Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gurmelik, Aşçılık yada Yemek Yapma Yeteneği
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

Cvp: Gurmelik, Aşçılık yada Yemek Yapma Yeteneği
KoçAslanı Yazılan:
aeon Yazılan:yumrtayı tavada yaparken ;
tahta bir kaşıkla içindeki sarılarına dokunmadan karıştır.daha güzel olr hemde sarıları bozulmaz.
şimdi bir tane pişirirken gereksiz.ama yumurta sayısı çoğaldıkça ,işe yarayan bir olay olduğunu anlarısn.

onu diyorum işte hiçbirşey daldırma içine diye yazdım gülücük peynir altta bir katman çırpılmış yumurta üstte bir katman oluşturuyo ve üstteki sarı katman katılaşınca mükemmel oluyo gülücük

zevk meselesi.ben beyazının çıvık olmasını hiç sevmem .salyangoz yemiş hissi veriyor.ama sarısı sert olmamalı o zamanda sahanda yumurtanın bir anlamı kalmıyor.
11-11-2009 07:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Gurmelik, Aşçılık yada Yemek Yapma Yeteneği
ibd18 Yazılan:kaşarlı yumurtam efsanedir ama... onu diyeyim baştan... birde hiç bişey yapamazsam soğan salça kavurur....üstüne yarım kilo kıyma...biraz yağ ve su... al sana yemek harcı... öğrenci evi olduğundan gerisinin önemi yok :D daldırın ekmekleri :D

nasıl öğrenci eve len o :D Bi kere yarım kilo kıyma dedin, ordan kaybettin.. Öğrenci adam kıymayı rüyasında görür gülücük) Biz de senin dediğini yapıyoruz ama kıyma yerine tavuk göğsü kullanıyoruz. 2.5 TL'ye iki kişi doyar onla hehee

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
11-11-2009 07:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Gurmelik, Aşçılık yada Yemek Yapma Yeteneği
vayy sitenin erkeklerine bak ya tarifler filan gülücük benimde ilgi alanımdır ne yapsam tadına doyum olmaz (övünmek gibi olmasın ) öğrenci evinde yemek işleri benim bulaşıkları arkadaşlarındı :D
burcum terazi, yükselen başak ...ahçılıkla ilgilimi bilmiyorum ama on yaşımdan beri severim bişeyler pişirmeyi;)

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
11-11-2009 08:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

valla abi valideden kalma kıymalar onlar... o doldurmuştu zamanında ...aylarca yedik.. biz normalde "metro"ya gider...3 koli yumurta salça yağ ve french fries alırdık... aylarca yerdik onları...birde dana boy kaşar :D

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
11-11-2009 08:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

ama özel meze tariflerim vardır... ilerde hanıma saklıyorum onları... damak zevkim iidir... sadece ilk denemelerimde bile çok iyi yaptığım yemekler oldu... ama aylardır yapmıyorum maalesf..çok üşengecim :D

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
11-11-2009 08:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

vishne21 Yazılan:vayy sitenin erkeklerine bak ya tarifler filan gülücük benimde ilgi alanımdır ne yapsam tadına doyum olmaz (övünmek gibi olmasın ) öğrenci evinde yemek işleri benim bulaşıkları arkadaşlarındı :D
burcum terazi, yükselen başak ...ahçılıkla ilgilimi bilmiyorum ama on yaşımdan beri severim bişeyler pişirmeyi;)

Biz ne yazık ki "seve seve" olmasa da, ona benzer bir şekilde yemek yapıyoruz =)

Sagittarius Yazılan:vay arkadaş bizim forumda ne yetenekler varmış:D muhtemelen evde benden istenilecek en son şeydir yemek yapmak..mutfağı batırdığım yetmiyomuş gibi düzgün bişeyde çıkmaz ortaya bu konuda çoook beceriksizimgülücük sonuçta Yayım yani nolucak dimi:D

yok arkadaş, bu zamani kızlarda sorun var dediydim gülücük)

ibd18 Yazılan:valla abi valideden kalma kıymalar onlar... o doldurmuştu zamanında ...aylarca yedik.. biz normalde "metro"ya gider...3 koli yumurta salça yağ ve french fries alırdık... aylarca yerdik onları...birde dana boy kaşar :D

Ben bir öğretim yılı boyunca bir kere eve giderim, o da ne hikmetse Kurban Bayramı'dır :D Ordan etleri depolarım, sonra onlar bana aylarca yeter hehee
Annem isyanlarda zaten, sen bizim için gelmiyorsun diye evill

Herkes dedi merak içinde
Boşuna düşünürler
11-11-2009 08:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Cvp: RE: Gurmelik, Aşçılık yada Yemek Yapma Yeteneği
KoçAslanı Yazılan:yemek yapmaktan asla üşenmiyorum ben ya gülücük zevk alıyorum hattaa.. jüpiterin başakta oluşundandı sanırım bir yerde okumuştum.

Ben de yemek yemeğe hiç üşenmiyorum gülücük zevk alıyorum hattaa.. jupiterin boğada oluşundandır muhtemelen, bir yerde okumadım

Herkes dedi merak içinde
Boşuna düşünürler
11-11-2009 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Yengeç ve boğa yemeğe düşkünlükte ve yemek yapmayı sevme de önde gelir.
Şahsen bir ay aslanı olarak biraz kendimi öveyim, bu zamanın kızlarına inatevill lezzetli yemek yaptığım söylenir. Yemeğimi yiyenler, senin gibi bir tiplemenin böyle lezzetli yemek yapacağı aklımıza gelmezdi derler.

Yemek sektöründe mutfak şefi olan bir ablam var. Belirli dönemlerde yemek yarışmalarına katılır. Önce ben gurmelik yaparım, benim onayımdan geçiyorsa yarışmaya girer ve kazanır. Kusura bakmayın arkadaşlar, jüpiter güneşime ve ay'ıma, e marsta ay ve güneşime dokundu dokunacak... Amma şişmiş egom dimi ama?
11-12-2009 12:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

bnde yemek yapmaya bayılırım hatta en populer yemeklerim arasında vanilyalı pırasa gelio saka bir yana değişik yemekler yapmayı severim ama gelenekci yapımıda korurum yaprak sarma da üstüme yoktur...

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
11-12-2009 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

ben çok güzel yemek yaparım ve bu başlık tam bana göre söyliyim gülücük) gülücük)

11-12-2009 01:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir