Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gurmelik, Aşçılık yada Yemek Yapma Yeteneği
Yazar Mesaj
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

RE: Gurmelik, Aşçılık yada Yemek Yapma Yeteneği
(06-30-2011 09:59 PM)zsevimLee Yazılan:  çok sık yemek yapmam ama yaptığımda çok beğenirler yemeklerimi. fakat tat alma duygum hiç gelişmemiş, bozuk sütü bile anlamayıp içmişliğim vardır koptum.w ki herkes anlamıştı bozuk olduğunu bi ben yani aðla...

ilginçmiş hani:D

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
06-30-2011 10:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zsevimLee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

(06-30-2011 10:01 PM)vuslat Yazılan:  
(06-30-2011 09:59 PM)zsevimLee Yazılan:  çok sık yemek yapmam ama yaptığımda çok beğenirler yemeklerimi. fakat tat alma duygum hiç gelişmemiş, bozuk sütü bile anlamayıp içmişliğim vardır koptum.w ki herkes anlamıştı bozuk olduğunu bi ben yani aðla...

ilginçmiş hani:D
evet ya çok feci çok :D

[Resim: astro2gw38zsevimleehw58.th.gif]
06-30-2011 10:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mars_419 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

yemek yapmaktan nefret ederim(denemem bile kaçarım:D)bir günden bir güne mutfağa girip yemek yapmışlığım yoktur.makarna yapmayı bile bilmempuhahapaketin arkasında nasılsa yazıyor, lazım olursa oradan okurum derim.lakin onu 1 kere okumadım koptum.w
valla niyetim de yok:D
öğrenciyim yurtta kalıyorum.yurdun yemekleri gayet iyi.eve çıkmayı düşünmüyorum ama bi gün mecbur kalıp öğrenicez.gülücük
mesela kardeşim asc-boğa ay terazi. bu konuda muhteşemdir.
bi arkadaş da var.erkek olmasına rağmen yemekte bayanlara taş çıkartır.o da başak burcu.
02-17-2012 02:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Ay yengeci ve de bir kız olduğum halde yemek yapmayı çok sevmem :D Yemek yemeyi de pek sevmiyorum çok iştansızımdır da

Burası çok yakında güncellenecek...
04-05-2012 10:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DEMET Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Ben çabuk olacak şeyleri yapmayı seviyorum güzel yemek yaptığımı düşünüyorum ancak 2 saat mantı yapıp (kayseriliyim) 10 dakikada yemek bana akıl karı gelmiyor onu yapana kadar ne iştah kalır ne sabır gülücük başkası yaparsa çok makbule geçer dışarda yemeyi tercih ederim. gülücük
Yemek yemeyi çok seviyorum.
En büyük zevklerimden biri ve herseyi aynı anda yemeyi severim zengin bir sofra çeşit çeşit tatlar yemesem bile gözümün önünde olsun. Özentisiz hazırlanmış bir masa beni çileden çıkarır. Çorba sonra yemek tatlı gibi sıralamam yok hepsini birden yerim. Kahvaltıda karpuz bile yerim : ) Tat alma duyum iyidir. Farklı tatları denemeyi seviyorum.Yoğun baharat sevmiyorum.

[Resim: ask.gif]
doğum saatim şüpheli yükselenim balık yada koç ama kendimce bir haritam var işte:
http://d1201.hizliresim.com/t/5/1lbzy.gif
04-05-2012 11:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Güneş burcu ikizler ay burcum boğa ve jüpiterim yengeç gülücük Yani yukarıda saydığınız güzel yemek yapan burçların hepsinden bir etki almışım. İkizlerden el çabukluğu ve yeni tatlar deneme özelliğini almışım. Yine ikizler merakından olsa gerek, 13-14 yaşından beri yemek yaparım, hem de kendi kendime öğrendim. Evlendikten sonra iyice coştum. Kendi uydurmam çorbalarım ve pilavlarım var mesela. Arkadaşlarım Ece Kadın çorbası yap bize diyorlar artık o derece yani gülücük

Yemek yemeyi ve yapmayı sevme özelliğim ay boğası ve jüpiter yengecinden geliyor herhalde. Tanıdığım tüm boğalar, erkekleri de dahil, yemek yapmayı ve yemeyi çok seviyorlar. Mesela eşim boğa burcu ve evlendiğimde yemekle ilgili bazı püf noktalarını bana o öğretti diyebilirim. Mesela kadınbudu köfte ve mücver yapmayı ondan öğrendim.

Jüpiter yengeçte iştah verirmiş, bende bu iştah haddinden fazla var. Anlatım tarzımdan anlamışsınızdır herhalde gülücük Baharatı, acıyı, ekşiyi ve sarımsağın keskin kokusunu çok severim. İşin ilginci Bursalıyım, Doğu veya Güneydoğu ile hiç alakam yok. Mesela iş için geçen yaz Maraş'a gittiğimde, yöresel yemeklerin hepsini bayılarak yedim. İş arkadaşlarım acı ve ekşiden yiyemediler. Hatta adamlardan tarif istedim. Ama o yöreye özel malzemeleri Bursa'da bulmam imkansız olduğu için deneyemiyorum. Eşim Malatyalı. Onların bazı yöresel yemeklerini de öğrendim ve malzemem oldukça yapıyorum. Yurtdışında yediğim ve hoşuma giden enteresan yemeklerin tariflerini internetten bulup yazıyorum. Soğan çorbası bile yaptım ve efsane oldu gülücük Tarif defterim var bir tane. Yeni tatlar denemeyi seviyorum anlayacağınız.

Benden gurme olur herhalde değil mi? Yemek kitabı filan yazmayı ciddi ciddi düşünüyorum.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
07-20-2012 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

yemek yapmasını sevmeyen yeryüzündeki tek boğa benim herhalde..
07-20-2012 01:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir