Değerlendir:
  • 23 Oy - 3.17 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

madam blavatsky
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

madam blavatsky
[Resim: astro2atw01helenapblava.th.gif]

ökültist ve medyumik özellikleri olan birisi.

kendisi dünyanın çoğu yerini dolaşmış .öğretilerini anlattığı kitabı mevcut.

[Resim: blavatsky1.th.jpg]
11-04-2009 03:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: madam blavatsky
' Yazılan:teozofi derneği nin kurucusu kadın filozoftur. gerçek adı helena petrovna hahn'dır, evlendikten sonra blavatsky soyadını almıştır. genelde madam blavatsky diye bilinir.31 temmuz 1831'de ukrayna'da doğmuş ve 8 mayıs 1891'de londra'da ölmüştür.geçtiğimiz yüzyılın en büyük filozofu olarak bilinir. 1848'den 1858'e kadar dünyayı dolaşmış ve ezoterizm ve kadim uygarlıklar, eski yazıtlar konusunda araştırma yapmıştır. gittiği yerler arasında mısır, fransa, kanada, ingiltere, güney amerika, almanya, meksika, hindistan, yunanistan ve tibet de bulunur. tibet'te 2 yıl kalarak eğitim de almıştır. 1873'te new york'a göç etmiştir. 1878'te de amerikan vatandaşı olmuştur.

eylül 1875'te henry steel olcott ve william quan judge ile birlikte teozofi derneği'ni kurmuştur. (theosophical society). new age akımına da öncülük eden birçok fikirler geliştirmiştir. bir çok araştırmacı, new age fikrinin madam blavatsky ile başladığını söyler. 1879'da hindistan bombay'a taşınmıştır, burada da a.p. sinnett ile tanışmıştır.1882'de teozofi derneğinin merkezinin adyar'a taşınması ile bu dernek uluslararası bir form almıştır.

çalışmaları ve yaptıkları teozofi, okultizm, ezoterizm alanında büyük çığırlar açmıştır. çünkü dünyayı dolaşırken, daha önce kimselerin bulamadığı birçok eski yazıt bulmuş ve bunlar çerçevesinde birçok öğretiyi ortaya çıkarmıştır. eserleri arasında:

- the secret doctrine ( cosmogenesis and antropogenesis-2 cilt)
- isis unveiled ( peçesi açılmış isis )
- the voice of the silence ( sessizliğin sesi/@1649094 )
- light on the path ( yoldaki ışık )
- at the feet of the master ( hocanın ayaklarında )
- the key to teosophy ( teozofinin anahtarı )

gibi kitaplar bulunur. özellikle iki cilt olan secret doctrine serisini anlayabilmek için ingilizce biliyor olmak, felsefe okumuş olmak yetmez. çok iyi ezoterizm terminolojisi, antropoloji, zooloji, botanik, ırklar, uzay bilimi, mitoloji, astronomi ve astroloji konusunda da bilgi sahibi olmak gerekir. hatta bunları bilseniz bile anlayabilmek zor olduğu için, secret doctrine ile birlikte, bir secret doctrine terimleri sözlüğü de satılmaktadır.

the voice of the silence, at the feet of the master ve light on the path bir üçlemedir, bunu blavatsky öldükten sonra kitap haline getiren ise öğrencisi annie besant'tır.

blavatsky, teozofi derneğine göre yüzyılın seçilmiş insanıydı ve inanılmaz parapsikoloji ve telekinezi güçleri vardı.

kitapları türk dilinde yoktur, yurtdışında bulabilirsiniz ve amazon.com dan da kolayca sipariş verebilirsiniz.

.hayatı ve medyumluğunu tartışalım.haritasındaki belirteçleri bulalım.
konu ,inanıp inanmamak değil.ancak , medyumluk özelliği olan insanların genelinde ortalama dışı inançlar mevcut.iyi kötü tartışmasının da sonu gelmiyor.
ben astrolojik paylaşım adına haritasını koydum.
11-04-2009 03:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Evet astrolojik veriler üzerinde tartışabiliriz ama ben bu kadının yüzüne bakınca korktum açıkçasıgülücük)

Aklıma direk neptün gelmişti ama pek aktifliğini göremedim yedinci evde olması dışında.

Güneş-jüpi+uranüs karşıtlığı hmm uranüs ve pluto açılarıda aktif galiba ilginç...
11-04-2009 03:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ben analiz çabamı.medyumluğunu kabul edip.inançları ve felsefesine eleştirel yaklaşarak yapmak istiyorum.

güneş aslan burcunda ;
genellikle aslan ve kova aksında vurgu yapan gezegenler kişiye kendisini özel hissettirecektir.aslan -kova aksı için kendini özel hissetme kilit sözcük olacaktır.aslan burcu genel olark emir almaktan hoşlanmama ,gurur ve liderlik özellikleri olan bir burç.
öte yandan nasıl bir aslan sorusu gündeme geliyor?
8.ev deki jupiter ve uranüs kavuşumundan karşıt açı alan bir aslan.bu onun kişiliğinde bağımısızlık , merak ve yurtdışını kısaca jupiter prensiplerini gündeme getirmiş.üstelik jupiter aslan özelliklerini arttırarak , inanç ve felsefe konularında liderlik etmeye çalışmak gibi özellikler vermiş.yine jupiter açısıyla, gezgin ve şişman bir kimlik gülücük)
değerlerini abartma.bir aslana gelbilecek en son açı ; jupiter zıt açısı olsa gerek.;)
8.ev ölüm , cinsellik dışında.ökült uygulamaların da göstergesidir.jupiter bulunduğu evin konularında kişiyi şanslı yapar.haritada jupiterin olduğu evde kendimizi şanslı ve yetenekli kabul ederiz.az çabayla çok çeşitli başarılar elde etmek mümkün olur.
uranüsü de katarsak.uranüs 8.evde ölüm ötesi konulardan çekinmeyen ,aykırı birtarz verebilir.uranüsün yüksek aklını ve radikalliğini 8.ev alanında kullanmış
jupiterle harmanlarsam , inançların ortalamadan farklılaşması olabilir.üstelik bu kavuşum güneşle zıt açı yaparak , kişiliğinde 8.ev uygulamarını aktif hale getirmiş.
8.evden harita geneline akan çok sayıda enerji var.ama sırayı bozmadan devam etmek istiyorum.
güneşten devam edersem.plutoyla 120 açıyla.güneş pluton enerjisini ,gölgelere takılmadan akıcı bir şekilde kullanım olnağı bulmuş.yönetmekle ilgili bir açı(güneşin aslan olduğunu da hesaba katalım) ,ayrıca kişiye düştükten sonra toparlanma gücü verir.kendi temsil ettiği değerlerde lider bir kişiliği var.zaten plutonda toplumsallık evi olan 10evde.
merküre gelirsem.
12.ev yöneticisi merkür(bir su evi olan)
başak burcunda.ezoterik öğretilere hakim olabilmek için güçlü bir hafıza.şart genellikle sözlü şekilde aktarılan bu bilgiler için merkür başağı gayet iyi.kendisinin kitapları da varmış.yine başak yazım yeteği ve konsantrasyonla ilgili..
ayrıca merkür başağı.saturn ve marsla kavuşmuş.hafızayı güçlendiren(saturn) ve zihinsel aktiviteyi arttaran mars.saturn marsı disipline etmiş.marsta saturn donukluğunu almaış.

ökültist haritada pluton olmazsa olmazgülücük
pluton ;ayve venüs kavuşumuna zıt açıyla bakmış.
pluto ve venüs ile plutonik ilişkiler kkurmak aklıma geldi.ay pluto zıt açısıyla yoğun duygularla birlikte sezgisel hassasiyet , ve duygusal olarak tabu olan ve karanlık konulara eğilme motivasyonu...
üstelik ay-venüs kavuşumuna , 8.evden gelen 120lik açıları da mevcut.
işin ilginç yanı neptün haritasında hiç aktif değil.
1.ev yöneticisi ay plutoyla karşıt açı alarak , plutonik bir kimlik oluşturmuş.
genellikle su evleri ve pluton haritasında aktif çalışmış.
pluton , büyü ve büyücülükle ilgilidir.korkuların üzerine gitmek, ölümden korkmamaktır.
11-04-2009 03:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Madam Blavatsky harita geneline bakınca mistik dörtgen mevcut, Mars ve Merkürün 3.evde olması sinirli vede huysuz bir yapı verebilir ancak oldukça akıllı ve araştırmaya meraklı olması olasıdır.Satürnün konumu Balavatsky nin agresif tutumunu yavaşlatıyor olsada bu konum kardeş sebebi ile ailede yeterli sevgi görmediği hissini verebilir.Resimde korkutucu göründüğüne katılıyorum ama haritadaki yerleşimleri onun oldukça çekici ve etkileyici olduğunu söylüyor.Ayrıca konuşmalarında etkileyici olduğuna dair vurgularıda yoğun
11-04-2009 03:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: madam blavatsky
Miss Merkury Yazılan:Evet astrolojik veriler üzerinde tartışabiliriz ama ben bu kadının yüzüne bakınca korktum açıkçasıgülücük)

Aklıma direk neptün gelmişti ama pek aktifliğini göremedim yedinci evde olması dışında.

Güneş-jüpi+uranüs karşıtlığı hmm uranüs ve pluto açılarıda aktif galiba ilginç...

neptün, evet benimde umduğum kadar aktif değil.(gerci ds ile kavuşmuş)ama bu kadın bir büyücü;pluto düşününce daha uygun.
pluto büyücü
neptün derviş.
11-04-2009 03:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

venüs_ Yazılan:Madam Blavatsky harita geneline bakınca mistik dörtgen mevcut, Mars ve Merkürün 3.evde olması sinirli vede huysuz bir yapı verebilir ancak oldukça akıllı ve araştırmaya meraklı olması olasıdır.Satürnün konumu Balavatsky nin agresif tutumunu yavaşlatıyor olsada bu konum kardeş sebebi ile ailede yeterli sevgi görmediği hissini verebilir.Resimde korkutucu göründüğüne katılıyorum ama haritadaki yerleşimleri onun oldukça çekici ve etkileyici olduğunu söylüyor.Ayrıca konuşmalarında etkileyici olduğuna dair vurgularıda yoğun

evet haklısın mistik dörtgen var galiba.
gezegenlerde mistik dörtgene uygun.ancak ,dörtgenin yorumu nasıl oluyor.ben bilmiyorum.
11-04-2009 03:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Aeon yorumlarındada söylemişsin başak ve yazım yeteneği.

Evet bencede ben bir merkür ikizleriyim istesem harikada yazarım ama başağın bu konuda yeri ayrı diye düşünüyorum.İkizler daha iletişim vs gibi konularda iyi başak yazma konusunda.
11-04-2009 03:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Miss Merkury Yazılan:Aeon yorumlarındada söylemişsin başak ve yazım yeteneği.

Evet bencede ben bir merkür ikizleriyim istesem harikada yazarım ama başağın bu konuda yeri ayrı diye düşünüyorum.İkizler daha iletişim vs gibi konularda iyi başak yazma konusunda.

sabırsız merküri gülücük)
11-04-2009 03:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

aeon Yazılan:
Miss Merkury Yazılan:Aeon yorumlarındada söylemişsin başak ve yazım yeteneği.

sabırsız merküri gülücük)

gülücük)
11-04-2009 03:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir