Değerlendir:
  • 13 Oy - 3.46 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür, Ay ve Zihinsel Faaliyetler
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: Merkür, Ay ve Zihinsel Faaliyetler
Alıntı:
Eğer Merkür Güneş'in önündeyse, bilgiler özensiz bir şekilde hafıza bankasına atılacaktır. Eğer Merkür Güneş'in arkasında ise, o zaman bilgiler bir Başak insanı titizliği ile kontrol edilecek, ayıklanacak ve yalnızca eksik ve yerinde bilgiler hafızada ilgili bölüme yerleştirilecektir.

burada burçtan bahsetmemiş.o zaman , güneş ve merkür aynı burçlardaysa da , merkür ; güneşin solunda olduğunda arkada , güneşin sağında olduğunda önünde oluyor.

güneşi önünde olduğunda hafızaya dağınık alınıyor.
güneşin arkasında olduğunda düzenli şekilde bilgiler alınıyor.

yani ben böyle anladım canlar :D

.
07-29-2010 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(07-29-2010 11:55 PM)misnur Yazılan:  
(07-29-2010 11:42 PM)aeon Yazılan:  anladığım kadarıyla , merkür , güneşin soluna düştüğünde merkür güneşin arkasında , güneşin sağına düştüğünde güneşin önünde oluyor.

jomaja nerdesin , bir el at konuya :D

Aeon sen beni haritayı yorumlamıştın ,merkür satürn karem var,bazen konuşup dururken,aradaki bir detayı anlattıktan sonra ne konuştuğumu unutuyorum.Sonra herkes benden devamını beklerken ben kalas gibi bakakalıyorum onlara.Berbat bir durum yani...
Bu jet unutkanlıkta sözkonusu kare etkili olabilir mi?
Not:Acele cevaba itinayla acele rep atılır:D:D

merkür satürn karesinin konuşurken durma ve tekleme verdiğini bilgisini biliyorum.

ama unutkanlık için başka konumların incelenmesi gerekebilir.çünkü merkür satürn açıları güçlü hafıza da verebiliyor.
07-30-2010 12:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(07-29-2010 11:55 PM)misnur Yazılan:  
(07-29-2010 11:42 PM)aeon Yazılan:  anladığım kadarıyla , merkür , güneşin soluna düştüğünde merkür güneşin arkasında , güneşin sağına düştüğünde güneşin önünde oluyor.

jomaja nerdesin , bir el at konuya :D

Aeon sen beni haritayı yorumlamıştın ,merkür satürn karem var,bazen konuşup dururken,aradaki bir detayı anlattıktan sonra ne konuştuğumu unutuyorum.Sonra herkes benden devamını beklerken ben kalas gibi bakakalıyorum onlara.Berbat bir durum yani...
Bu jet unutkanlıkta sözkonusu kare etkili olabilir mi?
Not:Acele cevaba itinayla acele rep atılır:D:D

Orada kocaman merkür- uranus 45 liği var daha ne olsun gülücük JEt fikirler , zihnin aşırı "hzılı" yada "ani" çalışması kısa devre ye yol açıyor. Sue topmkinsin de kitabında dediği gibi söylemenin yanlış olabileceği şeyler olacağı zaman (ifade edebildim mi bilmiyorum) beynin sigortası otomatik olarak devreye girebiliyor , bilinçdışı olarak.
07-30-2010 01:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

arkadaşlar, kim kimin önünde sonunda bunu anlayacağımda, hızlı giden en sona varandır..
buna göre; burçlar koçla başlıyorsa, en sona yaklaşan en hızlı, en başa yakın duran en yavaş değil midir..
ay için sözüm yok belli dereceler koymuşlar..
merkür ve güneş için; merkür koça yakınsa güneşin ardında, balığa yakınsa güneşin önündedir diye düşündüm..
merkür ve güneş balık olanlar için, sonunda sonuna bakarız.. koça kim yakınsa önde, kovaya kim yakınsa arkadadır..
güneşim başak, merkürüm terazi; terazim önde.. ayım 3' yavaş oluyor..
umarım doğru anlamışımdır..gülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-27-2010 03:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

ayım hızlı merkürüm önde.. satürn sextilim de var fena sayılmaz..
bende algıda seçicilik var.. bir şeyi görmem için ilgimi çekmesi gerek, yoksa hiç farketmem.. demek ki gerekli bilgiyi alıp depoluyorum..

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-28-2010 12:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:Ancak, Ay'ın hızlı, Merkür'ün de Güneş'in arkasında konumlandığı durumlarda artmış olan iş yükü ve bilgiyi kuralsız depolama teknikleri sayesinde kişinin değerlendirmeleri karmaşık bir mantık düzeni izleyebilir

işte ben , bir de ay ve merkür zıt açı yaparsa , hafızaya alınan bilginin tasnifi ve düzenli şekilde hatırlama ciddi bir sorun oluyor .
01-05-2012 07:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(01-05-2012 07:20 PM)aeon Yazılan:  
Alıntı:Ancak, Ay'ın hızlı, Merkür'ün de Güneş'in arkasında konumlandığı durumlarda artmış olan iş yükü ve bilgiyi kuralsız depolama teknikleri sayesinde kişinin değerlendirmeleri karmaşık bir mantık düzeni izleyebilir

işte ben , bir de ay ve merkür zıt açı yaparsa , hafızaya alınan bilginin tasnifi ve düzenli şekilde hatırlama ciddi bir sorun oluyor .

bir de tüm bunlara merkür-jüpi-neptünü ekle... puhaha3 bilgiler, karanlık bir depoda toplanıyor biz farkında olmadan ve de yerli yersiz, kontrollü kontrolsüz çıkıyor oradan..

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
01-05-2012 08:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:bir de tüm bunlara merkür-jüpi-neptünü ekle... bilgiler, karanlık bir depoda toplanıyor biz farkında olmadan ve de yerli yersiz, kontrollü kontrolsüz çıkıyor oradan..

:D

senin durum evet benden daha vahim gülücük . neptün ...

öğrendikten sonra bilgileri hafızadan çağırınca , sorun çıkıyor .bilgiler düzensiz ve sistemsiz geliyor .
01-06-2012 11:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Ay çok hızlı olmasa da yükselen ile kavuşumu algıyı arttırır mı?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
01-06-2012 01:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(01-06-2012 01:13 PM)Moda Yazılan:  Ay çok hızlı olmasa da yükselen ile kavuşumu algıyı arttırır mı?

idrak yeteneği için merkür ve açıları , güneş, 3.ev ,9.ev bunlar bir kombin bana göre ama güçlü bir AY konumunun da sezgileri arttırdığı aşikar , mesela ay-merkür açıları olanlar iç dünyasını , duygularını, hissettiklerini rahat anlatan kişiler diyebiliriz, tabi ev konumlarını hesaba katmıyorum. ama kısmen dediğine katılıyorum .
01-06-2012 01:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir