Değerlendir:
  • 31 Oy - 2.77 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bir ev 2 ayrı burç?
Yazar Mesaj
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Cvp: RE: Bir ev 2 ayrı burç?
Sagittarius Yazılan:
tugcee Yazılan:
Sagittarius Yazılan:bence 2.burcunda etkisi vardır ama çok az olduğunu düşünüyorum yani 2.planda gülücük ama 2.burçda bi gezegen varsa daha fazla önem kazanablir

2 burçta gezegen olmasıyla öneminin artması fikri gayet mantıklı amine...gülücük

evet ama gezegen varsa girişdeki burçda 2.plana itiliyodu galiba gülücük)

vuuu cidden böyle ise çok önemli benceverygood
09-17-2009 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

luthi Yazılan:bende bisi sorucam misla benim 5. evimin girisi terazi ama minicik derecesi var evin %90 i akrep sevgili aprilios kesen cizgiyi göz onunde bulunduruyoruz demis .. ozaman 5. ev terazimi dicem yani garip olmuo mu %90 akrepken? ya da benmi yanlis anliorum sevgili aprilios?
Sevgili Luthi,

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ifade edeyim; beşinci evin yüzde doksan'ının Akrep yerleşiminde olması önemli. Herhangi bir gezegenin varlığı da yorumlamada büyük önem sahibi. Fakat; aşk ve flört algılayışınızda, yaşamın size keyif veren alanlarında Venüs'ün de haritanızdaki konumu incelenmeli (Terazi yöneticisi olarak).

O zaman karşımıza nasıl bir değerlendirme tablosu çıkıyor ,,, (üç aşağı beş yukarı)

Beşinci evi kesen burcun yöneticisi hangi gezegenlerle sıkı bağlantıda, natal alanda güçlü konumda mı?

Bu evde hangi gezegen yerleşimleri var ve yaptıkları önemli açısal değerler neler?

Beşinci evdeki gezegenlerin Venüs ile de irtibatları var mı?

Evet beşinci ev kanallarına dair hakimiyet, %50 ölçüde Akrep ve Plüto (hatta klasik yönetici olarak da Mars) eğilimli olacaktır. Yerleşik gezegenlerin önem derecesi de diğer %40'lık yüzdeyi oluşturacak kadar hayatidir fakat; bence Venüs ilintisi de yorumlandırma paletinde bir ara renk olarak dahil olmalıdır diye düşünüyorum.

09-17-2009 09:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Aprilios Yazılan:
luthi Yazılan:bende bisi sorucam misla benim 5. evimin girisi terazi ama minicik derecesi var evin %90 i akrep sevgili aprilios kesen cizgiyi göz onunde bulunduruyoruz demis .. ozaman 5. ev terazimi dicem yani garip olmuo mu %90 akrepken? ya da benmi yanlis anliorum sevgili aprilios?
Sevgili Luthi,

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ifade edeyim; beşinci evin yüzde doksan'ının Akrep yerleşiminde olması önemli. Herhangi bir gezegenin varlığı da yorumlamada büyük önem sahibi. Fakat; aşk ve flört algılayışınızda, yaşamın size keyif veren alanlarında Venüs'ün de haritanızdaki konumu incelenmeli (Terazi yöneticisi olarak).

O zaman karşımıza nasıl bir değerlendirme tablosu çıkıyor ,,, (üç aşağı beş yukarı)

Beşinci evi kesen burcun yöneticisi hangi gezegenlerle sıkı bağlantıda, natal alanda güçlü konumda mı?

Bu evde hangi gezegen yerleşimleri var ve yaptıkları önemli açısal değerler neler?

Beşinci evdeki gezegenlerin Venüs ile de irtibatları var mı?

Evet beşinci ev kanallarına dair hakimiyet, %50 ölçüde Akrep ve Plüto (hatta klasik yönetici olarak da Mars) eğilimli olacaktır. Yerleşik gezegenlerin önem derecesi de diğer %40'lık yüzdeyi oluşturacak kadar hayatidir fakat; bence Venüs ilintisi de yorumlandırma paletinde bir ara renk olarak dahil olmalıdır diye düşünüyorum.

hmm ozaman söyle diyebilirim sevgili aprilios venusum 12. ev sonu asc ile kavusumda ayni zamanda gunesle kavusumda hepsi ikizler ... ve de 5. ev girisndeki terazi plutoya trine yapmis .. ayriyetten 5.evimin devami akrep ve burda saturn mars conjuction var ..
09-17-2009 03:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: Bir ev 2 ayrı burç?
birde astrozoomdna baktim dogduum hastanenin kordinatlari vardi orda yani daha tam bi acilar gibi terazi burda evin %60 i gibi imzama ekledim haritami aprilios sanirim bu daha iyi
09-17-2009 03:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

luthi Yazılan:birde astrozoomdna baktim dogduum hastanenin kordinatlari vardi orda yani daha tam bi acilar gibi terazi burda evin %60 i gibi imzama ekledim haritami aprilios sanirim bu daha iyi
Natal haritanızın 5. ev alanı oldukça şenlikli (: yani oldukça detaylı bir analiz'in adayı.

Naçizane bir şeyler söylemek gerekirse,

öncelikle gezegen yerleşimlerini ele alayım; modern yönetici ve klasik yönetici arasında paylaşılan bir hakimiyetten bahsetmek olası. Modern yönetici olarak Plüto;

özellikle aşk ve flört anlayışında güç ve derinlik arayışlarını katabilir. Ev yönetilerinden biri konumundaki Venüs ile üçgen bağlantısıyla da bu durum iyicil yönde pekişmiş.

Satüryen Mars beşinci ev konularındaki hareket sahanızı denetleyen adeta bir mekanizma görevi görmüş olabilir. Sekizinci evdeki Jüpiter ile yaptıkları 60'lık cici (; bağlantının, sizi beşinci ev sahnesinde yaşanabilecek gerçek ya da mecazi anlamlı ölüm temalı tecrübelerden, cinsellik konusuna taşınabilecek korkularınız kaynaklı engellerden korumuş, kollamış olduğu düşünülebilir.

Venüs natal haritanızdaki ''yükselen'' gezegenlerinizden biri. İkizler stelyumundaki vurguya katkıda bulunmuş ve beşinci ev ile söz konusu olan ilişkisiyle; tüm bu saydığım olasılıkların yanı sıra, ''kafaca anlaşmak ve entellektüel anlamda bir şeyleri paylaşmak'', ''sevgili olmanın yanı sıra iyi birer arkadaş da olmak'' vb. kıstaslar göz önünde bulundurduklarınızdan olabilir.

Neptünyen Ay'ınız ile de oluşturduğu zıtlık açısı, aşık olduğunuzda ve flört sürecinizde ayakları kolayca yerden kesilmeye müsait ve ''ölümüne'' romantiklik zeminini hazırlayan olmalı. Olası hayal kırıklarına dair, hali hazırda bekleyen Satürn paraşütünüzün varlığı şans kulvarında değerlendirilebilir.

09-17-2009 10:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

cok tesekkurler 5. evimdeki saturn sayesinde sanirim genelde hep mantikli anlamli iliskiler sectim ve de cok flörtum olmadi kendi istegimle az olsun öz olsun mantigim vardi yani cok dogru bir tespit aprilios parasut hazirdi yani =) yani ondan ona iliskileri sevmem misal.. iliskilerde böyleyim ama diger alanlarda hep cilgin olmusumdur sinir tanimaksizin asilikte özellikle hehe
09-17-2009 10:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Cvp: Bir ev 2 ayrı burç?
Derin Yazılan:Hazır konu açılmışken benimde merak ettiğim bişey var haritamda bütün evler yarı yarıya farklı burçlarda ben equalı kullanıyorum haritama daha uyuyo gibi.Mesela 8.evim kovayla başlıyo yönetici Uranüs ama diğer yarı balık yönetici Neptün, balıkda mars var 8.evde. Şimdi marsın uranüsle üçgen neptünle kare açısı var gülücük her ikisi de önemlidir mutlaka da öncelik uranüsün mü olacak daha önemli olarak 8.evi yorumlarken?
Kova başlangıcından dolayı (klasik yönetici olarak Satürn) modern yönetici olarak Uranüs'ün ev yerleşimi ve önemli bağlantıları yorumlandırmada ara renk olarak kullanılabilir.

Ana renkler olarak;

Mars - Lilith kavuşumunun yaptığı açılara bakıyoruz. Söz konusu ev yöneticilerinden (Satürn, Uranüs) iki adet üçgen almış. Yine modern dispozitör Neptün karesi ile de çifte vurgu oluşturmuş.

Genel olarak bu unsurların harmanlanması, 8. evinizin anlamlandırılmasına yardımcı olabilir.

09-17-2009 11:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

aynı sorun bendede cok mevcut mesela 7.evım balık ama kocta burda ve gunesım venusum merkurum kocta burda stelyum olusturmuslar.. asc basak ama 1.evın cogu terazı (gezegen yok) , 5.ev oğlak ama kovada jupıterım var..

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
09-18-2009 12:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Cvp: Bir ev 2 ayrı burç?
peki 1 ci evi 2 ayrı burç kesiyorsa?

Mesela bir süredir yükseleni yengeç sandığım erkek arkadaşımın yükseleni meyerse 10 derece kova imiş.....(eğer hastane raporundaki saat,e göre

Ben yengeç sanıyordum çünki acaip cana yakın.......Stalin ile aynı odaya kapasansa...onunla bile iletişim kurup dost ola bilirgülücük)

Kova arkadaşlığa önem verir ama ben kovayı 'soğuk ve seviyeli ' diye düşünürdümhımm

1 ci evinin yarısı balık burcu....acaba bu kovanın seviyeli halini yumuşatıyor olabilirmi?

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
10-02-2009 10:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Sevgili hilal,yükselen kovalar bazen sempatik ve cana yakın, bazen soğuk olabiliyorlar.Dost canlısı,insancıl,sosyal,değişik insanlarla sohbet etmekten hoşlanırlar.Duygular konusunda soğukluk görülebilir.
Ayrıca 1.evin diğer yarısında balık olması,ona sempatiklik,hassaslık verebilir.
10-02-2009 07:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir