Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.56 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4.Ev
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: 4.Ev
ginka Yazılan:benim 4. evimde ikizler var ayak ucu noktamda 4. evde ikizlerde
bu ayak ucu noktası ne oluyoru acaba?

ayakucu noktası 4.evin başlangıç çizgisi oluyor ginka.

doğum haritasını bir ağaç gibi düşünürsek , 4.ev bu ağacın kökleri oluyor diyebiliriz. ayak ucu denilen IC noktası ise EN DİP NOKTA oluyor.
zaten 4.ev yorumlarında , aileye dair ifadeler kullanırız.

07-18-2008 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: 4.Ev
IV. Ev, içsel olarak duygusal güvenliğinizin sağlanmasında fonksiyoneldir. Bu ev sizin geçmiş deneyimlerinize dayanan, içsel seviyedelki duygusal güvenlik duygunuzu sembolize eder.

IV. Ev "Ruhsal" ya da "Duygusal" seviyede "Eylem" evidir. Bu seviyedeki tüm eylemler kontrolünüzün dışında faktörler tarafından etkilenir. Geleneksel olarak, aile ve ev yaşamı ile bağlantılı kabul edilir. alışkanlık düzeyinde, yoğun eylemde bulunduğunuz ailevi ilişkileridir.

IV. Ev kişisel ya da kollektif boyutta, doğum anınızdan ölümünüze kadar elde ettiğiniz deneyimlerinizin toplamını ifade eden bilinçdışı XII. Ev ile etkileşim halindedir. Geçmiş deneyim ve ilişkilerinizden kaynaklanan, farkında olmadığınız problemlerinizin ve psikolojik tansiyonlarınızın barınağı gibidir. Bu yaşamınızda ve önceki yaşamlarınıda kazanılan bu deneyimler bilinçdışı, "ben" imajınızı ve duygusal kalıplarınız yaratmanıza sebep olur.

İnsan ancak, kendi merkezinde yaşayabildiği sürece güvenli bir duygusal yapı oluşturabilir. Kişisel bilinçdışı gibi, IV. Ev de, korunma ve güvenlik duygularınızı üzerine inşa edebileceğiniz, böylece dünya ile kendinizi uyum içinde hissedebileceğiniz bir temel oluşturur.

Kişiliğin bu entegrasyonu ve stabilizasyonu, kendinizi ailenizin ve insanlığın ihtiyaçlarına göre ayarlamanıza yardımcı olur.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-06-2008 05:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Aprilios Yazılan:Açıkçası,

haritada bu konum hem (Ic) ''Yuva, Ruhun Geldiği Yer, Anne'' ile ilişkilendirildiği için, hem de haritamdaki diğer gezegenlere nazaran çok fazla açı aralığına sahip olduğu için, ilgili yorumları gerçekten çok merak ediyorum.

Açılar başlığında Ic'ye ait bir konum olmadığı için buraya ekliyorum.

90 Derece Merkür, Güneş, Jüpiter
180 Derece Mars ve Mc
150 Derece Satürn ve Uranüs

60 Derece Ay.

4.evinin yöneticisi olarak güneşi görüyoruz Aprilios. ve güneşini 12.evde görüyoruz. aynı zamanda lilith 4.evinde görünüyor.
ben verdiğin IC açılarını yorumlarımda pek kullanmıyorum , 4.evde gezegen olup olmadığına bakıyorum ve tabii 4.ev yöneticisine.
şunu söyleyim , senin 4.ev yöneticin güneş 12.evde saklanıyor..
eksik bir baba figürü sözkonusu olabilir ya da çevresiyle olumlu bağlantıları olan ama sana karşı kısmen duyarlı kısmen duyarsız bir baba figürü.

bir diğer yorum olaslığıda şu ; 4.ev kendini başka herşeyden soyutladığın mahrem bölgeni ifade eder. eğerki bu evin yöneticisi de bilinçaltı evi olan 12.evdeyse , sen Aprilios yalnızlıktan hoşlanan , içsel dünyan ile sık sık bağlantı kurarak (hayallerinle , özlemlerinle temas ederek) kendini dış dünyadan saklayan , gizemli , mistik bir kimliğe sahip olabilirsin.

09-10-2008 06:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Benim 4.üncü evim boğa ve yönetcisi gezegene yani venüse baktığımda birçok sert açısı olduğunu görüyorum,ama aynı zamanda yükselenimle kavuşan bir venüsüm var...

Ben annemle pek iyi anlaşamam,annem hep kendi istediğinin olmasını ister ve olmadığındada katı sert bir karaktere dönüşür.... Aynı zamandada annemin benim hayatımada çok önemli bir yeri vardır... yükselenimle kavuştuğu için.. sevgiler

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
09-10-2008 06:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

doğup büyüdüğün yerlerden, baba evinden genç yaşlarda ayrılabilirsin, sık sık taşınabilirsin, aileden bağımsız bir hayatı isteyebilirsin, sadece 4. evdeki uranüse bakarsak tabii..

Love ;

Karanlığın en çok arttığı anda, gökteki yıldızları görebilirsiniz.
09-16-2008 03:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

mislina Yazılan:Benimde 4 evde uranüs var ama hastahanede bile doğmadım evde doğmuşum şimdiye kadar hiç ev değişikliğide olmadı

benimde 4. evimde uranüs var ve bende evde doğdum..

o halde 3 farklı sonuçtan birini seçmemiz gerekecek ;

1. uranüsü o evden çıkaricez çünkü görevini yerine getirmemiş, (henüz gülücük )
2. halen hayatta olduğumuza göre transitlerin 4. evdeki uranüsü tetikleyip tetiklemeyeceğini takip edip Uranüsümüze bir şans daha vericez, veyahut
3. harita bir BÜTÜNdür ilkesini aklımızdan çıkarmadan elde ettiğimiz parçaların tek başına bir anlam ifade etmeyebileceğini, parçaların birbirine eklenmesiyle asıl TABLOnun ortaya çıkacağını hatırımızdan hiç çıkarmıycaazz gülücük

eğer 3. şıkkı seçersek bir sonraki etaba geçebiliriz.
2. etap sorusu : Uranüs 4. evde yuvadan erken yaşta ayrılmayı veya taşınmayı veya alıp başını gitmeyi simgeliyorsa ve fekat bu bende gerçekleşmediyse acaba Uranüsü tutan bir şey mi var? varsa ne olabilir ?

Sevgili mislina astrolojide çok yeni sayılmazsın, temel anlayışı çok önce fark ettin..
çalışmaya devam gülücük

Love ;

09-16-2008 05:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

mislina Yazılan:mesela bendeki neptün engelleyebilirmi peki evden erken ayrılışı?

soruya soruyla cevap verebilirmiyim ;)

Yaratıcı , koskoca Uranüsü insanlar (4.evdeyse) evinden ayrılsın , (7.evdeyse) sevgilisinden ayrılsın , (10.evdeyse) işinden ayrılsın diyemi koymuştur oraya ,,,

yoksa Uranüsün etkileriyle ilgili alternatif yorumlar düşünebilirmiyiz ne dersiniz ,,,

ben alternatif yorum getirseydim derdim ki ;

- uranüsü 4.evinde olanlar

* 4.ev mahrem olarak algıladığımız , kendi içimize çekildiğimizde bizi mutlu ve huzurlu hissettiren alışkanlık vb. alanlara işaret eder aynı zamanda.. tam karşısındaki zıt evi olan 10.ev ise toplum içine çıktığımızda , kendimizi dünyaya gösterdiğimizde bizi mutlu eden kariyer vb. alanlara işaret eder diyebiliriz..

öyleyse uranüsü 4.evinde olanlar , kendi içlerine çekildiklerinde (bir-iki günlük içe dönük yaşam , inziva) müthiş fikirleri gün ışığına çıkarabilirler diyebiliriz çünkü uranüs yüksek aklın (Dehanın) gezegenidir ve 4.ev uranüsyenleri , iç dünyalarıyla başbaşa kaldıklarında aslında uranüsleriyle başbaşa kalacaklardır..

öyleyse 4.ev uranüsyenlerine her ay en az bir-iki gün inzivaya çekilmelerini , yaşadıklarını sorgulamalarını önerebiliriz.

* benzer mantık yürüterek , ''bende akıl-fikirmi kaldı , uğraşamam hiç bişeyle'' diyen insanlar kendi içlerine çekildiklerinde belki uranüsün fikrî titreşimlerini farkedemeyeceklerdir ama özgürlük-sıradışılık-hatta çılgınlık adına hareketlerde bulunabilirler..
mesela evini değiştirmezler belki ama evin eşyalarının yerini değiştirebilirler , odasının duvarlarını rengini değiştirebilirler , müziğin sesini sonuna kadar açarak komşuları umursamayabilirler , sırf kendileri için hazırlayacakları tatlı , pasta , börek çeşitlerini yapmayı deneyebilirler hatta klasik tariflere uymaz yenilik ararlar mutfakta vs.. kısacası ev içinde kendilerini özgür hissedecekleri , farklı hissedecekleri belki basit görünen ama o insan oldukça mutluluk ve heyecan verici küçük deneyimler yaşayabilirler..

* 4.ev uranüsyenleri için bir diğer olasılık , ev içinde âsi-sıradışı-farklı-aileye yada sülaleye uymayan davranışların ön plana çıkabileceğidir..
belkide bu sıradışı davranışları destekleyecek , en azından kısıtlamayacak ebeveynlere işaret edeektir 4.ev uranüsü..
ve tabii belkide 4.ev uranüsyenleri , kendi çocuklarınında özgür ve akıllı birer birey olarak yetişmeleri için gerekleri ortamı sunacaklardır.

bakın henüz uranüsün geri gitmesini , 4.evin hangi burçta olduğunu , uranüsün yaptığı açıları , uranüsün yönettiği evi vb. faktörleri hesaba katmadan bir dosya dolusu alternatif çıkarabiliyoruz sırf 4.ev uranüsü hakkında.

mesela mislina'nın haritasında olduğu gibi uranüs retro durumundaysa , SESAME'nin dediği gibi transitlerle aktive olacak ama genelde eli kolu bağlı bir uranüsten söz edeceğizdir..

ya da uranüs çok sert açılar alıyorsa haritada , ailevi konularda beklenmedik gelişmeler , ayrılıklar , kayıplar vb. sıradışı vakalar sözkonusu olabilecektir..

tamamdir

09-16-2008 07:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Yıldırım Yazılan:
mislina Yazılan:mesela bendeki neptün engelleyebilirmi peki evden erken ayrılışı?

soruya soruyla cevap verebilirmiyim ;)

Yaratıcı , koskoca Uranüsü insanlar (4.evdeyse) evinden ayrılsın , (7.evdeyse) sevgilisinden ayrılsın , (10.evdeyse) işinden ayrılsın diyemi koymuştur oraya ,,,

belki de. ayrılıklar , ayrılık tadında uzaklıklar için..var, var sanki biraz öyle birşey var :D,
(4. evde retro Uranus evden ayrılıştan sonra tekrar yuvaya dönüşüde simgeliyor olabilir bence meyaba )

ve tüm yorumlarınıza katılıyorum sevgili adminim Love ;

09-17-2008 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mislina Çevrimdışı
Üye
**

Yıldırım Yazılan:mesela mislina'nın haritasında olduğu gibi uranüs retro durumundaysa , SESAME'nin dediği gibi transitlerle aktive olacak ama genelde eli kolu bağlı bir uranüsten söz edeceğizdir..

ya da uranüs çok sert açılar alıyorsa haritada , ailevi konularda beklenmedik gelişmeler , ayrılıklar , kayıplar vb. sıradışı vakalar sözkonusu olabilecektir..

tamam dır
değişik yemekler yapmayı çok seviyorum evin eşyalarıyla oynamayıda seviyorum ama annem izin vermez
bizim ailede çok sıradışı vakalar var kimsenin başına gelmemiştir

●•۰Yıldızlarım•●
09-17-2008 10:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: 4.Ev
Aile, aileden gelen itibar, yuva, ev hayatı, yer değişiklikleri, baba, atalar, geçmiş, kökler, ortağın veya eşin mesleğinide ifade edebileceğini söyleyebiliriz. 4. Ev gizli servetler, hazineleride ifade eder. soyağacı, toprak ve ziraatle ilgili işler.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-10-2008 01:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »