Değerlendir:
  • 26 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yazarlık-Senaristlik
Yazar Mesaj
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

RE: Yazarlık-Senaristlik
(07-22-2010 01:19 AM)ariess Yazılan:  bende bı zamanlar yazı yazardım , yukselen basak 10.ev ıkızler.. zaman zaman yazabılıyorum bazen hıc ıstemıyorum

ben de yazmayı severim.zaman zaman şiir edebiyat falan yaparım:)sonrada yaptıklarımı beğenmeyip atarım :P
ama yinede yazmada- çizmede iyiyim, yorumlamayı seviyorum, duyguları ve insanların hislerini yorumlamayı da.bazen kafamdan hikaye de yazıyorum.zaten hayal dünyam baya geniştir.
asc başak ve mc ikizler aynı
merkür-neptün karemiz var aynıgülücük
senin ay merkür quintilin var benim 60 lığımgülücük
bir de mc nin gezegenlerden aldığı açıların etkisi olabiliyodu sanırım dimi? ve o gezegenlerin evleri

u_u
01-04-2011 07:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

ben ay-merkür karesine sahip insanlarda orijinalite gördüm mesela. alışılmamış şeyler yazanların hepsinde bu açı vardı.

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
01-30-2011 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

arkadaşım ;

seni tatmin eder mi bilmem ama , şöyle orjinal dediğin sanatçıların isimlerini söyleyebilirsen bakarız.
şimdi orjinal nedir diye hiç geyik yapmayım :D

ama gerçekten kova ve uranüs etkisi bunu verebilir.

fight club filmi kitaptan uyarlama ve yazarınını kova ve uranüsa vurgusu vardı.

venüs şüphesiz sanatla ilgili de olsa , neptün bir oktav üstüdür.neptünde olmayan şeylerle sanat yapma kavramı daha önplana çıkıyor.bir tasarım söz konusu.

mesela 12.evdeki bir venüse neptün ve satürn güçlü açı yaparsa , bu kişide saklı kalan sanatsal faliyetleri gerçekleştirme söz konusu olur.veya , merkür ve venüs ikizlerde kavuşusun; satürn ve neptün açı yapsın ; birşeyler çıkar.
3.eve de bir uranüs koyulanbilir.

yazarlık işin içindeyse , ilk etapta ikizler ve merkğr etksinin armak gerekir.
ay merkür açıları kişiyer duygularının ifade etme isteği verir.duyuglarından bahsetmek ister , onları güzel açıklar .

aklıma gelen bunlar.istersen bir başlık aç ; ve ünlülelrin haritasını koy,orjinal dediğin isimlerim.

mesela ; küçük iskenderin oldukça etkin merkü ve ikizler vurgusu vardı diye hatırlıyorum.ikizler burcuydu ve merkürü çok açı yapmıştı.
01-31-2011 02:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

evet Ece bencede orijinal bulduğun yazarların isimlerini verirsen ve doğum haritalarını http://www.astrotheme.com yada http://www.astrodatabank.com sitelerinde bulabilirsek daha güzel olurdu , aeon diğer detayları gayet güzel ifade etmiş zaten.

01-31-2011 03:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

ilginiz için teşekkürler...

aslında başarılı bulduğum çok sanatçı var. ama özgünlüğüyle beni şimşek gibi çarpan fazla bir isim yok maalesef.

çok özgün bulduklarımın da haritaları yok maalesef (fuzuli, yahya kemal, shakespeare, sophokles vs...)
günümüzde sıra dışılığıyla beni en çok etileyen isim ise küçük iskender. onun da haritasını inceledim. mükemmel bir haritası var.

bunun yanında nazım hikmet, attila ilhan, emre aydın, mario puzo, necip fazıl , özdemir asaf gibi isimler; kendi imzasını taşıyan isimlerdir bence.

orhan pamuk' u da çok severim. çoğu kitabını bilirim. ama ne kadar orijinal olduğunu bulmak için biraz daha düşünmem lazım acaba

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

01-31-2011 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Özdemir Asaf.. kelime oyuncusu.. Bana şiiri okutup sevdiren tek adam..gülücük
01-31-2011 10:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

ömer hayyam- astroloji

birçoğumuz, şarap severliğiyle ünlü ömer hayyam'ı rubai şairi diye biliriz. ama o aynı zamanda iyi bir felsefeci, matematikçi ve iyi bir astrolog idi... hatta bir dönem hayatını, asroloji ile idame ettirecek kadar, padişahların ilgisine mazhar olacak kadar yetenekliydi.

şu aralar okuduğum semerkant kitabında ilgimi çeken bölümlerden biri:
sy. 127
... ömer hayyam 18 Haziran 1048'de şafak vakti doğmuştu. o devirde doğum tarihinin bu kadar kesinlikle bilinmesi görülmüş şey değildi. ama hayyam bu konuda bir gökbilimci hassasiyetiyle davranmıştı.annesinden bilgi edinmiş, ikizler burcu olduğunu anlamış ve dünyaya geldiği saatte güneşin merkürün ve jüpiterin konumlarını saptamaya çalışmıştı...
sy 81
melikşah(selçuklu hükümdarı) da herkes gibi ne yapması ne yapmaması konusunda
yıldız falına danışırdı. "ayın beşinde seni gözleyen bir yıldız var, saraydan dışarı çıkma, ayın yedisinde hiçbir biçimde kan aldırma, ilaç içme. ayın onunda sarığını tersten sardır. ayın on üçünde kadınlarından hiçbirine yanaşma." sultan bu söylenenlere karşı çıkmayı asla düşünmezdi. ömerin kendi elinden yıldız falını alan nizam da(nizamülmülk) iyice inceler ve harfiyen uyardı. yavaş yavaş başkaları da bu ayrıcalıktan yararlanmaya başladı. mabeynci, isfahanın büyük kadısı, haznedarlar, bazı amirler, bietakım zengin tüccarlar sıraya girdi...

bu kısımlar astrolojiyle ilgili bölümlerdi. o zamanlarda da insanlar düşkünmüş böyle şeylere.
genel anlamda da herkese önerebileceğim bir kitap. verygood

..............................................

kitap bölümünde yazmıştım. astrolojiyle ilgilenmeye başladıktan sonra kitaptaki astrolojiyle ilgili bölümleri alıntıladım. ömer hayyam bir astrolog idi gülücük ve tam tarihi var. 1048 te doğan birinin haritasına bakabilir miyiz?

01-31-2011 11:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

sadık yalsızuçanlar bana değişik gelir; çok düşündürtür, yazılarında..

sakin, sessiz, içe kapanık bir profil çiziyor, bnim gözümde.. merkürünün açısı az ve venüs rotar, bunlar ilgimi çekti..

http://dogumharitasi.astroloji.org/index.php

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
01-31-2011 11:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(01-31-2011 11:26 PM)eylülmavi Yazılan:  sadık yalsızuçanlar bana değişik gelir; çok düşündürtür, yazılarında..

sakin, sessiz, içe kapanık bir profil çiziyor, bnim gözümde.. merkürünün açısı az ve venüs rotar, bunlar ilgimi çekti..

http://dogumharitasi.astroloji.org/index.php

hangi kitaplarını okudun? madem beğendin biz de keşfedelim onu senin kadar verygood

01-31-2011 11:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

kitap muhabbeti açıldıda bende hayatımda bi tane okudum oda şeydi cengiz aymatov kitabın adı gün olur asır olurmu öle bişiydi gülücük)güzel kitapdı..
01-31-2011 11:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir