Değerlendir:
  • 14 Oy - 1.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Savaşma Seviş Benle, Hayata Karış Benle
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Savaşma Seviş Benle, Hayata Karış Benle
(12.EV'in SIKINTI ve SORUNLARINI AŞMAK)

Balık burcu-Neptün-12. Ev semineri bitti, ama bendeki etkisi hâlâ sürüyor. 12. evin simgelediği insanın evrenle ve yaradılışın kaynağı ile bir olduğunu hissetmesi sözü kulağa çok hoş geliyor. Bir de bunu nasıl yapacağımızı bilsek... Son zamanlarda aklım sürekli bu kavramın günlük hayatta nasıl uygulanacağı ile meşgul. Nereye gitsem bunu görür oldum.

Bu sabah çalışmaya başlamadan önce biraz canlanmak için teybe Sezen Aksu'nun yeni kasetini koydum ve bir şarkı çalmaya başladı: Savaşma seviş benle, hayata karış benle, iyi günde kötü günde, olmaya çalış benle... Sanki şarkı 12. ev teması güçlü olanlara sesleniyor gibi. Gerçekten de bu evin hayata karışamamak gibi bir sorunu var.

Evrenle bir olduğunu hissetmek veya evrenle bütünleşmek denince, genellikle sanki dışarıda bir yerde evren duruyor, bizim de evrene doğru gitmemiz gerekiyor gibi bir duygu uyanıyor. Balık burcunun "bırakmak" temasını düşününce sanki bu hayatı, dünyayı, dünyadaki insanları, olayları ve sorunları bırakıp gitmek gibi bir şey algılanıyor. Kuşkusuz bunu 12.evin konusu olan 'inzivaya çekilmek' iyice perçinliyor. Öyle ya inziva deyince ıssız bir yere gidip yalnız başına yaşamayı düşünüyoruz. Balık burcunun şefkat, merhamet gibi konuları temsil etmesi, bizim kendimizi sevecen, anlayışlı, her an ihtiyacı olanların yardımına koşan birisi gibi hissettiğimizin göstergesi. Dolayısıyla biz iyi, sevgi dolu bir insan oluyoruz, karşımızdaki dünya ise sorunlarla dolu. Bu durumda yapılabilecek iki şey kalıyor; bu dünyayı bırakıp, evrenle bütünleşmeye çalışmak veya dünyayı kurtarmak.

Oysa dünya da, onun üzerinde yaşayanlar ve yaşananlar da evrenin bir parçası. Biz tüm çatışmaları bir kenara bırakmadıkça evrenle bir olduğumuzun o huzur dolu duygusunu hissetmemize olanak yok. Ve Balık burcu-12.ev söz konusu olunca çatışma kaçılmazdır.

Çatışmanın nedeni 12. ev enerjilerini bilinçdışından açığa çıkartıp hayata karıştıramamamız, yani onları deneyimleyerek terbiye edemememiz. Bu enerjiler korktuğumuz veya görmekten hoşlanmadığımız kendi özelliklerimiz. O kadar derindeler ki onların hiç farkında değiliz. Bilincinde olmadan onları saklayıp duruyoruz, ta ki frenler aşırı kullanımdan aşınana kadar düşüncelerimizi, duygularımızı bastırıyoruz, sonra hiç tanımadığımız duygular seli bilince çıkıyor, bizi boğuyor. Yani bunlar bizim farkına varma sürecinde bizi acıya boğan psikolojik sorunların kaynağını oluşturuyorlar. Bunların açığa çıkması uzun sürüyor, çünkü bildiğimiz gibi Balık burcu-12.ev aynı zamanda "kaçış"ı temsil ediyorlar. Yani kendimizi kandırmamız, rahatlatıcı bir gerçeğe saklanmamız çok kolay oluyor.

Bu enerjileri bastırdığımız sürece kendimizi ve hayatımızı bölmüş oluyoruz. 12.ev enerjilerinin temsil ettikleri yönlerimizi hiç yaşayamıyoruz. Bu durumda korktuğumuz veya hoşlanmadığımız yönlerimizi çarpıtılmış biçimde başka insanlara veya koşullara yansıtıyoruz. Dolayısıyla içimizdeki çatışma dış dünyaya taşınmış oluyor. 12.ev gizli düşmanları temsil ediyor, çünkü bizim içimizdeki gizli enerjiler gizlice bir başka insana yansıtılıyorlar. Örneğin eğer Mars'ınız veya Koç burcu 12.evdeyse dış dünyada kendi isteklerini belirtebilen ve onların peşinden gidebilen insanları hemen saldırgan olarak niteleyip onlara sinir oluyorsunuz. Bu gizli enerji ne kadar bastırılmışsa, o kadar şiddetleniyor. Oysa dikkatlice bakarsanız, siz de gizlice hep kendi isteklerinize odaklandığınızı, ama bunların peşinden gidemediğinizi ve bunları başkasının yapmasını talep ettiğinizi görebilirsiniz. Ve bunların mutlaka görülmesi gerekiyor. İşte bu nedenle Savaşma Seviş Benle, Hayata Karış Benle sözü çok önemli. Bunu yapmadığınız sürece kendi küçük ve bölünmüş dünyanızda inzivaya çekilip, sizin ne kadar barışsever bir insan olduğunuzu, dış dünyanın öfkeli insanlarla ne kadar dolu olduğunu düşünüp durursunuz. Kendi inzivanızda kendi isteğiniz sandığınız şeylerin peşinden gidebildiğiniz için burada bir sorun yokmuş gibi görünür, ama hayata karışıp birkaç insanla yakın ilişkiye girdiğinizde hemen çatışma başlar ve siz yine rahatlatıcı küçük dünyanıza saklanırsınız. Kendinize çektiğiniz öfkeli görünen insanların kaynağı sizde olduğuna göre öfkenizi dışarı çıkartmadığınız sürece nereye giderseniz gidin bu döngüyü yaşarsınız.

Evren sizi, bu dünyayı, hayatı ve insanları içerdiğine göre, bunların büyük bir kısmından kaçtığınız sürece, gerçekten evrenle bütünleşemez ve Tanrının kollarında olmanın o huzur verici duygusunu tadamazsınız.

Ve yine, işte bu nedenle;
SAVAŞMA SEVİŞ BENLE, HAYATA KARIŞ BENLE
sözü çok önemli.

Barış İlhan

07-10-2009 12:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Savaşma Seviş Benle, Hayata Karış Benle
12 ev Konularına sadece sorun olarak bakamıyorum.Benimde güçlü bir 12 evim var....

Zaman zaman hafıza geri yönelik hafıza konusunda, yengeçten bile iyi çalışan bir zihni yapı

Yorucu oluyor mu ?

Bir teşbihte hata olmaz ama geçmişe dair konular ne yazıkki bundan ibaret....

Atlar öğütemedikleri selulozu nasıl geviş getirerek yeniden çiğniyorsa ...

İyi kötü geçmişe dair tüm hatırlamalarda buna benziyor....

Ben eskiden böyledim...(Ayşe Arman,Deniz Seki Ropörtajı)...klip mevzusunda

Sen bana bunu yaptın!...Seni değil onu seçmeliydim...Mışli geçmiş zamann di geçmiş zamangülücük

Sonuçta yaydan çıkan ok misali size ait olman zaman, söz, kişilik oluyor...Dilde dahi değil düşüncede düzeltmeniz gerekiyor...

Hareketlerinizi duruşunuz..Her an bir sonraki anı oluşturuyor...

Buna inanıyorum.

Tetikleme sistemi....

Aynı gezegen etkileri gibi ...Güneş burç değiştirdiği gün bu hissi hemen almıyorsunuz..Önce alışma evresi oluyor..Takip söz konusu...

Güneş yengeçte fark ettim ...gülücük) Gülmekten çatlar insan sohbet değişti..Ev ,araba,MAL MÜLK OLDU...

Bunun gibi...

her şeyin etkisi buna nazaran birde tepkisi var...

Aynada Her zaman venüsü göremiyorsunuz..Adı çıkmış suratsız satürnde karşılayabiliryor sizi....

12. ev konusuna gelince...Kalabalık içinde yalnız olsalarda..Mistik tipler olsalarda....

Hatta bu evin adı çıkmış..iyicil olmasayADA.......

Durmuş saatin bile günde iki kez doğruyu göstermesi gibi .....

Yalnızlığın ,sorgulamanında işe yaradığı yerler var....

Fren batası patlamış kamyon gibi yokuştan inerken aşağıya ...

Bu hal nedir diyebilir insan....

Bunu efendi satrün oraya konuk olduğunda daha fazla yapsakta....Karanlığın en güçlü olduğu zaman aydınlık yakındır diyip kurtuladabiliriz....

Değiştirelemeyecek ....şeyler için üzülmekten geçmiş yad etmekten...tü kaka demekten ...hayıflanmaktan.... BİLE FAYDANILACAK YERLER vardır...

Sözü geçen Sezen Aksu hep düşünürüm....

İlk kocasında ayrılmasa kayın validesi ona kötü davranmasa....
BAŞINDAN onca olay geçipte..
.
SABUNİ LOKUM gibi çifte kavrulmasa bunca hikaye bunca şarkı yazılırmıydı....

Acı bile bir işe yaramış ona servet başarı ve aşk kadını imajı vermiş....

Birlikte olupta ayrıldığı insanlar ona en az bir şarkı hediye etmiş........

Değer yargısı adedince böyle değerlendirmeler olabilir....

O yüzden.....

İSTER GÜNEŞ YAK BENİ YAĞMUR OL AĞLAT BENİ AKLIM BAŞKA DUYGULARIM BAŞKA YERDEEeeeee

gözkýrpma
07-10-2009 01:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Savaşma Seviş Benle, Hayata Karış Benle
tesekkur aprılıos cok anlamlı bır yazıçiçek

bu durumda ben 12.ev aslanımı yani en sinir oldugum aslan ozellıklerı olan ; kibir , gösteriş merakı bencıllık vs. gıbı bır cok nefret ettıgım özellıgı mı zorlayarak aklımın derınlıklerınden cıkarıp mı rahatlamalıyım ?evill

dipnot: hayatımda hep butür ınsanlardan yakınmısımdır :D

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-10-2009 03:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Savaşma Seviş Benle, Hayata Karış Benle
sevgiyle Yazılan:paylaşımın için teşekkürler.. şunu söyleyebilirimiyiz 12. ev özellikleri ruhumuzun acı çektiği arındığı yada içinde biriktirip dışa vuramadığı yerdir diyebilirmiyiz??

evet diyebiliriz sevgiyle ;)

ve birikimin artıpta çeşitli problemlere sebep olmaması için , 12.evin tozlu raflarındaki enerjileri ayda bir iki kez silkeleyip gün ışığına çıkarmak sağlıklı bir strateji olacaktır.

07-10-2009 08:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Cvp: Savaşma Seviş Benle, Hayata Karış Benle
(07-10-2009 03:16 PM)ariess Yazılan:  tesekkur aprılıos cok anlamlı bır yazıçiçek

bu durumda ben 12.ev aslanımı yani en sinir oldugum aslan ozellıklerı olan ; kibir , gösteriş merakı bencıllık vs. gıbı bır cok nefret ettıgım özellıgı mı zorlayarak aklımın derınlıklerınden cıkarıp mı rahatlamalıyım ?evill

dipnot: hayatımda hep butür ınsanlardan yakınmısımdır :D

Bir 12. evi aslan olaraktan bazen bunu düsünmemis degilim ariess... yani hep bencil gösteris meraklisi, insanlardan hayiflanmisimdir, nasil insan böyle olabilir diye...
Ama göthe nin bir sözü var... umarim dogru cevirebilirim... " kendi günahlarimizi baskalarinda gördügümüzde, kizariz" yani anladigim su... demekki baskalarinda kizdigimiz noktalar kendimizde ya da derinliklerimizde gizledigimiz kendi beyenmedigimiz olumsuz özellikler...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
09-07-2010 06:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir