Değerlendir:
  • 18 Oy - 3.11 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ego Destekleyicileri ~ Güneşi Besleyen Ateş Böcekleri
Yazar Mesaj
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Ego Destekleyicileri ~ Güneşi Besleyen Ateş Böcekleri
teşekürelr yıldırım çok güzel açıklamışın ve aeon adres için teşekürler..

ay burcumdan kaynaklıymış, hep deniz kenarında bir ev isityorumm kendime..

bir kaç yıl öncesine kadar, yeni aldığım bi eşyayla, giysiyle dışarı çıkarken ne zorlanıyordum cidden...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
09-23-2010 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Bu konu hakkinda bir sey diyemiyecegim... Oysa tasavvufta daha farkli bakiliyor bu konuya... Ama iyiki Günesim 12. evde ki iyiki demem gerekmiyor aslinda, bu sekilde dogmam gerekiyormus... Aslan-Aslan-ve ay Kova olarak cekilmez olabilirdim heralde... Allah'a yakinlikta ise ben'ligi bir tarafa birakmak gerekiyor... ve bu ben'lik gerektigi gibi islenmezse,kötü sonuclar olusacak durumlara gidebilir ileriki zamanlarda... Suan transitlerden mi bilmiyorum, yazi yazabilme vs.. ya da toparlamam da zayiflik cekiyorum... Transitlerim daha yüzeye cikinca daha genis ve insallah daha faydali yazabilirim diyorum...gülücük

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
09-27-2010 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-27-2010 03:11 AM)Mavisahram Yazılan:  Bu konu hakkinda bir sey diyemiyecegim... Oysa tasavvufta daha farkli bakiliyor bu konuya... Ama iyiki Günesim 12. evde ki iyiki demem gerekmiyor aslinda, bu sekilde dogmam gerekiyormus... Aslan-Aslan-ve ay Kova olarak cekilmez olabilirdim heralde... Allah'a yakinlikta ise ben'ligi bir tarafa birakmak gerekiyor... ve bu ben'lik gerektigi gibi islenmezse,kötü sonuclar olusacak durumlara gidebilir ileriki zamanlarda... Suan transitlerden mi bilmiyorum, yazi yazabilme vs.. ya da toparlamam da zayiflik cekiyorum... Transitlerim daha yüzeye cikinca daha genis ve insallah daha faydali yazabilirim diyorum...gülücük

bende zaten bu yazımda tasavvufa ait bakış açısını değil , psikolojik açıdan egonun zayıf kaldığı durumlarda ( özgüven için ) nacizane çözüm önerilerimi açıklamaya çalıştım.

09-27-2010 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

bir lokma bir hırka ... dil çýkarma

:D
09-27-2010 02:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(09-27-2010 02:57 PM)aeon Yazılan:  bir lokma bir hırka ... dil çýkarma

O kadar doğru ki bu ifade aslında..keşke hepimiz bu bilinçte olsak..Arkadaşım aşağıya ekleyeceğim kitabı okumanı çok isterim..Eğer alamam dersen, adresini ver sana yollarım, harika bir kitapgülücük
09-27-2010 03:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(09-27-2010 03:20 PM)Félicé Yazılan:  

O kadar doğru ki bu ifade aslında..keşke hepimiz bu bilinçte olsak..Arkadaşım aşağıya ekleyeceğim kitabı okumanı çok isterim..Eğer alamam dersen, adresini ver sana yollarım, harika bir kitapgülücük

şimdi merak ettim bende .
alırım tabi verygood
09-27-2010 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Ben de merak ettim,fakat eklememişsin Felice hýmmm

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
09-27-2010 04:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(09-27-2010 04:04 PM)misnur Yazılan:  

Ben de merak ettim,fakat eklememişsin Felice hýmmm

:D kafayı yemişim yaw. O kadar yoğundum ki psc başında..Ekliyorum şimdi.. 900 katlı insan
09-27-2010 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(09-27-2010 03:30 AM)Yıldırım Yazılan:  
(09-27-2010 03:11 AM)Mavisahram Yazılan:  Bu konu hakkinda bir sey diyemiyecegim... Oysa tasavvufta daha farkli bakiliyor bu konuya... Ama iyiki Günesim 12. evde ki iyiki demem gerekmiyor aslinda, bu sekilde dogmam gerekiyormus... Aslan-Aslan-ve ay Kova olarak cekilmez olabilirdim heralde... Allah'a yakinlikta ise ben'ligi bir tarafa birakmak gerekiyor... ve bu ben'lik gerektigi gibi islenmezse,kötü sonuclar olusacak durumlara gidebilir ileriki zamanlarda... Suan transitlerden mi bilmiyorum, yazi yazabilme vs.. ya da toparlamam da zayiflik cekiyorum... Transitlerim daha yüzeye cikinca daha genis ve insallah daha faydali yazabilirim diyorum...gülücük

bende zaten bu yazımda tasavvufa ait bakış açısını değil , psikolojik açıdan egonun zayıf kaldığı durumlarda ( özgüven için ) nacizane çözüm önerilerimi açıklamaya çalıştım.

Ma'rifet nefsi silmek değil, bilmektir...
09-28-2010 04:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Güneş Samanyolu Sisteminin, Aslan Ormanın, Ego da benliğin kralıdır.
Sağlıklı bir kişilik için doğa, bir miktar kendini beğenme ve onaylama emretmektedir. Övgü, sevgi ve takdir insanın içinde değerlilik duygusu yaratır. Bunlar olmaksızın, ego nereye bastığını bilmez. Ayakları üzerinde duramaz. Sürekli olarak abartılı değersizlik ve abartılı kendini önemseme arasında gider gelir.
Ego yaşamda kalmamız açısından vazgeçilmezdir, fakat çok dikkatlice beslenmelidir. Doz aşımı bütünleyici ve hayat verici devreleri yakar. İrade ve Amaç yok olur, çekim gücü kaybolur. Ego önüne çıkan her şeyi yutan bir kara deliğe dönüşebilir. Güneş Jüpiter tarafından kötü ayartıldığında "Narsizm"e yakalanır, "Napolyon Sendromun"a düşer.
En iyi ego ayarını Satürn yapar. Bu nedenle insanlar ilk Satürn döngüsünden sonra, Güneş'lerinin daha iyi bilincine varırlar. Varamayanlar ikinci Satürn döngüsünde nasıl olsa öğrenirler, çünkü Satürn hiç gözünün yaşına bakmadan egoyu törpüler.

Alıntı => Nazan Öngiden

11-10-2010 03:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir