Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.8 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Michael J. Fox
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Michael J. Fox
Michael J. Fox
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Michael J. Fox

[Resim: mjfox.jpg]

Doğum adı Michael Andrew Fox
Doğum 9 Haziran 1961
Edmonton, Alberta, Kanada
Diğer adları Michael Fox; Mike Fox
Evlilik Tracy Pollan (1988- )
Emmy Ödülleri
Komedi Dizilerinde En İyi Aktör
1986 Family Ties
1987 Family Ties
1988 Family Ties
2000 Spin City
Altın Küre Ödülleri
Televizyonda En İyi Aktör - Müzikal ya da Komedi
1989 Family Ties
1998 Spin City
1999 Spin City
2000 Spin City

Michael J. Fox (asıl adı: Michael Andrew Fox; d. 12 Mayıs 1961), Kanada doğumlu film ve televizyon oyuncusudur. En bilinen rolleri Geleceğe Dönüş üçlemesinde (1985-1990) Marty McFly; Family Ties (1982-1989) dizisinde kendisine üç Emmy ve bir Altın Küre getiren Alex P. Keaton rolü ve Spin City (1996-2000) dizisinde Mike Flaherty rolleridir. (Ayrıca Spin City ile bir Emmy ve 3 Altın Küre ödülü kazandı.)

Parkinson hastalığına yakalandıktan sonra oyunculuk kariyerine son verdi. Parkinson hastalığına bağlı olarak zaman zaman hareket etmekte ve konuşmakta zorlanan ünlü oyuncu, yaşama bağlılığından hiçbir şey kaybetmedi. Michael J. Fox Parkinson Araştırmaları Vakfı aracılığıyla hastalığın tedavi araştırmalarına destek veren Fox, 2000-2006 yılları arasında vakfı için 78 milyon dolar gelir topladı. Fox'un vakfı, özellikle Parkinson'un erken teşhisine yönelik çalışmalara destek veriyor.
07-27-2009 01:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Michael J. Fox
Geleceğe dönüş filim serisini Cavin'nıydı yalnış hatırlamıyorsam ...

Yıllarca gülücük Yılbaşlarında mutelif kutlama günlerinde ve bayramlar bizlere ,özel kanallar tarafında izletmekte olan filmin oyuncusu....

Muz kabuğundan yapılan yakıtlar...Uranyumlu arabalar....

Bir geçmişe bir geleğe gidip gelmeler.......

Ve tabiki zaman yırtılmalarını düzeltme....çabaları.....

Hikaye olsada o zamanlarda bunlar popülerdi ...

tşk.ler Lavinya sana gitme demicemgülücük)
07-27-2009 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Cvp: Michael J. Fox
Özellikle Parkinson Hastalığına yakalnadığı için haritasını eklemek istedim.

Müsait zamanımda detaylı bir şekilde haritasını incelemek istiyorum şimdilik sadece haritayı ekliyorum.Hatta eğer tam tarihini bulabilirsem hastalığın teşhis edildiği tarihi, teşhis edildiği andaki transitlerini de merak ediyorum

[Resim: mjfox.gif]
07-27-2009 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Cvp: RE: Michael J. Fox
almira Yazılan:Geleceğe dönüş filim serisini Cavin'nıydı yalnış hatırlamıyorsam ...

Yıllarca gülücük Yılbaşlarında mutelif kutlama günlerinde ve bayramlar bizlere ,özel kanallar tarafında izletmekte olan filmin oyuncusu....

Muz kabuğundan yapılan yakıtlar...Uranyumlu arabalar....

Bir geçmişe bir geleğe gidip gelmeler.......

Ve tabiki zaman yırtılmalarını düzeltme....çabaları.....

Hikaye olsada o zamanlarda bunlar popülerdi ...

tşk.ler Lavinya sana gitme demicemgülücük)

Rica ederim almiracığım gülücük,Evet Geleceğe Dönüş'de zaten tanındı en azından büyük çoğunluk o film serisi sayesinde tanıdı.
07-27-2009 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Lavinya Yazılan:Özellikle Parkinson Hastalığına yakalnadığı için haritasını eklemek istedim.

Müsait zamanımda detaylı bir şekilde haritasını inceleyecğim şimdilik sadece haritayı ekliyorum.

[Resim: mjfox.gif]

Bak burda jüpiter kova ve yükselen kova adam yeniden piyasaya çıkıyor transitler yüzünden mi acaba ?

senin merakın mı?

Yoksa senin haritanla bağlantılımı etkileri.....

Hastalık konuları pek yıldız genetiğine bağlamak doğrumu bilmiyorum....

Biolojik yatkınlıkta çok önemli ......

İnsanlar daha az hastalık isimlerini bilirkende bende bu hastalıklar vardır......

Balıkça bir yaklaşım olabilir ama bence....

Tüm hastalıklar ruhsal kökenli ..uzak bağlantıda görünsede buda olası,,,
07-27-2009 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

almira Yazılan:[quote=Lavinya]
Özellikle Parkinson Hastalığına yakalnadığı için haritasını eklemek istedim ve bir yerde yanlış hatırlamıyorsam eğer Bu hastalık için Chiron satürn kavuşumunun 1.evde olması neden olmuş diye okumuştum fakat haritasında chiron saturn kavuşumu yok hımm

Müsait zamanımda detaylı bir şekilde haritasını inceleyecğim şimdilik sadece haritayı ekliyorum.

Bak burda jüpiter kova ve yükselen kova adam yeniden piyasaya çıkıyor transitler yüzünden mi acaba ?

senin merakın mı?

Yoksa senin haritanla bağlantılımı etkileri.....

Hastalık konuları pek yıldız genetiğine bağlamak doğrumu bilmiyorum....

Biolojik yatkınlıkta çok önemli ......

İnsanlar daha az hastalık isimlerini bilirkende bende bu hastalıklar vardır......

Balıkça bir yaklaşım olabilir ama bence....

Tüm hastalıklar ruhsa kökenli ..uzak bağlantıda görünsede buda olası,,,

Aslında uzun zamandır aklımdaydı ama bir türlü fırsat olmadı haritasını incelemeye ve çıkarmaya ,bu akşam içimden haritasını eklemek geldi gözkýrpma

Benim mesela güneş kova ve tr. jupiter güneşimle kavuşum yapıyor haritamla bağlantılı olduğu için eklemedim uzun zamandır merak ediyordum ama yakın zamana kadar haritasına bakmayı düşünmemiştim.

Bu hastakılkar tabiki daha öncede vardı henüz varlığından hbaerdar değilken de ama bir şekilde astrolojik belirtileri var hemen hemen her hastalığın ve henüz birçoğunu bilmiyoruz ayrıca ruhsal olarak insan etkileniyor tabiki gözkýrpma
07-27-2009 01:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

chiron 1.evde ve balıkta,;chirou 1.evde ,sağlıkla ilgili konularda görev alması,iyileşme süreci,yardıma muhtaç insanlara yardım etmeye çalışması,ruhsal gerçeklerden kaçma,şefkatli olması,ayrıca 1.evdeki chiron sağlık sorunlarına da neden oluyor,

kova burcunda saturn ve jupiter 12.evde;İnsanların detlerini sabırla dinler ve yardımcı olmaya çalışır,yardım kuruluşllatında çalışarak kendisini rahatlatmaya çalışma,iradesabır,dayanma gücü vermiştir.hoşgörülü,ilerici fikirlere sahip,sosyal organizasyonlarda yer alması,kendine özgü ve araştırmacı bir şekilde büyük işler yapmaya çalışması. ayrıca 12.evdeki jupiter sahne,ekran konusunda şans vermiştir.

chiron 180 pluto;Bilinçaltındaki düşüncelerini keşfetmek isteği,genç yaşta vücudun tedaviye başlaması,bilinçaltında korkularının olması ve bu nedenle etrsfındakilere otoriter tavırlsr sergilemesine neden olabilir,başka insanlarının korkuları için bir şeyler yapmaya çalışması,yaşadığı olayların yaşamında derin iz bırakması.

chiron 120 neptün;Küçük çocuklarla iyi anlaşma,onlara birşeyler öğretmeye çalışma,acıyı bildiği için aynı acıyı çekennlerin yaralarını sarmaya çalışması,sanata olan düşkünlüğünün tedavisine yardımcı olması.

chiron 120 merkür;iğer insanların düşüncelerini harekete geçirebilecek kadar yoğun bir iletişiminin iyi olması,İyileşme çabası,akılcı konuşması ve sorunlar karşısında ihtiyatlı davranması,sorunların çözüm yolunu araması.

Devamı gelecek..
07-28-2009 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Çok iyi oyuncu olduğunu düşünüyorum. Yalnız pek üne kavuşamadı. Sadece Geleceğe Dönüş'te gördük.

Korkak tavuk Marty gülücük - Kimse bana korkak diyemez gülücük
12-27-2011 01:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aphrodite Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 3

bu adamı çok seviyorum. :) haritasına daha önce bakmıştım ve ortak noktalarımızı görünce sevinmiştim. ikimizinde yükseleni kova, venüs boğa, güneşler 4. ev merkürler 5. ev marslar 7. evde . ha o geleceğe dönüş gibi bir seride oynadı benim ünüm ilçe sınırlarını aşamadı o ayrı tabi :P

ayrıca kimse ona korkak tavuk diyemez! :D
01-26-2012 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Bilinçaltımdaki en eski film budur... Geleceğe Dönüş'ü 4 - 5 yaşlarında izledim..
14 yaşımda filme kavuşabildim. O günden bu yanada, 20 ila 30 arası izledim kesin..

film izleme alışkanlığını bununla kazandım ben, çok şey borçluyum o yüzden...
bizazda asc - kova oluşumdan beğeniyorum heralde gülücük
01-26-2012 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Michael Keaton (Batman) picachu 0 2,084 08-25-2011 12:08 PM
Son Mesaj: picachu

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir