Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neptünle Yaşamak
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Neptün ve Hayaller
Neptün uzaklardan ıslak ıslak titreşim damlacıklarını bizlere gönderirken şunu farketmemizi ister ;

- kaşık yok ( buraya ünlem koymaya kıyamaz , gerilime gerek yok diye düşünür )

''kaşık yok'' repliğini Matrix filminden hatırlıyoruz.

Neptünün bu mesajını biraz daha açalım isterseniz ,

Dünyada gerçek ( madde ) olarak algıladığınız her şeyi , aslında 5 duyu organınız ve beyinsel algılama araçlarınız size öyle yansıtıyor.

Aslında elinizde tuttuğunuz kaşığı , önce dokunma duyusuyla algılıyor , dokunma duyusunun beyninize verdiği bilgiler sayesinde beyniniz kaşığa anlam yüklüyor ve size geri-bildirim yapıyor.

Yani aslında siz kaşığın özünü ( orijinal halini ) DEĞİL , 5 duyu organınızla beyniniz arasındaki iletişimin size dönüş yapan geri-bildirimini algılıyorsunuz.

Evet farketmeye başladığınız şey tuhaf ama gerçek , aslında dünya 5 duyu araçları ile beyin arasındaki mekanizmanın size yansıttıklarından ibaret.

İşte bu yüzden dünya hayatının bir oyun ve oyalamacadan ibaret olduğu ayetle vurgulanıyor olmalı.

İşte bu yüzden duyarlı sanatçı kişilikler , ''yalan dünya'' diye şarkılar yapıyor olmalı.

İşte bu yüzden Neptün , madem dünyada gerçek olarak algıladıkların bir tür beyin faaliyetiymiş , sen başka türlü beyin faaliyetleri yap ve kendi dünyanı hayalinde tasarla diyor olmalı.

İşte bu yüzden pek çok insan , hayal dünyalarını , gerçek dünyaya tercih ediyor olmalı ve çoğu zaman madde formundaki gerçeklerden kaçıyor olmalı.

Peki şimdi Neptünün yaptığı , bizi kandırmak mı oluyor ?

Hayır hiç sanmıyorum çünkü gerçek dediğiniz şeylere BAĞLANMAK ve maddeye takılıp kalmak , aslında beyninizdeki sinyallere takılıp kalmak gibi bir şey.

Ve Neptünün tek isteği bunu aşmanız..

kaşık yok.. öyleyse kaşık için endişelenmeye gerek yok.. hayalinde tasarladığın kaşıkla , madde formundaki kaşık arasında pek fark yok.. her ikiside beyin aktivitesinin bir sonucu olarak sana yansıyan şeyler..

kaşık yok.. öyleyse kaşık için savaşmaya gerek yok..

farkettinizmi , çok kısa da olsa bir an için özgürleştiğinizi hissetmiş olmalısınız.
eğer hissetmediyseniz , boşverin bir önemi yok ;)

03-29-2011 03:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Honey Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Neptünle Yaşamak
Çok güzel anlatmışsın bende odaklandığım hiçbir konuda sonuç alamıyorum olaylar sürünüyor sürünüyor ben odaklandıkça dibe vuruyor sonra sıkılıp özgür bırakıyorum kendimi ve konuyu bir süre sonra o kendimi odakladığım yada olmuyor diye üzdüğüm şey kendiliğinden bir anda oluyor. Bu yüzden kim korkar neptünden diyorum gözkýrpma
03-30-2011 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

Satürn döngümden sonra taşındığım evin yatak odasının duvarı cam hizasında komple kışları akıyordu. Duvarlar nem, cam kenar pervazı su, su siliyordum her yerden... Sonra bu eve geldim bir yaz komple mutfak dolaplarından şarıl şarıl su devamında banyoda. Neptünyenliğe geçmiş olduğumu şimdilerde anlıyorum; hep sular altında oldum...
03-31-2011 01:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

Yalan dünya denilen olgular dünyası bir yaratım harikasıdır. Bize uçsuz bucaksız gelebilecek bir gerçek dünyanın varlığını, kendi hayal dünyamızın boyutsuz genişliğiyle özdeş tutabiliriz ancak.
Öz! Her olgunun özelliği, özündeki gibi olma ihtimaline sahip bir döngü sonucu tekrarlanarak oluşur. Bu yüzden hiçbir maddenin veya hiç kimsenin özünün nasıl olduğunu tam olarak anlayamayız. Sadece değer olarak belirttiğimiz somut bir özellik tarifi vardır. Bu tarif duyumsamanın değerlendirmesidir ve bu tarifleri yeniden oluşan her olgunun özünü bakmaksızın, öze ait bir özellik olduğunu düşünürüz.
Bu düşüncenin sürekli olması, yalan denilen dünyanın değişmez değerlendirme biçimidir. Değer ve değersizlik üzerine kuruludur.
Ben hayal dünyamın uçsuz bucaksız bir döngü olduğunu söylersem; insanların özümde var olduğunu bildikleri bir abartma özelliğimin olduğuna inanmalarını, isteyerek ortaya çıkarmış olurum. İstek, öze ait olan özellikleri görünür kılan tek yaratma şeklidir çünkü.
Bir istek doğrultusunda gelişmiş evrensel boyutların özünün nasıl olduğunu değil de özelliklerinin neden olduğunu düşünür insanlar sürekli. Neden var olmanın sorusu asırlar boyunca yaygın olarak sorulmuştur. Çünkü özün bilinmezliği, özelliğin nedenselliği ile değerlendirilmeye çalışılır. Her özelliğin nedenselliği gereklilik sonucu oluşurken, her özün nasıllığı bilinmezliğin sonucudur ve mutlaktır. Mutlak olan bilinmezliğin, bilinir olana özellik kazandırması ve görünür haline getirmesi, özün belirlediği bir nedensellikten kaynaklanır.
Ben abartma özelliğine de sahip bir varlığım. Bu özelliğin tam olarak neden oluştuğunu değerlendirebilirken, nasıl bir öz olduğuna karşı kayıtsız kalabilirim.
Evet! Öze karşı her özellik kayıtsız kalmak zorundadır çünkü öz mutlaktır ve özdeksel öz kavramının değeri deneyimle ölçülemez. Değeri ölçülebilen kavramlar olgusal özelliklerdir.
Öze ait bilgi; varlığın özelliklerinin tekrar ederek oluşmasını gerektirirken, aynı şekilde özelliğin, neden-sonuç ve eşik-değişim döngülerinin de tekrar oluşmasını gerektirir.
Özellikten gelen neden sorusu, özün nasıllığını sormayı çoğu zaman düşünmez, çünkü süreç edimsel (güncel) bir eşik-değişim sürecidir.
Öze ait değerlendirmeler için sıfatlar kullanılır ve bu sıfatlara neden yerine nasıl sorusu sorulur.

Zaman kavramı; yapıların özelliğine göre değişen göreceli özellikte bir kavramdır. Ve bu kavram, büyük bir yapı olan uzayın kendisine veya ışığa göre küçük bir zaman dilimi iken; küçük boyut özellikteki yapılar için büyük bir zaman dilimi kavramıdır.
Zamanın özelliği, farklı boyutlardaki yapılar açısından nasıl bir değer taşıdığını gösterir. Fakat zamanın özü, bu değerlendirmelerden bağımsızdır. Çünkü büyük veya küçük her yapının zamana göre bir özelliği vardır. Bu özelliğe yapının ömrü diyebiliriz. Her yapı bir ömür taşır ve bu yüzden insanın değerlendirme anlayışında, kısa ömründe açığa vurabilecek veya gizleyebilecek kadar çok özelliğe sahip olma isteği yatar. Zamanın nasıl bir öz taşıdığını düşünürken, ömrünü tamamlayan bilinmez yapıların özelliklerine neden sorusu sorarız ve zamanın özünün nasıl olduğunu anlamaktan uzaklaşırız, oysa zamanın özü aslında ömürdür.

Benim özelliklerimden bir tanesi de, dur diyene kadar devam etmektir. Ama içimden bir ses son noktayı koymam gerektiğini söylüyor şu an. Eğer devam etmemi sağlayacak istekler olursa, seve-seve devam edebiliriz.
Yanlışım varsa affola, herkese sevgiler ve saygılar dilerim.
03-31-2011 05:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Gezegen psikolojik bağlantıları kurmakta biraz zorlanırım ama sizce.Bir durumda ne yapıp edip sonunda kendini suçlu görme neptün dokunuşun etkisimidir.var mı neptünyen bir durum.
04-19-2011 08:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Kendini suçlu görme öncelikle neptünün işi.. Ama satürnün de bu konuda bayağı bi etkili olduğunu gözlemliyorum;)
04-19-2011 09:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(04-19-2011 09:55 PM)Félicé Yazılan:  Kendini suçlu görme öncelikle neptünün işi.. Ama satürnün de bu konuda bayağı bi etkili olduğunu gözlemliyorum;)

Hım evet o da var.Ama saturn kendi suçunu görürken diğerlerininkini unutmanı(göz ardı etmeni) pek sağlamaz heralde.Yani herkes suçlu :D
04-19-2011 09:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Tabi küçük Emrah modu tamamen neptüne ait:D
04-19-2011 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(04-19-2011 10:00 PM)Félicé Yazılan:  Tabi küçük Emrah modu tamamen neptüne ait:D

:D
04-19-2011 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

ah şu neptün merhameti yokmu.hep hani böyle ilk hamlede savunmaya geçen insanlar vardırya hayran olmuşumdur.bense kim olursa olsun arkadaş,sevgili eş.. yok canım ben yanlış anlamışımdır niyeti iyidir sonuna kadar beklerim belkide bu yüzden beni saf sanıp iyice canıma okurlar.bunu anladığım an haliyle karşı tarafın canını yakıncada "kötü insan" oluyorum.yok ya benim aklım almıyor hala çözemedim bazı şeyleri.ama şunu öğrendim bi insan bi kez bile zarar verdiyse nekadar affedersen et sonu asla değişmiyor.çok acı ama gerçek çok sınadım gerçek anlamda deney gibigülücük sonu değişmedi.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
04-19-2011 10:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir