Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.52 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay evlerde
Yazar Mesaj
İçimizdeki gökyüzü Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Ay evlerde
Ay 11.evde

Detaylı bilgi http://icimizdekigokyuzu.blogspot.com.tr
11. ev sosyal ortam ve arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizdir.
Ay'ın bu eve yerleşmiş olması, kişiyi arkadaşlarına düşkün yapar. Onlara karşı çok hassas ve sevgidolu olurlar. Hatta o kadar bağlı olurlar ki, arkadaşlar arasında çıkan en küçük kavga, onları derinden sarsıp, üzebilir.

Ay'ın asıl evi 4. evdir, çünkü bu ev, ailenin, yuvanın yeridir. Ay'ın 11. eve yerleşmiş olması ise, bu kişilerin arkadaşlarını aileleri yerine koymalarına sebep olur. Arkadaşları da zaten bu kişinin evini kendi evleri gibi göreceklerdir.
Ay feminen bir gezegen olduğundan, bu kişilerin arkadaşları erkektense daha çok kadındır.

Bu kişilerin kendilerini huzurlu ve güvende hissedebilmeleri için, sosyal bir grubun üyesi olmaları gerekir. Bu arkadaş çevreleri olabileceği gibi, bir dernek veya bir klüp olabilir. Önemli olan diğer insanlarla bir araya gelip, bir şeyler paylaşabilmeleridir.
Eğer hayatlarında bu tür paylaşımlar yaşayamıyorlarsa, depresyona dahi girebilirler.

Bir kişi çok uzaklara gitmeden bütün dünyayı bilebilir
Bir kişi pencereden bakmadan cennetin yolunu görebilir
Bir kişi ne kadar uzağa giderse o kadar az bilir.
İçine dön..
06-19-2016 09:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Üye
**
lt=

Ay 10.evde

10. ev toplum önündeki imajımızdır. Bu yüzden bu evin kariyeri gösterdiği söylenir.
Ay'ın bu konuma yerleşmiş olması, kişinin kendisini toplum önünde bir rolü olduğunda, tatmin hissedeceğini gösterir.
Ay kadını simgelediği için, genellikle kadın mesleklerinde başarı ve ün getirebilir. Mesela 4. evin konusu olan meslekler, çocuk bakımı, ev dekorasyonu, iç mimarlık, hosteslik, hemşirelik veya yemekle alakalı olan meslekler gibi.
Ama Ay oturduğu evde gel gitlere sebep olduğu için, bu kişilerin kariyer hayatları da daima değişkenlik gösterir. Bir bakmışsınız çok başarılıdırlar, bir bakmışsınız yok olmuşlardır.
Ay'ın çok hızlı hareket etmesinden dolayı, bu kişiler profesyonel alanlarını sürekli değiştirebilirler.

10. evden, hayatımızdaki dominant olan kişileri de görebiliriz. Ve Ay, anne figürlerini temsil ettiği için, bu kişilerin anneleri kariyer yapmış olabilir ve böylelikle, bu konumla doğan kişinin üst düzey bir ailenin çocuğu olarak, ünün ne kadar önemli olduğu bilinciyle yetiştirilmiş olabilir. Yani iş ve meslek hayatının ne kadar önemli olduğu bilinciyle büyür ve belki anne veya teyze, halanın yaptığı mesleği devralabilir, onların yürüdüğü yoldan ilerlemeyi seçebilir.
Genelde bu konum aileden gelen mesleği devam ettirme anlamına gelse de, aynı zamanda kişinin toplum önündeki imajını çizmede, kadın figürlerden yardım alacağı anlamına da gelir. Mesela patronları büyük ihtimalle daha çok kadın olacaktır.

Ay, duygularımızın nereye bağlı olduğunuda gösterir. Ve bu konuma sahip olan kişilerin en önemsedikleri şeyler arasında meslekleri gelir.
İş hayatlarına o kadar düşkün olurlar ki, en ufak bir olumsuzluktan hemen etkilenip, duygusal çöküntü yaşayabilirler.
Ayrıca bu konuma sahip olanlar akıllarına danışmadan, duygularıyla karar verirler. Ve mantık dışı hareket etme, meslek dünyasında tehlikelere davetiye çıkarabilir. Bu yüzden yanlarında onları dizginleyebilecek bir akıl hocalarının bulunmasına dikkat etmeleri onların hayrınadır. Devamı http://icimizdekigokyuzu.blogspot.com.tr

İçine dön..
06-19-2016 09:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Üye
**
lt=

Ay 9.evde

9. ev özgürlüğün evidir. Din, felsefe gibi insanı kendi sınırlarından çıkartıp, olgunlaştıran, büyüten, hayata farklı bir bakış açısıyla bakabilme yetisini kazandıran evdir.
Farklı kültürlere, uzak diyarlara olan merakımızdır. Ayrıca hukuk konularına bakar.

Ay ise dugularımızdır ve bu nedenle bu insanlar yukarıdaki konularla çok ilgili olurlar.
Mesela farklı kültürleri keşfetmekten büyük mutluluk duyarlar.
Kendilerini, bu dünyayı, etraflarında olup biten herşeyi, felsefik bir çerçevenin içine oturttuklarında, kendilerini huzurlu hissederler. Yani diğer insanlara nazaran, bu konuma sahip olanların, kendilerine has yaşam ve düşünce tarzları vardır. Genelde dindar insanlardır. Yani inandıkları, kendilerini bağlı hissettikleri bir inanç şekli vardır.
Eğer haritada farklı konumlar söz konusu değilse, çok fazla konusmaktansa, daha çok diğer insanları dinlemeyi seven insanlar olduklarını gösterir. İnsanlarla sohbet, muhabbet sırasında öğrendikleri şeyler, hayat felsefelerini oluşturmalarında büyük rol oynar.
Ömürleri boyunca öğrenmekten zevk alan insanlardır bu konuma sahip olanlar.
Ama Ay onların inançlarında sürekli değişkenliğe sebep olur. Sürekli acaba gerçekten neyin doğru olduğunu düşünürler ve tam emin olmuşken yine fikir değiştirirler. Genelde bir şeyi tam olarak hiç bir zaman bilmezler. Bilen değil, bulmaya çalışan kişilerdendirler. Ve sürekli düşündükleri için, aradıklarını zor bulurlar. Ama hayat bu insanlar için bir maceradır ve çoğu zaman varılmak istenen hedef değil, oraya götüren yolculuktur insana onca şey katan ve bunu içten içe hissederler.

Ay iç dünyamızdır ve iç dünyamız yabancı ülkeleri simgeleyen 9. evde oturunca, bu konuma sahip olan kişiler, yabancı bir ülkede yaşamayı seçebilirler, yabancı bir ülkede doğmuş olabilirler. Bunlar doğru olmasa dahi sürekli gezen insanlardan olacaklardır.
Devamı http://icimizdekigokyuzu.blogspot.com.tr

İçine dön..
06-19-2016 09:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Üye
**
lt=

Ay 8.evde

8. ev gizemli bir evdir. Ölümü, iniş çıkışları, saklı olanları, seksi, yeraltını, okültizmi ve başkasının paralarını gösterir.
Ay dugusllığımızın göstergesi olduğundan, bu konuma yerleşmesi, kişinin hayatın karanlık yönlerine meyilli olabileceğini gösterir.
Bu kişiye bir gizemlilik katar. Genelde içine kapanık biridir ve dışarıdan bakıldığında, içinde kopan fırtınaları anlamak zordur. Herşeyi çok derinden yaşar.
Bu konum Ay'ın akrepteki haline benzer ve bilindiği üzere, eskiler Ay'ın akrepte düşüşte olduğunu söyler. Ay, aşırı olan duygulara alışkın değildir ve bu yüzden bu evde fazla rahat davranamaz.

Bu konuma sahip olanların, kötü insanlar oldukları anlamına gelmez. Sadece daha tutkulu, duygusal olarak daha yoğun ve kıskanç, sahiplenici ve obsessif olabilirler. Kısacası hayatın biraz daha karanlık yönünü temsil ederler.
Zihinlerinde sürekli bir iyinin ve kötünün savaşı hüküm sürer.
İnsanları kolayca manipule edebilirler.
Bu konum okültizme olan merakı da simgelediği için, isteklerini gerçekleştirmek için, farklı insanüstü güçlere başvurma eğilimleri olabilir. Büyü, astroloji, tarot, medyumluk, diğer alemdeki varlıklar, psişik yeteneklere başvurma gibi.
Diğer insanların hiç merak dahi etmeyeceği konular, onların ilgisini çeker. Ölüm ve ötesi, rüyalar alemi vs.
Bu insanların en derin arzuları, hayatın tüm gizemlerini keşfedebilmektir.

Bu konuma sahip olan insanlar için cinsellik derin bir konudur. Seks, onlar için sıradan, eğlencesine yapılan bir şey değildir. Onlar iki ruhun bir olabileceği birlikteliğin arzusuyla yaşarlar. Derin bir ilişkinin peşindedirler ve bunu bulana dek bocalarlar. Ve genelde sadece gerçek ruh eşlerini bulduklarında, kendilerini hayatta güvende ve huzurlu hissederler.
Devamı http://icimizdekigokyuzu.blogspot.com.tr

İçine dön..
06-19-2016 09:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Üye
**
lt=

Ay 7.evde

7. evin temsil ettiği konular arasında evlilikler, anlaşmalar, birleşmeler gelir. Yani bu ev evleniceğimiz kişiyi gösterdiği gibi, birlikte aynı işi yaptığımız ortaklarımızı da gösterir.
Ve Ay hangi eve yerleştiyse, duygularımızın, iç dünyamızın oraya akıcağını gösterir. Bu nedenle bu konuma sahip olan insanların hayatlarında, ister evlilik, ister iş ortaklılkları olsun, büyük önem taşır.
Çünkü Ay feminendir ve bu yüzden bu insanlar kendilerini anca bir birliktelik içerisinde, huzurlu ve güvende hissederler.
Eğer bu durumun tersine sebep olabilecek farklı bir durum söz konusu değilse, bu insanlar hayatları boyunca daima bir birliktelik içerisinde olurlar.
Ama Ay oturduğu evde gel gitlere sebep olduğundan, bu kişiler bir partnerde sabit durmakta zorlanırlar.
Bir ilişkinin başında beyaz atlı prenslerini bulduklarına kendilerini inandırsalarda, bu genelde çok uzun sürmez. Çünkü kendileri sabit değildir. Gerçek bir birliktelik ararlar ama ilk önce kendileri içinde birlikteliği oluşturmayı öğrenmelidirler.
Bu insanların derin yalnızlık korkuları olur ve bu korkudur onların bir ilişkiden diğerine atlamalarına sebep olan. Oysa bir ilişkide mutlu olabilmenin sırrı, kendi yalnızlığımızın içinde huzuru keşfedebilmiş olmaktan geçer.

Bu konuma sahip olan erkekler, hayatlarındaki partnerlerine çok bağlı olurlar ama yukarıdaki yazılanlar onlar için de geçerlidir.

Bu konuma sahip olanlar, hayatlarına Ay'ın özelliklerini üzerlerinde taşıyan insanları çekerler. Yani yengeç burcu olanları veya Ay'larının güçlü konumda bulunduğu kişileri.

Ay anneliğin göstergesi olduğundan, ilişkide anne çocuk sevgisini andıran türden birliktelikler yaşarlar. Partnerlerden birinin yaşı diğerinden daha büyük olabilir ve annelik rolünü üstlenebilir. Veya erkekler kendilerinden daha olgun olan kadınlara ilgi duyabilirler. Devamı http://icimizdekigokyuzu.blogspot.com.tr

İçine dön..
06-19-2016 09:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Celine Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 4

Merhaba : )

Ay Kova 8.evde .

Ay Kova dugusaldir ama gizli bir duygusallik verir, o kadar gizli ki kendinden bile gizler. Misal ailede sevdigi bir insan vefat eder. Ve o , kendisini hissiz hisseder. Sanki kalbi anestezi olmus gibi. Herkesden once de kendisi sasirir, bana ne oluyor ya ? nasil bir sey hissetmezsin ? X ama vefat etti bir sey hissetmen gerekiyor .. ! hissedemiyorum ?!!

8. evde gizli , biraz karanlik konular ilgi çeker dogrudur. Insanlarin gozlerinde , ne olduklarini hisseder, algilar .. X boyle boyle bakiyor kotu hissediyor kendini bir sey oldu galiba ... X in bakislarini sevmiyorum bana karsi guzel duygular beslemiyor...

Bunlarin karisimi , asiri derecede derin olan duygular, farkli mistik konulara ilgi, fakat ayni zamanda zeka planda olan , yeniliklere açik olan bir insan.

http://i.hizliresim.com/Zd5XDG.gif
07-12-2016 07:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
chalida Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

Merhaba
Benim ayim akrep 9. Ev
Kizimim ayi boga 10. Ev
Esimin ayi terazi 9.ev
Yorumlamaya yardimci olurmusunuz.
Bu arada ayin tum bu psikolojik durumlarini yasiyoruz.
08-19-2016 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Evettttt kurcalama timee ;

Biraz kendimi anlatiyim hep olduğu gibi biraz değil yine yazıcamda yazıcam heralde.

Ayım kötü sevmediği istemediği "ay bu ne be " dediği masum çalışkan duygusuz ama içli oğlak burcunda 7. Evde tamda dsc nin bitişiğindeki konumunda hayat boyu benimle.

"tercümesi : ay oğlak burcunda 7. Evde dsc ile kavuşuyor. "

Sevmediği oğlak burcunda olan ayımı ben cok seviyorum açıkçası. Başarı veriyor bir kere tamam talih diye bir şey yok deyip sürekli çalışmaya mahkumum gibi hissetsemde çalışmadığım zamanlar erken kalkamadığımda rahatsız oluyorum.
Neyse 7. Evdeki özelliklerine geçicem

Hayat boyu bir asistana ihtiyac duyarım. Ah keşke benimde bi zamanımı kontrol eden , bana program çıkaran bana yol gösteren yardım eden daima başım sıkıştığında değil sürekli arayabileceğim birini istiyorum. Dostlarım var tamam onlara o kadar çok büyük ilgi gösterip yaklaşıyorum ki bu sefer o ilgi geri alınamıyor. Karşı taraf asla benim verdiğim ilginin aynısını bana göstermeden hatta ilgi demeyeyim ben onu HAYAT YOLDAŞI kafesine koyuyorsam o beni o kafese koymuyor. Burda 7. Evimdeki ay devrede işte. Bir ortak bir yoldaş yani doğal olarak evlenmek istiyorum.

Ayımın açılarına gelirsek. Öyle ahım şahım bi açısı yok (!yalan!) güneş ay karesi var 0 orb canım ölmedik yaşıyoruz !!!!

Zor bir açı. Gerçekten zor bir açı yani insanın kendiyle çelişmesi çok beter bir şey.

Ayım hakkında bir detay daha veriyim daha önce bahsetmiştim acaba evliliğim nasıl olucak diye ;

Benim 2. Evim yengeçte ve gezegen yok 2. Evimin yöneticisi 7. Evde yaniiii eşim, ortağım bana para Kazandırabilirrrr. Bir detayys 7. Eviim yay yayın yöneticisi jupiter 10. Evde veeee buda eşim , ortağım sayesinde kariyer yapabilirim. Genel sonuç evliliğim sayesinde tanınıcam ve eşimin parasıyla iş kurup iş hayatında çok şanslı olucam.

Tabi olmak zorunda değil bunlar sadece potansiyel.

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
08-28-2016 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

7. ev ayı birlikteliklerde genel olarak iyidir. Karşıdaki insana karşı duyarlı olma, adil davranma gibi güzel şeyler katabilir. Alejandro 7. ev aya dediklerin oldukça uyuyor. Zaten 7. evdeki ayın birlikteliklerde şans vermesi harita sahibinden kaynaklanır. Oldukça uyumlu olurlar en azından karşısındaki insanı düşünür. Yani diyeceğim onlar kaybeder. Bi diğer taraf gözlemlerime dayanıyor. 7. ev ayı duygusal tarafını bastirma anlamına gelebiliyor. Anne figürüyle de anlaşamama olabiliyor özellikle anne çocuğunun ustune çok dusuyorsa.
08-28-2016 02:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

11. EVDE

İdealisttir. Hoşlanmadığı, ölçülerine uymayan şeyleri asla kabul etmez. Katı ve kırıcı olur. Sosyal ilişkileri güçlüdür. Duygusal rahatlama verir. Umutları, dilekleri, hedefleri değişkendir. Dost canlısıdır. Arkadaşlarına destek ve yardımcı olmayı sever. Psikolog gibidir. Rahatlatıcı özelliği vardır.

Güzin abla oluşumun sebebi ortaya çıktı sanırım gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
08-28-2016 03:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir