Değerlendir:
  • 21 Oy - 2.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ajda Pekkan
Yazar Mesaj
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Ajda Pekkan
Herdefasında 63 yaşında olduğu söyleniyor ben doğru olduğunu düşünüyorum..siz neden 46'lı olmadığını düşüyorsunuz dahada yaşlı olamaz bence gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
12-11-2009 08:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: RE: Ajda Pekkan
Almira Yazılan:Ajda pekkanın annesi yaşıyorsa fosildir büyük ihtimalle .

Ajda Pekkan'ın annesi 17 ağustos 1999 depreminden sonraki görüntülere dayanamayıp kalp krizi geçirek vefat etmişti.Ajda Pekkan bi kitapta okuduğum kadarıyla kendisinden''Çok güzel ama fazla akıllı olmayan bir kadındı annem.Dünyanın en namuslu en titiz insanlarından biriydi.Ama it's not enough. Kimse taç koymadı kafasına.....'' şeklinde bahsetmiş.

Anne ve baba Ajda 14 yaşındayken ayrılmışlar.Babası bir deniz albayı imiş.

Aşağıda linkini verdiğim ropörtajında evlerinde aile içi şiddet yaşandığından bahsediyor: http://baharajdasemiramis.spaces.live.com
Gözlerim 4. evle bağlantılı bir Mars aradı haritasında ama göremedim.Asc ile birleşen uranüsün parçalanmış ailelerde büyüyen çocuklarda görülüyor olabileceğini düşünüyorum.Sık sık estetik yaptırmasını bazı Astrologların Uranüs etkisine bağlamasına rağmen ben bu durumun Satürnün verdiği yetersizlik duygusuyla ilgili olabileceğini de düşünüyorum.

Nin.Me.Sar.Ra
12-11-2009 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Félicé FilosoFo Yazılan:Satürn yengeçlerinin, hatta ay-mars , ay-satürn kişilerinin, yeme konusunda küçükken belirli travmalara maruz kaldığı yazıyor. Anne tarafından beslenmemek (satürn), Yada çok tıka basa ve bir an önce ye bitir modeli (mars)...Ve aile kurmada sorunlar, engeller...

Ay-satürn karşıtlığım var ve aynen anne tarafından beslenmeme problemi yaşadım.Emzirmedi beni, sırf bu değil benimle ilgilenmedi onun yerine bana bakan bakıcılarım vardı.Bir güne bir gün yemeğimi yedirdiğini üstümü giydirdiğini de hatırlamam.Ayrıca en önemlisi fiziksel olduğu kadar duygusal olarakda beni beslememesi, bu nedenle bazı konularda hep açım.Annenin vereceği o bazı şeylerin başka hiçbir şekilde telafi edilemeyeceğini düşünüyorum,edilemez.....

Alıntı:''Çok güzel ama fazla akıllı olmayan bir kadındı annem.

Tümüyle benim annemi tanımladığım kelime, ben fazladan güzel ama boş bir kadın derim onun için.Ve ajdanın satürnle kavuşuyor ayı,benimse karşıt.Sanırım doğru haritası bu.

Bir de aile kuramamak vs diyor.Umarım her satürn ay etkileşiminde böyle sonuçlar vermez,çünkü benim için aile önemli,özellikle kendi kuracağım aile.
12-14-2009 09:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

SeLiN Yazılan:
Félicé FilosoFo Yazılan:Satürn yengeçlerinin, hatta ay-mars , ay-satürn kişilerinin, yeme konusunda küçükken belirli travmalara maruz kaldığı yazıyor. Anne tarafından beslenmemek (satürn), Yada çok tıka basa ve bir an önce ye bitir modeli (mars)...Ve aile kurmada sorunlar, engeller...

Ay-satürn karşıtlığım var ve aynen anne tarafından beslenmeme problemi yaşadım.Emzirmedi beni, sırf bu değil benimle ilgilenmedi onun yerine bana bakan bakıcılarım vardı.Bir güne bir gün yemeğimi yedirdiğini üstümü giydirdiğini de hatırlamam.Ayrıca en önemlisi fiziksel olduğu kadar duygusal olarakda beni beslememesi, bu nedenle bazı konularda hep açım.Annenin vereceği o bazı şeylerin başka hiçbir şekilde telafi edilemeyeceğini düşünüyorum,edilemez.....

Tümüyle benim annemi tanımladığım kelime, ben fazladan güzel ama boş bir kadın derim onun için.Ve ajdanın satürnle kavuşuyor ayı,benimse karşıt.Sanırım doğru haritası bu.

Bir de aile kuramamak vs diyor.Umarım her satürn ay etkileşiminde böyle sonuçlar vermez,çünkü benim için aile önemli,özellikle kendi kuracağım aile.

İnsan ve Evebeyn kavramı....

Modern yaşamda yeni terimler kazansada.....

İnsan 80 yaşına gelince anna babasımı kalıyor....

Affet geç.......

Telafi olarak bakarsan ......

Üzülürsün.....

Anne baba dayı dede....

Hepsine emekleri için sonsuz tşk.ler ama senin var olma sebebin anne yada baba değil...

Sen kendini öğrenmek için geldin....

Bir saniye öncesinin geri gelmeyeceği gibi oluşmuş yapıları bozamazsın!

Gücün yetmez....

İnanmasanda gece uyurken birer kez kızdığın tüm insanları affet ....

Hatırlasan ne olacak çocukken ...

İyiki bakıcılar bakmış sana iyiki başka enerjide büyümüşsün....

İngilizler ve araplar özellikle kendileri bakmaz çocukklarına beyinleri gelişsin diye....

En güzelde bu bence....

Çocuk sevmek için ona köle olmak için değildir...

Anne enerjisi sanıldığı kadar akıl geliştiren bir unsur değildir....

Bağları geliştirir...seni bağlı kılar...

vs vs..............

Başkasına böyle bir his gelişmez...ve patron olmayı öğrenirsin....

dışardan bakabilirsin ...

Duygu denizinde boğulmazsın!
12-14-2009 09:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

SeLiN Yazılan:

boşver ,önemseme ve ileriye bakmaya çalış.

içinde tuttukların şu anı da etkiler.sen, mutlu olmazsın.zaman makinesiyle geri dönüş olmayacağına göre , ileriye bakmak tek çıkar yol.
verygood
12-14-2009 09:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Haklısınız Almira ve aeon zaten içimde bir kin ya da kötü herhangi bir duygu yok, onu ben hep sevdim....

aeonunda dediği gibi zaman makinesi henüz icat olmadığına göre anıda zehir etmemeli, geleceği etkiler sonuçta.
12-14-2009 09:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Özgürlük, Rüyadan Uyanmaktır .
Özgürlük, Rüyadan Uyanmaktır .

Geçmiş gitmiş bir günü, artık ne yad edersin !

Gelmemiş bir gün için, niye feryad edersin ?

Bina kurma geçmişin, gelmemişin üstüne .

Şu “AN”ı hoş geçir, ömrü niye berbad edersin !

HAYYAM

Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen şehrin alaca karanlık sokaklarında yürüyor. Hava sisli ve soğuk, görebildiği belli belirsiz karaltılar..Yıkılmaya yüz tutmuş terk edilmiş evler.. Hüzünlü boş bir çocuk parkı; salıncakları kırılmış. Bahçesine dikilen ağaçlar, yapraklarından sıyrılmış; kuruma meyline gelmiş Kimsenin uzun zamandır buralara uğramadığını anlıyor. İçinde tarifsiz bir sızı…

İçinde bu sızının sebebini yoklarken; ayak sesleri yükseliyor boş sokaktan,kendine getirircesine..
Gayri ihtiyari bu sesten uzaklaşmak istiyor. Yürümeye başlıyor. Adımlarıni hızlandırdikça, seslerin onu takip ettiğini anlıyor.Ve, koşuyor,kosuyor,kosuyorrr…

Arkasinda bir adam ! Gecenin sessizliğini yırtan tek şey ayak sesleri ve nefes nefese kalmış soluklar. Sırtını döndüğünde seçebildiği, adamın elindeki bıçak ve ondan yapıca iri olması oluyor. Soğukla birlikte içine çektiği havanın ciğerlerini dondurduğunu hissediyor. Nefesi daraldıkça nefes alış hızi artıyor. Soluk soluğa koşmaya çalışıyor. Aralarilarindaki mesafe ise her saniye azalıyor.

Eli bıçaklı adam ise aynı kararlılıkla peşinden koşmaya devam ediyor. Kalbi yerinden çıkacak gibi atıyor. Dizlerinin çözüldüğü hissediyor. Hayır, artık koşacak takatinin kalmadıgini anliyor ve yavaşlayarak sırtını adama dönüyor . O da yavaşlıyor. Aynı zamanda O na yaklaşıyor. Yüzünü görmeye çalışıyor, lakin karanlıkta sadece görebildiği öfkeyle bakan iki göz ve bıçağın parlak yüzü oluyor. Sırtını duvara yaslıyor, kuvvet almak istercesine.
Eli bıçaklı adamla burun buruna geliyor. Elindeki bıçağı kaldırıyor havaya…

Vücuduna saplamak üzere…

Ve

UYANIYOR RÜYADAN…

Gözlerini açtığında yatağında olduğunu anlıyor.

Rüyaymış.

“ Özgürümmmmmm” diye haykiriyorrr...

Nefesinde bir rahatlama  Ama kafasinda bir sürü soru yumağı…

Nerede yaşandı bunca koşuşturma?

Sokakta mi ?

Yatağımda mı?

RüyaMda mı?

Rüyada mi ?

Rüyadaki kisiler hangi nefes, hangi hava ile yasamaktaydilar ?Nefes almakda mi bir HAYAL di ?Yoksa eskilerin dedigi gibi insan et kemik degil de RUH varlik miydi ?

? ? ? ?

Sorular , sorular, sorular....

Hayal âleminizde peşinizde koşan biri sizi öldürmeye kalkıyor.Kaçıyorsunuz ;tam yakalanıp her şey bitti dediğiniz anda gözleriniz başka bir aleme açılıyor…

Özgürlük, rüyadan uyanmaya benzer. Uyandığınız ‘AN’ karmaşa son bulur.

Çeşitli rüyalar görürüz. Ayakta, yürürken, insanlar içinde, hatta konuşurken…

Bir an başınızın üstünde bir ekran ( TV ) açığa çıkar ve siz SEYR etmeye başlarsınız.

Ekrandaki filmde çoğu zaman geçmişe dair anılar başroldedir. Tabir-i caizse evvel zaman içinde kalbur zaman içinde yaşanmış olaylar yeniden vizyona girmiştir.

Aman efemdim köyün en güzel kızı bana varmamış. Filanca yılda çalıştığım yerde hakkım kalmış.Fişmekanca günde ebeveynlerim beni değil diğer çocuklarına daha çok koltuk çıkmış….vs ,vs,vs …

Bu filmi yeryüzündeki insan adetince çoğaltabilirsiniz.Herkesin kafasinda Tv` ler var..Her gün konuştuğunuzu sandığınız insanların ,gerçekte eti-kemiği bırakıp rutin olarak bu filmde SANAL AKTÖRLÜKyaptığını bilmezsiniz.

Kendinleri de bilmezlerya...

Üzerinden yıllar geçmesine rağmen her işini bırakıp bu randevuya koşarlar ,kendilerini

AN,’dan soyutlayarak!

Her zaman geçmişte yapılmaz bu rutin işler. Bazen yaşanmamış bilim kurgu mekanizması devreye girer 

Temkinli olmaktan öte hastalık halini almıştır.Gelecek üzerine düşünme..
Güzel şeydir,plan program yapıp yolunu çizmek.

Lakin kararinca ;-)

Maddi ve manevi kişisel arzularımızın esiri oluruz.

Sevdalarımız, en hızlısından bir kırmızı araba, güzel bir hayat arkadaşı yâda daha fazla insanı yönetme çabası olabilir.

Bunlara sahip olma düşüncesi adına kendimizi azap ve hırs çukuruna düşürebiliriz, üstelik ‘AN’DAN çalarak. Var olan ,”AN”’i en iyi şekilde değerlendirmek. Ne olduğunun ve yapabildiklerinin bilincine varmak işin SIRRI bu olsa gerek moda deyimiyle…

Eski Bilgelerin dediği gibi;

ÖZGÜRLÜK,
,
Geçmiş gitmiş bir günü artık yâd etmemektir.
Gelmemiş bir gün için feryat etmemektir.
Binayı geçmişin gelmemişin üstüne kurmamaktır.
Şu anı hoş geçirmek ve HUZURU yaşamaktır.
12-14-2009 09:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Çok çok güzel bir yazı ve çok da anlamlı, kendi adıma özellikle payıma düşecek bir çok şey buldum yazıda, bunu paylaştığın için en içimden bir yerlerden tüm samimiyetimle tesekkür ediyorum Almira...
12-14-2009 09:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

SeLiN Yazılan:Çok çok güzel bir yazı ve çok da anlamlı, kendi adıma özellikle payıma düşecek bir çok şey buldum yazıda, bunu paylaştığın için en içimden bir yerlerden tüm samimiyetimle tesekkür ediyorum Almira...

Kendinden bir şey bulabildiysen en güzel tşk olur benim için ....

rica ederim çiçek
12-14-2009 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Çok güzel bi yazı gerçekten...geçmişi çok düşünüp eskiye çok takılıyorum bazen bende yazıdaki gibi..güzel paylaşım için tşk gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
12-14-2009 10:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir