Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.43 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OSHO
Yazar Mesaj
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: OSHO
aeon Yazılan:
optimus_prime Yazılan:..üstelik mars-merkur kavusumuna kare acı yapmıs ki buda bakıs acısını iyicene daraltır ve menfaatçilik verir..

uranüs.merkür açılarının ben aksine vizyonu geliştireceğini düşünüyorum.sert bile olsa.
uranüs aşkın zeka , üst zeka ,teknoloji ve mucitlikle düşünüyorsak.
vizyonu daraltmak bir yana aksine geliştirir.ben hiç dar bakış açısına sahip mucit görmedim.aksine, olanın dışında düşünüldüğü için yenilikler bulunur.saturn duvarını aşmak için uranüs var.
90 olduğu için belki geleneksele karşı daha ,sert yıkıcı bir tarzı olabilir.ancak , dar bakış açısı sözüne katılmıyorum.

kare acılar insanı dunyaya yaklastırır..dunyevi basarılar daha on plana cıkar ama huzur azalır..trin acılar ise insanı dunyadan uzaklastırır..trine acılar insanı tembellestirir kare acılar ise atesler ve tesvik eder..kare acılar pluto acılarıdır..eger resmin tamamını gormek istiyorsanız resımden uzaklasmalısınızdır.. resmı gozunuze iyicene yaklastırırsanız hiçbir sey anlayamazsınız..trine acılar boyledır dunyadan uzaklasıtıkca gorebıldıgınız alan genısler..kare acılar ise uranusun dunyaya yonelık yonlerını ortaya cıkarır mucitlik icat felan gibi..
10-19-2009 07:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

optimus_prime Yazılan:..kare acılar pluto acılarıdır..eger resmin tamamını gormek istiyorsanız resımden uzaklasmalısınızdır.. resmı gozunuze iyicene yaklastırırsanız hiçbir sey anlayamazsınız..

sözlerini kendime temel aldığımda,
kare açılardan jupiter veya neptün açılarının da bakış açısını darltması gerekir.
ancak ,ben bu şekilde düşünmüyorum.aksine bunlar resmin bütününü görür, hatta neptün hisseder.hatta o derece geniş düşünür ki var olan bazı gerçekleri "es" geçebilir.

saturne katılırım. sınırlı düşünüyor ve değer yargılarını aşıp düşünemez.
pluto ise derine inmek ve analiz etmek istiyor.doğal olarak bakışını daraltacaktır.
ancak pluton karesini yine de saturnle bir tutmam.pluto gerçek hakikati bulmak için bakışını daraltır.
geniş vizyonda olduğu gibi pek çok konuyu az bileceğine ,bir konuyu çok iyi bilir.

neptün ve jupiter.(senin düşündüğünün aksine düşünüyorum, karede olsa genişleteceğine inanıyorum)
bakışı geniş de olsa , ham gerçeği değil inancı arar.o yüzden gerçekler zaman zaman kaçabilir.

uranüs ise neptün ve jupiter gibi geniş düşünür.ancak felsefi değildir .var olan kuralların dışında düşünür.kendisine sunulanı değil.sınırın ötesine bakar.bu yüzden ,bakışı daralttığına katılmıyorum.
10-19-2009 07:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: OSHO
astrolojinin yanlış kullanıldıgı takdirde çok büyük önyargılara yol açtıgını düşünüyorum.
bir insanın binlerce baskı yapmış, hemen her ülkede itibar gören ve araştırılan kitapları var.
ve bu adam ''20. yüzyılın en büyük filozofu'' olarak lanse ediliyor. fikrilerine katılırız ya da katılmayız tamamen ayrı bir mevzu. ama ne zaman buna karar veririz ; en azından bir inceledikten sonra..
bu adam neyi anlatmak istemiş ? nasıl bir mesaj vermek istemiş ?
bütün bunları bir kenara itip, hakkında herhangi bir fikir sahibi olmadan, iki sayfa açıp bakmadan '' bu adam belli ki madrabaz. açıları böyle söylüyor! '' demek, astrolojiyi yanlış kullanmaktır diye düşünüyorum.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-19-2009 08:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Serena Yazılan:astrolojinin yanlış kullanıldıgı takdirde çok büyük önyargılara yol açtıgını düşünüyorum.
bir insanın binlerce baskı yapmış, hemen her ülkede itibar gören ve araştırılan kitapları var.
ve bu adam ''20. yüzyılın en büyük filozofu'' olarak lanse ediliyor. fikrilerine katılırız ya da katılmayız tamamen ayrı bir mevzu. ama ne zaman buna karar veririz ; en azından bir inceledikten sonra..
bu adam neyi anlatmak istemiş ? nasıl bir mesaj vermek istemiş ?
bütün bunları bir kenara itip, hakkında herhangi bir fikir sahibi olmadan, iki sayfa açıp bakmadan '' bu adam belli ki madrabaz. açıları böyle söylüyor! '' demek, astrolojiyi yanlış kullanmaktır diye düşünüyorum.

astrolojik olarak dusunduklerımı soyledım sadece..sizde iyi bir astrologa benzıyorsunuz kendi düşünceleriniz vardır mutlaka..secim hakkı size kalmıs..ben bu adamın kitaplarını okumadım gercekten..
10-19-2009 09:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

aeon Yazılan:
optimus_prime Yazılan:..kare acılar pluto acılarıdır..eger resmin tamamını gormek istiyorsanız resımden uzaklasmalısınızdır.. resmı gozunuze iyicene yaklastırırsanız hiçbir sey anlayamazsınız..

sözlerini kendime temel aldığımda,
kare açılardan jupiter veya neptün açılarının da bakış açısını darltması gerekir.
ancak ,ben bu şekilde düşünmüyorum.aksine bunlar resmin bütününü görür, hatta neptün hisseder.hatta o derece geniş düşünür ki var olan bazı gerçekleri "es" geçebilir.

saturne katılırım. sınırlı düşünüyor ve değer yargılarını aşıp düşünemez.
pluto ise derine inmek ve analiz etmek istiyor.doğal olarak bakışını daraltacaktır.
ancak pluton karesini yine de saturnle bir tutmam.pluto gerçek hakikati bulmak için bakışını daraltır.
geniş vizyonda olduğu gibi pek çok konuyu az bileceğine ,bir konuyu çok iyi bilir.

neptün ve jupiter.(senin düşündüğünün aksine düşünüyorum, karede olsa genişleteceğine inanıyorum)
bakışı geniş de olsa , ham gerçeği değil inancı arar.o yüzden gerçekler zaman zaman kaçabilir.

uranüs ise neptün ve jupiter gibi geniş düşünür.ancak felsefi değildir .var olan kuralların dışında düşünür.kendisine sunulanı değil.sınırın ötesine bakar.bu yüzden ,bakışı daralttığına katılmıyorum.

neptunun kare acılarının dusuncelerı genıslettıgını dusunmuyorum ama jupiter belkide faydalı olabilir kare acılarda bile ama genede trin acıların verdigi geniş dusunme yetenegı azalacaktır..kişi kendi inanclarını daha guclu ve fanatıkce savunacaktır bence..tabi kişisel gezegenlere kare acısı varsa..
10-19-2009 09:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

evet gerçeklerle saçmalıklar karıştırılsada , bunları cesaretle söylemek ayrı bir erdem olmalı..

10-19-2009 09:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

bu arada hiç hata yapmıyorum diye bir iddiam yok..hata yapmayan bir astrolog olabilecegini sanmıyorum..bu sitede çok degerli yorumcular var..lütfen sozlerim yanlıs anlasılmasın..ama genede düzenbaza benziyor sozu uygun bir giris olmadı gercekten..:(
10-19-2009 10:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

optimus_prime Yazılan:koc burcunda uranusu var ve uranus koc burcunda çok düşer..
uranus koc burcunda etkileyici ve entellektüel bir konusma tarzı verır..
uranus kollektif bir gezegendir ve koc burcunda rahat etmez..
hemde yengec burcundakı pluıto..iyicene menfaatçilik one planda yanii..
Dışsal gezegenlerden Uranüs, Neptün, Plüto adına ilk öğrendiğim şeylerden birisi; bu planetlerin ''kollektif temada'' olmaları ve buradan hareketle; bireysel analizlerde örneğin; bi'Neptün Oğlak'ı üzerinden o haritanın ''öznel'' rengine has bi'şeyler söyleyebilme şansına sahip olmadığımızdı.

Yine bi'örnek ile bağlayayım. 1928 ile 1935 yılları arasında doğan her birey'in doğum anı'na ait çekilmiş fotoğrafında Uranüs'ün semadaki yerleşiminin Koç'ta olması gerçeği söz konusu.

''uranus koc burcunda etkileyici ve entellektüel bir konusma tarzı verır.''

1928 - 1935 zaman aralığında doğan her ''istisnasız'' kişinin; etkileyici ve entellektüel konuşma tarzına sahip olabilmesi mümkün müdür ,,,

- Hayır, sanmıyorum.

Fakat; X kişinin natal'ında Uranüs Mc Koç'u ile kavuşum alır. Y kişinin 3. evdeki Ay - Mars çifte vurgusundaki kavuşumuna dokunarak, bu ikilinin doğasını değiştirir, kendileştirir. Z kişinin Terazi'deki Venüs - Jüpiter güçlü kavuşumuna zıtlık yapar; yine Uranyen bi'tavırla bütünleşecektir bu kişinin ilişki, aşk, para vb. konulardaki anlayışı...

Yorumlandırmalarda kaale alınması gereken, kollektif gezegenlerin yerleşim aldıkları evler (özellikle hareket sahalı Asc, Dsc, Mc, Ic aksları) varsa özel açı kalıbı üyelikleri ve kişisel gezegenler ile oluşturdukları görünümlerdir.

Plüto Yengeç'te = Menfaatçilik dersek;

27 Mayıs 1914 ile 14 Haziran 1939 tarihleri arasında doğan her bireyi ''menfaatçi olmak'' ile suçlamış ya da tanımlamış oluruz ki; bunun akıl süzgecinden geçirilebilecek muhtemel bi'varlığı olmasını imkansızlıkla eş değer buluyorum.

10-19-2009 11:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Aprilios Yazılan:
optimus_prime Yazılan:koc burcunda uranusu var ve uranus koc burcunda çok düşer..
uranus koc burcunda etkileyici ve entellektüel bir konusma tarzı verır..
uranus kollektif bir gezegendir ve koc burcunda rahat etmez..
hemde yengec burcundakı pluıto..iyicene menfaatçilik one planda yanii..
Dışsal gezegenlerden Uranüs, Neptün, Plüto adına ilk öğrendiğim şeylerden birisi; bu planetlerin ''kollektif temada'' olmaları ve buradan hareketle; bireysel analizlerde örneğin; bi'Neptün Oğlak'ı üzerinden o haritanın ''öznel'' rengine has bi'şeyler söyleyebilme şansına sahip olmadığımızdı.

Yine bi'örnek ile bağlayayım. 1928 ile 1935 yılları arasında doğan her birey'in doğum anı'na ait çekilmiş fotoğrafında Uranüs'ün semadaki yerleşiminin Koç'ta olması gerçeği söz konusu.

''uranus koc burcunda etkileyici ve entellektüel bir konusma tarzı verır.''

1928 - 1935 zaman aralığında doğan her ''istisnasız'' kişinin; etkileyici ve entellektüel konuşma tarzına sahip olabilmesi mümkün müdür ,,,

- Hayır, sanmıyorum.

Fakat; X kişinin natal'ında Uranüs Mc Koç'u ile kavuşum alır. Y kişinin 3. evdeki Ay - Mars çifte vurgusundaki kavuşumuna dokunarak, bu ikilinin doğasını değiştirir, kendileştirir. Z kişinin Terazi'deki Venüs - Jüpiter güçlü kavuşumuna zıtlık yapar; yine Uranyen bi'tavırla bütünleşecektir bu kişinin ilişki, aşk, para vb. konulardaki anlayışı...

Yorumlandırmalarda kaale alınması gereken, kollektif gezegenlerin yerleşim aldıkları evler (özellikle hareket sahalı Asc, Dsc, Mc, Ic aksları) varsa özel açı kalıbı üyelikleri ve kişisel gezegenler ile oluşturdukları görünümlerdir.

Plüto Yengeç'te = Menfaatçilik dersek;

27 Mayıs 1914 ile 14 Haziran 1939 tarihleri arasında doğan her bireyi ''menfaatçi olmak'' ile suçlamış ya da tanımlamış oluruz ki; bunun akıl süzgecinden geçirilebilecek muhtemel bi'varlığı olmasını imkansızlıkla eş değer buluyorum.

tek basına pluto yengece menfaatci denemez haklısınız ama kişisel gezegenlere zorlu acı yaparsa o zman diyebiliriz bence..bide pluto birinci evdeyse o zman gene etkileyebilir diye dusunuyorum..dıs gezegenler kişisel(subjektif) gezegenlerimize acı yaparsa o zaman onemleri dahada artıyor..
10-19-2009 11:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

optimus_prime Yazılan:bu arada hiç hata yapmıyorum diye bir iddiam yok..hata yapmayan bir astrolog olabilecegini sanmıyorum..bu sitede çok degerli yorumcular var..lütfen sozlerim yanlıs anlasılmasın..ama genede düzenbaza benziyor sozu uygun bir giris olmadı gercekten..:(

sevgili optimus, elbette yanlış anlaşılmadı.
söylenenler sadece öneri ve fikir teatileri niteliğinde.. herkes bir şekilde kendi yorumunu ortaya koyuyor..
burada konuşarak,araştırarak öğreniyoruz işte yavaş yavaş çiçekgözkýrpma

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-20-2009 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir