Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akademisyenlik
Yazar Mesaj
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

RE: Akademisyenlik
Bende bu mayıs ayına kadar illaki akademisyenlik diyordum. Zaten master bitmek üzere doktoraya devam edecektim. Ya da araştırma görevliliği düşünüyordum muhakakk. Ama bir anda bıçak gibi kesildi kaç yıldır istediğim akademisyenlik isteği. Şu an hiç bir şey için istek duymuyorum. Neden oldu onu da bilmiyorum. Bakalım belki başka bir yön var. Hangi açı hangi transit buna sebep oldu bilmiyorum hiç kitapları karıştırasım şöyle bir bakasım gelmiyor.
12-02-2010 09:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(12-02-2010 09:10 PM)Messa Yazılan:  Bende bu mayıs ayına kadar illaki akademisyenlik diyordum. Zaten master bitmek üzere doktoraya devam edecektim. Ya da araştırma görevliliği düşünüyordum muhakakk. Ama bir anda bıçak gibi kesildi kaç yıldır istediğim akademisyenlik isteği. Şu an hiç bir şey için istek duymuyorum. Neden oldu onu da bilmiyorum. Bakalım belki başka bir yön var. Hangi açı hangi transit buna sebep oldu bilmiyorum hiç kitapları karıştırasım şöyle bir bakasım gelmiyor.

neptün 9.evinde hareketlenmeye başladığı için olabilir.
neptün ilizyonuna ve çözülmelerine dikkaet et verygood
12-02-2010 09:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(12-02-2010 09:14 PM)aeon Yazılan:  
(12-02-2010 09:10 PM)Messa Yazılan:  Bende bu mayıs ayına kadar illaki akademisyenlik diyordum. Zaten master bitmek üzere doktoraya devam edecektim. Ya da araştırma görevliliği düşünüyordum muhakakk. Ama bir anda bıçak gibi kesildi kaç yıldır istediğim akademisyenlik isteği. Şu an hiç bir şey için istek duymuyorum. Neden oldu onu da bilmiyorum. Bakalım belki başka bir yön var. Hangi açı hangi transit buna sebep oldu bilmiyorum hiç kitapları karıştırasım şöyle bir bakasım gelmiyor.

neptün 9.evinde hareketlenmeye başladığı için olabilir.
neptün ilizyonuna ve çö*****ülmelerine dikkaet et verygood

Yani neptün akademisyenlik işini rafa kaldırabilir diyorsun aðla... Maalesef çok tembelleştiğimi hissediyorum normalde çok hırslıydım bir çok kurs seminer vs ama son aylarda iyice saldım kendimi çok zorluyorum ama olmuyor bir türlü.
12-02-2010 09:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tılsım
Kayıtsız

Çok başarılı bir akedemisyen tanıdığımda 9. evde Yay burcunda Güneş ve Jüpiter kavuşumu var.Yurtdışında da ders veriyor. Eğitim ve bilgi adeta ona akıyor.
12-04-2010 10:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mars_419 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(02-01-2012 12:39 AM)karmen2 Yazılan:  kimya mühendisliği okuyorum bende akademisyen olmak istiyorum araştırmayı seven meraklı bir tipim ama haritamda akademisyenlk açısı varmı yok mu bilmiyorum,bu konuyla ilgili haritamı yorumlarmısınız arkadaşlar.

04.03.1990 mersin 09.25-09.30

sevgili karmen2;
haritanda(9.25e göre) venüs mars satürn neptün 9.evde kümelenmiş.zaten senin bu alana ilgi duyman normal.uranüs de 8.evin son derecelerinden 9a göz kırpmış 9.evde sayılabilir o da.9.evi oğlak kesiyor yönetici satürn de yönetici olduğu oğlakta.kimya müh.okuyorum demişsin.şimdi neptün zaten doğrudan kimyasalları anlatan bi planet ve senin 9.ev yöneticin satürne kavuşum yapmış.+uranüs bilim ve teknolojiyi anlatan bir planet olduğu için mühendislik tanımlamasına gayet uygun bi gezegen.yani haritanda 9.ev potansiyelleri sorunun cevabına pozitif bakmama neden oluyor.
NOT:ayrıca bir gözlemim :boğalardan çok iyi kimyagerler çıkabiliyor ve boğalar kimyaya çok ilgili ve bu konuda doğuştan yetenekli olabiliyorlar.yükselen boğa mesleğini iyi icra etmende sana yardımcı olacaktır.
merak ve araştırma potansiyelin de yüksek.ay-ikizler sana bunu yeterince sağlayacakken merkür-jüpiter 120si de bu etkiyi daha da kuvvetlendirir.zaten iyi bir akademisyenin mükemmel bi araştırmacı olması ve meraklı bi doğaya sahip olması gerekir.jüpiterin konumu da yengeçte gayet iyi,bir akademisyen için jüpiter lazım çünkü.merkür balıkta dikkat dağıtıcı olabilir ama bunu toparlayabileceğini düşünüyorum çünkü chiron'la 120si var.chiron-merkür açıları dikkatli bir zihine işaret ediyor(biraz da detaycılık verir).ayrıca satürn oğlakta yine dikkat verecektir kanaatindeyim.gerçi neptün-satürn kavuşumu bu etkiyi kırabilir ama pluto-güneş 120 var ve bu da konsantrasyon kabiliyeti sağlıyor(yanılmıyorsam)
valla ben haritanı uygun gördümoky,,belki bikaç yerde yanılmış yada bazı detayları atlamış olabilirim ama acemiyim bi iddiam yok zaten.
inşallah yardımcı olabilmişimdir.:)saygılar.
02-01-2012 03:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
michiru Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

şimdi anladığım kadarıyla akademisyenlik için başta 9.ev ve 3.ev ve de bunların yöneticilerine bakmak gerekiyor,peki belli başlı açılar var mı?ya da bilen birisi bunları toparlayıp özet halinede yazabilir mi?yazarsa çok sevinirim hem böylece ben de kendime bakmış olurum hem de bilgilenmiş oluruz :D
02-01-2012 03:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gullusutcu Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 27

Arkadaşlar yıllar yılı çok isteyipte bazı koşullardan dolayı yüksek lisansı hep ertelemişimdir.Bu saatten sonra akademisyen olamam ama bu sene yüksek lisans sınavlarına hiç bir bahane bulmadan katılıp yapmayı kesin kes istiyorum.İnsanın çok istediği bir şeyi yaş kaç olursa olsun yapması gerektiğini düşünenlerdenim.Sizce beni bu kadar kararlı kılan yay burcu olmam sebebiyle ikizler-yay burcu tutulmaları mıdır?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...;ast=&lang
02-01-2012 04:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mars_419 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(02-01-2012 04:30 AM)karmen2 Yazılan:  
(02-01-2012 03:29 AM)mars_419 Yazılan:  
(02-01-2012 12:39 AM)karmen2 Yazılan:  kimya mühendisliği okuyorum bende akademisyen olmak istiyorum araştırmayı seven meraklı bir tipim ama haritamda akademisyenlk açısı varmı yok mu bilmiyorum,bu konuyla ilgili haritamı yorumlarmısınız arkadaşlar.

04.03.1990 mersin 09.25-09.30

sevgili karmen2;
haritanda(9.25e göre) venüs mars satürn neptün 9.evde kümelenmiş.zaten senin bu alana ilgi duyman normal.uranüs de 8.evin son derecelerinden 9a göz kırpmış 9.evde sayılabilir o da.9.evi oğlak kesiyor yönetici satürn de yönetici olduğu oğlakta.kimya müh.okuyorum demişsin.şimdi neptün zaten doğrudan kimyasalları anlatan bi planet ve senin 9.ev yöneticin satürne kavuşum yapmış.+uranüs bilim ve teknolojiyi anlatan bir planet olduğu için mühendislik tanımlamasına gayet uygun bi gezegen.yani haritanda 9.ev potansiyelleri sorunun cevabına pozitif bakmama neden oluyor.
NOT:ayrıca bir gözlemim :boğalardan çok iyi kimyagerler çıkabiliyor ve boğalar kimyaya çok ilgili ve bu konuda doğuştan yetenekli olabiliyorlar.yükselen boğa mesleğini iyi icra etmende sana yardımcı olacaktır.
merak ve araştırma potansiyelin de yüksek.ay-ikizler sana bunu yeterince sağlayacakken merkür-jüpiter 120si de bu etkiyi daha da kuvvetlendirir.zaten iyi bir akademisyenin mükemmel bi araştırmacı olması ve meraklı bi doğaya sahip olması gerekir.jüpiterin konumu da yengeçte gayet iyi,bir akademisyen için jüpiter lazım çünkü.merkür balıkta dikkat dağıtıcı olabilir ama bunu toparlayabileceğini düşünüyorum çünkü chiron'la 120si var.chiron-merkür açıları dikkatli bir zihine işaret ediyor(biraz da detaycılık verir).ayrıca satürn oğlakta yine dikkat verecektir kanaatindeyim.gerçi neptün-satürn kavuşumu bu etkiyi kırabilir ama pluto-güneş 120 var ve bu da konsantrasyon kabiliyeti sağlıyor(yanılmıyorsam)
valla ben haritanı uygun gördümoky,,belki bikaç yerde yanılmış yada bazı detayları atlamış olabilirim ama acemiyim bi iddiam yok zaten.
inşallah yardımcı olabilmişimdir.:)saygılar.

teşekkürler:'mars-419' oldukça iyi yorumlamışsın haritamı.

diğer arkadaşlarımında yorumlarını bekliyorum

bir şey değil ne demek :)yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.gözkýrpma
02-05-2012 01:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(08-08-2012 05:51 PM)freyja Yazılan:  Sanırım bu konuda beni kimse tutamaz=)

ama yer çekimi var gülücük

hoş geldin bu arada, ateşlerin forumu hareketlendirmiş gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-08-2012 06:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

2001'de yüksek lisansı bitirdim. 2 yıllık bu eğitimim süresince araştırma görevlisi olmak için çok uğraştım. Ama bölüm başkanı ile olan sorunlarım yüzünden mümkün olmadı malesef. Şimdi aradan 11 yıl geçti. Bu esnada mesleğimle ilgili ya da ilgisiz çeşitli işlerde çalıştım ama aklım hep üniversitede kaldı. Geçen hafta okuldan profesör bir hocam ile görüştüm. Kendisi bulunduğumuz şehirde yeni açılan bir devlet üniv.de rektör yardımcısı olmuş. Bir başka prof. hocam da, bizim bölüme pararel,Türkiye'de ilk ve tek olarak açılacak bir bölümün bölüm başkanı olmuş. 2 dönemdir yüksek lisansa birkaç öğrenci almışlar. Önümüzdeki Mart gibi ilk doktora öğrencilerini alacaklarmış. Hocam sen de başvur, yaparsın, seni biliyorum ben dedi. Açıkçası benim de kafam karıştı. Şimdi 3 aylık bir sürede 2 tane sınava hazırlanmam gerekiyor. Doktoraya başladıktan sonra kadroya geçme ihtimalim de var, bölüm yeni olduğu için. Ayrıca Tübitak ile aktif proje yapan bir okul oldukları için, Tübitak projelerinde de yer alabilirmişim. Ben de 1 haftadır oturup ders çalışmaya başladım. Bu arada iyi bir firma da iş görüşmesi için çağırsı, dün gittim ve o da olumlu geçti.

Bir Reinarubia klasiği olarak, yine karşıma 2 seçenek çıktı her konuda olduğu gibi. Bu defa doğru ve benim için en iyi kararı vermek istiyorum. Kusura bakmayın yazıyı biraz uzun tuttum ama sizce horokobuma bakarak akademisyenlik için ne dersiniz?

9.evim boş, 3.evimde de sadece plüton var. Sanki akademisyenlik için yeterli enerjim yok gibi geldi bana. Sizlerin yorumlarını merak ediyorum gerçekten gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
08-09-2012 04:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir