Değerlendir:
  • 32 Oy - 3.19 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Siyasal Örgütler ve Terörizm
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: siyasal örgütler ve terörizm
Pkk kuruluş:[Resim: astro2gw01pkk307581231.th.gif]

Kuruluş yeri Diyarbakır Lice gerçekte.Ama zaten kuruluş saati belli olmadığından değiştirme gereği duymadım haritayı

Nin.Me.Sar.Ra
01-02-2010 09:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: siyasal örgütler ve terörizm
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Pkk kuruluş:[Resim: astro2gw01pkk307581231.th.gif]

Kuruluş yeri Diyarbakır Lice gerçekte.Ama zaten kuruluş saati belli olmadığından değiştirme gereği duymadım haritayı

nin.me.sar.ra çok iyi düşünmüşsün.

mars yay burcunda merkür ve neptünle kavuşarak , satürnle kare açı yapmış.
aklıma hemen mücadeleyi idealize etme , kendisini kutsal savaşçı arketipi ve ezilenlerin yanıda olmak güdüleri.
yine yayda oluşuyla harmanlarsam belli bir inanç yüksek fikir için mücadle kavramları olarak dülşünülebilir.
satürn karesi bu saldırganlığın plansız programsız olmadığını , biraz kısıtlamya ramen disiplin kavramlarıyla barışık olacağını .ağır ve dayanıklıklık isteyen işlere karşı kabileyeti anlatıyro.
ayrıca mundaneden anlamasam da şunu söyleyemek istiyorum.satürn ve mars otoriterlik gibi kavramları ve otoriyetle mücadeleyi anlatabilir mi ?
-yine merkür açısı umduğum gibi çıktı.örgüt ilk kuruluş yıllarında neptün marsmerkür kavuşumuna daha da uyuyordu.zamanla örgüttte yerel (milliyetçi) ve kökleşmiş değerleer doğru bir geçiş yaşandı.özetle satürn ayakları yere basmayı anlatıyor.
retro oluşu ve satürn karesi örgütün kendisini ifade edemediğini de anlatabilir.sol mu milliyetçi mi ? kafa karıştırıyor.
özetle yaya kare yapan satürn yayın havailiğini atarak , karamsarlık verse de hedefleri somutlaştırma ve gerçekçilik verecektir.
01-03-2010 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Ben akşama doğru ya da gece kurulmuş olabileceğini düşünerek Yükselenini Koç olarak tahmin ediyorum.
Böylece Yaydaki kişisel gezegenler 9. evine gelebilir.Yükselen yöneticisi olarak Marsın da 9. eve düşmesi militanca savunulan bir ideolojiyi anlatır

Nin.Me.Sar.Ra
01-03-2010 11:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1263284372

anarşizmin babası mihail bakunin

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mihail_Bakunin
01-12-2010 12:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(01-12-2010 12:22 PM)aeon Yazılan:  http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1263284372

Lost'taki others yada dharmacılardan olan tek gözlü adamın adı mihail bakunindir. Dizide filozofların (bkz:locke) ve gerçek hayatta da yaşamış kişilerin isimleri kullanılıyor. O zaman adamın hayatını incelemiştim, ama losttaki karakter ile isim benzerliği dışında daha bağlantı kuramadım.
Merkür, jüpiter ve uranüs arasındaki sabit t-kare, tüm inanç sistemlerini sorgulayacak, değiştirecek, farklı özellikler kazandıracak, isyan ettirecek, inatla ve anarşik şekilde bunları yansıtmasını kolaylaştırcak ideal bir yerleşim gibi duruyor.
Pluto neptün karesi de, idealler, felsefeler ve inanç sistemlerini dönüştürecek bir kollektif etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Adamın huzursuzluğu ve yüksek geriliminin sonucu tabiki de isyancı bir yapıyı beraberinde getiriyor.
(01-12-2010 02:41 PM)Félicé Yazılan:  
(01-12-2010 12:22 PM)aeon Yazılan:  http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1263284372

Lost'taki others yada dharmacılardan olan tek gözlü adamın adı mihail bakunindir. Dizide filozofların (bkz:locke) ve gerçek hayatta da yaşamış kişilerin isimleri kullanılıyor. O zaman adamın hayatını incelemiştim, ama losttaki karakter ile isim benzerliği dışında daha bağlantı kuramadım.
Merkür, jüpiter ve uranüs arasındaki sabit t-kare, tüm inanç sistemlerini sorgulayacak, değiştirecek, farklı özellikler kazandıracak, isyan ettirecek, inatla ve anarşik şekilde bunları yansıtmasını kolaylaştırcak ideal bir yerleşim gibi duruyor.
Pluto neptün karesi de, idealler, felsefeler ve inanç sistemlerini dönüştürecek bir kollektif etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Adamın huzursuzluğu ve yüksek geriliminin sonucu tabiki de isyancı bir yapıyı beraberinde getiriyor.

Gerçek Adam anti-semitik. Losttaki bir çok isim de yahudi ismi kullanılmış, mihail dizide yahudimsilere hizmet ediyor yada öyle gözüküyor.
01-12-2010 02:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

http://felsefetarihi.net/bakunin.htm

felice hanım için hehee
' Yazılan:Bakunin’in birçok anti-semitik basmakalıp sözü tekrar ettiği bilinir. Örneğin Yahudileri şöyle tanımlar: “sömürgeci bir mezhep, asalak insanlar, yalnızca ulusal sınırların ötesinde değil, aynı zamanda tüm politik görüş farklılıklarının ötesinde sıkıca ve samimiyetle birbirine bağlanmış homurdanan tek bir parazit… [Yahudilerin] ulusal karakterlerinin temel özelliğini oluşturan ticari hırsları vardır” Bununla birlikte Samiler hakkında mı yoksa pratikteki Yahudilikten mi bahsettiği açık değildir. Ama Bakunin’in yaşamı boyunca tüm dinleri eleştirdiği, onun zamanında Hıristiyanlık ve Yahudiliğin Avrupa’da çok baskın olduğu dikkate alınmalıdır. Bakunin’in anti-semitizmi çoğunlukla olduğu gibi, Yahudilerin Avrupa kapitalizminin ve politikasının yönlendiricisi olduğu görüşüne dayanır. Karl Marx’la yaptığı bir polemiğin bir kısmını oluşturan şu sözü, Bakunin’in Avrupa’daki Musevileri nasıl algıladığını gösterir:

“Bu Yahudi dünyası bugün çoğunlukla Marx’ın ve Rothschild’in komutası altındadır. Ben eminim ki bir taraftan Rothschildler Marx’ın faziletlerini takdir ediyorlar, diğer taraftan da Marx Rothschildler’e karşı içgüdüsel bir yakınlık ve büyük saygı besliyor. Bu tuhaf görünebilir. Komünizm ve yüksek finans arasında nasıl bir ortak nokta olabilir? Ho ho! Marx’ın komünizmi güçlü bir devlet merkeziyetçiliği istiyor ve bunun olduğu yerde – insanların emeği üzerine spekülasyonlar yapan – parazit Yahudi milleti daima varoluşunun anlamını bulacaktır…”

yukarıdaki linkin , üşenenler için önemli bölümü hizmette sınır yok .
01-12-2010 04:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(01-12-2010 04:31 PM)aeon Yazılan:  http://felsefetarihi.net/bakunin.htm

felice hanım için hehee
' Yazılan:Bakunin’in birçok anti-semitik basmakalıp sözü tekrar ettiği bilinir. Örneğin Yahudileri şöyle tanımlar: “sömürgeci bir mezhep, asalak insanlar, yalnızca ulusal sınırların ötesinde değil, aynı zamanda tüm politik görüş farklılıklarının ötesinde sıkıca ve samimiyetle birbirine bağlanmış homurdanan tek bir parazit… [Yahudilerin] ulusal karakterlerinin temel özelliğini oluşturan ticari hırsları vardır” Bununla birlikte Samiler hakkında mı yoksa pratikteki Yahudilikten mi bahsettiği açık değildir. Ama Bakunin’in yaşamı boyunca tüm dinleri eleştirdiği, onun zamanında Hıristiyanlık ve Yahudiliğin Avrupa’da çok baskın olduğu dikkate alınmalıdır. Bakunin’in anti-semitizmi çoğunlukla olduğu gibi, Yahudilerin Avrupa kapitalizminin ve politikasının yönlendiricisi olduğu görüşüne dayanır. Karl Marx’la yaptığı bir polemiğin bir kısmını oluşturan şu sözü, Bakunin’in Avrupa’daki Musevileri nasıl algıladığını gösterir:

“Bu Yahudi dünyası bugün çoğunlukla Marx’ın ve Rothschild’in komutası altındadır. Ben eminim ki bir taraftan Rothschildler Marx’ın faziletlerini takdir ediyorlar, diğer taraftan da Marx Rothschildler’e karşı içgüdüsel bir yakınlık ve büyük saygı besliyor. Bu tuhaf görünebilir. Komünizm ve yüksek finans arasında nasıl bir ortak nokta olabilir? Ho ho! Marx’ın komünizmi güçlü bir devlet merkeziyetçiliği istiyor ve bunun olduğu yerde – insanların emeği üzerine spekülasyonlar yapan – parazit Yahudi milleti daima varoluşunun anlamını bulacaktır…”

yukarıdaki linkin , üşenenler için önemli bölümü hizmette sınır yok .

Mersi aeon beydil çýkarma dizideki mihail yahudimsilere hizmet ediyor ama, onlar mihaile değil. Şimdi salaklığım mı üstümde, yoksa her zamanki halimmi? anlamadım. Ne anlamam gerekiyorhımm
01-12-2010 07:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(01-12-2010 07:38 PM)Félicé Yazılan:  Mersi aeon beydil çýkarma dizideki mihail yahudimsilere hizmet ediyor ama, onlar mihaile değil. Şimdi salaklığım mı üstümde, yoksa her zamanki halimmi? anlamadım. Ne anlamam gerekiyorhımm

açııkçası diziyi sadece ilk bölümünü izledim bir daha da hiç merak duymadım.yani bir fikrim yok.
sadece yahudi ilişkisi yazdığın için ve bu adam bir çatlak olduğundan:D merak edersin ve (ederler) diye düşündüm gülücük
01-12-2010 11:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(01-12-2010 11:02 PM)aeon Yazılan:  
(01-12-2010 07:38 PM)Félicé Yazılan:  Mersi aeon beydil çýkarma dizideki mihail yahudimsilere hizmet ediyor ama, onlar mihaile değil. Şimdi salaklığım mı üstümde, yoksa her zamanki halimmi? anlamadım. Ne anlamam gerekiyorhımm

açııkçası diziyi sadece ilk bölümünü izledim bir daha da hiç merak duymadım.yani bir fikrim yok.
sadece yahudi ilişkisi yazdığın için ve bu adam bir çatlak olduğundan:D merak edersin ve (ederler) diye düşündüm gülücük

Neyse salak değilmişim yani, anarşikte olsa çatlakları severim;)
01-13-2010 12:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir