Değerlendir:
  • 18 Oy - 3.61 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cat Stevens (Yusuf İslam)
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

Cat Stevens (Yusuf İslam)
dinini değiştirip müslüman olarak yusuf islam adını alan ünlü müzisyen, eski adıyla cat stevens ;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...J7XH0LfMqI

[Resim: th_21422_yusuf-islam_122_538lo.jpg]

9. evdeki uranüs, merkür ve venüs yığılması oldukça manidar. din ve felsefe evindeki kavuşum düşünce evi 3. evdeki jüpiterden karşıt, bilinaçaltı evi 12. evdeki marstan da kare görünüm alarak t kare oluşturmuş.
düşüncede ileri atılımla (3. ev jüpiter), ve iç huzurunu bulamama/içsel dalgalanmalarla (12. ev mars) gelen dinsel değişim ve evrimleşme süreci. (9. ev uranüs)

yusuf islam 'ın 9. evinin 12. ev marsla sürekli bir uyarılma durumu var. sanki sürekli düşünüyor, bir şeylerden huzursuz oluyor, iç huzurunu arıyor ve dinsel sorgulamalarda bulunuyor gibi. merkürle de kare durumda mars. bitip tükenmek bilmeyen dinsel fikir teatileri, iç sorgulamalar, içsel konuşmalar bu evler arasındaki merkür ve mars bağlantısıyla açıklanabilir sanıyorum.

dokunaklı şarkılarında yengeç merkürüyle neptün karesinin bir parmağı olsa gerek..

bu arada besteci ve şarkısözü yazarı haritalarındaki yengeç merkür çok fazla dikkatimi çekmeye başladı ,)

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
01-10-2010 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Cat Stevens (Yusuf İslam)
Bence incelemeye değer haritalardan olmuş...

Kendi içinde yolculuk ve varılan yer açısından manidar..

Her ne kadar insanların inançları konusunda bir taraftarya olayım olmasa dahi...

Bu değiştirme isteği bile saklı benlikten gelir....

Huzur içindedir ...

Keyifli çalışma için tşk.ler
01-10-2010 09:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Cat Stevens (Yusuf İslam)
Kadınların ya da adamların ölü arkasından Kuran okumalarını pek dinleyemem. Çok itici okuyorlar. Bu adam kadife sesi ile bir ramazanda, bi kanalda, hemde benim çok sevdiğim inşirah süresini okumuştu. Ben ağlayamam öyle, bu adam okuyunca gözümden yaşlar boşandı.

Ayrıca hayatını sorguladığı ve kendine bir öğreti bulmak istediği dönemlerde astroloji araştırmaları da yapmış, bu konuda da bilgili. Giyim tarzından hoşlanmıyorum..Daha modern olabilir.
01-11-2010 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Cat Stevens (Yusuf İslam)
Hristanliğin kökü Museviliktir ..

Musa ehli olmak çok çok zordur...

giyim kıyafet bu insan müslüman ait olsa dahi ...

Alışkanlıklarından sıyrılmak ...

İnsanken bursa kadısı gibi ciğer satmaya benzer...

Daha ruhani bir haldir...

İmanla paranın nerde bulunduğu bilinmez ....

Lakin ...bulabilene aşk olsun
01-11-2010 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir