Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.96 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Karşılıklı Ağırlama"nın Gerçek Niteliği
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: KARŞILIKLI AĞIRLAMA(MUTUAL RECEPTİON)
' pid=' dateline= Yazılan:
'Nin.Me.Sar.Ra' pid='81433' dateline='1272749101 Yazılan:Şimdiye kadar bir ameliyat geçirmedim sevgili Kaktüs.
Ama sakarım. Sık sık bir şeyler kırarım.Önemli sayılabilecek bir yaralanma olayı yaşamadım.

Bu arada Ihlamurun bu sabah gördüğüm mesajı ortada yok.

mrsın 6 evde uranusden kare gorunum alması sağlık açısından kotumu diye anlamak istedim. tenks

Bu açının sağlık açısından sinirlerimin hassas olması, ayak bileklerimi çabuk burkmam gibi etkileri var.Ayrıca Migrenim ve Sinüzitim de var.Uykusuzluğu da unutmayalım.

Nin.Me.Sar.Ra
05-02-2010 01:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1274279013

karşılıklı ağırlama konusunda , oldukça zengin bir harita .
ilginizi çekebilir.
05-19-2010 06:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

(05-19-2010 06:29 PM)aeon Yazılan:  http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1274279013

ilginizi çekebilir.

Ben sadece bir tane görüyorum.O da venüs ile mars arasındaki.doğum saati tahmini mi?
05-19-2010 06:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Bundan kasıt her gezenin açı olarak kavuşum ve karşıtlık yapmasıysa benim hiç boşta gezegenim yok..

Herkes çiftgülücük))
05-19-2010 07:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(05-19-2010 06:59 PM)JoMaJa Yazılan:  
(05-19-2010 06:29 PM)aeon Yazılan:  http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1274279013

ilginizi çekebilir.

Ben sadece bir tane görüyorum.O da venüs ile mars arasındaki.doğum saati tahmini mi?
doğum saati net değil.akrabamdır.bir şeyi anlatırken göbeğim çatlıyor da . merak edip bakayım dedim.
hımm sanırım ben yanlış biliyorum.merkürle ay arasında da olduğunu düşünmüştüm.
aslında iki soru sorabilirim ; :D
1-yücelenler arasında karşılıklı ağırlama olur mu ? :D
2- dereceler önemli midir ?
05-19-2010 07:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(05-19-2010 07:10 PM)aeon Yazılan:  doğum saati net değil.akrabamdır.bir şeyi anlatırken göbeğim çatlıyor da . merak edip bakayım dedim.
hımm sanırım ben yanlış biliyorum.merkürle ay arasında da olduğunu düşünmüştüm.
aslında iki soru sorabilirim ; :D
1-yücelenler arasında karşılıklı ağırlama olur mu ? :D
2- dereceler önemli midir ?

aslında yükselen değişmeyecek kadar oynama olsa sorun değil.saati sordum çünkü sadece 9-10. evler çok hareketli ve ilginç gözüktü gözüme.ve aradaki ağırlama ile oluşan bağ enteresan.

sorularına dönersek :

öncelikle merkür kovada yücelmiyor.onun için ay(kova)-merkür(boğa) yücelme bağlantısı kafadan gidiyor.

1-evet yücelenler arasında ağırlama olduğu kabul edilir.Daha doğrusu şöyle diyelim aynı türdeki asaletler arasında ağırlama olduğu varsayılır.Yönetici-yönetici , yücelme-yücelme , üçlü-üçlü vs...
ama tabi en etkili ve kuvvetli yönetici.şahsen ben gerisine bakmıyorum.

2-şimdi şöyle birşey var.bu konuda bazı şeyler konusunda hemfikir olunsa da farklı şeyler söyleyen çıkabiliyor.ben derece veya açı bağlantısı aramıyorum ağırlamada.ama eskilerde ağırlama için arada açı olması gerektiğini düşünen de çıkmış.belki sen de zamanla kendi teorini üretirsin :D biraz deneme - yanılma
05-19-2010 07:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

ahanda başka bir muhalif buldum.dil çýkarma

Alıntı:Yönetici dışında da karşılıklı ağırlama mı varmış, o zaman bir espirisi kalmaz ki:D

aslında şöyle düşünülebilir.sonuçta yöneticilk temel asaletlerden birisidir(en önemli ve kuvvetlisi)yöneticilikte ağırlama ifade ediyorsa diğer temel asaletlerde de ediyor olabilir.etkisi azalarak ta olsa.ama ben sadece yöneticilkteki ağırlamayı kullanıyorum o başka mesele.

e şimdi bu pek muhalefet gibi olmadı.aynı şeyi söyledik.:D

Alıntı:Yöneticilerin karşılıklı ağırlamasında derece ya da açıya bakılması da biraz mantıksız olur herhalde

açıya bakılma sebebi "eşşeği sağlam kazığa bağlama" isteği olabilir.yani evet ortada bir etkileşim var.bunu bir de açı ile destekleyelim.ama dediğim gibi açıya bakmıyorum.

ama neden 0 - 29 derece önem ifade etsinki.yani hangi bağlamda bunu söyledin.sonraki burç yada önceki burçla etkileşimi olur anlamında mı?Yani bence onunda bir etkisi olmaz.çünkü 0.01 yada 29.59 bile olsa o burç içinde kabul edilir.ki temel asaletler de ona göre bakılır.

aslında göklerin bilgeliği ve skyscript de sanki bunla ilgili bişeyler vardı.ama feci üşendim bakmaya.
05-19-2010 10:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

Jomaja, karşılıklı ağırlama da zararlı gezegenlerin etkileri birbirlerini daha da mı zararlı hale getirir yoksa nötrler mi? benim jüpiter başak ,merkür balık ta :D pek güvenmem ikisine degülücük teşekkürler
05-20-2010 12:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(05-19-2010 11:42 PM)Félicé Yazılan:  
(05-19-2010 11:38 PM)holborn Yazılan:  , ya da bende hiç karşılıklı ağırlama mağırlama olmadığından kıskanıyorum gittikçe kısıtlamaya çalışıyorum ki kimsede pek olmasın :D

Karşılıklı ağırlaman venüs ve satürn arasında kare açı ile olsaydı, hiç kıskanmazdın:D Bende var, bi işe yaramadığı gibi, venüsyen konuları b.k ediyor..

Yalnız senin venüste hafiften pişmiş tavuk durumu var.neredeyse yok yok.3 tane zorlayıcı gezegenden kare(mars-saturn-pluto) , retro , GAD birleşme.Ve zorlayıcı evler işin içinde uğraş dur yani.aslında tek başına saturn-venüs karesi o kadar kasmazdı.Birde şu var hiçbirşey başlı başına iyi veya kötü değildir.Buna ağırlamada dahil.Hani ağırlama temelde gezegenlere güç katan bir durum olarak düşünülür.Ama gezegenlerin , açıların ve işin içindeki evlerin niteliğine bağlı olarak ağırlama tamamen ters tepebilir.Hani yine güç vardırda.Kişinin yararına çalışmıyordur.Ama bence sen ağırlamanı o kadar kolay gözden çıkarma gülücük Bak kıskanıyoruz o kadar dimi.

Alıntı:Evet pek muhalefet olmadı :D Ben boğa bakış açısı yaptım pratik, basit, temel; uzun süre asaletlerin ne olduğunu bile bilmiyordum koca koca tablolar var üstelik farklı farklı astrologlar asaletlerle ilgili farklı farklı tablolar yapmış!

Bide ben basitleştirsem.Ama karıştırmakta iyiyimdir.
O tablolar çok kişiyi astrolojiden(heleki klasik) soğutmuştur.Ama dediğin gibi azıcık üstünde durulunca gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Bazıları bu olmadan doğuyor.:D Kaderimize razı olalım.
05-20-2010 12:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Melis ay+jüpiter ağırlaman var.Gözüme fena da gözükmedi.

Pasifik+melis.Bu gece ya da yarın ağırlamalarınıza bakıcam. gülücük
05-20-2010 12:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir