Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.91 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Başak Burcunun Üç Tipi
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Başak Burcunun Üç Tipi
Başak burcunda Merkür’ün uygulayıcı zekası, detaylara önem vermesi, analizci ve titiz olması vurgulanırken, burcun ilk on gününde, 23 Ağustos-1 Eylül arasında doğanlar aynı zamanda Güneş’in de etkisi altındadırlar. Bu kombinasyon mantıklı, yapıcı, sorumluluk duygusu yüksek düşünürlere işaret eder. Başladıkları işi bitiren tiplerdir. Çok aktif hayalgüçlerine karşın, fazlasıyla pratik ve etkin olabilirler. Gelenekleri takip ettirmek isterler ancak cesurdurlar da. Duyguları güçlü bir kontrol altındadır, sessiz ancak çekici bir kişilikleri vardır. Olumsuz yönde ise, bu dönemde doğanlar başkalarına karşı tolerans göstermeyen, aşırı eleştirel, küçük detaylar üzerinde büyük zaman kaybeden, kendi alışkanlıklarına fanatik biçimde bağlı olabilirler. Eğer uyum, tolerans ve bir seyahat duygusu geliştirirlerse, bu yönlerini daha iyi dengeleyebileceklerdir. Bu dönemde doğan bazı Başak’lar şöyle:

Michael Jackson, Sean Connery, Christopher Isherwood, Perihan Mağden, Mary Shelley, Sultan II. Abdulhamit, Antoine Lavoisier.

Başak burcunun ikinci on gününe Venüs hakimdir ve 2-11 Eylül günleri arasında doğanlar yaratıcı, hayal gücüne sahip, kişisel çekicilikleri yüksek, hassas ancak kurnaz ve başkalarının ihtiyaç ve arzularını kolayca anlayabilen niteliktedirler. Oldukça duygusal, güven veren ve etkileyici bir kişiliğe sahiptirler. Ancak bir yandan da kendilerini zevklere aşırı biçimde kaptırabilirler. Bu dönemde doğanlar Venüs’ün olumsuz özellikleri olan tembellik, zevklere düşkün ve harekete geçmekte zorlanan bazı yönler gösterebilirler. Bu yönleri ile, sadece sezgilerini kullanıp, hemen sonuca varmak isteyebilirler ya da başkalarını kullanmaya kalkışabilirler. Eğer kendilerini dengeye sokacak bir iç disiplin yaratırlarsa çok daha rahat edeceklerdir. Bu dönemde doğan bazı kişiler:

Peter Sellers, Rus çarı Korkunç Ivan, Arthur Koestler, Fredie Mercury.

Burcun son on gününde, 12-22 Eylül arasında doğanlarda çifte Merkür etkisi söz konusudur. Bu dönemde doğanlar, Merkür’ün son derece pratik ve mantıklı yönlerini, dayanıklılıkla birleştirebilirler. Objektif ve dışadönüktürler. Keskin, analitik bir zekaları vardır. Becerikli ve hayatlarına sağlam bir temel oluşturan, güven ve düzene önem veren yönleri ile sivrilebilirler. Ancak olumsuz yönde, bu dönemde doğanların aşırı materyalist, bencil ve herşeyi kendi hırsları yönünde tasarlayan fazla hesapçı bir bakış açıları da olabilir. Bu yönleri ile acımasız, zalim, aşırı eleştirel ve kaba davranabilirler. Hatta bu yönleri ile başkalarının da mutluluğunu yok edebilirler. Eğer hayatın pratik yönlerine aşırı odaklanmazlarsa, daha olumlu bir hayat izleyebileceklerdir. Endişelerden uzak durmaları gerekir. Bu dönemde doğan dikkat çekici bazı Başak’lar arasında;

Greta Garbo, Sophia Loren, Larry Hagman, Leonard Cohen, Upton Sinclair, Costas Karamanlis ve Jeremy Irons yer alıyor.

Hakan Kırkoğlu.

08-30-2009 07:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Başak Burcunun Üç Tipi
Güzel yazı eklediğin için sağol sevgili Apriliosgülücük

Tanıdığım başaklarda burcun 2. 10 günün de doğanlar için yazılanların birçoğu doğru ayrıca burcun 3. 10 günlük devresinde doğanlar için yazılanlar tanıdıklarıma pek uymuyor tüm haritaya bakmak lazım tabi.
08-31-2009 04:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Başak Burcunun Üç Tipi
ben başak burcunun ilk on gününde doğanların başak ve merkür,2.on günde doğanların başak ve satürn 3.on günde doğanlarında başak ve venüs etkisinde olan kişiler olduğunu okumuştum ve benim gözlemlerimde buna uyuyor zaten..
08-31-2009 05:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Cvp: Başak Burcunun Üç Tipi
Gözlemlediğim kadarıyla burcun 2. 10 günlük devresinde doğanlar burdaki yorumlara uyuyor, zevkine düşkünlük,sefahat tembellik.. Hani bu kişiler "başak" olamaz diyeceğimiz türden oluyorlar.. gülücük)

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
09-03-2009 04:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gullusutcu Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 27

Başak Burcu ve Psikopatoloji

Başak burcu verimli, üretken ve yetkin olma ihtiyacını sembolize eder. Gelişim dönemi olarak, 18–25 yaş aralığına karşılık gelir. Bu dönem içerisinde, bireyin üniversite eğitimine devam etmesi veya iş hayatına atılması ve topluma faydalı olmak adına mevcut yeteneklerini geliştirmesi muhtemeldir. Bu gelişim döneminde; bireyin problem çözme becerileri ve verimli olma çabası ön plandadır.

Aynı bu gelişim döneminde olduğu gibi, Başak burcu da verimli olma ihtiyacı ile bağlantılıdır. Başak burcunun odak noktası, verimsizliğe neden olabilecek hataların tespit edilmesi ve düzeltilmesidir. Bu amaç doğrultusunda, bütünü parçalarına ayırır ve nasıl işlediğini analiz eder. Başak burcunun psişenin bakım ve onarım sistemini sembolize ettiğini söylemek mümkündür. Ancak birey sistemin işlevselliğini iyileştirme ihtiyacını kendi benliğine fazla yönlendirdiği takdirde, özdeğer algısını olumsuzlaştıran bir etkinin ortaya çıkması mümkündür. Bu durumda, aşırı tevazu gösteren ve kendini fazla kısıtlayan bir kişilik yapısı ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra; birey iyileştirme ve verimli olma ihtiyacını kendi bedenine fazla yönlendirdiği takdirde; diet, ekzersiz, hijyen ve sağlık konusunda aşırıya kaçabilir.

Bazı uç durumlarda, bir doğum haritasında Başak burcu aşırı vurgulandığında (stelyum vb.), harita sahibi “obsesif-kompulsif kişilik bozukluğu”ndan muzdarip olabilir. Obsesif-kompulsif kişilik bozukluğuna sahip bir bireyin aşağıdaki özelliklere sahip olması muhtemeldir:
Aşırı detaycılık
Aşırı otodisiplin
Duygusal kontrol
Aşırı mükemmeliyetçilik
Özel hayattan yoksun kalacak şekilde kendini işe adama
Ahlak ve doğruluk konusunda vicdanının sesini aşırı dinleme, esnek olamama
Aşırı hata yapma korkusu
Aşırı eleştiricilik
Aşırı katılık

Bu durumda, harita sahibi Başak burcunun karşıt burcu olan Balık burcunun sembolize ettiği bazı fonksiyonları (bütünü görebilmek, hayatın akışına uyum sağlamak, teslimiyet, duyguları ifade edebilmek, affedicilik, aşkınlık vb.) kişiliği ile bütünleştirmeyi başarabilirse, bu sorunların üstesinden gelmek konusunda önemli bir adım atacaktır.

Barış ÖZKIRIŞ, Ph.D.
http://www.barisoz.com
ASTROLOJİ OKULU

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...;ast=&lang
08-24-2010 07:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

(08-24-2010 07:34 PM)gullusutcu Yazılan:  Başak Burcu ve Psikopatoloji

Başak burcu verimli, üretken ve yetkin olma ihtiyacını sembolize eder. Gelişim dönemi olarak, 18–25 yaş aralığına karşılık gelir. Bu dönem içerisinde, bireyin üniversite eğitimine devam etmesi veya iş hayatına atılması ve topluma faydalı olmak adına mevcut yeteneklerini geliştirmesi muhtemeldir. Bu gelişim döneminde; bireyin problem çözme becerileri ve verimli olma çabası ön plandadır.

Aynı bu gelişim döneminde olduğu gibi, Başak burcu da verimli olma ihtiyacı ile bağlantılıdır. Başak burcunun odak noktası, verimsizliğe neden olabilecek hataların tespit edilmesi ve düzeltilmesidir. Bu amaç doğrultusunda, bütünü parçalarına ayırır ve nasıl işlediğini analiz eder. Başak burcunun psişenin bakım ve onarım sistemini sembolize ettiğini söylemek mümkündür. Ancak birey sistemin işlevselliğini iyileştirme ihtiyacını kendi benliğine fazla yönlendirdiği takdirde, özdeğer algısını olumsuzlaştıran bir etkinin ortaya çıkması mümkündür. Bu durumda, aşırı tevazu gösteren ve kendini fazla kısıtlayan bir kişilik yapısı ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra; birey iyileştirme ve verimli olma ihtiyacını kendi bedenine fazla yönlendirdiği takdirde; diet, ekzersiz, hijyen ve sağlık konusunda aşırıya kaçabilir.

Bazı uç durumlarda, bir doğum haritasında Başak burcu aşırı vurgulandığında (stelyum vb.), harita sahibi “obsesif-kompulsif kişilik bozukluğu”ndan muzdarip olabilir. Obsesif-kompulsif kişilik bozukluğuna sahip bir bireyin aşağıdaki özelliklere sahip olması muhtemeldir:
Aşırı detaycılık
Aşırı otodisiplin
Duygusal kontrol
Aşırı mükemmeliyetçilik
Özel hayattan yoksun kalacak şekilde kendini işe adama
Ahlak ve doğruluk konusunda vicdanının sesini aşırı dinleme, esnek olamama
Aşırı hata yapma korkusu
Aşırı eleştiricilik
Aşırı katılık

Bu durumda, harita sahibi Başak burcunun karşıt burcu olan Balık burcunun sembolize ettiği bazı fonksiyonları (bütünü görebilmek, hayatın akışına uyum sağlamak, teslimiyet, duyguları ifade edebilmek, affedicilik, aşkınlık vb.) kişiliği ile bütünleştirmeyi başarabilirse, bu sorunların üstesinden gelmek konusunda önemli bir adım atacaktır.

Barış ÖZKIRIŞ, Ph.D.
http://www.barisoz.com
ASTROLOJİ OKULU

Aha bu galiba benim :D Başakta stelyumum var ve ilkokuldayken aşırı katı, aşırı eleştirel, aşırı detaycı, aşırı disiplinli, aşırı mükemmeliyetçiydim ayrıca hata yapmaktan çok korktuğum için sınıfta ne kadar doğru olduğuna emin olsamda parmak kaldırmazdım ayrıca ahlak ve doğruluk konusunda vicdanın sesini aşırı dinlemede tam bana uygundu tabi ilkokuldaki halime :D Liseye geçerken kendime bi söz verdim ne olursa olsun boşver diye şu an lisedeyim ve yükselen balığımın keyfini sürüyorum hayat bana güzel :D

=>Haritam<=
09-01-2012 05:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

2. grup başakların hayal gücü gercekten yuksek

http://imageshack.us/photo/my-images/585/solar2012.gif/ solar map 2013[/font][font=tahoma]

http://imageshack.us/photo/my-images/687/ayay1907.gif/ natal map
09-05-2012 12:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Amarth Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

İlk 10 gününde doğdum ve yazılan gibi yüksek düşünürüm kafayı yiyeceğim düşünmekten yükselenimde ikizler durmadan şiir beste yazaıyorum kuruyorum önyargılıyım, korkağım kararsızım adım atamıyorum iç dünyam yok sadece robot gibiyim çok savunmasızım aslındaö nyargıya açığım iletişim sorunları yaşıyorum hiç konuşmasam bile yüzüm herşey belli ediyoe, çok yiyorum kilo alamıyorum çok zayıfım objektif bir yüzüm var ifadesiz genişliği olmayan duygu durumu olmayan hep aynı ve sıkıcıyım ikizler yükseleni beni daha beter yaptı...

http://img710.imageshack.us/img710/3623/unledmxa.jpg
11-11-2012 02:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başak Burcu ve Özellikleri ay_se 65 120,990 05-31-2017 11:53 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  Başak Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 11 15,986 04-12-2017 12:05 AM
Son Mesaj: vilma
  Başak Kadını yaren 40 58,564 07-22-2015 01:59 AM
Son Mesaj: cero