Değerlendir:
  • 21 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hukuk
Yazar Mesaj
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Hukuk
Hukuki konularda ki önemli oluşumlar nedir acaba? Mesleğimin özelliklerini merak ettim iyice..

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
09-15-2009 09:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Hukuk
ibd18 Yazılan:Hukuki konularda ki önemli oluşumlar nedir acaba? Mesleğimin özelliklerini merak ettim iyice..

Venüs ve terazi etkileri olabilir. Uzlaşma, arabuluculuk, hak ve adalete önem verme gibi özellikler bu etkilerde görülebilir.
09-15-2009 04:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: Hukuk
Nihan Yazılan:
ibd18 Yazılan:Hukuki konularda ki önemli oluşumlar nedir acaba? Mesleğimin özelliklerini merak ettim iyice..

Venüs ve terazi etkileri olabilir. Uzlaşma, arabuluculuk, hak ve adalete önem verme gibi özellikler bu etkilerde görülebilir.

hadi yaaa... bende de terazi etkisi sıfır... venüsü bilemem ama...

09-15-2009 04:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: Hukuk
ibd18 Yazılan:
Nihan Yazılan:

Burada topu Sevgili Yıldırım'a atıyorum. Müsait bir zamanında haritada görülebilecek hukuk potansiyelleri ile ilgili tüyo rica ediyorum hocam;)

Bu arada bol açılı, çifte vurgulu merkür koçu ile heryere herkese iyi laf yetiştirirsin. Çok asabi bir zihnin ve dilin olabilir. Bu durumlarda ay akrebin kontrolünü, Venüs boğanın sükunetini, Yükselen yengecin sempatikliğini takınmanı tavsiye ederim. Zaten dolunayda doğmuşsun, az bişi asabiyet olabilir.
09-15-2009 04:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Nihan Yazılan:
ibd18 Yazılan:
Nihan Yazılan:

Burada topu Sevgili Yıldırım'a atıyorum. Müsait bir zamanında haritada görülebilecek hukuk potansiyelleri ile ilgili tüyo rica ediyorum hocam;)

Bu arada bol açılı, çifte vurgulu merkür koçu ile heryere herkese iyi laf yetiştirirsin. Çok asabi bir zihnin ve dilin olabilir. Bu durumlarda ay akrebin kontrolünü, Venüs boğanın sükunetini, Yükselen yengecin sempatikliğini takınmanı tavsiye ederim. Zaten dolunayda doğmuşsun, az bişi asabiyet olabilir.

0 asabiyet desem inanır mısın?

09-15-2009 04:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Nihan Yazılan:
ibd18 Yazılan:
Nihan Yazılan:

Jüpiter , Yay burcu , Venüs , Terazi burcu , 9.ev gibi potansiyellerin Hukuk ve Adalet konularıyla ilgili olduğunu söyleyebiliriz.
elbette jüpiter ile venüsün başka özellikleride vardır ancak hukuk , dâvalar gibi konularıda içeriklerinde bulundururlar.
bence bu ikiliye Satürn Disiplinini de katabiliriz.

ibd18 yıldız haritasında Jüpiteri MC üzerinde görüyoruz ve Yay burcunda Satürnü görüyoruz..

Yay burcundaki Satürnün anlamı , Yay burcuna has konuları ( eğitim , felsefe , inanç geliştirme , hukuk , genişleme ve büyüme , hayata iyimser ve maceracı yaklaşım vb. konuları ZAMANLA ve ÇABAYLA disipline edebileceğindir ki şahsen bir Satürn Yay kişisinin Hukuk bölümüne yada Dağcılık gibi bir spora ( yani Yay burcuna has eğilimlere ) yönelmesi durumunda , başkalarından daha çok zorlanabileceğini ama zamanla gelen istikrarlı sağlam bir başarıya sahip olabileceğini düşünüyorum.
Satürn hangi burçtaysa o burcun konularında '' ilerleyen yaşlarda '' bir tür disiplin ve başarı gelebiliyor.

üstelik ibd18'in Jüpiteride çok güçlü , venüsüde boğa burcunda oldukça güçlü konumda.

MC yöneticisinin 7.evde olması ve Ay-Plüto kavuşumun sebebiyle alternatif bir bölüm söylemem gerekseydi '' Danışmanlık '' edebileceğin bölümleri vurgulayabilirdim. rehber öğretmenlik gibi , siyaset düşünüyorsan bir lidere danışmanlık etmek gibi vs..

ayrıca Nihan'ın gözünden kaçmış olabilir , senin Merkür Koç hem satürn hemde neptünle güçlü bağlantılarda yapıyor yani merkür koça has agresifliğin dengelenmesi sözkonusu.

09-15-2009 07:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Yıldırım Yazılan:Jüpiter , Yay burcu , Venüs , Terazi burcu , 9.ev gibi potansiyellerin Hukuk ve Adalet konularıyla ilgili olduğunu söyleyebiliriz.
elbette jüpiter ile venüsün başka özellikleride vardır ancak hukuk , dâvalar gibi konularıda içeriklerinde bulundururlar.

ibd18 yıldız haritasında Jüpiteri MC üzerinde görüyoruz ve Yay burcunda Satürnü görüyoruz..

Yay burcundaki Satürnün anlamı , Yay burcuna has konuları ( eğitim , felsefe , inanç geliştirme , hukuk , genişleme ve büyüme , hayata iyimser ve maceracı yaklaşım vb. konuları ZAMANLA ve ÇABAYLA disipline edebileceğindir ki şahsen bir Satürn Yay kişisinin Hukuk bölümüne yada Dağcılık gibi bir spora ( yani Yay burcuna has eğilimlere ) yönelmesi durumunda , başkalarından daha çok zorlanabileceğini ama zamanla gelen istikrarlı sağlam bir başarıya sahip olabileceğini düşünüyorum.
Satürn hangi burçtaysa o burcun konularında '' ilerleyen yaşlarda '' bir tür disiplin ve başarı gelebiliyor.

üstelik ibd18'in Jüpiteride çok güçlü , venüsüde boğa burcunda oldukça güçlü konumda.

MC yöneticisinin 7.evde olması ve Ay-Plüto kavuşumun sebebiyle alternatif bir bölüm söylemem gerekseydi '' Danışmanlık '' edebileceğin bölümleri vurgulayabilirdim. rehber öğretmenlik gibi , siyaset düşünüyorsan bir lidere danışmanlık etmek gibi vs..

ayrıca Nihan'ın gözünden kaçmış olabilir , senin Merkür Koç hem satürn hemde neptünle güçlü bağlantılarda yapıyor yani merkür koça has agresifliğin dengelenmesi sözkonusu.

Anlattıklarınıza göre oldukça doğru bir meslek seçmişim sanırım...(bide bitirebilsem şu okulu :( ) kafamda her zaman siyasetle ilgili bir düşünce vardır... ama faal değilimdir...sadece daha felsefik olarak yaklaşırım siyasete(akımlar,ideolojiler,taktikler,öngörüş,strateji gibi)... şu an olmasa bile belli maddi ve fikr-i bir potansiyele ulaştıktan sonra ön planda fazla olmadan bulunmak isterim... hukuk konusunda sadece iş olarak görmem... adaleti yasa olarak değil daha hümanist görürüm... şöyle ki ben zararlı çıkacak bile olsa vicdanım her şeye rağmen objektif olmamı söyler ve bunu icraate döker... çok objektif olmaya çalışırım fikir çatışmalarında...kafamda suçlu suçsuz karmaşından daha çok iyi ve kötü karmaşası vardır...daha doğrusu ne kadar iyi ne kadar kötü...çok araştırmacı ve kuşkucuyumdur...asla emin olmadan atlamam olaya...çok gizli bir şekilde araştırabilirim kafama takılan şeyleri... hiç bir şeyin fanatiği olamadım... olamıyorumda... cezbetmiyor fazla... sadece baskı altında olmadan hür düşünceye ve iradeye çok ama çok önem veririm... merkür koçumu seviyorum aslında... yeri geldiğinde çok hızlı düşünebilme yeteneği verebiliyor... ama dile dökerken sanırım sizin dediğiniz gibi 1 2 saniye beklerim... iyice kafamda harmanlar ve soft bir biçimde aktarmaya çalışırım...kırıcı konuşmamaya çalışırım...sinirlerim çok gerildiği anlarda bile hemen söze başlamam... önce kafamda geçmesini beklerim bunun...sonra konuşurum... ama bazen kinayeli ya da iğneliyici yapabilirim.. ama bu bile agresif olmaz... akıllı bir kaç cümle ile olur... artık içim biraz daha rahat... sanırım benim için yararlı olabilecek bir meslek seçmişim... yorumların için çok ama çok teşekkür ederim yıldırım... gerçekten çok faydalı oldu benim için...saol

09-15-2009 07:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: Hukuk

9.ev ve terazii..

09-15-2009 08:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:Jüpiter , Yay burcu , Venüs , Terazi burcu , 9.ev gibi potansiyellerin Hukuk ve Adalet konularıyla ilgili olduğunu söyleyebiliriz.

Arkadaşım her zaman ki gibi çok güzel harmanlamışsın. Ben bu ara iyice dikkatsizim. Yine de aktif açıları olan bir harita sahibinin '0 asabiyet' demesi şaşırtıcı.
09-15-2009 10:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

şu manada, tabi ki her insan sinirlenir...ama çok iyi kontrol ederim...o anlamda...hayatımda hiç fiziksel bir kavgam olmadı mesela...

09-16-2009 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir