Değerlendir:
  • 9 Oy - 3.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Otuzlu ve Kırklı yaşlar
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Otuzlu ve Kırklı yaşlar
Hayatımızın değişik dönemlerinde gezegen döngüleri iş başındadır. Zamanın, olgunlaşmanın yöneticisi Satürn 30 yaş civarında kendi yerine döndüğünde, hatta bir yıl öncesinde, hayatımıza ilişkin önemli değerlendirmeler yaparız. Yetişkinliğe geçişte, yaklaşık 14,15 yaşlarında da Satürn yine haritamızda bulunduğu yerin karşısından geçerken artık kendi kişiliğimizin sınırlarını fark etmişizdir ancak 29-30 yaş geçişinde yaşananlar, hayata bir çıpa atmak konusunda önemli bir olgunlaşma testine tabii tutarlar. Halkalı gezegen Satürn, gerçeklerin, sınırların ve toplum içindeki sorumlulukların sembolüdür. Pek çoğumuz bu dönemde, hayatta ne yapacağımıza dair derin bir değerlendirmede bulunuruz. Bildiğiniz gibi bu sürece Satürn dönüşü de adı verilmektedir. Satürn dönüşünde, “eyvah otuz yaşına geldim” paniği ve sanki bir işe, kariyere sahip olamamanın ya da kendimizi yaptığımız işe uygun görmemenin, tatmin olamamanın getirdiği derin sıkıntı ve sorgular yaşanır. Bu çok doğal bir süreçtir ve 30 yaşın ardından, hayatın öyle ya da böyle yeni bir açılım getirdiğini ve bizim de toplum içinde bir yer edinmeye çalıştığımız yıllar gelir. Bir kariyer yapmak , iş sahibi olmak, evlenmek, aile kurmak, bunlar topluma bir şekilde entegre olmanın gereken koşulları olarak görülür.

Hayatımızın en yaratıcı ancak bir yandan da en kırılgan zamanlarından birisi de, 40-45 yaş aralığıdır. Astrolojik olarak bu dönemde, özellikle 42 yaş civarında, büyük gezegen döngüleri aynı anda kapımızı çalarlar. Bu zaman aralığında, Satürn, tıpkı 14,15 yaşlarında olduğu gibi doğum haritamızda bulunduğu yerin bir kez daha karşısından geçer. Ancak bu dönemde, ergenliğin değil, olgunluğun getirdiği yeni taşkınlıklar içine gireriz. Zira bu yaşlarda kendimizi çok daha iyi tanır, anlar, kendimizle olgun bir diyaloga girebiliriz. Kişiler bu dönemde, derin dönüşümler yaşarlar ve toplumsal rollerini yeniden sorgularlar. Uranüs’ün de kendi konumuna karşı geldiği, Neptün’ün yine kendi konumuna kare açı yaptığı bu yıllarda, kişiler kariyer değişikliğine gidebilirler, toplumun onlara bir kalıp olarak sunduğu modelleri reddederek ya da terk ederek, kendi bireyselliklerini çok daha açık bir biçimde yaşamaya başlarlar. Bu dönemde boşanmalar, yepyeni bir hayat biçimi geliştirme çabaları çok fazla yaşanır. Bu yaşlarda aynı zamanda son derece yaratıcıyızdır, hem yeteri kadar olgun ve kendimizin, sınırlarımızın farkında, hem de fiziksel açıdan rekabet edebilecek bir durumdayız.

Astroloji kendimizi ve hayatımızda boyunca karşımıza çıkan döngüleri, krizleri ve yenilenmeleri, açık ve zarif biçimde ortaya koyar. Eğer haritamızdaki gezegen konumlarının ne anlama geldiği daha derinlikli biçimde görmek istiyorsak, böyle kritik zamanlarda verdiğimiz kararlara ve seçimlerimize bakmalıyız.

Hakan Kırkoğlu.

10-04-2009 06:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Otuzlu ve Kırklı yaşlar
Aprilios Yazılan:Hayatımızın değişik dönemlerinde gezegen döngüleri iş başındadır. Zamanın, olgunlaşmanın yöneticisi Satürn 30 yaş civarında kendi yerine döndüğünde, hatta bir yıl öncesinde, hayatımıza ilişkin önemli değerlendirmeler yaparız. Yetişkinliğe geçişte, yaklaşık 14,15 yaşlarında da Satürn yine haritamızda bulunduğu yerin karşısından geçerken artık kendi kişiliğimizin sınırlarını fark etmişizdir ancak 29-30 yaş geçişinde yaşananlar, hayata bir çıpa atmak konusunda önemli bir olgunlaşma testine tabii tutarlar. Halkalı gezegen Satürn, gerçeklerin, sınırların ve toplum içindeki sorumlulukların sembolüdür. Pek çoğumuz bu dönemde, hayatta ne yapacağımıza dair derin bir değerlendirmede bulunuruz. Bildiğiniz gibi bu sürece Satürn dönüşü de adı verilmektedir. Satürn dönüşünde, “eyvah otuz yaşına geldim” paniği ve sanki bir işe, kariyere sahip olamamanın ya da kendimizi yaptığımız işe uygun görmemenin, tatmin olamamanın getirdiği derin sıkıntı ve sorgular yaşanır. Bu çok doğal bir süreçtir ve 30 yaşın ardından, hayatın öyle ya da böyle yeni bir açılım getirdiğini ve bizim de toplum içinde bir yer edinmeye çalıştığımız yıllar gelir. Bir kariyer yapmak , iş sahibi olmak, evlenmek, aile kurmak, bunlar topluma bir şekilde entegre olmanın gereken koşulları olarak görülür.

Hayatımızın en yaratıcı ancak bir yandan da en kırılgan zamanlarından birisi de, 40-45 yaş aralığıdır. Astrolojik olarak bu dönemde, özellikle 42 yaş civarında, büyük gezegen döngüleri aynı anda kapımızı çalarlar. Bu zaman aralığında, Satürn, tıpkı 14,15 yaşlarında olduğu gibi doğum haritamızda bulunduğu yerin bir kez daha karşısından geçer. Ancak bu dönemde, ergenliğin değil, olgunluğun getirdiği yeni taşkınlıklar içine gireriz. Zira bu yaşlarda kendimizi çok daha iyi tanır, anlar, kendimizle olgun bir diyaloga girebiliriz. Kişiler bu dönemde, derin dönüşümler yaşarlar ve toplumsal rollerini yeniden sorgularlar. Uranüs’ün de kendi konumuna karşı geldiği, Neptün’ün yine kendi konumuna kare açı yaptığı bu yıllarda, kişiler kariyer değişikliğine gidebilirler, toplumun onlara bir kalıp olarak sunduğu modelleri reddederek ya da terk ederek, kendi bireyselliklerini çok daha açık bir biçimde yaşamaya başlarlar. Bu dönemde boşanmalar, yepyeni bir hayat biçimi geliştirme çabaları çok fazla yaşanır. Bu yaşlarda aynı zamanda son derece yaratıcıyızdır, hem yeteri kadar olgun ve kendimizin, sınırlarımızın farkında, hem de fiziksel açıdan rekabet edebilecek bir durumdayız.

Astroloji kendimizi ve hayatımızda boyunca karşımıza çıkan döngüleri, krizleri ve yenilenmeleri, açık ve zarif biçimde ortaya koyar. Eğer haritamızdaki gezegen konumlarının ne anlama geldiği daha derinlikli biçimde görmek istiyorsak, böyle kritik zamanlarda verdiğimiz kararlara ve seçimlerimize bakmalıyız.

Hakan Kırkoğlu.

ne kadar doğru bilemiyorum ama 29 yaş hep sınır olarak adlandırılır ya da kulaktan dolma 29 yaşı geçmek birçok şeyi atlatmaktır o yı çok önemlidir fln derler..acaba bununla mı bi ilgisi var bu döngüyle sevgili aprilios

10-04-2009 07:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merikeklik Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Otuzlu ve Kırklı yaşlar
30'lu yıllarımı yaşıyorum.29 yaş döngüsünü yaşarken ,böyle bir döngünün farkında bile değildim.tam da yukarıdaki yazı gbi değişiklikelr yaşadım..tam 30 yaşında ikinci bir meslek sansım oldu..ve benden beklenmeyen radikal bir karar ve eşimin engellemelerine rağmen başka bir şehre giderek mesleğimi değiştirdim..benden beklenmeyen diyorum ..çünkü marsı boğada ve 12 ev olan biriyimgülücük)mesleğimi değiştirmemle ,kızımın hamileliği aynı zamana denk gelir..şimdi düşünorum...planlasam bu kadar değişikliği yapamazdımm.saturn döngüsünün bana çok güzel hediyeleri oldu.
.şu an 36 yaşındayım..6 yıl sonrada uranüs döngüsü yaşayacağım ama ondan önce , şu an yaşamakta olduğum pluton transiti (trpluto -natal güneş ve pluto kare)ve buna bir-iki ay içinde yaşayacağım saturn transiti ( saturn -natal güneş ve pluto kavuşum)bana pek uranüs döngüsünü aratmayacak? gibi... bu döngüleri kişisel gelişim olarak değerlendirmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum ne kadar başarbilirm onuda bilmiyorummm?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&rs=0&ast=
10-04-2009 11:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merikeklik Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

ve ben "eyvah 30 yaşına geldim" paniğini son 1 yıldır yaşıyorumm .."eyvah yaş 35 ,yolun yarısı "diyorum.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&rs=0&ast=
10-04-2009 11:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

bence satürn döngüsü erkekleri daha çok etkiliyor..nede olsa satürn erkeksi bir gezegen..gençlik yıllarımızda mars daha çok etkiliyken olgunluk yıllarımızda satürn daha aktif oluyor..daha çok satüryen özellikler göstermeye başlıyoruz..mesela karsı cinste güzelliğe daha az önem vermeye başlıyoruz..ayrıca cinsel istekler azalıyor..işimize,kariyerimize askdan daha cok önem vermeye başlıyoruz..yani olgunluk yıllarımıza geldigimizde mars artık yerini satürne bırakıyor..
10-05-2009 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: Otuzlu ve Kırklı yaşlar
30 lu yaşlarda değişim olduğunu yaşayarak gören ve halada değişmekte olan biri olarak doğrudur diyorum verygood

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
10-06-2009 11:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir