Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

FLoRaNcE NiGhTiNgALe
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

FLoRaNcE NiGhTiNgALe
Ceres’in, besleyicilik ve yengeçsi bazı özelliklere sahip oluşu ile ilgili düşünürken, aklıma Florence Nightingale geldi. Hayatı ve haritası paralellik arzetmekte.

Hasta bakıcı olmayı ideali edinmiş ve ailesi ile mücadele ederek başarmış. Venüs yengeci ile bakma, şefkat gösterme koruyucu olma ve yardım etmek gibi özellikleri ilişkilerine yansıtmış.
Hali hazırda jüpiter balığının fedakarlığı ve kendini inandığı değerlere adaması ile de bu durum daha da fazla artmış.
Yengeç ve balık etkileri yoğun kişilerin yoğun merhamet ve şefkat duygularını yardım kuruluşlarında gidermesi görülen bir durum.

Venüs’ünün satürn ve şirondan,neptün, uranüs, Pluto gibi kollektiflerden sert etkileşim alması ile yengeç konularında evrensel ve toplum yararına,tam bir yengeç arketipi rolünü üstlenmiştir. Şironun yaraları sarması ile hemşireliği çok uyum göstermekte. Belki de aile sevgisini, kendi yaşadığı ailede bulamayınca aldığı yaraları ve acıları insanlara yardım ederek gidermeye çalışmıştır.

Boğadaki yeniayı, balık jüpiterinden sextil açı alarak, hemşirelik gibi pratiklik ve sabırlılık özellikleri gerektiren bir meslek için uygun durmakta.

Hemşireliğin kuruculuğunu başlatması ve hemşirelik okulu açması başlangıçları temsil eden cesur koçtaki, merkür, satürn, şiron yerleşimi ile açıklanabilir.

Koçun yöneticisi marsın aslandaki cereslekavuşumu, yengeç arketipindeki yardımseverliği için verdiği mücadeleyi ve gösterdiği cesareti desteklemekte.
Haritada 1 gr hava elementi yok. İletişim konularını insanları tedavi ederek gidermiş olmalı.

Arkadaşlar, tahmin ettiğim gibi bir ceresi olmasa da, yardım odaklı
her iş için uygun bir harita. Ceresi için siz neler söyleyebilirsiniz?

[Resim: astro2at04florencenight.th.gif]

Hayatı

11-10-2009 10:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: FLoRaNcE NiGhTiNgALe
annesine posta koyup.hemşireliği seçmesi , yine asi bir uranüs kokusu var.

venüs neptün ve uranüs benim aklıma evrensel sevgi gibi kavramları getirdi.tabiki yengeç gibi annelikle ilgili bir burçta olması daha da katlamış.
hava elementinin eksik oluşundan , gereken objektifliği kaybettiği gibi bir yorum çıkarttım.
11-10-2009 10:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: FLoRaNcE NiGhTiNgALe
aeon Yazılan:annesine posta koyup.hemşireliği seçmesi , yine asi bir uranüs kokusu var.

venüs neptün ve uranüs benim aklıma evrensel sevgi gibi kavramları getirdi.tabiki yengeç gibi annelikle ilgili bir burçta olması daha da katlamış.
hava elementinin eksik oluşundan , gereken objektifliği kaybettiği gibi bir yorum çıkarttım.

Sert kollektif etkileri alan insanlar, başarıya ya da yoğun enerjinin kullanılamamasından bunalıma yönelmektedir. Bayan elit bir kesimde, gayet entellektüel tarzda yetiştirilmesine rağmen, zor olan idealini, rahat bir yaşama
tercih etmiştir.
Kendi yazdığı notlarında ise, 4 defa 'Tanrı' tarafından hizmete çağırıldığını
yazmış. Çok ilginç, halüsinasyon mu? Gerçek mi?
11-10-2009 10:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Nevrotik Yazılan:Sert kollektif etkileri alan insanlar, başarıya ya da yoğun enerjinin kullanılamamasından bunalıma yönelmektedir. Bayan elit bir kesimde, gayet entellektüel tarzda yetiştirilmesine rağmen, zor olan idealini, rahat bir yaşama
tercih etmiştir.

:(

ciddi anlamda sıyırmış.karabasan falan görmüştür ya da kafası güzeldir.belki morfinden bir dozda kendisine basmıştır.
demekki biraz hava elementi şart gülücük)
11-10-2009 10:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

aeon Yazılan:
Nevrotik Yazılan:Sert kollektif etkileri alan insanlar, başarıya ya da yoğun enerjinin kullanılamamasından bunalıma yönelmektedir. Bayan elit bir kesimde, gayet entellektüel tarzda yetiştirilmesine rağmen, zor olan idealini, rahat bir yaşama
tercih etmiştir.

:(

ciddi anlamda sıyırmış.karabasan falan görmüştür ya da kafası güzeldir.belki morfinden bir dozda kendisine basmıştır.
demekki biraz hava elementi şart gülücük)

Gerçekten fazla hayalci olmamak ve objektif olmak için hava elementi şartgülücük)
11-10-2009 10:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: FLoRaNcE NiGhTiNgALe
ceres-satürn trine;Yeteneklerini geliştirip, güven verme ve iyileştirme ,Ebeveyn yokluğu, pratik yaklaşım olabilir,ebeveyn yokluğu burda onun için ailesine karşı gelmesi,sorumluluk alması

mars-ceres kavuşumu;Koruyucu olması,genç yaşına rağmen bir şeyler için savaş vermesi,çabalamsı,atılganlık,koruyucu olmaya çalışması.

Ayrıca yükseleni başak ya da balık olabilir gibi geldi hastalarla ilgilnmesi,yardım etmesi,duyarlı olmasıhımm
11-10-2009 11:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Simurg Yazılan:ceres-satürn trine;Yeteneklerini geliştirip, güven verme ve iyileştirme ,Ebeveyn yokluğu, pratik yaklaşım olabilir,ebeveyn yokluğu burda onun için ailesine karşı gelmesi,sorumluluk alması

mars-ceres kavuşumu;Koruyucu olması,genç yaşına rağmen bir şeyler için savaş vermesi,çabalamsı,atılganlık,koruyucu olmaya çalışması.

Ayrıca yükseleni başak ya da balık olabilir gibi geldi hastalarla ilgilnmesi,yardım etmesi,duyarlı olmasıhımm

biraz da şizofrenlik mevcut.balıklık olabilirgülücük)
11-10-2009 11:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

aeon Yazılan:
Simurg Yazılan:ceres-satürn trine;Yeteneklerini geliştirip, güven verme ve iyileştirme ,Ebeveyn yokluğu, pratik yaklaşım olabilir,ebeveyn yokluğu burda onun için ailesine karşı gelmesi,sorumluluk alması

biraz da şizofrenlik mevcut.balıklık olabilirgülücük)

Şİzofrenlik var o zaman kesin balıkgülücük):D
11-10-2009 11:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Yükseleni başak ve 1.evinde fortune var
Retro lilitth asc ile kavuşumda haritasında

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
12-15-2011 06:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

12.evin yöneticisi 12. evde hastaneler ay düğümü bi yerden haber aldımı bilmiyorum ama dünyaya geliş amacını gerçekleştirdi.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
04-17-2012 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir