Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.56 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4.Ev
Yazar Mesaj
Arkadaş
Kayıtsız

RE: 4.Ev
4. ev kendimizle bütünleştiğimiz bir yer, benim fikrim...

jüpi bu evimden geçerken ben kendimi hep sonsuz mutluluk içinde hissettim.
Sanki jüpiter bana annelik yapıyordu.
Arkanda jüpiter varken çevreye yansıttığın davranışlarda jüpitere özgü oluyor..
Yani içime kocaman bişi girmişti :D
10-19-2012 10:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

Cvp: RE: 4.Ev
[quote='kalipso' pid='191509' dateline='1408388360']
4. ev haritamda en çok merak ettiğim yer.4. evim oğlak ve Neptün'le Uranüs var.4. ev oğlak hakkında muhafazakar bi ev ortamı verebiliceğini okumuştum, çok olmasa da beni anneannem ve dedem büyüttüğü için ister istemez öyleydi.Hala da öyle diyebilirim.Babam Kova burcu ve rahat bi insan kesinlikle muhafazakar değil, annem Balık ve ona göre daha muhafazakar tabi çok olmasa da.Annemle hiçbi zaman mükemmel bi ilişkimiz olmadı, Ay'ın açılarına bakıyorum bi şey bulamıyorum.Babamla ilişkimiz kopuktu şehir dışında olduğundan ve işi dolayısıyla çok gezdiğinden zaten ayrılar.Kısacası hiçbi zaman çok mutlu bi aile ortamım olmadı.Normalde haritama bakar mısınız gibi şeyler söylemeyi de görmeyi de sevmem ama gözünüz takılıp yorumlamak isterseniz çok sevinirim ben bi şey bulamıyorum çünkü
NEPTÜN 4. EVDE (Attart astroloji sayfasından alıntıdır )
4. EVDE

Aile ilişkilerinde hassasiyet, çabuk etkilenme, istediği ortamı yaratmada zorluklar olur. Derin duygusal bağlılık ihtiyacı, hayallere kapılma yüzünden tatminsizlik ve yalnızlık korkusunu yaratabilir. Annelik yapma duygusu çok fazladır. Içe dönük, sır dolu kapalı bir kutu gibidir. Aile baskıları sorunlar yaratır. Küçük yaşta terk edilebilir. Doğa içınde, deniz kenannda yaşamak zevk verir yaratıcı ve manevi potansiyelin, ev çevresinin koşulları boyunca açıkça yaşanabilitesini ifade eder Aile üyelerinin arasında kuvvetli duygusal veya bilinçaltı kaynaklı bağlar olabilir Kültürel, dinsel veya manevi eğitim, ev yaşamının önemli bir parçası olabilir zekice ve alisilmadik fikirleri sayesinde basariya ulasir. Annesinden çok etkilenir.Aile ilişkilerinde hassasiyet, çabuk etkilenme, istediği ortamı yaratmada zorluklar olur. Derin duygusal bağlılık ihtiyacı, hayallere kapılma yüzünden tatminsizlik ve yalnızlık korkusunu yaratabilir. Annelik yapma duygusu çok fazladır. Içe dönük, sır dolu kapalı bir kutu gibidir. Aile baskıları sorunlar yaratır. Küçük yaşta terk edilebilir. Doğa içınde, deniz kenannda yaşamak zevk verir. Erken çocukluk döneminizde ev ortamınız çok huzurlu olmamış olabilir ve buradan kaçma ihtiyacı hissetmiş olabilirsiniz. Yaşadığınız bu tecrübeler her zaman mutlu ve huzurlu bir ev ortamı aramanıza neden olmuştur. Hayalinizde hep idealize ettiğiniz bir ev ortamı vardır ve hayatınız boyunca bunu kurma hayaliyle yaşamış olabilirsiniz. Babanız ve köklerinizle ilgili konular muallakta kalmış olabilir. Babanızla ve çocukluğunuzla ilgili hoş olmayan anılarınız olabilir. Bu konum kişinin geçmişi, ailesi ve kökleriyle güçlü bilinçaltı bağları olduğunu göstermektedir Babası kişi için belirsiz bir figürdür. Baba figürünün belirsiz oluşu, babanın fiziksel olarak kişiden uzak –başka bir ülkede ya da şehirde- olabileceği gibi duygusal bakımdan da uzak olabileceğini göstermektedir. Bu sebeple baba figürü hiçbir zaman net ve somut değildir. Aynı zamanda kişi babasını idealize ediyor olabilir. Onu kafasında öyle mükemmel biri yapar ki bir gün onun gerçek kişiliğini gördüğünde çok büyük hayal kırklığına uğrayabilir. Bu hayal kırıklığı kişinin, belki de babaya fiziksel ya da duygusal olarak uzak oluşundan, kendi kendini yanıltması sonucu ortaya çıkar. Kişi babasını kurtarılması gereken bir kişi olarak da görebilir. Onun hatalarını görmez ve yapılan yanlışların babasının hatası olmadığını düşünür. Baba hasta bir kişi, alkol ya da uyuşturucu bağımlısı biri olabilir. Evde hastalık yüzünden huzursuz ve belirsiz bir ortam olabilir. Bu genelde kişinin hayatında erken yaşlarda belirir Bu yerleşim aile köklerinin güçlü dinsel kaynaklı olabileceğini de gösterebilir. Ev ortamında bir belirsizlik vardır. Bu etki Neptün'ün 4.ev girişine ne kadar yakın olduğuna ve aksta hangi burç olduğuna da bağlı olacaktır. Kişi ev içindeki ortamı da idealize eder. Ev ortamında bir huzursuzluk olduğunda kendi hayal dünyasına kaçar ve gerçekle ilişkini keser. Kişi ne zaman büyük bir problemle karşılaşsa bununla yüzleşmek yerine kendi iç dünyasına çekilip kendini soyutlar ve gerçek hislerini gizler. Bu yerleşime sahip kişiler çoğu zaman ailesinden ve aile bağlarından yavaş yavaş ve pasif bir şekilde kopar.Kişinin aile ilişkilerinde karmaşalar olabilir ve aile veya köklerle ilgili bazı gerçekleri hayatının ilerleyen yıllarında öğrenebilir.Bu konum kişinin ilerleyen yaşlarda kendi bilinçaltını ve psikolojisini incelemesine neden olur. Bu kişiler diğer kişilerin psikolojisini anlamak konusunda çok yeteneklidirler. Fakat zaman zaman da bu konuda yanılgılara düşebilirler. Bu da kişinin içgüdülerine güvenme konusunda kafasını karıştırabilir. Bu konuma sahip kişilerin sanata karşı özel yetenekleri varsa ve sanat ile yoğun bir şekilde uğraşıyorlarsa, ev ortamında bu faaliyetlerini sürdürüyor olabilirler. Yazı veya şiir yazan, resim yapan ya da kendi yaratıcılığını ifade edebileceği sanat dallarıyla ilgilenen kişi, yaratıcılığını evinde daha güzel ortaya çıkarabilecektir ve ilham alması kolay olacaktır.Hemen her konuya çok çabuk adapte olabilme yeteneğiniz vardır. Ebeveynlerle ilgili sorunlarınız olabilir. Sinirsel gerginlikler veya ruhsal sorunlar yaratabilecek maddelere bağımlı olabilirler. Aile büyükleriniz bazı sırlarla ilişkili olabilirler. Onlarla ilgili sık olmamakla birlikte önemli sorunlar yaşayabilirsiniz.
08-19-2014 12:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Babası kişi için belirsiz bir figürdür. Baba figürünün belirsiz oluşu, babanın fiziksel olarak kişiden uzak –başka bir ülkede ya da şehirde- olabileceği gibi duygusal bakımdan da uzak olabileceğini göstermektedir. yukarıda belirrtiğim gibi bu yorum senin yorumunla örtüşüyor. Bende de Neptün 9 . evde seçilen eğitim üniversite ile ilgili hayal kırıklıkları yorumu yapılmış benim için doğru bi yorum
08-19-2014 12:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

4. evimi Koç kesiyor içinde Boğa da var Ay Koç, Satürn Boğa. Ay-Mars karesine sahibim evde sürekli bir kaos ortamı var annem geçinilmesi zor bir bayan da gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
08-19-2014 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(08-19-2014 12:46 AM)kalipso Yazılan:  
(08-19-2014 12:29 AM)gökyüzü Yazılan:  Babası kişi için belirsiz bir figürdür. Baba figürünün belirsiz oluşu, babanın fiziksel olarak kişiden uzak –başka bir ülkede ya da şehirde- olabileceği gibi duygusal bakımdan da uzak olabileceğini göstermektedir. yukarıda belirrtiğim gibi bu yorum senin yorumunla örtüşüyor. Bende de Neptün 9 . evde seçilen eğitim üniversite ile ilgili hayal kırıklıkları yorumu yapılmış benim için doğru bi yorum

Heralde şu ana kadar okuduğum en isabetli yorumdu.Çok teşekkür ederim düşünüp cevap verdiğiniz için.Özellikle:
"Babası kişi için belirsiz bir figürdür. Baba figürünün belirsiz oluşu, babanın fiziksel olarak kişiden uzak –başka bir ülkede ya da şehirde- olabileceği gibi duygusal bakımdan da uzak olabileceğini göstermektedir."
"Kişi ne zaman büyük bir problemle karşılaşsa bununla yüzleşmek yerine kendi iç dünyasına çekilip kendini soyutlar ve gerçek hislerini gizler. Bu yerleşime sahip kişiler çoğu zaman ailesinden ve aile bağlarından yavaş yavaş ve pasif bir şekilde kopar."
"Onlarla ilgili sık olmamakla birlikte önemli sorunlar yaşayabilirsiniz."
Gerçekten durumu özetleyen yorumlar.
Ben teşekkür ederim gülücük Attart astroloji sitesi çok doğru yorumlar yapmış okumanı tavsiye ederim gülücük
08-19-2014 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(08-19-2014 01:25 AM)say24 Yazılan:  4. evimi Koç kesiyor içinde Boğa da var Ay Koç, Satürn Boğa. Ay-Mars karesine sahibim evde sürekli bir kaos ortamı var annem geçinilmesi zor bir bayan da gülücük
4. Evde Koç

Aileye veya ev yaşamına bağlı enerji ve canlılık gösterirsiniz. İşiniz emlakçılık, iç dekorasyon, mimarlık, aile danışmanlığı veya evde yapılabilen herhangi bir iş olabilir. Aile içi ilişkilerden veya sorumsuz aile yapısından tedirginlik hisseder ve kimi zaman şüpheci olursunuz. Bu şüpheciliğiniz nadir de olsa ev yaşamınızı olumsuz etkileyecektir. Sadıksınız ama üzerinize gelindiği zaman en yakınınızı bile yerle bir etmekten çekinmezsiniz. Sonra pişman olursunuz.Aile içinde otoriterdir. Ailesinin kaderini elinde tutar. Enerjik, güçlü ve hayatin zorluklarina dayanabilen bir karakteri vardir.Ailenizle olan ilişkilerinizde bireysel davranışlarınız dikkat çekicidir. Ailevi konularda inisiyatif kullanmakta ve liderlik etmekte, sorumluluk üstelenmekte çekinmezsiniz. Ancak süreklilik sağlamakta zorlanmanız problemlerin yaşanmasına neden olabilir. Evinizin dikkat çekici, canlı ve yaşamın paylaşıldığı bir alan olması için elinizden geleni yaparsınız
Senin ailende yaşam evde, gergin, aktifti, ve uyarmak. Senin ebeveynlerinin biri, çok karakter, otorite ve saldırganlığı gösterdi, ve, muhtemelen sık tartışmalar ve dövüşler vardı. Sen, kuvvetli karşıtlık olarak senin girişimlerin için senin evde o kadar çok uyarıcında buldun. Sen, aktif bir evde büyüttün, ve, bir şekilde, o, harekette seni zorladı.
08-19-2014 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(08-19-2014 01:25 AM)say24 Yazılan:  4. evimi Koç kesiyor içinde Boğa da var Ay Koç, Satürn Boğa. Ay-Mars karesine sahibim evde sürekli bir kaos ortamı var annem geçinilmesi zor bir bayan da gülücük

4.EVDE
enerjinin ve gerilimin aile ve ev hayatına yansıtılması.. geçmişe dair gerilim dolu hatıralar.. kişinin içsel bir cesareti olması ve bunu koruma içgüdüsü ateşlediğinde ortaya koyması çabuk öfkelenme,duygulara kapılarak sobradan pişmanlık getirecek söz ve davranışlarda bulunma,çok çabuk değişm,bir küskün bir barışık,bir coşkulu,bir kızgın.aile içi geçimsizlik,anne baba ile anlaşmazlık,erken yaşta evden ayrılma...huzurlu olacağı yeri kurma savaşı,ev ve aile ile ilgili konularda kavgalar Mars'ın bu konumu iyi değildir. Aile içinde huzursuzluklar, akraba ilişkilerinde sorunlar, sağlık problemleri (dolaşım bozuklukları), despot bir karakter, daima yaklaşan bir tehlike işaretidir. Güneş, Mars ile zararlı bir açı yapıyorsa, mülk kaybını gösterir. Eğer yararlı bir görünümde ise, çalışma ve gayret sayesinde varlık çoğalmasına yardım edecektir.Kişi için ebeveynleri ile çatışma ve yaşlılık günlerinde sıkıntı çekmek olasıdır. Doğduğu yerden uzaklara gidip oralarda yaşaması daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.Enerjinizi ev ve aile yaşamına yoğunlaştırırsınız. İşleriniz, emlakçılığı, iç dekorasyon, mimarlık, aile danışmanlığı veya ev içi tamiratlarla ilgili olabilir. Yaşam tarzınızda erkeksi davranışlar gösterirsiniz. Despot bir anneniz olabilir.ailevi ve yuva konularında sürtüşme olusur kişinin ailesi sırtında yük gibidir özgürce hareket edemez yükümlülük taşır bayan için 4.evdeki mars babanın zorlu etkisi,erkek için 4.evdeki mars annenin etkisini yogun bir sekılde baskılı hissettirir.
08-19-2014 02:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Benim 4. evden yana sorunum olmadı.4 ede yengeç var. jüpiter aslanda ve 4. eve düşüyor. Benim sorunum 7. evde akrep var. lilith juno 7. evde plutoda 7. evde olabilir :/:/
08-19-2014 02:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Su gruplarının evlerini bir turlu anlayamadım. Zaten 4,8 ve 12. Evlerim boş bu da kavramami zorlastiriyor. 4. Evim ikizler ve gezegen yok içinde. Yoneticisi merkur 7. Evimde gunes ve ayla kavuşum yapmış.

Aile icinde iletisim önemlidir. Annem ve babamla iletisimim güçlüdür demek gerek galiba ama diyemiyorum. Yani aile icinde iletisim sorunumuz olduguna inanıyorum. Ama annemle arkadas gibiyizdir onu demeden geçemem.

4. Evin güvenlik konusundan girip beni guvende hissettirecek şey iletişimdir desem o da saçma geldi. Ne alaka?

Kendi icime cekildigimde yapmaktan mutlu olacagim şeyin konusmak olması da pek mantıklı gelmedi ama yazmak olabilir belki. Yani bir süre dis dünyayla bağlarımı koparsam belki icimdeki yazar ortaya çıkabilir bi denemek lazım. Zaten yazmaya hevesim var ama yeteneğim yok diye düşünüyorum. Hatta bademcik ameliyatı olduktan sonra konusamadigim o bir hafta icinde bir tür günlük tutmuştum neler hissediyorum, yaranın durumu ne, ne oldu, ne yaptım, ne yedim gibisinden.

=>Haritam<=
05-13-2016 11:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Transitleri incelerken çok dikkat etmiyordum buna eskiden ama geriye dönüp baktığımda benim hayatımın en kötü dönemleri Satürn ve/veya Pluton'un IC çizgimle birleştiği dönemler.3 sene önce de yaşadım böyle bir transit, aileyle, evle , miras ile ilgili tartşmalar ve akabinde maddi manevi zorluklar.
02-27-2017 01:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir