Değerlendir:
  • 15 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Epilepsi (sara)
Yazar Mesaj
coolhandsome
Kayıtsız

Cvp: Epilepsi (sara)
Nevrotik Yazılan:
coolhandsome Yazılan:
aeon Yazılan:
coolhandsome Yazılan:..Daha başka olaylar giriyor işin içine..

işte o olayları yazabilirsin , yardımı dokunur herhalde.gülücük)

Sara vakalarında kişinin bilinçsel boyut değiştirme ve çakralarında normalin üzerinde açılma,ve aşırı hassaslaştığı saptanmıştır..Tabi ağır vakalarda bu daha belirgindir..Eğer bir kişi sara hastasıysa nedeni çok iyi araştırılmalıdır..Sara krizleri bence hastalığın bir etkisi değil sanki bir araçtır..Onun için bunu tamamen hastalık olarak algılamayın..

Metafizik varlıkların etkisi olabileceğinimi düşünüyorsun?

Metafizik varlıklardan ziyade kişi kendisi buna odaklanır ama farketmez..Kısmen metafizik varlıklarında bu gibi şeylere sebep olduğu görülmüştür...Örneğin halüsinasyon görmek bir hastalıktır ama kişinin halüsinasyon halinde neler gördüğü çok önemlidir ve tıpla hiç bir alakası yoktur..Bazi hastalıklar geçiş kapıları gibidir..sadece insan bedeninde az görüldüklerinden tıpta hastalık sınıfına girerler..
11-02-2009 11:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Epilepsi (sara)
sara hastalığıyla ilgili dostoyevski romanlarında çokça bilgi var.
karakterlerin ağzından kendi tecrübelerini yazmış.sara durumu gelmeden önce , kendisinde sonsuz bir ibadet etme duygusuyla dolduğunu söylüyor ve ona anları hiçbirşeye değişmeyeceğini anlatıyor.genellikle gelmeden önce hissediyorlarmış.film kopmadan önce herşeyin yavaşlıyormuş...
sara nöbeti gelmeden tam önceki anda korkunç bir çığlık ve ardından titreme geliyormuş..
eski çağlarda ,saraya, metafizik varlıkların sebep olduğu inancı varmış.dini niteliği olan bazı kimselerde (eklediğim haritalardan aziz paul,)sara var. eskiden saralıların biraz kutsal olduğuna inanılırmış.
sara nöbeti sonrası ,gerçeklik duygusunu kaybetme durumu olabiliyormuş.genellikle saralı ve manik depresif sanatçılarda, yaratıcılık artması gibi durumlar olurmuş.tabiki ,tesadüf mü ?gerçek mi ? belirsiz bir konu ...
11-03-2009 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Annem bana sen küçükken sara nöbeti geçirirdin derdi hep.Bende ona tedavi olmadan geçmesinin mümkün olmadığını söylerek itiraz ederdim.Olayın aslı şu: bizim ailemizde baba tarafımda dedemden başlayarak çoğu insan çocukluğunda havale geçirmiş.Havale (aeon'un alıntısında febril konvülsüyon olarak geçiyor) geçirmek birazda genetikle ilgili bir konu.Amcamın aralıkta 3 yaşını dolduracak olan oğlu da 1 yaşından beri kimi zaman sık aralıklarla havale geçiriyor.Ateşinin yükselmesini sağlayacak her türlü hastalıkta dikkat edilmesi gerekiyor.Haritası bu:

[Resim: astro2gw20alpi758611611.th.gif]

En son havale geçirdiğinde hastaneye götürmelerine rağmen uzun süre kendine gelememişti.O günün transitlerini gösteren harita:

[Resim: astro24gw20alpi20096227.th.gif]

O zaman boğaz enfeksiyonu nedeniyle havale geçirmişti,haritada da görüleceği üzere Boğadaki natal ayın üzerinde transit Venüs Mars birleşimi var.

Ben de bu hastalıkta sinir sistemini yöneten Merkür,beyni yöneten Mars ve Uranüsün etkili olduğunu söyleyen arkadaşlara katılıyorum.

Nin.Me.Sar.Ra
11-03-2009 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

evet Nin.me.sar.ra , amcanın oğlunda da Mars-Uranüs bağlantısı görüyoruz ama ailenin çoğunda bunun görülmesi genetik unsurunu ön plana çıkarıyor tabii.

11-03-2009 01:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

acaba ay merkür açılarını es mi geçmeliyiz. ?
11-03-2009 01:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Epilepsi (sara)
aeon Yazılan:acaba ay merkür açılarını es mi geçmeliyiz. ?

emin değilim , kardeşimde Ay-Merkür karesi Uranüs tarafından tetiklenmişti , diğer örneklerde de belirgin bir Ay-Merkür vurgusu varsa üzerinde düşünülmeli bence.

11-03-2009 01:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Rep Puanı: 0

bende de ay-merkür karesi var ama taş gibiyim gülücük)

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
11-03-2009 01:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Yıldırım Yazılan:evet Nin.me.sar.ra , amcanın oğlunda da Mars-Uranüs bağlantısı görüyoruz ama ailenin çoğunda bunun görülmesi genetik unsurunu ön plana çıkarıyor tabii.

Havale Saranın bir alt türü/çeşidi olarak geçiyor ve anladığım kadarıyla Sara olarak nitelendirilen durumların tetikleyicileri birbirinden farklı.O nedenle Astrolojik bir incelemye konu olacaksalar belkide ayrı ayrı ele alınarak incelenmeleri daha doğrudur.Şimdi mesela havale dediğimiz olayın tetikleyicisi yüksek ateş.Astrolojide hem ateşi hem beyni yöneten gezegen ve burca bakalım:Koç ve Mars.Şimdi benim gönderdiğim haritada dikkat edersek çocuğun yükseleni Koç ve Yükselen yöneticisi Mars yine bir ateş burcunda.Marsın Uranüsle kare yapması da tetikleyicilerden biri gördüğümüz kadarıyla.Benim 6. evimde Mars var ve Uranüsle kare yapıyor.

Nin.Me.Sar.Ra
11-03-2009 10:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Nevrotik Yazılan:
Yıldırım Yazılan:önceki mesajlarda söylendiği gibi Uranüs ve Merkür ikilisinin bu rahatsızlıkla en bağlantılı iki potansiyel olacağı fikrine katılıyorum.

Bende aynı şeyi düşünüyorum. Merkür=beyin_uranüs=vücut elektriği
Epilepside beyindeki elektrik akımında problem olduğuna göre, bu kombinasyondaki sert açıların sorun teşkil etmesi çok doğal.
Tabiki farklı etkenlerde vardır.

katılıyoruum..ikizler potansiyeliyle de ilgisi olabilir..

11-03-2009 11:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:
Yıldırım Yazılan:evet Nin.me.sar.ra , amcanın oğlunda da Mars-Uranüs bağlantısı görüyoruz ama ailenin çoğunda bunun görülmesi genetik unsurunu ön plana çıkarıyor tabii.

Havale Saranın bir alt türü/çeşidi olarak geçiyor ve anladığım kadarıyla Sara olarak nitelendirilen durumların tetikleyicileri birbirinden farklı.O nedenle Astrolojik bir incelemye konu olacaksalar belkide ayrı ayrı ele alınarak incelenmeleri daha doğrudur.Şimdi mesela havale dediğimiz olayın tetikleyicisi yüksek ateş.Astrolojide hem ateşi hem beyni yöneten gezegen ve burca bakalım:Koç ve Mars.Şimdi benim gönderdiğim haritada dikkat edersek çocuğun yükseleni Koç ve Yükselen yöneticisi Mars yine bir ateş burcunda.Marsın Uranüsle kare yapması da tetikleyicilerden biri gördüğümüz kadarıyla.Benim 6. evimde Mars var ve Uranüsle kare yapıyor.

şöyle bir not düşebilirim , kardeşim baygınlık geçirdiğinde ateşi ölçülmüştü ve normal çıkınca epilepsi şüphesi ortaya çıktı.
yani epilepsiye dayalı havalenin yüksek ateşle ilgisi yok benim anladığım kadarıyla.

tabii dediğin gibi , yüksek ateşle gelen havalenin SARA'NIN TETİKÇİSİ olması ihtimalide mümkün.
kardeşim o ateşsiz havalesinden 1 sene kadar önce , ateşli havale de geçirmişti , doktorlar bu ikisinin farkı üzerinde çok durdu. ( birinin ateşli olup olmadığından eminmiyiz diye defalarca sordular )

11-03-2009 11:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir