Değerlendir:
  • 26 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yazarlık-Senaristlik
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Yazarlık-Senaristlik
Güzel bir değerlendirme olmuş Serena verygood

Agatha Christie\'nin haritasında da 2.ev yöneticisi 3.evindeydi.. ( whole sign ev sistemine göre )

Yükselen Neptün konumu Hary Potter kitaplarının yazarı Rowling\'te de vardı diye hatırlıyorum.

04-07-2010 06:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

Cvp: RE: Yazarlık-Senaristlik
\'Yıldırım\' pid=\'79458\' dateline=\'1270651618\ Yazılan:Güzel bir değerlendirme olmuş Serena verygood

Agatha Christie Yükselen Neptün konumu Hary Potter kitaplarının yazarı Rowling\">
Yükselen Neptün konumu Hary Potter kitaplarının yazarı Rowling\" type=\"application/x-shockwave-flash\" width=\"425\" height=\"350\">
\'te de vardı diye hatırlıyorum.

evet yıldırım, yükselen neptün konumuyla birlikte rawling in de tıpkı austen gibi güneş-neptün karesi vardı yanlış hatırlamıyorsam

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
04-07-2010 07:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

GUY DE MAUPASSANT

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lan...1251657945

yine yükselen başak ve 10. evi ikizler burcunda yer alan bir diğer yazar, fransız guy de maupassant ın haritasını ekliyorum. bu konumu bilinçli olarak seçmedim, hangi yazara elimi atsam yükselen başak ve 10. ev ikizler tablosuyla karşılaşıyorum bugünlerde*saskin.w

yazarın haritasında yoğun başak dağılımı göze çarpıyor. yükselen yöneticisinin güneşle birleşiminin merkürünü kuvvetlendirdigini görüyoruz.

6 ve 10. evlerde, ay ve neptün gibi iki sanatsal/duygusal enerjinin, yine sanatsal potansiyeli temsil eden su elementindeki (yengeç-balık) üçgen görünümü kişiyi çalışma (6.ev) ve şöhret(10.ev) ekseninde \'yaratıcı ve sanatsal\' yönde motive etmiş olabilir.

şunu da ekleyeyim ;
kendisi ne oldugu belli olmayan bir hastalıktan ölmüştür. halisünasyonlar görüyor, delirmekten korkarak sıksık teskin edici haplar kullanıyormuş. 6. ev neptün, bu durumu benzersiz şekilde anlatıyor.
çektigi feci başağrıları ve geçirmek için kullandıgı ilaçlar doğrultusunda gerçekleşen bir ölüm ;
8. ev koç burcunda (baş,beyin bölgesi ) , 6. ev neptünle bağlantı halinde..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
04-07-2010 08:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yasemen88 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

benim haritamda yoğun ikizler etkileri yok.venüsüm ikizler ve 3.evde. haritamda edebiyata olan ilgimi destekleyen etkenler var mı merak ediyorum...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=x...&rs=0&ast=
07-22-2010 12:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(07-22-2010 12:26 AM)yasemen88 Yazılan:  benim haritamda yoğun ikizler etkileri yok.venüsüm ikizler ve 3.evde. haritamda edebiyata olan ilgimi destekleyen etkenler var mı merak ediyorum...

Doğal çarkta, ikizler burcu 3. evdedir..Doğal olarak natalde buraya yerleşmiş olması ve venüsünün de burada olması yazar-çizer potansiyeli, bunlardan keyif alma, iletişime önem verme, maddi anlamda ikizler burcunu temsil eden konularda para kazanabilme yeteneği olabilir..İkizlerde yazma kabiliyeti için gerekli..Yalnız, venüs-şiron kavuşumunun bu konularda kendini yetersiz hissetmene sebep olabileceğini düşünüyorum..Ayrıca ay burcun başak..Başak burcu da edebiyatla ilgilenenlerin haritasında görülen bi etken..Detaylandırma, ayrıntılara önem verme, kelimelerle iyi oynama, bazen hicivsel bir dil..Venüsünle kovadaki mars-pallas arasında 120lik açı var..Zihinsel süreçlere önem veren, muhakeme yeteneği gelişmiş, rasyonellikten hoşlanan biri olabilirsin..Merkür-jüpiter kavuşumu da ellerine vurgu yapıyor..Ellerini kullanmak, düşünmek, yazmak,edebi konular, felsefe yapmak senin için keyif verici şeyler olsa gerek..Boğada olduğu için, arada sabit fikirlilik verebilir. Ama kalıcı, somut, pratik bi şekilde yazabilirsin..Edebiyata olan ilgini destekleyen konumlar bence;)
07-22-2010 01:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeRDaL Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

konuşurken ellerini kullanarak bir şeyi anlatmada bi nevi yazarlıktır, havaya yazıyorsun resmederek gülücük
07-22-2010 01:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

bende bı zamanlar yazı yazardım , yukselen basak 10.ev ıkızler.. zaman zaman yazabılıyorum bazen hıc ıstemıyorum

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-22-2010 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Ben de bir zamanlar hikayeler yazardım,günlükler zaten.Yazıp arkadaşlarıma okuduğumda usta bir edebiyatçıdan alıntı yaptığımı düşünüp inanmakta güçlük çekerlerdi.utandým
Şimdi kaydı biraz ilgim,sıkılıyorum yazarken.Esasında gayet iyi bir yeteneğimin olduğuna da inanıyorum yazı konusunda,MC ikizlerde yanlış yapıyorum belki ama çokta uğraşmadım açıkçası kendimi geliştirmek için.

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
07-22-2010 01:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Şiir yazmışlığım vakidir gülücük))
07-27-2010 08:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
intrinsic Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

benim de guneş 3. evde messa, yukselen yengeç gülücük

yazı yazmayı severim bende, ay 8. evde olduğundan belki ,ölümü vurgulamayı da ...

ve de en çok dolunay zamanlarında yazmış oluyorum yazılarımı

zayi olmaz gül temennasiyle vermek hare su...
07-27-2010 09:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir