Değerlendir:
  • 21 Oy - 2.86 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astrolojik Etkilerle Uyumlanmak
Yazar Mesaj
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: Astrolojik Etkilerle Uyumlanmak
harika anlatmışsın yıldırım -alkış
saturnden okadarda korkmuyorum artık sayende çiçek
bu tarz yazılarını okurken okurken bi çok tecrübüme başka açıdan bakmayı öğrendimgözkýrpma

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
01-10-2010 02:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Astrolojik Etkilerle Uyumlanmak
(01-10-2010 02:24 AM)Yıldırım Yazılan:  
(01-10-2010 12:46 AM)sessizgidiş Yazılan:  Yalnız bu konuyu ben de çok düşündüm.plutonun gölgesi belli peki iyi trafı nedir ki ?

peki bu bahsettğimiz satürnle ilgili ya da diğer gezegenler iyi tarafı ya da kötü tarafından hangisinin gerçekleşeceğini neye göre anlayabiliriz ki açılar falan mı ?

Sert açılar ve Satürn-Plüto gibi ağır abiler , zor süreçleri

Uyumlu açılar ve Jüpiter-Venüs-Yeniay gibi potansiyeller ise daha kolay süreçleri işaret edebiliyor..

sonuçlar iyimi olur yoksa kötümü olur ?

bence bize bağlıdır ,

bakınız astrosohbetin son 1 haftalık sürecini hatırlayalım.

Astrolojik olarak Retro Merkür başımızın belası oluyor her seferinde ( teknik konularda )

ve bu kez retro Merkürü astrosohbet yıldız haritasının 7.evinde görüyoruz.
7.evin gölgesi rekabettir , açık düşmanlardır , karşımıza çıkan zorlayıcı insanlardır..

ve görüldüğü gibi astrosohbetin bu seferki problemi '' bir tür sanal saldırı '' idi..

kötümü oldu ?

özellikle Garavu uzun zamandır , astrosohbetin versiyonunu yükseltmeyi istiyordu lâkin zor bir iş olduğu için diğer teknik konulara öncelik vermişti.

bu saldırıyla birlikte Garavu , son birkaç gündür gece-gündüz versiyon yükseltme ve diğer teknik konulara odaklandı ve uzun zamandır istediğimiz şeyi aslında bu saldırı vasıtasıyla yapmış olduk.

şu anda forumun teknik detayları eskisine göre daha donanımlı görünüyor + versiyon yükselttiğimiz için daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

kötümü oldu gülücük

aeon kaderden bahsetmiş ve kişisel gelişime inanmadığını vurgulamış , Sabit nitelikte onca potansiyeli ve güçlü Satürnüyle onun bu yaklaşımını anlayabiliyorum.

ben daha farklı düşünüyorum ,

örneğin zor bir astrolojik potansiyel Bethoven'ın kulaklarında probleme işaret edebilir ve evet bu kader olabilir lâkin bu problem Bethoven'ı tüm zamanların en iyi müzik adamlarından biri yapmasına engel olamaz

örneğin zor bir astrolojik potansiyel Stephen Hawking'i tekerlikli sandalyeye mahkum bırakabilir lâkin bu problem onu 20. yüzyılın en büyük Bilim insanlarından biri olmasına engel olamaz

olaylara ve konumuz olan astrolojik etkilere '' iyi - kötü '' penceresinden bakmamayı öğrenmek , belkide aşmamız gereken önemli bir adımdır böyle düşünüyorum.
hatta o '' iyi-kötü '' penceresini tamamen kilitleyiniz ve bir daha açmayınız bence.

belki Transit Uranüs 7.evinizden geçerken eşiniz yada sevgiliniz sizi terketti..

bu kötümüdür ?

evet ilk zamanlar çok acı olabilir..

peki Uranüs transidi 7.evinizde ilerlerken , o hayal kırıklığından 3-5 ay sonra hayatınıza sürpriz başka bir kişi girerse..

peki sizi bırakmış olan kişiyle zaten uyumsuz iseniz ve hayatınıza yeni giren kişi tam size göre ise

bu kötümüdür ;)

peki siz kendinizi tüm yeniliklere kapatır ve ilişkileri umursamamak ( Uranüs Gölgesi ) tercihini yapar iseniz ?

yada giden sevgiliye dair şeylerden özgürleşip , hayatınıza giren ve tam size göre olan kişiyi farkedip onunla yakınlaşmak tercihini yapar iseniz ?

bakınız uzun uzun yazdım çünkü bana göre çok önemli olan şey , özellikle ağır hareketli gezegenlerin bizlere sunduğu mesajları anlık değilde , uzun vadeli değerlendirmemizin gerektiği gerçeğini farkedelim istiyorum.
ağır hareketli gezegenlerin bizlere sunduğu şeyler konusunda hiç acelesi yoktur lâkin biz insanlar başımıza gelenleri yorumlamak konusunda galiba acele ediyoruz.

çok tşkler yıldırım abi..sen böyle yazdıkça valla kötü açılar bile sanki iyi gelicekmiş gibi geliyo :D

01-10-2010 11:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: Astrolojik Etkilerle Uyumlanmak
(01-09-2010 11:55 PM)aeon Yazılan:  kim yenmiş kaderi duayla hehee

ben insanların asla ve asla kaderi yeneceklerine ve kişisel olarak gelişim yapacaklarına inanmıyorum.

eski transitlerime bir bakıyorum,herşey yazıldığı gibi oynanmış.bu durumda benim iradem , koca bir hiç.yani o olaylara boyun eğmekten başka çarem kalmıyor.
yani kader diyor ki ;"ya olayları seve seve kabul edersin ya da ben sana kabul ettirmesini bilirim."

.dinde dua et ,napalım allahtan gelir ,başımız üstüne mantığı var.hatta köleleşmek .sonuçta kuluz gülücük. dua et allah sana iyi davranır da deniyor.

Evet aeon 'ışığı görmeden vazgeçtim dünyamdan'

Bazı fikirlerine katılmamam mümkün değil. Ama senin kadar ram olma düşüncesine katılamayacağım, bünye kaldırmıyor bi yerde.

Bende astroloji ile tanıştıktan sonra, geçmiş transitler ne ifade ediyorsa paralel şeyler yaşamışım. O zaman sarsılmıştım. İnançlı biriyim, kader var ama, özgür irade de var diye düşünerek. Astrolojiden sonra çok gevşedim, dini konularda..Hiç yap-a-mam dediğim şeyleri yapar oldum. Kendi tabirimce caizse, bence sapıttım.
Hala da azar azar sapıtmaya devam ediyorum malesef.
O yüzden artık şöyle düşünüyorum, beni yaratan benim nasıl davranışlarda bulunacağımı bilir..Benim kendi oluşturduğum yapımı ve yapacaklarımı da bilir. O yüzden ben nasıl olacaksam haritamı öyle düzenler. Yani haritamı öyle yaptığı için ben manyak olmam.O zaman kukla olurum. Adil olduğuna emin olduğum (burda olmasa da ötede)(afrikada açlar var, masumlar ölüyor bu nasıl adalet polemiğine hiç giremeyeceğim)
yaratıcının insanı özgür iradeden mahrum bıraktığını benim aklım almaz, alamaz. Anarşik;) olurum valla..Hafazanallah.

Mülk süresinde ' O ki, hanginizin daha güzel davranacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratmıştır. O, mutlak galiptir, çok bağışlayıcıdır.'
demiş. Tamam nefis kabul etmiyor, yaratmasaydın ya da yaratttın cennette yaşasaydık falan diyor. Ama malesefki durum bu. Benim gibi bir inanca sahip olanlar için yani. Zaten tek doğru olduğuna inandığım bir Kuran var..Diğer tüm bilgiler karmaşık benim için. Teslim olmadan anlaşılmıyor inanç. Aciz olduğunu anlamadan..

O yüzden diyorum ki; harita kodu neyse öyle olma durumu olmazzzz...
Hem içki içme de, sonra adama alkolik açısı ver, o açıya bide neptün transiti adam naapsın sonra dimi? Kafa basmıyor.

Baskı ile öğrendiğim bu dini, yaşarkende sorguladım..Aklımın almadığı, sadece teslim olarak anlayamadığım şeyler yaptım. Ama hep içten içe dürtüklendim. Ve neptünüme, pluto transiti temas ettiği dönem..neo-islamcı ve daha evrensel bir din teması oluşturmuşum. İnançlarım hiç anlamadan ve yavaş yavaş gevşedi, teslimiyet duygumu kaybeder gibiydim. İnançlarım çözüldü ve dönüştü..
Yani transitleri imtihan dönemi olarak görüyorum ki, çatlasakta patlasakta bi şey olacak..En azından bilince, daha akıllı davranıp pozitif düşünerek torpilli olabileceğimiz ihtimalini düşünmekteyim.
01-11-2010 01:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

RE: Astrolojik Etkilerle Uyumlanmak
Eline sağlık hemşerim çok güzel anlatmışsın..
Olaylara her daim tevafuk gözüyle bakmaya çalışan biri olarak yaşadığım her zor dönemin ardından dönemin getirdiği sonuçlara bakarım ve öğrettiklerine şaşırırım.
Astrolojiyle ilgilenmeye başlayınca kader mevzusunda piyonlar olmadığımızı ama aciz olmanın ,bırakılmanın da kulluğun gereği olduğu daha net içselleştirdiğimi düşünüyorum.
Allah külli irade sahibidir insan cüzzi..Külli irade sınavı yapandır cüzzi irade sınav parkurunu geçmeye çalışan.İnsan kaderin oyuncağıdır çünki kaderi değiştiremez düşüncesi akılcı görünmüyor. İnsan hem kul olup hem kaderi yazabilecekse sınav nasıl olacak?Yazılı sınavının sorularını öğrencilere yazdırmakla aynı mantık olmaz mı kulun mutlak kaderi yapma yetkisi?
Doğum zamanı,ölüm zamanı mutlak kaderdir,ağır gezegenlerin tamamen bizim dışımızda gelişen olaylar örgüsü mutlak kaderdir bunlar sınavın sonucunu belirleyen sorulardır burda iradenin payı olaya hükmetmek değil olayın rotasını belirlemektir.Ayağımız takıldığında "bunu buraya koyanın ..."diye hayıflanırken bir sonraki engelde yeniden tökezlemek var önümüzdeki yolu daha dikkatli yürüyüp daha zor bir engele karşı tedbirli olmak var..
Eşimin hayatında etkili olmaya başlayan ağır abiler önünde zorlu bir süreci gösteriyor ve yaşadığı krizden sağ çıkması mucize gibi ve şer görünen buduruma hangi zaviyeden bakıldığı önemli.Bence onun uhrevi hayatı için zorlu ama kurtarıcı bir vize oldu ve doğru bakmak kaderi değiştirmesede aynı zorlu şartlarla mücadele edeceklere göre onu daha dayanıklı kılacak..
Yaptığım astroloji dışı gevezeliklere yenisini ekledim ama kusura bakmayın..Sevgiyle..
01-11-2010 04:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(01-11-2010 04:57 AM)melis_bk Yazılan:  Eline sağlık hemşerim çok güzel anlatmışsın..
Olaylara her daim tevafuk gözüyle bakmaya çalışan biri olarak yaşadığım her zor dönemin ardından dönemin getirdiği sonuçlara bakarım ve öğrettiklerine şaşırırım.
Astrolojiyle ilgilenmeye başlayınca kader mevzusunda piyonlar olmadığımızı ama aciz olmanın ,bırakılmanın da kulluğun gereği olduğu daha net içselleştirdiğimi düşünüyorum.
Allah külli irade sahibidir insan cüzzi..Külli irade sınavı yapandır cüzzi irade sınav parkurunu geçmeye çalışan.İnsan kaderin oyuncağıdır çünki kaderi değiştiremez düşüncesi akılcı görünmüyor. İnsan hem kul olup hem kaderi yazabilecekse sınav nasıl olacak?Yazılı sınavının sorularını öğrencilere yazdırmakla aynı mantık olmaz mı kulun mutlak kaderi yapma yetkisi?
Doğum zamanı,ölüm zamanı mutlak kaderdir,ağır gezegenlerin tamamen bizim dışımızda gelişen olaylar örgüsü mutlak kaderdir bunlar sınavın sonucunu belirleyen sorulardır burda iradenin payı olaya hükmetmek değil olayın rotasını belirlemektir.Ayağımız takıldığında "bunu buraya koyanın ..."diye hayıflanırken bir sonraki engelde yeniden tökezlemek var önümüzdeki yolu daha dikkatli yürüyüp daha zor bir engele karşı tedbirli olmak var..
Eşimin hayatında etkili olmaya başlayan ağır abiler önünde zorlu bir süreci gösteriyor ve yaşadığı krizden sağ çıkması mucize gibi ve şer görünen buduruma hangi zaviyeden bakıldığı önemli.Bence onun uhrevi hayatı için zorlu ama kurtarıcı bir vize oldu ve doğru bakmak kaderi değiştirmesede aynı zorlu şartlarla mücadele edeceklere göre onu daha dayanıklı kılacak..
Yaptığım astroloji dışı gevezeliklere yenisini ekledim ama kusura bakmayın..Sevgiyle..

Fikirlerimiz paralel; geniş persperktifli, güçlü, akrep hatunu...İnşallah yakında görüşeceğizgülücük)
01-11-2010 02:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Cvp: Astrolojik Etkilerle Uyumlanmak
(01-11-2010 01:03 AM)Félicé Yazılan:  
(01-09-2010 11:55 PM)aeon Yazılan:  kim yenmiş kaderi duayla hehee

ben insanların asla ve asla kaderi yeneceklerine ve kişisel olarak gelişim yapacaklarına inanmıyorum.

eski transitlerime bir bakıyorum,herşey yazıldığı gibi oynanmış.bu durumda benim iradem , koca bir hiç.yani o olaylara boyun eğmekten başka çarem kalmıyor.
yani kader diyor ki ;"ya olayları seve seve kabul edersin ya da ben sana kabul ettirmesini bilirim."

.dinde dua et ,napalım allahtan gelir ,başımız üstüne mantığı var.hatta köleleşmek .sonuçta kuluz gülücük. dua et allah sana iyi davranır da deniyor.

Evet aeon 'ışığı görmeden vazgeçtim dünyamdan'

Bazı fikirlerine katılmamam mümkün değil. Ama senin kadar ram olma düşüncesine katılamayacağım, bünye kaldırmıyor bi yerde.

Bende astroloji ile tanıştıktan sonra, geçmiş transitler ne ifade ediyorsa paralel şeyler yaşamışım. O zaman sarsılmıştım. İnançlı biriyim, kader var ama, özgür irade de var diye düşünerek. Astrolojiden sonra çok gevşedim, dini konularda..Hiç yap-a-mam dediğim şeyleri yapar oldum. Kendi tabirimce caizse, bence sapıttım.
Hala da azar azar sapıtmaya devam ediyorum malesef.
O yüzden artık şöyle düşünüyorum, beni yaratan benim nasıl davranışlarda bulunacağımı bilir..Benim kendi oluşturduğum yapımı ve yapacaklarımı da bilir. O yüzden ben nasıl olacaksam haritamı öyle düzenler. Yani haritamı öyle yaptığı için ben manyak olmam.O zaman kukla olurum. Adil olduğuna emin olduğum (burda olmasa da ötede)(afrikada açlar var, masumlar ölüyor bu nasıl adalet polemiğine hiç giremeyeceğim)
yaratıcının insanı özgür iradeden mahrum bıraktığını benim aklım almaz, alamaz. Anarşik;) olurum valla..Hafazanallah.

Mülk süresinde ' O ki, hanginizin daha güzel davranacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratmıştır. O, mutlak galiptir, çok bağışlayıcıdır.'
demiş. Tamam nefis kabul etmiyor, yaratmasaydın ya da yaratttın cennette yaşasaydık falan diyor. Ama malesefki durum bu. Benim gibi bir inanca sahip olanlar için yani. Zaten tek doğru olduğuna inandığım bir Kuran var..Diğer tüm bilgiler karmaşık benim için. Teslim olmadan anlaşılmıyor inanç. Aciz olduğunu anlamadan..

O yüzden diyorum ki; harita kodu neyse öyle olma durumu olmazzzz...
Hem içki içme de, sonra adama alkolik açısı ver, o açıya bide neptün transiti adam naapsın sonra dimi? Kafa basmıyor.

Baskı ile öğrendiğim bu dini, yaşarkende sorguladım..Aklımın almadığı, sadece teslim olarak anlayamadığım şeyler yaptım. Ama hep içten içe dürtüklendim. Ve neptünüme, pluto transiti temas ettiği dönem..neo-islamcı ve daha evrensel bir din teması oluşturmuşum. İnançlarım hiç anlamadan ve yavaş yavaş gevşedi, teslimiyet duygumu kaybeder gibiydim. İnançlarım çözüldü ve dönüştü..
Yani transitleri imtihan dönemi olarak görüyorum ki, çatlasakta patlasakta bi şey olacak..En azından bilince, daha akıllı davranıp pozitif düşünerek torpilli olabileceğimiz ihtimalini düşünmekteyim.

bu farklılık , hayata bakışımızdan kaynaklı .ben iradem dışı çeşitli değşiklikler , kader vs inanıyorum.ancak , bunlardan hoşlanmıyorum.yani mistik şeyler , din vs bana hep itici gelmiştir ve kaderden farklı olarak bunlara itimat etmem.satürnyen ve sabit özelliklerimden herhalde , kişisel gelişime de inanmam ve değişimden nefret ederim.öte yandan , sanki nefret ettiğim için bütün bunlar başıma geliyor veya çok direndiğim için yaşadığım değişim süreçleri , diğer insanlara göre daha sert ve burnumu sürterek geçiyor.küçükü değişimlere çok diebdiğimden sonunda birikerek bbüyüyor ve krizler atlatarak değişime maruz kalıyorum.
01-11-2010 06:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

aeon ,

sabit burçlarda T-Karesi olanlar ve Satürnyen ( Toprak vurgulu ) pek çok kişi senin deneyimlediğin , '' değişim ve direnç '' ikilemini yaşıyor olmalı.

01-11-2010 07:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(01-11-2010 07:09 PM)Yıldırım Yazılan:  aeon ,

sabit burçlarda T-Karesi olanlar ve Satürnyen ( Toprak vurgulu ) pek çok kişi senin deneyimlediğin , '' değişim ve direnç '' ikilemini yaşıyor olmalı.

çok haklısın yıldırım .
sabit burçlar gerçekten çok direniyorlar ve toprak elementi de değişim adına biraz zorluyor.
bir de astroloji vs merak sardıktan sonra , irade dışı değişiklikleri insan öğrenince biraz antipati oluşuyor gülücük

imza:sabit efendi hehee
01-11-2010 07:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(01-11-2010 07:13 PM)aeon Yazılan:  
(01-11-2010 07:09 PM)Yıldırım Yazılan:  aeon ,

çok haklısın yıldırım .
sabit burçlar gerçekten çok direniyorlar ve toprak elementi de değişim adına biraz zorluyor.
bir de astroloji vs merak sardıktan sonra , irade dışı değişiklikleri insan öğrenince biraz antipati oluşuyor gülücük

imza:sabit efendi hehee

Değişken burçları yoğun olan bir Sâbite hanfendi bulduğunu varsayalım ,

Sâbitenin fendi , Sâbit efendiyi yendi gülücük

01-11-2010 07:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Balık burcunda Venüs-Jüpiter Kavuşumu görünüyor ,

* Sahip olduğum herşey için minnettârım.. sağlıklıyım.. huzurluyum.. başarılıyım ve daha iyisini yapabilme becerisine sahibim.. şükürler olsun ki hayatımla ilgili herşey yolunda ve herşey istediğim gibi sonuçlanıyor..

* kendimi seviyorum.. ailemi seviyorum.. dostlarımı seviyorum.. hayatı seviyorum ve sevgimin karşılığını daima alıyorum.. çevremde sevilen ve saygı duyulan biriyim..

* ben dünyanın en şanslı insanıyım.. mutlu olmak için hiç bir şarta bağlı değilim ve sırf şu anda mutlu olmayı istediğim için hayata gülümseyebiliyor ve içtenlikle mutluluk duygusunu benliğimde hissedebiliyorum..

* ben duyarlı ve yardımsever biriyim.. tam şu dönemde hayatımdaki insanların hatalarını affederek asıl büyük yardımı kendime yapıyorum.. çünkü merhamet , inatlaşmanın getirdiği tüm o psikolojik ve ruhsal ağırlıkları sırtımdan alıp saçıyor ve ben merhamet ettikçe kendimi rahatlamış-hafiflemiş hissediyorum..

** Allah'ım , bana ve sevdiklerime nimetlerinden bolca ver , bizlere ikrâmın bol olsun..
Allah'ım beni doğru insanlarla karşılaştır , zengin ve anlamlı dostluklar kurabilmemi kolaylaştır..

02-17-2010 02:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Geçmiş Hayatlarımız Astrolojik Haritamızda Mı? yezda 9 10,574 11-28-2008 12:58 PM
Son Mesaj: galaxia

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir