Değerlendir:
  • 23 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PALLAS ~
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: PALLAS ~
kendi fikrimdir ,

mitoloji hikayelerine dayanılarak yada çok sağlam dayanağı olmayan kaynakların söylediklerine güvenmiyorum.

pallas ile cinsellik konusunu yazan yazmış ama neye dayanarak yazmış ?

pallas'ın oğlak yada başakta güçlü olduğuna dair yazılarda bulmuşsunuz evet ama kaynağı ne , kim söylemiş , neye dayanarak söylemiş ?

bu gibi araştırma konularında , bulduğumuz yazıları ciddi ciddi sorgulamamız gerektiği fikrindeyim.

örneğin Nevrotik yani Nihan çok iyi bir örnek vermişti ;

Pallas'ın cinsellik konusuyla ilgili yorumlarda ( iyi uçmuşlar ve babayla ilgili ensest ilişki filan demişler )

Nihan'ın Pallas'ı olabilecek en gölge özellikler taşımaya müsait çünkü Mars-Satürn-Plüto gibi zor abilerle temas halinde , üstelik Venüsle sert açıda

oysa Nihan ile babası arasındaki ilişkinin çok çok iyi olduğunu , arkadaş gibi olduklarını biliyorum.

umarım anlatabiliyorum ,

bu gibi kaynak bilgileri kendimizde ve etrafımızda denemeli , sorgulamalı ve geçerliliğini gördükten sonra kabul etmeliyiz fikrindeyim.

yoksa gerçekten Pallas en çok Koç burcunda güçlü olabilir mümkündür.

ama bunu sırf kaynaklara göre değil , sorguladığımız aklımıza ve çevremizdeki örneklere göre kabul edelim derim.

mesela Pallas Koç konusunda anlatmaya çalıştığım şu ,

venüs gibi bir GEZEGEN , KOÇTA olduğunda ne oluyor ?

Venüs = Koçtan etkileniyor ve ilişkiler konusu KOÇLAŞIYOR

sorguluyoruz ;

Pallas gibi bir ASTROİD ( Venüsten daha zayıf ) KOÇTA olduğunda ,

KOÇLAŞMASI gerekmezmi ?

11-17-2009 01:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

optimus_prime Yazılan:
Sagittarius Yazılan:peki bu Pallasın engelleyici etkisi olması ihtimali ne kadar? Satürn gibi engelleri aşınca ulaşılan başarı gibi? benim Venüsün etkisini hissetmiyo olmamın arkasında bu olabilirmiki diye düşünüyorumda hımm

sagittarius bence senin venusun etkisini hissetmemeın 2 sebebı var..birincisi 12.evdeki gezegen birikimin..12.ev biizm dunyadan manevı anlamda en uzak oldugumuz yerdır..2.si venusun oglakta ve uranusle kavusmus..yani oglak ve kova ikiside ask mevzularından en uzak olan burclardır..üstelik oglagın yonetıcısı saturnde kovada..
senın marsının yengecte olması iyi olmus bence..yengec subjektif bir burctur senın de ihtiyacın olan sey bu iste yani biraz subjektif olabilmek yoksa seni hayata baglayan birsey bulamayabilirdin kendınde..

bende şöyle bir fikir atayım ortaya ;

Venüs => İlişkiler , aşk

Uranüs & Pallas => fazlasıyla akılcı ve normalden farklı yaklaşımlar

Oğlak => mantıklı , gerçekçi , ayakların yere sağlam basması

11-18-2009 05:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

RE: PALLAS ~
PALLAS ÇALIŞMALARI

ERNERS HEMİNGWAY

Pallas ı terazi 15 derecede ve 2. evde bulunuyor. Aspektleri Venüs e kare(yengeç de ve 15 derecede, 11.evde) ,Satürn e sextil (yay da 17 derecede retro halinde ve 4. evde), Plüto üçgen (ikizler de 16 derece ve 10. evde yer alıyor), Ay Düğümü ile Quintil aspekte sahip(29 derecede yay da ve 4. evde)

Tüm bu verilere dayanarak benim ekleyebileceklerim şunlar; Pallasın 2. evde ve terazide bulunması uyumlu bir yerleşimi ifade ediyor kanaatindeyim, pallas ve terazi mizacı oldukça yakın mizaçlar ve bence bütünleyici, 2. evin ifade ettiği anlam açısından bakılırsa bu kişi paranın geleceği yönü kendi becerilerinin farkında olarak bilinçli bir şekilde belirlemiştir, Venüsle ve 11. evle olan kare aspekt, Hemingway in karşı cins tarafından oldukça çekici bulunduğunu ancak zor bir açı olmasınında hasebiyledir ki, yanlış tercihlerde bulunmasının muhtemel olduğunun göstergesidir,ayrıca Hemingway in yardımsever olduğunu, toprağı ve sevdikleri için savaşabilecek cesarette olduğunu da ekleyebilirim, Venüsün yengeçte olduğunu hatırlatmak isterim. Satürn ile yapmış olduğu sextil aspektte ki Satürn burada retro halinde olduğunu tekrar hatırlatayım, ancak diğer gezegenlerin retro durumları gezegenin etkisini azaltıyor olsa da bu Satürn için geçerli değil( ve Satürn babalığını bu durunda çok daha belirgin şekilde gösterecektir, her ne kadar yavrusunu geriden izlesede yanlış yapan yavrusuna daima ders veren yapıcı bir baba olacaktır) Hemingway in bu yerleşimi çocukluk yıllarında ailede sorunlar yaşadığını, her zaman mutlu bir yuva hayali kurduğunu gösteriyor,bu zorlayıcı retro ve aynı zamanda rahatlatan sextil açı onun her ne kadar ailesinden ve doğduğu yerden uzak bir yerde yaşamasına sebep olmuşsa da Palas ile aralarında oluşan sextil açı sayesinde yuvaya geri dönüş ve bu dönüşle beraber gelen yuva için çabalama söz konusu olmuştur. Plüto ile Palas arasında olan üçgen açıya gelince Plütonun 10. ev de konumlanmış olmasınıda göz ardı etmeden diyebilirim ki; Hemingway kendine fazlasıyla güvenen,istediğini elde etmek için iç dinamizmi çok kuvvetli olan aynı zamanda oldukça zeki, sezgileri kuvvetli er geç istediğini alan bir karekterdir ki, ayrıca bu yerleşim Pallasın da etkisini kuvvetlendirmesi sonucu askeri dürtülerini zorlayan bir yerleşimdir.Zaten hayatına bir göz attığımızda Hemingway in 1. dünya savaşında asker olmak istediğini ancak ,gözündeki problem yüzünden başvurusunun kabul edilmediğini , daha sonra şoför olarak kızılhaça katıdığını bu sayede onur madalyası almasını sağlayan olaylar yaşadığını ve şöhretinin zirvesinde olmasına rağmen,1942 de deniz kuvvetlerine katıldığını özellikle yazmak istedim. Ve ben bu durumu PLÜTO nun 10. evde olmasına ve PALLAS ile aspektinin etkisine bağlıyorum.Ay Düğümü ile olan Quintil açı ise onun özellikle vatanı adına yazılarını ve yeteneğini sergilemesine vesile olmuştur (4. ev de olması hasebiyle)
11-18-2009 05:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

venüs_ Yazılan:Yarın Walt DİSNEY, Van Gogh ve Pablo Picasso yu eklemeyi düşünüyorum u marım faydası olur

Hemingway ile ilgili Pallas değerlendirmeni keyifle okudum sevgili Venüs ,

teşekkür ederim paylaşımların için verygood

11-18-2009 06:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Sagittarius Yazılan:
optimus_prime Yazılan:
Sagittarius Yazılan:peki bu Pallasın engelleyici etkisi olması ihtimali ne kadar? Satürn gibi engelleri aşınca ulaşılan başarı gibi? benim Venüsün etkisini hissetmiyo olmamın arkasında bu olabilirmiki diye düşünüyorumda hımm

sagittarius bence senin venusun etkisini hissetmemeın 2 sebebı var..birincisi 12.evdeki gezegen birikimin..12.ev biizm dunyadan manevı anlamda en uzak oldugumuz yerdır..2.si venusun oglakta ve uranusle kavusmus..yani oglak ve kova ikiside ask mevzularından en uzak olan burclardır..üstelik oglagın yonetıcısı saturnde kovada..
senın marsının yengecte olması iyi olmus bence..yengec subjektif bir burctur senın de ihtiyacın olan sey bu iste yani biraz subjektif olabilmek yoksa seni hayata baglayan birsey bulamayabilirdin kendınde..

aslında plütonun hayata bağlayıcı etkisi olduğunu sanıyodum bengülücük) teşekkürler

mars yasam enerjimizdir bizim..marsımız dusuk oldugunuda hayattan zevk alamayız..akrep hayatı zorlastıran bir burc..senın 12.evdekı gezegenlerın akrebın enerjisini azaltır bence..yupiii12.evde gezegenlerım war diye üzülüyorsan üzülmemelisin cunku 12.evın iyi özellikleride var..yupiiibu ifadeyi cok sevdimgülücük

aydınlığın olmadığı yerde karanlık vardır..
11-18-2009 05:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

WALT DİSNEY

Disney in Pallası 12. evde ve balık burcunda, yaptığı aspektler ise; Güneş ile kare (9.ev yay burcu), Mars ile sekstil (10. ev oğlak burcu), k.a.d. ile üçgen (8. ev akrep burcu) açı kalıpları oluşturmaktadır.
Pallasın 12. evde ve balık burcunda olması Disney in gizli dünyasında barındırmış olduğu hayal gücünü ve sanatsal becerilerini dış dünyaya sunup sunmama konusundaki ikilemini vurgulamaktadır. Daha önce atmış olduğu adımları geri çekmek zorunda kalması da bunda etken olmaktadır. Ancak, Pallasın ona sunmuş olduğu iç dinamizm, keskin zeka ve öngörü karşısına çıkan zorlukları yılmadan göğüsleyeceğini, kendine olan inancını yitirmeyeceğini,yeteneğinin farkındalığının da artması sonucu, yaptığı çalışmaların değerinin anlaşılacağı hayalini asla yitirmediğini görmekteyiz.
Disney in Pallas ının Güneşi ile aralarında yapmış oldukları kare açı kalıbı ; O na zorunlu bir hırs vermektedir,bu açı her ne kadar zorlayıcı olsada Disney i kariyeri anlamında oldukça faydalı yönde etkilediği bir gerçektir.Güneşin yayda ve 9. evde olması O nun dış dünyaya olan açılımında en büyük destekçidir, Pallas ile olan aspekt sayesinde de gayet keskin bir zeka ürünü olarak dışa açılımını kendini ve eserlerini nasıl sunacağını stratejik şekilde tasarladığını anlayabiliriz, çünkü O ,kendinin ve yeteneğinin farkında olan biriydi.
Marsın 10. evde ve oğlakta olması onun kariyerine verdiği önemi bir kez daha vurgulamaktadır, azimle çalışarak, hırsını ve kendine olan inancını kaybetmeyerek kariyer yapacağının bilincinde ve bu uğurda savaşmaya hazır bir ruh hali ile daima uğraşan bir karekter söz konusu, kanaatimce. Hele ki; Pallas ile Marsın aralarında yapmış olduğu uyumlu sextil açı bu durumu bir kez daha doğrulamaktadır.
K.Ay Düğümü 8. evde akrepte bulunuyor ve Pallas ile aralarında üçgen aspekt bulunmakta.Bu yerleşime bakarak diyebiliriz ki Disney ailesiyle beraber ortak bir iş yamıştır, hatta ailesinin O na gizli güç ve destek olduğunuda görebiliriz. Disney in hayatına bakınca da kardeşi ile ortak bir şirket işletmesinin varlığı göze çarpmakta.
11-19-2009 03:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

koç burcunda güneş ve venüs .10.evde sanırım kavuşum.koç özellikleri estetikleşecek ve bu estetik duruş toplumsal bir alanda olacak.
9.ev yüksek eğitim ve yüksek fikirler ,seyahat evinde merkür ve pluto var.pluto merkürün 9.ev yüzeyselliğin alacaktır.üstelik burada balığın olmasını sezgilerden yararlanma olark yorumlayabilirz.

mars da t kare içinde.özellikleri genişlemek ve mars gücü artmakla birlikte , neptün karesiyle hassaslaşmış. oluyor.yani savaş ve stratejiyle özdeşse , yani terazi ve mitolojik boyutuna bakarsak , kadife eldivenin içindeki demir yumruk tanımına uyuot.
biraz dişil yönleri de olan ve savaşta aklı kullanmaya yönelik bir yapısı var.
üstelik cinel gölge yönüne gelirsek , 8.ev yöneticisi konusunda tartışma bile olsa (jupi,ter neptün)
illaki marsı etkiliyor.
bir yazıda dikkatimi çekmişti , cinsel belirsizlik ve karmaşa veriyor diye gerçekten , jupiterle
mars şiddeti artarken neptünle zayıflıyor.
üstelik yine kova gibi burçta olması dikkat çekici.

belki saat konusunda bir netlik yoksa , ev yorumlarımı iptal edebirim.ama diğer açı anlamlarında çok büyük bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.
11-19-2009 11:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

marsın konumu geröekten estetik bir savaşçı izlenimi oluşturdu.
daha bir mazlumun yanında.kaba kuvvet neptünle dengelenmiş. 9.evi yine belli bir felsefi duruş olabilir.
pallasın felsefesi ne olabilr ???
kaba kuvvetin , gereksiz olduğu gibi bir konum.
üstelik mars kova gibi bir burçta ve neptün açısıyla , zulme karşı durma , zorlama ve baskıdan hoşlanmama olarak yorumlayabilriz.

bakın toplusal kimlik yani ruhun zirveye çıktığı yer koç. bir savaşçı ,ama venüsle kavuşan bir savaşçı.
güneşin anlamı burada toplumsal olarak tanınma ve ündür.üstelik venüsle estetik önem kazanacak.
ben bunları gördüm.
11-19-2009 11:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

aeon Yazılan:koç burcunda güneş ve venüs .10.evde sanırım kavuşum.koç özellikleri estetikleşecek ve bu estetik duruş toplumsal bir alanda olacak.
9.ev yüksek eğitim ve yüksek fikirler ,seyahat evinde merkür ve pluto var.pluto merkürün 9.ev yüzeyselliğin alacaktır.üstelik burada balığın olmasını sezgilerden yararlanma olark yorumlayabilirz.

mars da t kare içinde.özellikleri genişlemek ve mars gücü artmakla birlikte , neptün karesiyle hassaslaşmış. oluyor.yani savaş ve stratejiyle özdeşse , yani terazi ve mitolojik boyutuna bakarsak , kadife eldivenin içindeki demir yumruk tanımına uyuot.
biraz dişil yönleri de olan ve savaşta aklı kullanmaya yönelik bir yapısı var.
üstelik cinel gölge yönüne gelirsek , 8.ev yöneticisi konusunda tartışma bile olsa (jupi,ter neptün)
illaki marsı etkiliyor.
bir yazıda dikkatimi çekmişti , cinsel belirsizlik ve karmaşa veriyor diye gerçekten , jupiterle
mars şiddeti artarken neptünle zayıflıyor.
üstelik yine kova gibi burçta olması dikkat çekici.

belki saat konusunda bir netlik yoksa , ev yorumlarımı iptal edebirim.ama diğer açı anlamlarında çok büyük bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.

-alkışmars kovada ve jupiterrden zıt acı almıs yanı sans getırmıs..eger saturnde marsa zıt acı yapmıssa ki arada genıs bir orb var buda daha kocun acelecı davranıslarnı dızgınleyecektır..:)bende birseyler ekleyım istedım

aydınlığın olmadığı yerde karanlık vardır..
11-19-2009 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Alıntı:coolhandsome Yazan:
Pallas-Ay Açıları
iyi bir problem çözücü ve yol bulma konusunda yetenekli olurlar..Bu açıların pallas-güneş açılarından farkı ise süreç daha içgüdüsel ve daha bilinçsiz olarak gerçekleşir...Uyumlu açılar ise pallasın entellektüel yetenekleriyle ayın içgüdüsel veriminin değişiminin, uyum halinde olacağını gösterir.

Pallas-Venüs Açıları
romantik ilişki içinde bulunduğu insanları aşırı derece eleştirici olabilir.

Pallas-Jüpiter Açıları

Uyumlu açılarda,ortada büyük resmi görmek için hiç bir problem yoktur.Büyük çapta problemleri çözme yeteneği verir.

Pallas-Uranüs Açıları

Problemleri çözme yeteneğiniz herkesten farkı ve orjinal olacaktır.Uranus bize burda'eğer herkes bu yolu düşünüyorsa,bu yol yanlıştır' fikrini verecektir.Açılar uyumlu ise orjinal bir kişilik verir.

Pallas'ın feministlikle, kadın hakları savunuculuğu ile bağlantıları olduğunu okudum bu sayfada. Dünyaca ünlü feminist yönetmen Chantal Akerman'ın haritasını ekliyorum.
Çok fazla yorumlayabilecek bir şey bulamadım. Yukarıda bayanda olan açıların anlamlarını alıntıladım.

Venüs-pallas zıtlığı, venüsün eşitlik, hak, adalet prensipleri konusunda savaşçı bir özellik ve cesaret katmış olabilir. Senaristliğini yaptığı filmlerle kadın feminizmini irdelemiştir. Sanatsal irdelemeyi ay-jüpiter balığı, boğadaki venüs, merkürü ile de açıklayabiliriz.

[Resim: astro2at06chantalakerma.th.gif]
11-19-2009 11:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Pallas Ev ve Burçlarda qulsah 28 75,034 03-27-2019 08:31 PM
Son Mesaj: Frederico
  Pallas açıları Yakamoz 12 66,012 03-27-2019 08:07 PM
Son Mesaj: Frederico

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir