Değerlendir:
  • 29 Oy - 3.41 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Veee Tiyatrooo :)
Yazar Mesaj
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Cvp: Veee Tiyatrooo :)
(05-04-2017 01:17 PM)melody Yazılan:  Ben kendimi tiyatro alaninda denemedim.Devam ettigim bi tiyatro kulübü oldu fakat sahnede kendimi gosterecek cesareti bulamadım aslinda dilime guvenemedigim kaynaklı bir şey bu.Ve o korkuyu istesemde içimden atamiyorum.Ama bir role bürünme gudusu içimde hep var dahası eğlenceli geliyor.Bu yetenegi haritada ne gösterir bilmiyorum. Belki yeteneklide degilimdir. Ikizler burcuyum cok komik olabiliyorum ama bu yere ve kisilere göre sınırlı iste.He bi de ben tiyatroda ciddiyeti sevmiyorum,bana otorite uygulanildigini hissettigim an geriliyorum.Sahnede eglenceli davranmak istiyorsam öyle davranmaliyim,yeri gelince ciddide olacağım zaten ben.bu yüzden kimse karışmamalı.Sizde başkalarının eksiklerini ve hatalarını kabul etmelisiniz,yoksa karşıdaki kisinin gösterecek olduğu yetenegi engelleyebilirsiniz diye düşünüyorum

Çok haklısın normalde aşırıı sıradışı ve eğlenceli hatta bazan laubali hareketler bile yaparım ama konu iş ve ciddiyetse bambaşka birine dönüyorum maalesef biz ay oğlaklar böyleyiz

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
05-05-2017 02:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Yukselen burclarini bilmesem de, sevilen ve begenilen bircok oyuncunun haritasini inceledim ve kendimle karsilastirdim. Basitce ifade etmek gerekirse; Kendi kimliklerinin disina cikabilen her rolde farkli bir hale burunebilen oyuncularda gunes - neptun kavusumu veya kuvvetli neptun - akrep potansiyeli gordum. Ustat olarak anilan isimlerde ise isiklarin jenerasyon gezegenlerle kavusumlari mevcut. venüs & neptun - uranus temaslari neredeyse tum haritalarda rastladigim bir diger onemli unsur... Ekrana/sahneye yakisan, kendini bir sekilde izlettiren simalarda, istisnasiz olarak su potansiyeline; ozellikle "bu is icin dogmus" denilen kisilerde kuvvetli ates vurgusuna rastladim. Sahne elektrigi ya da sahne isigi denen mefhuma karsilik gelen sey astroloji diline gore bu sanirim. :P zaten bircok oyuncunun ay burcu aslan veya yay. Bu alan icin her anlamda esnek ve cevik bir doga, adaptasyon yetenegi, sezgisel zeka gerekli; dolayisiyla su elementinin yanisira guclu bir gunes, mars, jupiter ve eril burc etkileri oncelikli olarak aranmali. Tabi dediklerim genellemeden ibaret ve astrolojide genellemeden kacinmak önemli... Benim gibi merak eden varsa diye fikir babinda paylasimda bulunmak istedim.

Kendim de tiyatroyla ilgilenmek istiyorum fakat bende
bu potansiyel cok zayif gorunuyor. Ates elementi eksik, yukselenin akrep olusu sahne icin buyuk dezavantaj bence, ayrica toprak elementi, mars merkur ve jupiter uclusunun toprak burclarinda yer almasi nedeniyle one cikiyor. Marsin konumu kotu, gunesin konumu acilari ve dispozitoru zayif, venus zaten zayif...
5. ev yoneticisi bir toprak burcunda yer aliyor; ve zararli durumda. Yanlis mi degerlendiriyorum bilmiyorum....

01-08-2018 01:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

(05-04-2017 04:00 AM)Alejandro Yazılan:  Tiyatro, hayatımın 4 senesini verdim ben. Hayatım dediğimde 20 yıl daha :D

Evet çocukken cok başarılıydım ama ben hep şunu anlamazdım çalışırdım gelirdim ve iş konu oldu mu bende sebepsiz bir ciddiyet oluyor karşımda ki kişi repliği unuttuğu an çıldırıyordum. Hata kabul edememeye 12 yaşında başlamıştım. Hala öyleyim kendimde yapsam başkası da yapsa hata kabul edemiyorum. Burda oğlak yanım baskın.

Bahsetmiştim daha önce ben çok başarılıydım. Bir dizi oyuncusu bizim kursa gelip beni izlemişti ve beni dizide oynatmayı düşündüğünnü anneme söylediği an oyunculuk ve tiyatro dolayısıyla sanat hayatımın üzerine annem ayağıyla "okuyup adam olucaksın" diyip bitirdi. Ben durmadım lisede kendi ekibim vardı onları çalıştırdım. Taklit yeteneğimi geliştirdim gibi gibi

Haritama baktığımda hiç bir zaman sanatsal yönden destek görmedim. Yani bağlayabilceğim bir açı , ev , gezegen konumu yok ...ama şunu söyleyebilirim

Sahneyi çok sevdim. Sahnede ben bambaşla biriydim. Hayatın her gününü sanki o sahnenin farklı bir perdesi gibi yaşarım.

İştr bunu haritamdaki birden fazla kova vurgusuna , ciddiyetimi oğlağa , her sanatçıda olması gereken duygu değişimlerini ikizlere , hevesimi ve azmimi de koça bağlıyorum.

Ve diyebiliyorum ki ben bir sanatçıyım gülücük

Alihan gülücük Burada yorumları okurken yorumuna denk geldim ve inceleyesim geldi haritanı gülücük

Yükselen İkizler olman (bu bence zengin mimikler ve değişken ifadelere olan uyumu sağlayabilir) ve Merkürün'ün 11.evinde olması (Kova'nın evi evet) senin insanları iyi gözlemlemeni sağlıyor olabilir,bu yüzden de çok iyi taklit yapıyor olabilirsin gülücük Ayrıca Jüpiter'in Balık'ta ki Balık burcu tanıdıklarım veya Balık vurgusu taşıyan tanıdıklarım da hiç fena taklit yapmıyor,aslında değişken burçlar da sanırım yetenek veriyor bu konuda,rollere adapte olabilme açısından. (İncelediğim haritalar aklımda desem yalan olur) Bunun dışında belki astreoidlerden yakalanabilecek bir şey vardır.

Geleyim kendim için yazacağım yoruma,ilgim yok değil,taklit yeteneğim de fena değil,ilerde ilgilenmeyi düşünmüyor değilim,haritam da sanki ilk sayfalarda baktığım haritalarla kıyaslayınca fena durmuyor,bakalım bakalım gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
01-11-2018 04:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir