Değerlendir:
  • 23 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PALLAS ~
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

Cvp: PALLAS ~
Aleksandra KOLLONTAY; Sovyet hükümetinin ilk kadın bakanı, rus komünist diplomat, hükümette yer alan tek kadın, kadınların özellikle cinsel yaşamlarında erkeklerle eşit olabilmesi için mücadele verdi.
Hem siyasi, hemde feminist bir harita ile, iki taşla bir kuş vuralım.

Rahmetli Aleksandra ninenin, pallası 29* yayda ve oğlaktaki 1* ay'ı ile kavuşum halinde, merküre 120liği var. Yay inançlar ve felsefi değerler, oğlak ise kanunlar, devlet sistemleri ile ilişkilendirilir. Satürn uranüs zıtlığı ile statükoda, sistemde yenilik ve kalıplaşmış kuralları yıkma mantığı.
Koç vurgusu , mücadelesini ve erkeksi yaklaşımlarını, hükümette tek kadın olsa da, erkeklerle eşitlik için savaşmasını gösterebilir.
Koçtaki Neptün-mars-merkür kavuşumu ile idealleri, fikirleri ve bir vizyon için mücadele etmesini açıklayabiliriz. Yengeçteki jüpiter-uranüs bağlantısı, kadınlar için farklı fikirler savunmasını açıklayabilir. Diğer feministlerde de yengeç etkisi vardı sanırım.

[Resim: astro2at07alexandrakoll.th.gif]
11-20-2009 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: PALLAS ~
aeon Yazılan:
Félicé FilosoFo Yazılan:Kova potansiyelini çok güzel anlatmışsın. Sen optimusun eklediği haritayı inceledin sanırım. Pallas orada nerede ben anlamadım? Pallas hangi tarihte bulunmuş?

evet, optimusun eklediği haritayı inceledim.
haritada pallası bence göremedim.
tarihini de bilmiyorum bir araştırayım bulrsam yazarım.
ama haritaya bakınca pasif strateji ve feminist tutum olabilir gibi geldi.

Tarihini araştırmaya çalıştım, net bir şey bulamadım. Bulabilirsen sevindirik olurum;)
11-20-2009 03:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: PALLAS ~
aeon Yazılan:
Félicé FilosoFo Yazılan:Kova potansiyelini çok güzel anlatmışsın. Sen optimusun eklediği haritayı inceledin sanırım. Pallas orada nerede ben anlamadım? Pallas hangi tarihte bulunmuş?

evet, optimusun eklediği haritayı inceledim.
haritada pallası bence göremedim.
tarihini de bilmiyorum bir araştırayım bulrsam yazarım.
ama haritaya bakınca pasif strateji ve feminist tutum olabilir gibi geldi.

ben zaten haritadan pallası cıkararak incelemıstım:)pallasın kesıf tarihini wikipediadan bulabılırsınız ama turkce olan wikipedia da bulamadım..ingilizce wikipediada buldum..alman bir gozlem evinde kesfedilmiş bir asteroid neresi oldugunu bulamadım bu yuzden berlin olarak aldım kesıf yerınıverygood

aydınlığın olmadığı yerde karanlık vardır..
11-20-2009 10:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

RE: PALLAS ~
pallas merkür ilşkisi,yaratıcılık,yetenek,sanat ve iletişim,adalet savunuculuğu,kadın hakları,

pallas-uranus;idealist,eşitlik,devrim yapma,feministlik,keskin dahilik ya da delilik,adaletsizliğe karşı gelme,yaratıcılık ve ilham,
11-21-2009 03:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Félicé FilosoFo Yazılan:Pallas keşfedildiğinde, 29* başakta, 4* terazideki uranüsle bağlantı içinde imiş.
Enteresan.

[Resim: astro2at08pallaskesif.th.gif]

diğer haritada açılar çok net çıkmamış ve yorum yaparken eksiklik oldu.

merkür plutoyla kavuşumş.yani streteji olarak yorumlamakta terettüe düşmüyoruz.
ama harita geneli hassas ve humanist olduğundan bu pasif stratejiyle kullanılacaktır.
yine venüs güneş kavuşumuna uranüs karşıt açısı var.
humaniter ilişkiler aramak, ilşkilere uranyen bakmak yani eşit bakmak. (feminizm)

üstelik yine merkür şiron karesiyle ; fikirleri yüzünden yaralanmak kendi yarasını sarmamk ama kişilere tavsiyeler vermek , acılarını dindirmek.tabiki fikirler ve tavsiye bana yine feminizmi hatırlattı.

yay yine felsefeyle ilglidir.belki kendi felsefesini yapmak da güçlük çekmek ,ancak insanların yanında onların karşık hayat sorunlarına müthiş bilgece yanıtlar vermek.

aslında feminist kimlikte çoğu bayanı gayet güzel anltaıyor.
genellikle , ilişkilerinde zorlanan ve insanlara akıl veren bir yapıdalar.
11-21-2009 03:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

aeon Yazılan:
Félicé FilosoFo Yazılan:Pallas keşfedildiğinde, 29* başakta, 4* terazideki uranüsle bağlantı içinde imiş.
Enteresan.

[Resim: astro2at08pallaskesif.th.gif]

diğer haritada açılar çok net çıkmamış ve yorum yaparken eksiklik oldu.

merkür plutoyla kavuşumş.yani streteji olarak yorumlamakta terettüe düşmüyoruz.
ama harita geneli hassas ve humanist olduğundan bu pasif stratejiyle kullanılacaktır.
yine venüs güneş kavuşumuna uranüs karşıt açısı var.
humaniter ilişkiler aramak, ilşkilere uranyen bakmak yani eşit bakmak. (feminizm)

üstelik yine merkür şiron karesiyle ; fikirleri yüzünden yaralanmak kendi yarasını sarmamk ama kişilere tavsiyeler vermek , acılarını dindirmek.tabiki fikirler ve tavsiye bana yine feminizmi hatırlattı.

yay yine felsefeyle ilglidir.belki kendi felsefesini yapmak da güçlük çekmek ,ancak insanların yanında onların karşık hayat sorunlarına müthiş bilgece yanıtlar vermek.

aslında feminist kimlikte çoğu bayanı gayet güzel anltaıyor.
genellikle , ilişkilerinde zorlanan ve insanlara akıl veren bir yapıdalar.

Peki pallasın, bulunduğu bu keşif haritasında pallası daha çok hangi burçlarla eşleştirdin?
Mesela başakta oluşu, analitik zeka, uranüsle kavuşumu da, pratik zeka ve terazi bağlantısı ile, siyaset, sanat gibi alanlar da yenilik, farklılık ve yetenek olarak açıklanabilir mi?
11-21-2009 03:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Pratik, gelişmiş zeka, fazlaca muhakeme yeteneği, iyi bir strateji gerektiren satranç oyununun dehalarına da bir göz atmak lazım.
Hintli bol sayıda başarısı olan Viswanathan Anand.

[Resim: astro2at09hintlianand.th.gif]

Pallas kovası, merkür yayı ile quintil yapıyor. Pratik zeka için fazlasıyla uygun bir kombinasyon olsa gerek. Retro jüpiter ikizleri ile içe yönelmiş, yüksek zeka. Ayrıca güneş yayına jüpiter zıtlığı ile çifte vurgusu var. Bu aksın zeka ile ilgili de olduğunu düşünmekteyim. Güneş, satürn, pluto- uranüs t -karesi ile, kontrollü, dayanıklı, zeki, zihinsel anlamda yorucu olabilecek uzun saatler düşünme yetisi ve sabrı kazanmış olabilir. Değişken t-kare dağınıklık verdiği gibi adaptasyon yeteneği de verebilir.

Bence pallas yetenekle alakalı, her yetenek ilgilendiği alanda zeka unsuru gerektirir. Dokunduğu fonksiyonlar da başarı ve yetenek verdiğini düşünüyorum. Nede olsa zeka türleri çok.
Jüpiter, merkür, uranüs, ikizler, kova bağlantılarında, IQ (bilim insanları)
Venüs, neptün, terazi, boğa, balık bağlantılarında sanatsal zeka (feminizm)
Mars, pluto, koç, akrep, aslan, oğlak bağlantılarında, stratejik anlamda siyasi lider ve ya askeri lider zekası...

Uranüse yakın bir dönemde bulunmuş, uranüsün bir şeyleri yenileme ihtiyacı, yüksek zekası, var olan sistemleri değiştirme çabası ile paralel özellikler gösteriyor. Belki de onun elçisi..
11-21-2009 04:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Félicé FilosoFo Yazılan:Peki pallasın, bulunduğu bu keşif haritasında pallası daha çok hangi burçlarla eşleştirdin?
Mesela başakta oluşu, analitik zeka, uranüsle kavuşumu da, pratik zeka ve terazi bağlantısı ile, siyaset, sanat gibi alanlar da yenilik, farklılık ve yetenek olarak açıklanabilir mi?

kesinliği ne kadar olur bilemem ama kova ve terazi özellikleri gördüm biraz.
sanki bu burçlarda güzel çalışıyor kendisini ifade ediyor gibi geldi.
ama tabiki varsayım.
11-21-2009 04:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

İlk Dünya satranç şampiyonu, Wilhelm Steinitz. Kovadaki pallas, güneşle kare, ay'la quintile, jüpiterle 135lik, satürnle 120lik yapıyor. Balıktaki uranüsle, çifte vurgudan dolayı 6 orb olmasına rağmen pallası kavuşmuş sayabilirmiyiz bilemiyorum. Satrancı bilimsel olarak incelemiş ve strateji kuralları geliştiren ilk kişidir. Mars koçu bir şeylerde öncülük yapmak için iyi bir kombinasyon

[Resim: astro2at10wilhelmsteini.th.gif]
11-21-2009 04:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Buyrunuz efendim);

Alıntı:Helmut Lent (d. 13 Haziran 1918 - ö. 7 Ekim 1944), II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın Luftwaffe'ın Ace Pilotuydu. Helmut Lent sadece Messerschmitt Bf 110 model uçağıyla düşmanlarına üstünlük sağlamıştı.

Helmut Lent Almanların (hatta Dünya'nın) en çok uçak düşürmüş ikinci gece avcısı pilotuydu. Düşürdüğü 113 uçağının 108'ini gece avında düşürmüştür. Bir gezi sırasında kötü hava şartları yüzünden acil iniş yapmak zorunda kalmış ve bir elektrik direğine çarparak hayatını kaybetmişt

[Resim: astro2at09hermutlent.th.gif]

Pallas yay'da, merkür ikizleri ile zıt, satürn,neptün,şiron 120liği var.
Aslanda ay'la kavuşan satürn-neptün stelyumu var.
Neptün ilhamın hangi açıdan pilotlarla ilgili bağlantı kurdu?
11-21-2009 05:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Pallas Ev ve Burçlarda qulsah 28 75,235 03-27-2019 08:31 PM
Son Mesaj: Frederico
  Pallas açıları Yakamoz 12 66,312 03-27-2019 08:07 PM
Son Mesaj: Frederico

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir