman kopacağını hesaplamaya çalışmış. Bir belgeselde izlemiştim sanki hayatının odak noktası buymuş gibime geldi. Yazdığı notlar vs çok sonra ortaya çıktı.
12-07-2010 01:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nikola Tesla doğum haritası ; http://www.astrotheme.com/portraits/f6Y2Z9yL3uAw.htm

Şöyle bir bilgiyle karşılaşıyoruz ;

Alıntı:7 Ocak 1943 yılında kendisine ait patent aldığı 700 buluşla en çok patent sahibi şahıs olarak tarihe geçmiştir.

Buluşları = Alternatif akım , Uzaktan radyo kontrolü , Yüksek frekans öncülüğü , Dünya çapında telsiz , İyonosfer çalışmaları, radar ve tribünler , Uzaktan kumanda, kozmik ses dalgaları vs..

* Merkür İkizler burcunda güçlü konumda

* Pallas İkizler burcunda ( Pallasın en sevdiği burçlardan ikisi Kova ve İkizler )

* Uranüs-Vesta kavuşumu ( önceki mesajda yazmıştım , Matematik dehası Nash'in de Uranüs-Vesta kavuşumu var )

* Plüto haritada yükseliyor ( Nash'te aynı konum vardı )

* Şiron Kova burcunda ( Bilimsel konularda çalışkanlık ) ve güçlü Merkürle 135 derecelik bağlantı yapıyor. ( oldukça takıntılı biri olduğu yazıyor )

* Mars-Uranüs bi-quintile açısına sahip.

12-07-2010 02:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

bende yüksek zekaya sahibim, diye düşünüyorum gülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-07-2010 12:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

stefan hawkingde karşılıklı ağırlama vardı.

venüs kovada , satürn boğadaydı.karşılıklı ağırlamalar saınırm düşük bile olsa aslaetini topralıyor.

mesela satürnü balık, jupiteri oğlak olan bir akademisyen biliyorum ve çok başarılı.

ben hawkingindeki uranüs ve satürn kavuşumununun 3.evde olabileceğini düşünüyorum.
12-07-2010 12:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(12-07-2010 02:15 AM)Yıldırım Yazılan:  * Uranüs-Vesta kavuşumu ( önceki mesajda yazmıştım , Matematik dehası Nash'in de Uranüs-Vesta kavuşumu var )

Vestanın bulunduğu burç ve açı aldığı gezegenlerde ki etkileşimi, o fonksiyonlarda Odaklanma etkisi açığa çıkartması..
Vesta arketipsel olarak, tüm insanlık adına var olan düzeni (devlet) ve aileyi korumak adına kendini bu konularda hizmete adamış evrensel bekçiyi ifade ediyor.. Ayrıca kişinin içsel bütünlük arayışını gösteriyor..
12-07-2010 12:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

(12-07-2010 12:18 PM)Félicé Yazılan:  
(12-07-2010 02:15 AM)Yıldırım Yazılan:  * Uranüs-Vesta kavuşumu ( önceki mesajda yazmıştım , Matematik dehası Nash'in de Uranüs-Vesta kavuşumu var )

Vestanın bulunduğu burç ve açı aldığı gezegenlerde ki etkileşimi, o fonksiyonlarda Odaklanma etkisi açığa çıkartması..
Vesta arketipsel olarak, tüm insanlık adına var olan düzeni (devlet) ve aileyi korumak adına kendini bu konularda hizmete adamış evrensel bekçiyi ifade ediyor.. Ayrıca kişinin içsel bütünlük arayışını gösteriyor..

sevgili felice peki 9. evde pallas ve vesta kavuşumu koçta ne anlama gelebilir?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
12-07-2010 08:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

boş zamanında biriniz bana da bakabilirmiçiçek 4nisan 1997 ankara doğumluyum saat 16 00
ilk okulda matematik resim ve sanatta çok iyiydim.hayal gücüm gelişmişti.fende de başarılıydım, teknolojiye meraklıydım.sonra kendimi bildim bileli var olan dikkatsizliğim çok ciddi seviyede arttı..şaka maka geçen yıl hangi ayda yılda olduğumuzu kestirememeye başladım.artık dikkatim geçen seneki kadar dağınık değil ama artık zaman zaman zekamın normalin belki biraz altına indiğini düşünüyorum <S matematikte sınıf arkadaşlarım beni geçti, sanatla manatla bi alakam kalmadı, sadece gördüğüm resimleri taklit edebiliyorum artık.kendim hayal edemiyorum ve yine güzel çizsemde eskisi kadar iyi değil..eskiden üstün zekalı olabileceğime ihtimal verirken şimdi düşük olduğuna ihtimal veriyorum <S ve eski 1-2 öğretmenim hariçde kimse bana inanmıyo

u_u
12-07-2010 09:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir