Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.93 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şüpheler
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

Şüpheler
arkadaşlar ,astrolojiyle ilgili zaman zaman şüphelere kapılıyorum.

biz, mitolojik verilere göre fal mı bakıyoruz.?
dini metinlerin bile sorgulandığı (bezen inanılmak konusunda güçlük çekildiği)bir zamanda ,çıkış noktamız mitoloji mi ?

çeşitli toplumlarda , astroloji var.hint , çin , kızılderili ve zodyak.bunların hepsinin de farklılıkları mevcut.farklı tarzlar var.her birine göre analiz yaparsak farklı sonuçlara ulaşıyoruz.bu durumda net ve oturmuş bir veri yok. "kendimiz hakkında birşey duyma ihtiyacını " karşıladığımıza dair kafamda şüpheler oluştu.

bu konularda aydınlatırsanız çok memnun olurum.art niyet gütmeden sadece kafamdaki şüpheleri yazdım.bu şüphelrim gittiğinde inancımın kuvvetleneceğine inanıyorum.
11-18-2009 03:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: şüpheler
doğum anınma ait haritanın 7. evini yorumladı sevgili Simurg.. ve ben 35 yaşımda, 7. evimin ayniyle vaki olduğuna şahit oldum... gülücük

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-18-2009 04:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: şüpheler
Daily Yazılan:doğum anınma ait haritanın 7. evini yorumladı sevgili Simurg.. ve ben 35 yaşımda, 7. evimin ayniyle vaki olduğuna şahit oldum... gülücük

bu tarz bildirimler oluyor.ondan bahsetmedim.
benim de bu konuya inancım var.zaten burada yorumluk görevini yapmaya çalışıyorum ve keyf alıyorum.
ancak , konunun kökeni ve çıkış noktasından bahsediyorum.yani sırf bir inançtan bahsetmek için konuyu açmadım.
hint astrolojisi de çok geniş bir birikim ve çok net yorumlar yapılabiliyor .
veya başka kültürlerinde astrloji var..
özetle çıkış noktası benim merakımı çekti ve şüpheye düşürdü.
11-18-2009 04:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Sevgili aeon, ben de aynen senin gibi bu şüphelere zaman zaman kapılıyorum. Çevremde dalga geçenler çok var : '' Astroloji tam bir sallama sanatı. zuahahah '' şeklinde ,)))))
Bazen kızsam da, belki haklı olabileceklerini de düşündüğüm oluyor.

Ancak bir süre astrolojiyi takip etmeyi bıraktıgımda, transitlerle ilgilenmedigimde ve bir gün merak edip tekrar açıp transitlerime baktıgımda, takip etmedigim dönemde yaşadıklarımın kısa bir özetini o transitlerde görebiliyorum.

Çıkardıgım haritalar, birebir olarak tanıdığım kişiyi şematik olarak gözler önüne seriyor.

Evren tümüyle gizemlerle dolu. Başımıza gelen hiç bir olay tesadüf değil. O kadar şaşırtıcı ve gizemli olaylar yaşıyoruz ki bazen, bilimsel verilerle açıklamakta güçlük çekiyoruz.

Ben varoluşumuzun bir anlamı olduguna inananlardanım. Hepimiz bir takım görevler adına buradayız. Ve başıboş ruhlar değiliz.

Uçaklar nasıl otomatiğe alınıp rotalarına göre varış noktasına varıyorlarsa, bence bizler de çeşitli etkiler ve şifrelerle görevleri uyarınca ''otomatiğe alınmış'' ruhlarız. Rotamızın belki bir ayağı da doğum haritalarımız. O kadar çok gizem var ki, belki keşfedemediğimiz, bilmediğimiz ve rotamızı yönlendiren belki yüzlerce ayrı sistem var.

Oyunun en handikaba düşüren kısmı, bilimin bu gizemleri tam manasıyla açıklayamaması. İşte o noktada gönül devreye giriyor. Bakmasını bilirsen, görürsün de.
Eline her şey hazır olarak sunulursa, bu dünyada '' gerçeği bulmak '' diye bir görevin de kalmaz.

Bizler zaten gerçeği kaybetmiş, ve o gerçeği tekrar bulmak için gelmiş ruhlarız.
Astroloji de ipuçlarının sadece bir ayağı. Evren gerçeği kaybetmiş olanların eline asla gerçeği tüm çıplaklığıyla koymaz. Yalnızca bazı yerlere ipuçları koyar, sen dünyevi mantığını bırakıp gönül kanalını ateşleyinceye dek bu devran sürer gider.

Bu kadar yerli yerine oturan bilginin medyumik kanallarla geldigini düşünüyorum. Gezegen prensipleri, açıları, evler.. Hepsinin daha yüksek bir mekanizma uyarınca nakledildigini düşünüyorum insanlığa.

Ayrıca sevgili aeon, başka kültürlere ait astrolojik sistemlerin de birbiriyle çok fazla çeliştigini görmedim ben. Hint astrolojisinde de yogalar var, ve batı astrolojisine göre çok parlak görünmeyen bir harita için hint astrolojisi de çok ayrı telden çalmıyor bildigim kadarıyla.

Bunların içinde elbet uydurma olanları da vardır, her yerde ve her şeyde olabileceği gibi.
Kişi kendi hissiyatına göre, kendisine en yakın buldugunu , ve deneyimleri sonucunda gerçekle en çok bağdaştıgını gördügü astrolojik yöntemi kullanmalıdır diye düşünüyorum.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
11-18-2009 04:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Whitecrow Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

Doğum anımdaki yıldız etkisini tamamen taşıyorum(ve inanıyorum) avatardada gördüğün gibi dış görünüşümlede tamamlıyorum bunu.Sanki biri haritamı yorumlayınca beni bana anlatıyor kimsenin bilmediğim özelliklerimi bir bir çıkarıyor ortaya=)

Alcune delle cose piu'tremende che si possana mai immagiare sono state fatte con le migliori intenzioni.

16.Kasım.1990 Saat:23.55
İSTANBUL

HARİTAM
11-18-2009 04:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

çıkış noktası muhtemelen insanın bilinmeyene dolayısı ile geleceğe ait merakı olmalı diye düşünüyorum...

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-18-2009 04:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: şüpheler
Serena Yazılan:Sevgili aeon, ben de aynen senin gibi bu şüphelere zaman zaman kapılıyorum. Çevremde dalga geçenler çok var : '' Astroloji tam bir sallama sanatı. zuahahah '' şeklinde ,)))))
Bazen kızsam da, belki haklı olabileceklerini de düşündüğüm oluyor.
sen yine söylemişsin.benim ilgilendiğimi bir allahın kulu bilmiyor.
Serena Yazılan:Bu kadar yerli yerine oturan bilginin medyumik kanallarla geldigini düşünüyorum. Gezegen prensipleri, açıları, evler.. Hepsinin daha yüksek bir mekanizma uyarınca nakledildigini düşünüyorum insanlığa.
sanırım buraya ben de katılacağım.
bir kaç ruh çağırma seansına katıldım ve gerçekliğine inanıyorum bu işin.
öte yandan bununla uğraşanlar o metafizik varlıklardan doğru bilgiler alabiliyorlar.
11-18-2009 04:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Her zaman söylemişimdir; insanın yalnızca beş duyusuyla algılayabildigini gerçek kabul etmesi bilimsellik değil, düşünme tembelliğidir.

Bakmak, ardındakileri görmeye çabalamak, mana aramak daha yüksek bir bilinç gerektirir.
İsteyen istediği kadar astrolojiyle dalga geçebilir. Onlar para kazanmanın ve karnını doyurmanın dünyanın tek kaidesi ve gerçeği oldugunu düşünürken ben onların zihinlerini okuyabiliyorum ve başlarına bir taş düşüp gerçeğe aymadıkları sürece yollarının daha ne kadar uzun oldugunu az çok kestirebiliyorum.

Sokrates '' Kendini bil '' demiştir. En ünlü sözüdür. Kendini bilmek , anlamak için yola çıkmış ruhlar kesinlikle geride kalanlara göre daha ileri seviyelidir. Çünkü onlar, başlarına gelenler için dünyayı suçlamak yerine merceği kendilerine çevirebilecek kadar bilinç aşaması kaydetmişlerdir.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
11-18-2009 04:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ay-merkür zıtlığından nefret ediyorum.
11-18-2009 04:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

Cvp: şüpheler
aeon Yazılan:arkadaşlar ,astrolojiyle ilgili zaman zaman şüphelere kapılıyorum.

biz, mitolojik verilere göre fal mı bakıyoruz.?
dini metinlerin bile sorgulandığı (bezen inanılmak konusunda güçlük çekildiği)bir zamanda ,çıkış noktamız mitoloji mi ?

çeşitli toplumlarda , astroloji var.hint , çin , kızılderili ve zodyak.bunların hepsinin de farklılıkları mevcut.farklı tarzlar var.her birine göre analiz yaparsak farklı sonuçlara ulaşıyoruz.bu durumda net ve oturmuş bir veri yok. yoksa , "kendimiz hakkında birşey duyma ihtiyacını " karşıladığımıza dair kafamda şüpheler oluştu.

bu konularda aydınlatırsanız çok memnun olurum.art niyet gütmeden sadece kafamdaki şüpheleri yazdım.bu şüphelrim gittiğinde inancımın kuvvetleneceğine inanıyorum.

uğraştığı işi sorgulamayan veya sorgulamaya cesaret edemeyen boşa uğraşıyordur zaten, yorumcusun ama hala astrolojinin temelini kurcalıyorsun bence bu iyi bişey..
11-18-2009 05:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir