Değerlendir:
  • 17 Oy - 2.82 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cemil Meriç
Yazar Mesaj
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Cemil Meriç
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Haritasında Yay/9. ev /Jüpiter ile Ay/Yengeç burcu/4. ev vurgusu olduğundan söz edebiliriz.Güneş hem Yayda, hem 9. evde.Üstelik Jüpiter de 1. evden destekliyor bu konumu.Ay ise hem kendi burcu Yengeçte hem de kendi evi 4. evde.Yani Ay/Yengeç etkisi nedeniyle kökleri, ailesi, geçmiş ve gelenekler aynı zamanda tarih hayatında önemli bir yere sahip.Jüpiter/Yay/9. ev vurgusu nedeniyle de dünyaya açık,eğitim, yabancı ülkeler din ve felsefe en önemli ilgi alanları.

ASC Koç, MC ise Koç'un yöneticisi Marsla birleşiyor.Bize karşısına çıkan tüm engellere rağmen mücadele etmeyi sürdüren bir insan olarak yansıyor.

Mars Oğlakta, Ay-Satürnle birleşiyor.Güçlü bir iradeye ve kararlılığa sahip, kolay kolay yılmayan bir kişilik.

[Resim: cemilmeri.th.gif]

Not:Sevgili Paresin çizdiği haritada doğum yeri Japonya Hata şehri gösterilmişti.astro.com'da Türkiye- Hatay gösterilmiyor o nedenle Antakya yazmak gerekiyormuş Hatay yerine.Benim çizdiğim yukarıdaki haritayla Paresin haritası arasında küçük farklar var.Mesela ASC çizgisi 5 derece ileride bu haritada.

Fark ettim bende kişisel arviş yapabilen bir pc programı kullandığım için görüntüde doğru olan harita olduğu için mudahele etmedim Nin.Me.Sar.Ra dikkatin için kutlarm...
10-17-2009 09:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

RE: Cemil Meriç
Almira,

Konu için çok tşk ederim. izlemedeyim
10-17-2009 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Belgesel
Ura Yazılan:Almira,

Konu için çok tşk ederim. izlemedeyim

Rica Ura;

Bu konu entresan Honoré de Balzac ve Victor Hugo gibi düşünce adamlarından etkilenmiş.

Daha önceleri Karl Marx'ın felsefesinden çok etkilenmiş...

Gençlik yıllarında ...

Daha sonra bu fikrini değiştirmesi uzun sürmemiş....

Yayları bu yüzden seviyorum .Kova gibi bir fikre çakılmıyorlar...

Deneme 'try' olayı gelişmiş durumda ...

Kızıda yay...

Sevgili Ura ; bunu gördün mü bilemiyorum ama ....işine yarar birşey verygood

Türkiye'nin ruhu Cemil Meric Belgesel

http://video.google.com/videoplay?docid=...854502747#
10-17-2009 11:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir