Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akademisyenlik
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Akademisyenler
(06-28-2010 11:09 PM)Messa Yazılan:  Bende akademisyenlik düşünüyorum açılar gezegenlere nasıl bakacağız. Normalde öğretmenim eğitim alanındayım ama akademisyenlik bir üst beceri için yıldızların desteği var mı?

sevgili messa,
3. ev başak vurgusu öğretmenlik adına iyi bir konum olabilir. 3. ev merkürün yönetimindedir ki bu iletişim, yazarlık, kominikasyon, öğrenme ve öğretme alanlarının vurgulandıgı bir evdir.
güneş bu alanı spotladıgında doğal olarak merküre dair temalar öne çıkar ki, zaten öğretmen olmuşsunuz. başak burcu da hem merküri konular, hem lde fedakarlık ve hizmetle ilintili oldugundan yine misyonerlik, öğretmenlik, adanma ve hizmet gibi konulara olanak sağlar.

aslında akademik konular için 3. evin bir üst oktavı olan 9. evi incelyoruz. 9. ev yay yönetiminde ; evrensellik, yayılma, genişleme, yüksek öğrenimlerle ilgili bir evdir.
sizin 9. evinizde bir vurgu yok. burç yöneticisi jüpiterin marsla olan 10 orbluk açısını dikkate almayabiliriz.

ancak 3. ev vurgunuz belki bu alan için başlıbaşına yeterli olabilir verygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
06-29-2010 01:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Teşekkürler Serena.
06-29-2010 01:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

9.ev vurgusu önemli akademik kariyer için önemli denmiş. 9.evdeki gezegenlerin varlığı ne anlama geliyor?mesela benim satürn 9 10 arasında uranüs 9.evde. akademik kariyeri hangi alanda yapacağını mı gösteriyor hangi gezegenlerin olduğu?

bir de 10.evdeki ve 9.evdeki gezegenlerin farklı karakterlerde oluşu ne anlama geliyor? 9.ev yükseköğrenimse 10.ev kariyerse farklı sonuçlar ortaya çıkıyor bu da aldığı eğitimle alakalı mesleği yapmayacağım anlamına mı geliyor? pek anlamadým

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=x...&rs=0&ast=
06-29-2010 05:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ateskızı Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(06-29-2010 05:15 AM)yasemen88 Yazılan:  9.ev vurgusu önemli akademik kariyer için önemli denmiş. 9.evdeki gezegenlerin varlığı ne anlama geliyor?mesela benim satürn 9 10 arasında uranüs 9.evde. akademik kariyeri hangi alanda yapacağını mı gösteriyor hangi gezegenlerin olduğu?

bir de 10.evdeki ve 9.evdeki gezegenlerin farklı karakterlerde oluşu ne anlama geliyor? 9.ev yükseköğrenimse 10.ev kariyerse farklı sonuçlar ortaya çıkıyor bu da aldığı eğitimle alakalı mesleği yapmayacağım anlamına mı geliyor? pek anlamadým

öyle bir anlama gelmiyor bence.9.evde uranüs yükseköğrenimin mühendislik,yeni ortaya çıkan bir alanda olabileceğini ya da yükseköğrenim görülen bölümün,üniversitenin değiştirilebileceğini gösterebilir.satürnün 10.evde kabul edersek bu da işe yaklaşım tarzınının ciddi,geleneksel olabileceğini ve eğitim görülen alanın iş hayatında böyle ifade bulacağını gösterebilir.yüzeysel olcak ama mesela yükseköğrenim gördüğün alanla ilgili eğitimci,öğretici kişi olarak kariyer yapmak ya da iş yerinde böyle bir konumunun olması olabilir 10.evde satürn.

ASTRO HARİTAM
whole signs
GÜNEŞ DÖNÜŞÜM
06-29-2010 05:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

(06-29-2010 05:25 AM)ateskızı Yazılan:  
(06-29-2010 05:15 AM)yasemen88 Yazılan:  9.ev vurgusu önemli akademik kariyer için önemli denmiş. 9.evdeki gezegenlerin varlığı ne anlama geliyor?mesela benim satürn 9 10 arasında uranüs 9.evde. akademik kariyeri hangi alanda yapacağını mı gösteriyor hangi gezegenlerin olduğu?

öyle bir anlama gelmiyor bence.9.evde uranüs yükseköğrenimin mühendislik,yeni ortaya çıkan bir alanda olabileceğini ya da yükseköğrenim görülen bölümün,üniversitenin değiştirilebileceğini gösterebilir.satürnün 10.evde kabul edersek bu da işe yaklaşım tarzınının ciddi,geleneksel olabileceğini ve eğitim görülen alanın iş hayatında böyle ifade bulacağını gösterebilir.yüzeysel olcak ama mesela yükseköğrenim gördüğün alanla ilgili eğitimci,öğretici kişi olarak kariyer yapmak ya da iş yerinde böyle bir konumunun olması olabilir 10.evde satürn.

gerçekten de bölüm değiştirdim.ama 10.evde satürn yok sadece neptün de var.

06-29-2010 05:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ateskızı Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(06-29-2010 05:40 AM)yasemen88 Yazılan:  
(06-29-2010 05:25 AM)ateskızı Yazılan:  

gerçekten de bölüm değiştirdim.ama 10.evde satürn yok sadece neptün de var.

haritana bakmamıştım,satürn 9-10 arası dediğin için öyle yorum yaptım,satürn gerçekçilik neptün ise hayaller...bu ikili geniş orbla da olsa kavuşum halindeler.kariyerde hem gerçekçi,belki biraz toplumdaki konumuna önem veren bir bakış açısı,karamsar olabilen (satürn) hem de idealist, hayalperest,yönünü bulamayan,dağılabilen (neptün) enerjiler.ama ikisi olumlu kullanılırsa bence çok güzel olabilir çünkü idealist,büyük hayaller var ve bu hayaller gerçekçi değerlendirilerek iş yaşamında sağlamlık,başarı sağlanabilir.

ASTRO HARİTAM
whole signs
GÜNEŞ DÖNÜŞÜM
06-29-2010 06:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

teşekkür ederim yorum için.

06-30-2010 08:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
rakka
Kayıtsız

10.evin girişinde pluton, 3.evde jüpiter var akademisyenlikle ilgili haritama bakarak neler söylenebilir?
07-16-2010 03:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(07-16-2010 03:33 AM)rakka Yazılan:  10.evin girişinde pluton, 3.evde jüpiter var akademisyenlikle ilgili haritama bakarak neler söylenebilir?

rakka,
yüksek eğitim ve akademisyenlik için, 3. evde jüpiter yerleşimi iyidir. 3. ev bilginin ve iletişimin evidir. bu durumda jüpiterin büyüteci, bilgi ve öğrenme temaları üzerinde olacak, hayatında en çok bu alanlar genişleyecektir. öğrenme, bilgi edinme, ufkunu açma kapasiten yüksektir zaten.
10. evde mc noktasında yükselimde olan plüto, aslında akla psikoloji, okültizm, derinlerde yatanı bulmaya yönelik, ölüm ve ötesini kapsayan bir mesleği getiriyor. en azından bu alana yetenek vardır, diyelim. ancak abimin de plütosu 10. evde ve kendisi müzisyen. yalnız işinde çok hırslıdır. ''en iyi benim'' falan der:D

seninde 10. evde, haritanın tepesine konuşlanan plüto meslek hayatında tuttugunu koparan, hırslı, azimli bir yapı verebilir.
bu da istedigin dalda, yükselmeni sağlayabilecek bir yerleşim aslında. plüto tehlikelidir çünkü, kafasına koydugunu gerçekleştirir. bir çok yolu da mübah sayar.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-16-2010 09:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nota Çevrimdışı
Üye
**

Uranus 3.ev oğlak
Pluto 2.ev akrep
ayrıca venüs-merkür-güneş kavuşum halinde.
Mc- çizigisi yengeç
neptün 4.ev oğlak.
07-16-2010 04:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir