Konu Kapalı 

Değerlendir:
  • 99 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doğum Haritası Analizi...
Yazar Mesaj
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Doğum Haritası Analizi...
Çok değerli Üstad,
öncelikle gece vakti hiçbir şey beklemeden uğraşıp çok güzel bir şekilde sentezlediğin horoskopum için o güzel yüreğine, emeğine çok çok teşekkür ederim. Şu anda gözlerim doldu. Sen çok yüce gönüllü ve iyi kalpli birisin. Ben sen de yay burcunun ağır bastığını öteki forumda da hissetmiştim. Benim eşimde  ve belki tek dostum sırdaşım kuzenimde  yay.

Öncelikle benim belki yıllardan beri kendimi ifade edemediğim  şekilde beni o kadar güzel anlatmışsınki. Gerçekten ben yeri geldiğinde konuşmayı seven daha çok dinleyici pozisyonunda olan biriyim. Hatta biraz da ben anlatayım içimi dökeyim derim arkadaşlarım birden yok olurlar. Çünkü benim dinlememe alışmışlar. Ben haksızlığa tahammül edemem ama tepkimi çok mecbur kalırsam öfkeyle gösteririm. Karşımdakinin benden zayıf konumda olduğunu hissedersem asla ezmem. Zaten ben bilirimki onu alt edebileceğim o bana yeter. Birde insanları gereksiz kırmaktan hiç hoşlanmam. Sonrasında üzüntü duyarım. Bazen karşımdaki insanın benim laflarıma nasıl tepki vereceğini hissederim ve onun hoşlanacağı şeyleri söylemeyi tercih ederim. Mutlu olsun şu üç günlük dünyada kötülükten ne çıkar değilmigülücük O yüzden belki Aslan burcu kadınlarıyla hiç yıldızım barışmamıştır. Tek anlaşamadığım burç. Erkekleriyle değil de kadınlarıyla maalesef.

Gerçektende şiir yazmaya çalışıyorum. Sanki başka bir forma giriyorum. Şiir yazmaya başlarken. Kıskançlığım hiç yoktur. Gerçektende insanların önceliklerine saygı duyarım. Kendiminkine de. Eğer ben birşey yapmak istiyorsam karşımdakine bunu izah ederim onun da kendisine ait istediğini yapabilmesini sağlarım. Bazen dengelerin birbirine girdiği zamanlarda oluyor. O üç gezegen kendi aralarında kavga edebiliyor. O zamanda uykusuzluk had safhada. Bir lafı söylerken ilerisinde ne olabileceğini tahmin etmeye çalışırım. Dama yada satranç gibi. O lafın bana geriye dönüşü ne olabilir diye düşünürüm. Maalesef iş hayatına göre fazla hassas ve ince düşünceli biriyim. İnsanlara emir vermeyi sevmem o yüzden bütün işleri ben üstlenirim bu sefer işten kafamı kaldıramam.(13 senelik bir iş geçmişim vardı bu arada. Çocuk olunca bıraktım) 

En hassas olduğum  konu çocuk. Çok düşündüm. Sorumluluğu çok korkuttu. Sonuçta kendimden başka birine karşı da sorumlu olacaktım. Kaybetmekten çok korktum çocuğumu. Şimdi yenmeye başlıyorum bu duyguyu. Başka çocuk ta düşünmüyorum. Çocukları severim ama bir ömür boyu üzüntüleriyle üzülmek sevinçleriyle sevinmek çok zor bir yük. Başına bir şey gelse ben kafama huni takıp deli olup dolaşırım herhaldegülücük En azından benim için bu böyle.

Sonuç itibariyle bu analizden 10 üzerinden yıldızlı 10 aldın. Sen gerçekten bu iş için yaratılmışsın. pozitif, akılcı, merhametli, yenilikçisin.Bir de diğer yaylar gibi gece yatmaz uyumaz sabah kalkmazlardansın. Yada zor kalkanlardan. Bende de  yay burcu eş ve kuzen olduğu için oradan biliyorum. En kötü ve tek olumsuz tarafınız.

Sevgiler.
Alya

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
04-27-2007 11:55 AM
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

beğendiğine sevindim Alya. daha erken kalkmaya çalışacağım , kendimi alıştırma devresindeyim
ne kadar sürer bilmem gülücük)

04-27-2007 01:59 PM
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Beğenmek ne kelime bayıldım. Bu dünyada beni anlayan bir insan var çok şükürgülücük

Valla yaylar gece kuşu alışmanız biraz zor. Ben 8 sene eşim için 34 sene kuzen için uğraştım sonuç olumsuz.

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
04-27-2007 02:03 PM
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi...
dark_venus Yazılan:yıldırımdan da bir yorum bekliyorum çünkü yapmış olduğu yorumu çok beğendim gülücük

hoşgeldin venüs ;)
ben sürekli katılımda bulunan arkadaşlarla yorumlarımı paylaşmayı seviyorum. çünkü güzel bir yorum yapabilmek için en az iki - üç saat uğraşıyorum. ve açık sözlüyümdür..
''bunu hak etmen gerekiyor'' gülücük)
katılımına devam eder ve sabırla bekleyebilirsen bende sana güzel bir yorum yapabilmek için elimden geleni yaparım ok
şimdilik hoşcakal

04-29-2007 01:43 AM
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Blackrose Doğum Haritası Analizi...
selam blackrose ; kova burcundan başlayalım.
özgürlük kavramı kova insanlarıyla özdeşleşmiştir. kova olarak ; kendi yolunu seçme iradesine sahipsin. ne istiyorsan onu yapabilme potansiyeline sahipsin. ve başkalarından emir almaktan hoşlanmazsın.
kova insanı , sırf âdetlere uymak için ezbere yapılan her işi kendi bildiği şekilde ''değiştirerek'' yapmaktan hoşlanır.
sende bir kova burcu olarak , çevrende başkalarının yap dediği şeylerin aksine kendi doğru bildiğini yapmaktan hoşlanabilirsin.
kova için duygusallık ikinci plandadır. kova insanı yüksek aklı ile doğruyu görür ve kimse onu aksine inandıramaz. kovanın bir yönüde inatçılıktır. sende oldukça inatçı bir yapıya sahip olabilirsin. ve bu inatçılığın başkalarına tuhaf görünen konularda olabilir. ''şapkasız çıkmam abi'' gibi gülücük
uranüs sert açısı ; kovanın âsi tavırlarını ön plana çıkarabilir. monoton işlerden çabuk sıkılabilirsin. huzursuzluk duyabilirsin sık sık.
neptünün güzel açısı sana duyarlılık veriyor. taş kalpli kovalardan değilsin. üstelik transit neptün kova burcunda ve güneşine dokunuyor.
bu yıl duyarlılığının arttığını hissedebilirsin.
plütonun güzel açısı da sana derinlik ve GÜÇ katıyor..

* dip not ; 2001 yılının ilk aylarında transit uranüs güneşine dokunmuş ve aynı anda transit plüto AY'ına dokunmuş.. önemli bir değişim dönemi olmuş olabilir senin için. çevrende bişeyler değişmese bile içinde zihninde bazı şeyleri bitirip yeni bir kimliğe ve yeni alışkanlıklara girmiş olabilirsin o dönemde..

05-15-2007 02:03 AM
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Blackrose Doğum Haritası Analizi devamı
AY BURCUN YAY ; yay iyimserliğin , yeniliğin , öğrenmenin ve öğretmenin burcudur. senin ihtiyacın olan şey öğrenmektir , yenilenmektir. değişimi hayatında uygulayabilecek özgüvene sahip olmalısın. oldukça açıksözlüsün. dobra konuşursun. sevdiklerinin yanında neşeli vakit geçirmeye bayılırsın.
ancak mars sert etkisi nedeniyle tepkilerin bazen sert ve kırıcı olabilir.
duygusal yönden sık sık kırıldığın ve birilerini kırdığın anlarla karşılaşabilirsin.
neptün etkisi sezgilerini güçlendirir. karşında ki insanların içini okursun zaman zaman.
ve uygulamada bazen beceriksiz olsanda gülücük oldukça romantiksin.

MERKÜR BALIK BURCUNDA ; Yüksek bir hayal gücü verir. ve bu hayaller su katılmıştır yani duygu yüklüdür. bazen iyimserliğinin azaldığını söyleyebilirim. böyle zamanlarda karamsarlık ve kararsızlık gösterebilirsin.
bence senin zihninin HUZURA ihtiyacı vardır çünkü gerilimli açılar var merkürüne.
hareket etmediğin , gezmediğin yada çalışmadığın günlerde , hayal dünyasına kaçma eğilimin olabilir. normalde güçlü ve zeki olsanda böyle melankolik zamanlarda başkalarının fikirlerinden etkilenebilir , sonra kendini hafifçe suçlayabilirsin.

05-15-2007 12:55 PM
blackrose Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

VALLA NE DİYEYİM YILDIRIM.SUPER BİR YORUM.ELİNE DİLİNE SAĞLIK.gülücük TŞK EDERİM ARKADAŞIM

mi sono di te perche'non avevo niente do fare!!!
05-15-2007 02:28 PM
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

VENÜS KOÇ BURCUNDA ;

biraz hikayeleştirelim. venüs sen doğmadan önce balık burcunda ilerlemiş ilerlemiş ve balık arazisinde SATÜRN GÖLGESİYLE karşılaşmış. yani zıt açı yapmış. o sorunlu bölgeden geçerken GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEK + SORUMLULUK YÜKLENMEK + GECİKMELERLE KARŞILAŞMAK gibi değerleri bünyesine katmış venüs.
sonra bir kaç adım atıp koç arazisine girmiş. venüsü narin yapılı bir kız olarak düşünelim. sen doğmadan hemen önce bu kız , güneş sisteminin büyük öğretmeniyle karşı karşıya geliyor. onunla zıtlaşıyor. bu zıtlaşma balık arazisinde olduğu için KIRILGANLIĞI arttırıyor. ve bu ruh haliyle güzel venüs kızımız KOÇ ARAZİSİNE giriyor. SAVAŞÇININ ARAZİSİ...
burada senin venüsünün TEMKİNLİ olduğunu düşünüyorum.
venüs ilişkileri temsil eder. öyleyse sen ilişkilerinde de ilk adımı atmak istesen bile içinde ki başka bi tarafın seni frenleyebilir.
venüs koçu olarak sen cesur + sıcakkanlı + neşeli bir potansiyele sahip olabilir ancak bunları herkese sık sık göstermeyen bir tutum içinde olabilirsin.
bunun sonucunda içsel olarak HIRÇINLIK duygusu hissedebilirsin.
duygusal ve arkadaşlık ilişkilerinde yanlış anlaşıldığını farkedersen kendini suçlamamanı öneririm çünkü karşı tarafta da hata vardır. sen açıksözlü birisin bu yüzden zaten ne düşündüğünü söylersin. hâla seni anlayamıyorlarsa boşver takma derim gülücük

05-16-2007 02:47 AM
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

MARS - JÜPİTER - SATÜRN BAŞAK BURCUNDA GERİ GİDİYOR :

öncelikle başak burcunu tanıyalım. burçlar sisteminde başak arazisi SAFLIĞI temsil eden en mütevazi arazidir. bu saflık DURULUK anlamındadır. berrak bir su gibi. içinde suyu bulandıran olumsuzluklar yoktur. Temiz düşünceler + Temiz duygular + Temiz bir ev + Temiz giysiler gülücük
başak arazisi ; içindeki duruluğu bozabilecek her konuda temkinlidir.
aşk sözkonusu olduğunda Temiz duygular önemlidir. başak etkisi olan insanlar duygusallığın ''cıvık'' bir hâle gelmesine tahammül edemez.
iş sözkonusu olduğunda Düzenli çalışmak önemlidir. başak etkisi taşıyanlar , çalışkan - düzenli ve detaycıdır.. bu yönleri bazen aşırıya kaçıp çalışma arkadaşlarıyla GERİLİM yaşayabilirler.
yine iş hayatında duru bir dürüstlüğe sahiptirler. isteseler pratik zekalarıyla kurnazlık yapabilirler ancak genelde dürüstlüğü tercih ederler.
başak arazisi hizmet etme işlevini tanımlar. klasik astrolojide hizmetçilikle özdeşleşmiştir ancak bu kısmen yanlıştır. esas olan BİR AMACA HİZMET ETMEKTİR.
gerekirse kendini feda etmektir. yani insanlığa - sevdiklerine bi şekilde faydalı olmak + katkıda bulunmak başak burcunun iç güdüsel vizyonudur..

şimdi senin başak arazinde neler oluyor ona bakalım ;
satürn başak burcunu düzenliyor. başak elementlerinin bir kısmını rafa kaldırıyor yani kısıtlıyor. mükemmelliyetçilik - pratiklik - el becerisi - detaycılık - düzenlilik - sağlık hassasiyeti gibi konular kısıtlanıyor olabilir..
sonra jüpiter giriyor başak arazisine. bolluk , bereket veriyor. yani yukaıdaki konularda kısıtlamaları rahatlatıyor.
sonra , satürnün düzenleyip - jüpiterin bereket saçtığı başak arazisine mars giriyor yani SAVAŞÇI..
savaşçı bu araziden hoşlanmasada oldukça verimli sürülmüş olduğunu görüyor ve jüpitere yaklaşıyor - ki sen daha doğmadın bekle acele etme gülücük -
mars jüpiterin yanındayken satürnün kurmuş olduğu düzen unutulacaktır.
yani blackrose ; senin mars'ın yani SAVAŞÇIN JÜPİTER ODAKLI..
kendine bir tür sensei arıyor olmalı. ona zor anlarında yardımcı olacak , neşesini korumasını sağlayacak , onu eğitecek - bişiler öğretecek - yol gösterecek bir jüpiter arıyor olabilir diye düşünüyorum.
eğer bu yorumumda haklıysam ; kendini yetiştirmiş + inançları ve idealleri olan + üstelik ağır abi havalarında olmayan neşeli insanlara hem arkadaş olarak hem de duygusal olarak çekilebilirsin..bu tür insanların desteğini arayabilirsin.

başak burcunda ki SAVAŞÇIN ile yay burcunda ki AY arasında ve balık burcunda ki MERKÜR arasında gerilimli T kare açısı görüyorum..
alınganlık ve içsel gerilim oluşturabilecek bu açı kalıbının bazı transitlerde uyanabileceğini ve o dönemlerde dikkat etmeni öneririm.
özellikle , mars - satürn ve uranüs üçlüsü yukarıda ki burçlardan geçerken , hatta ikizler burcundan geçerken terminatörü uyandırabilir gülücük

şimdilik bu kadar ; 2007 transit yorumlarını daha sonra yapacağım ok
sen şimdi 2007 geçti , 2008 alayım dermişin :D

[/b]

05-16-2007 11:04 AM
blackrose Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

saol yıldırım.2007 geçti tabikii 5, aydayız:D ama sen müsait olduğunda yaparsın yorumunu.2008 de gelince düşünürüz.tekrar tşk ederim.

mi sono di te perche'non avevo niente do fare!!!
05-16-2007 12:21 PM
« Önceki | Sonraki »

Konu Kapalı 

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Doğum haritası hakkında Mayaa 1 20,585 11-20-2020 01:30 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritası yorumu beyzakubra 5 17,692 11-20-2020 01:27 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritam lanetli mi arkadaşlar ? Timeless 21 29,825 09-13-2020 03:36 AM
Son Mesaj: Timeless
  Doğum haritası yorumu josii 87 117,588 05-27-2020 11:19 PM
Son Mesaj: josii
  Evlilik ve ciddi ilişkilerde doğum haritamin önemi. eda_sgnc 3 10,956 12-10-2019 11:13 PM
Son Mesaj: eda_sgnc
  Taze Harita Analizi aquariushead 3 6,783 06-11-2019 11:17 PM
Son Mesaj: Libra
  doğum haritama yorum yapabilirmisiniz koçastroloji 3 10,266 01-22-2019 06:37 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Doğum Haritası Analizinde destek olur musunuz? maia 2 11,472 01-10-2019 12:13 AM
Son Mesaj: maia
  Harita analizi justicee 13 21,387 10-22-2018 01:03 AM
Son Mesaj: kayasran
  Doğum haritası ve ilişkiler beyzakubra 9 17,673 07-31-2018 04:57 PM
Son Mesaj: beyzakubra

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir